AKMS

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: AKMS

Postprzez KSU w 24 Cze 2012, 23:14

No masz racje rambo błąd po karabinki nie napisałem maszynowe :facepalm: :P ale ja znowu wątpię w to że RPK jest trwalej zbudowany niż AK i z lepszych materiałów. Wg mnie RPK jest to powiększony AK z cięższym suwadłem aby broń była bardziej szybkostrzelna i niezawodna i dłuższą cięższą lufą aby się tak szybko nie przegrzewała i żeby taki karabinek(nie karabin) maszynowy miał większy zasięg a materiały i metoda produkcji.. No cóż wątpie żeby w ZSRR; Rosjii karabinki maszynowe takie jak RPK produkowano z innych materiałów niż np. AKM albo inaczej je produkowano. Ale za to KARABINY maszynowe np. MG-3, FN MAG, moim zdaniem są już napewno wykonane (przynajmniej ich lufy) z innej gatunkowo stali. To już nie te czasy że KM był cały z frezowanych elementów i ręcznie składany jak np. MG-34.
Siczka na prezydenta!!!!

Sprzedam pancernik Bismarck z kolekcji Hachette do złożenia numery 1-140.
Awatar użytkownika
KSU
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 16 Cze 2012, 19:02
Ostatnio był: 02 Lis 2023, 21:23
Miejscowość: Fajniejsza niż Sovieta
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 25

Reklamy Google

Re: AKMS

Postprzez Антони w 08 Lip 2012, 01:13

Ale się wszyscy wymądrzają :E
Jakoś nie chce mi się szczególnie rozpisywać więc dam link do stony z której można się co nieco dowiedzieć z naciskiem na conieco :)
http://world.guns.ru/main-e.htm
strona po angielsku lub po rusku :D jak ktoś się nie zna na choć jednym z tych języków to proponuję słownik google albo google chrome ale raczej jak sprawdzałem to tłumacznie "nie za bardzo" wychodzi :)
Kiedyś była taka fajna strona (jak na Polską oczywiście) -opisy broni republika- ale jakoś jej teraz znaleźć nie mogę... A szkoda, bo pewnie wiele by niektórym wyjaśniła.
Ja opieram swoją wiedzę na literaturze wojskowej i własnych doświadczeniach :)
Pochwalił bym się swoimi konstrukcjami ale nie chcę mieć problemów XD
śpieszmy się kochać Polskę. Tak prędko umiera... :(
Image Image

Za ten post Антони otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szpagin.
Awatar użytkownika
Антони
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 08 Paź 2011, 19:36
Ostatnio był: 01 Cze 2013, 19:18
Miejscowość: Iluzjozdroje
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 13

Re: AKMS

Postprzez Szpagin w 21 Sie 2012, 23:12

Z tego zrobił się chyba temat ogólnozbrojeniowy, więc taka nowinka też przejdzie.

http://www.extremetech.com/extreme/133514-the-worlds-first-3d-printed-gun

Pewien Amerykanin za pomocą drukarki 3D (niezbyt nowej, dodajmy) wydrukował lower reciever do AR-15 (półautomatyczna wersja M16) - jedną z najważniejszych części karabinu i, według amerykańskiego prawa, ten element giwery, który należy rejestrować. Za pomocą tej części i innych komponentów, które można kupić bez zezwolenia, zbudował działający półautomatyczny pistolet kal. .22 na bazie AR-15. Wystrzelił 200 pocisków, a broń się nie rozleciała.

Pomysłowy konstruktor próbował jeszcze zbudować pełnowymiarowy karabin, lecz ten nie działał. Zrzucił winę na zakupione części. Projekt części został udostępniony za darmo, więc każdy posiadacz drukarki 3D może go wytworzyć i zbudować własną broń.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: AKMS

Postprzez nismoztune w 04 Wrz 2012, 00:58

Trochę czasu już minęło, ale uważam, że warto tu zamieścić tą informację

http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=8359

Jak myślicie będzie to polski powód do dumy i hit eksportowy, czy kolejna porażka?
Awatar użytkownika
nismoztune
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 18 Paź 2008, 22:20
Ostatnio był: 30 Sie 2023, 19:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 19

Re: AKMS

Postprzez Canthir w 04 Wrz 2012, 01:11

Z zewnątrz dla mnie wygląda żywcem jak FN SCAR, ale może trzewia ma inne. Źle, że kolba o złożeniu zasłania spust, powinna odchylać się w drugą stronę (umożliwiając większości użytkowników - praworęcznym - wygodny chwyt i możliwość strzału).

Bagnet bardziej podoba mi się w drugiej wersji, radomskiej Fabryki Broni. Wersja WATu przypomina mi nożyk kuchenny.

Nasi potrafią robić dobrą broń palną. Co prawda kilka konstrukcji było nieudanych, ale ja jestem raczej dobrej myśli. Czas pokaże. Ciekawe kiedy na rynku pojawią się repliki AEG :P
Смертельные аномалии, опасные мутанты, анархисты и бандиты, не остановят "Долг", победоносной поступью идущей на помощь мирным гражданам всей планеты!

Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy.
- A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi

Nie da się tu żyć bez gorzałki... Chcę już o wszystkim zapomnieć. Cholera, to samo dzień po dniu. Kiedy to się wszystko skończy? To chyba przeznaczenie... Daj mi spokój! Życie i tak jest do dupy.

zdjęcia Zony
Awatar użytkownika
Canthir
Opowiadacz

Posty: 309
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 19 Sty 2022, 16:46
Miejscowość: Szn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 193

Re: AKMS

Postprzez Gro3a w 04 Wrz 2012, 02:32

Repliki AEG pojawią się na pewno, ale to kwestia czasu, no i ich cena na pewno nie będzie niska :E Polska myśl zbrojeniowa była dość precyzyjna i nowoczesna. Nawet Niemcy podczas II wś. produkowali nasze ViSy, a kilka zagranicznych krajów używały naszego pistoletu PM-63 "Rak" :D Jestem tylko ciekawy czy w ogóle nasza "nowoczesna" broń wejdzie do służby naszej armii i nie zostanie sprzedana za granice za marne grosze wraz z patentem. Widać nasz "stary" Beryl pójdzie na złom (albo zastąpi AKM(S) w naszych placówkach szkoleniowych WP) :D
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: AKMS

Postprzez Stalker Rambo w 04 Wrz 2012, 11:28

O MSBS-ie było kilka postów wyżej. Podejrzewam że MSBS wejdzie napewno "do służby". Zapewne na początku będzie dla wojsk specjalnych, a dopiero po kilku latach wejdzie dla pozostałych wojsk. Ale na razie to odległa przyszłość. Na razie niech armia zastąpi stare glauberyty nowymi, a akms-y berylami (zrobimy wtedy chociaż pół kroku do profesjonalizacji).
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: AKMS

Postprzez kapucha w 04 Wrz 2012, 21:06

Canthir napisał(a):Bagnet bardziej podoba mi się w drugiej wersji, radomskiej Fabryki Broni. Wersja WATu przypomina mi nożyk kuchenny.


Ale właśnie ten "nożyk kuchenny" byłby dużo lepszym wyborem dla wojska. Bagnet/nóż ma działać i jak z każdym wyrobem dla wojska - ma być jak najtańszy, wygląd nie ma nic do rzeczy. Ten projektowany przez WAT jest dosyć prostej konstrukcji, jedyne co mi się nie podoba to ostrze częściowo ząbkowane. Przy pile na grzbiecie głowni taki bajer jest zbędny, będzie przeszkadzać przy struganiu i zawyża koszty produkcji. Ten Produkcji radomskiej fabryki broni ma głownię tanto, co teoretycznie zmniejsza podatność czubka na ułamanie, ale jest trudna do naostrzenia, tym bardziej w terenie i też niepotrzebnie zawyża koszty produkcji.

Jestem za projektem WAT-u, po wywaleniu tych ząbków z krawędzi tnącej.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: AKMS

Postprzez Stalker Rambo w 04 Wrz 2012, 23:14

kapucha napisał(a):Przy pile na grzbiecie głowni taki bajer jest zbędny, będzie przeszkadzać przy struganiu i zawyża koszty produkcji.


Tylko, że to jest nożo-bagnet. O ile w nożu to jest średnio potrzebne to w bagnecie takie ząbeczki są mile widziane.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: AKMS

Postprzez nismoztune w 05 Wrz 2012, 01:50

Co do podobieństwa do FN SCAR to, że tak powiem normalna przypadłość karabinków nowej generacji. MSBS dla mnie jest bardziej podobny do ACR Remingtona. Podobną filozofię budowy ma też CZ 805. Co ciekawe wnętrzności były wzorowane na systemie Kałasznikowa, oczywiście odpowiednio zmodyfikowanym.
Awatar użytkownika
nismoztune
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 18 Paź 2008, 22:20
Ostatnio był: 30 Sie 2023, 19:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 19

Re: AKMS

Postprzez kapucha w 05 Wrz 2012, 06:43

Stalker Rambo napisał(a):Tylko, że to jest nożo-bagnet. O ile w nożu to jest średnio potrzebne to w bagnecie takie ząbeczki są mile widziane.


Po dostaniu się do niewoli nie powiedziałbym ;)
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: AKMS

Postprzez xionc w 05 Wrz 2012, 11:49

O kurde to teraz nasi wojacy będa nosić drewniane pistolety? Bardzo nowatorskie i jakże tanie! I co najważniejsze nie będzie gorszy od wista, bo nie da sie stworzyć czegoś gorszego od tego badziewia
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości