Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez djcycu w 10 Sie 2012, 23:31

jalkavaki napisał(a):Wiem, że mogę chodzić tylko z bronia białą. Ja chcę takiego moda, aby sytuacja wymuszała używanie broni białej. A nie tak amunicji jest tyle, że nawet głupie modliszki zabijam ze strzelby. Moim zdaniem za dużo tego jak na postapokaliptyczny świat.
W NV gram na hardkorze i też nigdy nie skarżyłem się na brak amunicji.

Broń biała? Może i dobry bajer ale ja sobie nie wyobrażam Fallouta z siekierą... To nie Gothic :D Poza tym w New Vegas lubiłem strzelać do neutralnych mi postaci ze snajperki. Nic sobie nie zaszkodziłem a wypełniłem kilka zadań które wymagały takich akcji :D
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez Realkriss w 23 Sie 2012, 13:12

Alleluja, przeszłam w końcu moje Fallout 3 GOTY.
Niestety, dodatkami jestem odrobinę rozczarowana.
Najlepszy według mnie jest Point Lookout. Duża, bardzo urozmaicona mapa, kilka ciekawych misji i nawiedzona latarnia morska, która istnieje naprawdę.
Następnie ex-aequo dobre Dzióra i Broken Steel. Dzióra tak samo jak Point z fajną lokacją i ciekawą misją z dzieckiem. A dzięki Broken steel jest okazja wyżyć się na Enklawie.
Operacja Anchorage jako dodatkowa misja na Alasce może i klimatyczna, ale nudna. Plusem jest przystojny Benjamin Montgomery, który wiernie podążał za mną.... (akcji romansowej brak, tęsknię za Mass Effectem :( )
Jeśli chodzi o Mothership Zeta, to nie mogę się konstruktywnie wypowiadać, ponieważ miałam w tej misji bug na bugu. Sądząc po opiniach w internecie, nie ja jedna. Tylko prawie jedyna na tym forum mogę się przyznać, że granie doprowadziło mnie do płaczu. Z wkurwu.
Zepsuło mi to całą przyjemność, a poza tym obcy nieciekawi jak z matrycy, kapitana statku obcych zastrzeliłam jak psa grając na trudnym poziomie. Ani wyzwanie, ani przygoda. A gówniara działała mi na nerwy. niestety, tak jak inne dzieci w Falloucie - nie do zabicia.

Wielki plus - z każdej misji DLC zdobywa się bardzo fajne bronie i świetny wspomagany pancerz zimowy w Anchorage, w którym przeszłam grę do końca. Bez szkolenie noszenia go.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Fallout

Postprzez kis104 w 23 Sie 2012, 13:49

Szczerze ci powiem i polecam wszystkim niezaczynać gry od tych dodatków, tak jak ja zrobiłem jedną z moim postaci. Po ich ukończeniu gra się dennie i bez zmiany poziomu trudności na najwyższy nie idzie grać z przyjemnością (chyba, że ktoś lubi kosić wszystko co złe i niedobre ;p), gdyż mamy w ****** kapsli, tonę sprzętu, alieńskie blastery i tym podobne.
Niemniej DLC są udane według mnie, a Mothership Zeta jest moim zdecydowanie ulubionym : )
Za klasykami kina niezbyt przepadam, ale miałem wrażenie, że gram w jedynm z nich i .. nagle zaczął mi się podobać :D Point Lookout za poczucie jeszcze większego zagrożenia niż w podstawce również da się polubić, a Broken Steel za to, że przedłuża rozgrywkę no i pozwala położyć trupem trochę więcej oddziałów Enklawy.
Operacja Anchorage wygląda bardziej jak mix Fallouta i CoDa, niemniej jest równie ciekawy i przyjemny. W nim za to w przeciwieństwie do poprzedniczki miałem buga na bugu, co i tak nie popsuło mi rozrywki ; ) Dodatkowo fajny smaczek jest w pewnym momencie gdy mijamy grupke żołnierzy i fotografa, od razu przypomina się fragment misji wykonywanej dla autorki tego przewodnika po Pustkowia, gdyż w jednej z nich wchodzimy właśnie pod pomnik Bohaterów z Anchorage ; )
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Fallout

Postprzez Realkriss w 23 Sie 2012, 14:04

True story Bro.
Jeśli porobi się DLC, pozbiera się te fajniste bronie, to potem idzie się jak burza, dlatego lepiej nie grać na początku, ale też nie przechodzić na końcu, bo się tymi cudeńkami nie będzie kiedy pobawić.
Ja przeszłam je (oprócz Broken Steel of kors) mniej więcej na początku drugiej połowy gry za radą Utaka i Przemka i myślę, że to było optymalnie.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Odp: Fallout

Postprzez nati20 w 23 Sie 2012, 20:40

Ja jestem przy końcu. Mam wszystkie figurki, wszystkie główne qiesty zdobione, poboczne większość- 3 lub 4 zostały, poziom 28, wykonane dodatki to mothership zeta i operation anchorage. MZ fajna odskocznia, zieloni trochę za łatwi do zabicia (byli czasem tacy jak z galarety, ich było ciężko zabić drani) no i ta broń całkiem dobra, na stołecznych pustkowiach czasem nadal używam destabilizatora i działa robota. OA jak wspomniano zalatuje codem ale też było ciekawie i dzięki niemu mamy najlepszy pancerz i gaussa. Często jednak mi się zacinał ten dodatek i raz powtarzałam cześć gry bo notre zabrałam dwóch pierwszych walizek i zamiast 7 miałam 5. Zostały mi 2 poziomy do zdobycia 2,5 dodatku (BS zaczęty) i 3 poboczne questy (4tego nie zrobię bo wykonałam ocalenie dzieciaków z latarenki i wszystkich wybilam w paradise)


tapatalknięto Image
:

Get out of here STALKER!

Image
nati20
Tropiciel

Posty: 303
Dołączenie: 13 Cze 2009, 14:26
Ostatnio była: 22 Gru 2019, 19:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 68

Re: Fallout

Postprzez tomasz4815 w 25 Sie 2012, 21:57

Ma może ktoś informacje na temat najnowszego fallout'a? Ostatnio szukam różnych informacji na ten temat ale nic nie wygrzebałem. Miał być jakiś San Francisko czy coś...
Wiadomo coś na temat najnowszej części? Nawet na oficjalnej stronie Bethesdy cisza. WTF? O co tutaj chodzi?
Będzie nowy Fallout czy nie?
Awatar użytkownika
tomasz4815
Łowca

Posty: 403
Dołączenie: 17 Lut 2011, 12:46
Ostatnio był: 26 Sie 2024, 21:52
Miejscowość: Tam, gdzie atik czołgiem jeździ.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 96

Re: Fallout

Postprzez Szpagin w 25 Sie 2012, 22:21

Ja słyszałem o Bostonie. To akurat ma sens. Boston leży w stanie Massachusetts, na Wschodnim Wybrzeżu, a więc stosunkowo blisko DC i rejonów, w których rozgrywała się "trójka". Tak jakby Bethseda chciała wykorzystać świat zrobiony na potrzeby "swojego" Fallouta.

Druga sprawa: okolice Bostonu to w świecie Fallouta tzw. Wspólnota (The Commonwealth).
Źródło:
no current plan to visit the Commonwealth, which is indeed Massachusetts
Emil Pagliarulo, http://www.1up.com/do/feature?pager.offset=1&cId=3172024
Była wspomniana w F3, w misji z androidem. Wiadomo jedynie, że w tamtejszym Instytucie (idę o zakład, że chodzi o MIT) prowadzone są prace nad niezwykle zaawansowaną technologią. Co, moim zdaniem, jest ciekawe i może dać to ciekawe zadania i sprzęt.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 26 Sie 2012, 11:26

Będzie jak zapowiedzą. Ja tam bym nie srał się nt. plotek z CDA i innych śmiesznych portali. Oraz mam nadzieję, że producentem nie będzie Bethesda...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout

Postprzez kis104 w 26 Sie 2012, 13:31

Jak duże szanse widzisz w tym, ażeby producentem nie była Bethesda? Owszem reaktywano Black Isle, ale do innych celów niż Fallouty ;p
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 26 Sie 2012, 17:02

Jakoś New Vegas zrobiło się bez Bethesdy.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout

Postprzez Szpagin w 26 Sie 2012, 17:14

Mylisz się. NV może zrobił Obsidian, ale cały know-how (silnik, edytor, niektóre mechanizmy rozgrywki) oraz część elementów graficznych pochodzą z bethesdowego Fallouta 3. Fallout: New Vegas jest w rzeczywistości dziełem obydwu studiów.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 26 Sie 2012, 17:18

No i co z tego? Jakby to było jedyne studio, które robiło grę na silniku cudzej firmy. Ważne, że cały content (poza paroma modelami) był zrobiony przez nich.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości