Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez Przemek77 w 31 Lip 2012, 11:00

Ja nie mam. No wywala się, cholera, rzadko bo rzadko - ale jesli już to tak idiotycznie, że się komp cały od razu resetuje. U mnie (nie wiem jak u Ciebie Kriss) w 90% wypadków wywala się przy używaniu VATS*. No ale z tego co wiem, to TTTM** i raczej niewiele się z tym zrobi. Ja gram z FOSE*** - trochę pomaga.

*VATS - Vault-Tec Assisted Targeting System
**TTTM - Ten Typ Tak Ma
***FOSE - Fallout Script Extender

Uwagi moderatora:

Zapomniałeś wyjaśnić jeszcze parę skrótów, dlatego Ci pomogłem.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez moso362 w 31 Lip 2012, 11:42

Ze strony-www.fallout3.net
POMOC TECHNICZNA - FALLOUT 3
:

-Z niewiadomych przyczyn istnieje konflikt między kodekami FFDShow a Falloutem 3.Aby pozbyć się konfliktu należy w konfiguracji audio (albo audio i video - to 2 osobne konfiguracje) wyłączyć obsługę FFDShow dla plików Fallout3.exe i FalloutLauncher.exe. Możliwe, że konieczne będzie pozbycie się wszystkich dodatkowo instalowanych kodeków.
-Czasami, gdy obserwujemy wyłączanie się gry w tych samych momentach pomaga zmiana nazwy lub usunięcie pliku FALLOUT.INI znajdującego się w moich dokumentach -> my games/moje gry -> Fallout3. Plik ten jest tworzony automatycznie więc jeśli metoda zadziała raz, to może zadziała więcej razy
- Fallout 3 powstał na silniku gry Oblivion, który stwarzał problemy graczom z najnowszymi sterownikami Nvidia. W przypadku Obliviona optymalnymi wg wielu osób sterownikami dla kart graficznych Nvidia były detonatory oznaczone numerem 175.19 - spróbujcie odinstalować dotychczasowe sterowniki i zainstalować właśnie te.
-Zainstalowanie nowszych buildów DirectX w wersji 9.0C jest obowiązkiem, o ile takowe jeszcze nie zagościły na naszym komputerze.
-Wiele problemów z dźwiękiem rozwiązuje podobno wyłączenie kodeka Sonic HD Demuxer (Demixer?), kilka osób zanotowało zmniejszenie częstotliwości występowania błędów kończących działanie programu fallout.exe
- Wyłączenie antywirusów (nie zalecane!) lub chociaż sprawdzania zasobów gry przez np. NOD32 powinno pomóc w przypadku częstego doświadczania nieoczekiwanego zamknięcia programu
-Problemy z wychodzeniem z gry oraz jej uruchamianiem i działaniem można rozwiązać, albo przynajmniej ograniczyć ich uciążliwość ustawiając dla pliku Fallout3.exe i FalloutLauncher.exe zgodności z systemem Windows 2000, we właściwościach tych plików.
-iShadowMapResolution - w pliku konfiguracyjnym Fallouta 3 należy zmienić wartość tego elementu na 1024. Taka wartość poprawiała stabilność i wydajność Obliviona, który w późniejszych wersjach ten parametr miał na poziomie 256
- fPipboy1stPersonFOV - w pliku konfiguracyjnym Fallouta 3, ten element zmienia rozmiar PipBoya - im wyższa wartość, tym ekran jest mniejszy i odwrotnie
-O dziwo wiele problemów rozwiązuje uruchomienie gry przez plik Fallout3.Exe a nie FalloutLanucher.exe. W ten sposób omijamy też SecuRom.
-Jeśli posiadamy napęd DVD firmy Nvidia, odinstalujmy go (nie zalecane!), lub zainstalujmy najnowsze sterowniki.
-Wiele problemów rozwiązuje uruchomienie gry w trybie okna, a nie pełnoekranowym.
-Windows Vista nie obsługuje w standardzie Direct3DSound, trzeba zatem skorzystać z programu Creative's ALchemy by to obejść, ale wielu graczy zanotowało nasilenie się innych problemów, choć to wydaje się rozwiązywać problemy z uruchomieniem gry i odtwarzaniem dźwięków w Viscie. Źródło po angielsku:

Go get Creative ALchemy for your card. For people who do not have a Creative card, there are projects out there that provides the same service using the OpenAL audio driver. Do a search on Google for more info. Once it is installed and you run it, add this info: -Registry Path (32-bit): HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Bethesda Softworks\Fallout3\Installed Path -Registry Path (64-bit): HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Bethesda Softworks\Fallout3\Installed Path -Buffers: 4 -Duration: 10 or 15 -Max Voice Count: 128 Then make sure you activate the profile (add to the right list) and close the program. Run the game. If you are still getting skipping, such as ThreeDog speeches skipping instead of the music, adjust the duration in ALchemy.

-W utrzymaniu stabilności pomaga zamknięcie zbędnych procesów, zwłaszcza tych pochłaniających dużo zasobów komputera.
-Sprawdź czy masz zainstalowane wszystkie krytyczne aktualizacje systemu Windows Update
-Wyłączenie uruchamianych przy starcie Microsoft's Zune i Spybot TeaTimer podobno rozwiązują część problemów z zawieszeniem się komputera
-Wyłączenie kodeków ArcSoft 3GP Splitter, ArcSoft Audio Decoder HD oraz ArcSoft 3GP Splittem powinno pomóc uruchomić grę z mniejszą ilością problemów z dźwiękiem
-Zmiana priorytetu dla pliku Fallout3.exe z NORMAL na HIGH albo LOW, różni gracze uzyskiwali różne efekty tego zabiegu
-W przypadku częstych zawieszeń gry należy spróbować uruchomić ją z minimalnymi ustawieniami LOD. Ustawienia te znajdują się w ostatniej zakładce Advanced lub Zaawansowane przy konfiguracji gry Fallout 3
Zmiana nazwy pliku Fallout3.exe.cat na inną, powinna skutkować zablokowaniem usługi Windows Live, co z jednej strony pozbawi graczy PCtowych możliwości zbierania osiągnięć (Achievements) ale też poprawi wydajność gry w pewnych specyficznych sytuacjach
-Instalując pakiet kodeków K-Lite Basic automatycznie reinstalujemy FFDShow i mamy wszystkie potrzebne kodeki do prawidłowego grania w Fallout 3. Podobno. Naturalnie samo FFDShow trzeba wyłączyć dla Fallout3.exe i FalloutLauncher.exe
-Należy pamiętać, że w innym miejscu zapisywana jest gra gdy korzystamy z usługi Live, a innym, gdy gramy normalnie
-Na koniec dorzucę coś, co sprawdziłem osobiście i zauważyłem wyraźną różnicę w wydajności Fallouta 3 na moim komputerze. Oto krótka lista zmian jakie należy wprowazić w pliku FALLOUT3.INI znajdującego się w moich dokumentach -> my games/moje gry -> Fallout3. Zmiany te poprawiają wydajność Obliviona, więc w równym lub jeszcze większym stopniu powinny poprawić wydajność gry Fallout 3. Nie brakuje opinii za wprowadzeniem tych zmian, ale są i głosy, że to nic nie daje. Moja maszyna nie uciągnie płynnie gry na maksymalnych ustawieniach graficznych i ja zmiany widzę. Skoro nie zaszkodzi a może pomóc to - decyzja wasza. Zawsze możecie powrócić do poprzednich ustawień przez ręczne poprawienie plików lub usunięcie Fallout.ini

Sekcja [General] bUseThreadedBlood=1 (w oryginale jest 0) bUseThreadedMorpher=1 (w oryginale jest 0) bUseThreadedAI=1 (w oryginale jest 0) bUseThreadedTempEffects=1 (w oryginale jest 0) bUseThreadedParticleSystem=1 (w oryginale jest 0) iPreloadSizeLimit=104857600 (w oryginale jest 26214400) Sekcja [Audio] bMultiThreadAudio=1 (w oryginale jest 0) iMaxImpactSoundCount=64 (w oryginale jest 32)
2008 © Ulyssaeir

Za ten post moso362 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
moso362
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 18 Gru 2009, 19:26
Ostatnio był: 29 Lis 2015, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 11

Re: Fallout

Postprzez Realkriss w 31 Lip 2012, 11:53

Dzięki Chłopaki.

Przemek, mnie robi siętak samo. A mój chłopak mi wczoraj wmawiał, że kopnęłam w kompa, albo kot do niego wlazł :E
Ale nie przy VATSie, tylko przy używaniu jednej z broni - Rozpruwacza. Kilka razy wywaliło mi przy nim, więc sprzedałam cholerstwo, chociaż dobre było.
Znowu gramy razem, hehe. Musimy się umówić, co kupujemy następne :E
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Fallout

Postprzez tomasz4815 w 31 Lip 2012, 12:14

@Real jak Ci wywala często grę to postąp tak:
1) Otwórz fallout.ini, znajdź linijkę 'bUseThreadedAI=0' i zmień na 'bUseThreadedAI=1', a niżej dodaj następną linijkę kodu : 'iNumHWThreads=2'
2) Fake fullscreen http://fallout3.nexusmods.com/mods/16001 - jest to mod, który znacznie poprawia płynność gry i w drastycznym stopniu niweluje "crashe". Z początku gra uruchomi się w oknie (może nawet się zaciąć - komunikat "bez odpowiedzi") potem (się odetnie) i jak wyskoczy główne menu znikną obramowania i będzie jak na fullscreenie :E
Wystarczy wrzucić do ktalogu z .exe i odpalać "tym czymś". Jest w pełni kompatybilne z FOSE itp.
3) Fallout stutter remover- ogranicza wysypki, poprawia wydajność, usuwa mikro-ścinki.
http://fallout3.nexusmods.com/mods/8886
Ja tak zrobiłem, gram w FO3 z modami około tygodnia i żadnej wysypki nie miałem :E
P.S Jak coś to pisz, napewno spróbuję pomóc.
Aaa bym zapomniał! Jeszcze to: http://fallout3.nexusmods.com/mods/6510 Aktywuje ponad 2GB RAM w sensie, że gra teraz potrafi wykorzystać więcej niż 2 GB.
---
Soraski, że to tak byle jak napisałem ogólnie piszę bardziej przejrzyście, klarownie i z użyciem skryptów forum ale czas mnie goni (żniwa) ;)
Ostatnio edytowany przez tomasz4815 31 Lip 2012, 15:38, edytowano w sumie 2 razy

Za ten post tomasz4815 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
tomasz4815
Łowca

Posty: 403
Dołączenie: 17 Lut 2011, 12:46
Ostatnio był: 26 Sie 2024, 21:52
Miejscowość: Tam, gdzie atik czołgiem jeździ.
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 96

Re: Fallout

Postprzez Realkriss w 31 Lip 2012, 12:52

Super, jeszcze raz dzięki za wszystkie rady, znając moją drobiazgowość, spróbuję skorzystać z każdej "na wszelki wypadek".
Jutro to wszystko porobię i poinstaluję, ponieważ dziś jest Dzień Picia W Środku Tygodnia Pracy, czyli strzelanie sobie samobója na jutro. No, ale cóż, jak trza, to trza.

Canthir, Kozaczek jak znalazł przydał się rano na klinika :E
Ostatnio edytowany przez Realkriss, 01 Sie 2012, 09:08, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Canthir.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Fallout

Postprzez Wayathin w 31 Lip 2012, 19:02

A, tak. Jakiś tydzień, może dwa znalazłam na jakimś forum tą pierwszą poradę co tomasz, i powiem, że działa. Na razie gra wywaliła mnie się tylko gdzy z niej wychodziłam. Tak to żadnego wysypu. A dobrze bo jeszcze nie dawno gra wywalała się nawet gdy zapisywałam. Niestety przy NV nie pomogło, gra jakiś mies. temu zaczęła się dość często wywalać. Najczęściej przy ładowaniu.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Fallout

Postprzez Realkriss w 01 Sie 2012, 09:07

A mnie się New Vegas nie wywalił ANI RAZU.
Ale patrzę na niego wilkiem, jak stoi na półce, bo przecież jest już Ultimate Edition...
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Fallout

Postprzez Przemek77 w 01 Sie 2012, 09:16

Ej, to jak będziesz kupowała Ultimate Edition to może się będziesz chciała go pozbyć? ;)
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Fallout

Postprzez nati20 w 01 Sie 2012, 10:29

Hej. Gram już jakiś czas w F3 i wczoraj dograłam sobie dodatki. Gram w pełną wersję językową PL (dubbing troche kiepski ale te komentarze 3 doga,jak coś powie to czasem śmieje się do komputera :E) i teraz jak odsłuchałam komunikat radiowy z któregoś dodatku jest wiadomo po ENG ale jak wyszłam z pipboya to napisów nie było, to normalne? Będzie kiszka jeśli będe musiała przeistalować żeby dodatki miały polskie napisy.
:

Get out of here STALKER!

Image
nati20
Tropiciel

Posty: 303
Dołączenie: 13 Cze 2009, 14:26
Ostatnio była: 22 Gru 2019, 19:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 68

Re: Fallout

Postprzez Przemek77 w 01 Sie 2012, 10:37

Jak nie było napisów? W całej grze już nie było napisów?
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Fallout

Postprzez Realkriss w 01 Sie 2012, 11:30

Przemek, dam znać, jak będzie mnie stać na ultimate i pewnie chętnie się pozbędę wersji bez dodatków. Ale to nieprędko, bo narazie cienko z kasą.

Ja tez w F3 napisów do komunikatów po wyjściu z Pipboya czasem nie mam, ale zazwyczaj są.
Dodatki są w wersji kinowej, czyli mają napisy polskie, nie ma możliwości grania z polskim dubbingiem.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Fallout

Postprzez Przemek77 w 01 Sie 2012, 11:36

Tak, dodatki są w wersji dźwiękowej angielskiej (nie ma do nich polskiego dubbingu, jedynie napisy), więc ja sobie zainstalowałem całość z napisami PL i oryginalnym dźwiękiem, żeby był pełen komfort.
Z dodatków zdążyłem już przejść Statek Zeta i Anchorage.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości