Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 20 Lip 2012, 21:48

Na litość... Nie karze się nikogo "na zapas". "Przestępstwem" zgodne z prawem jest posiadanie, więc kara nie jest żadną "prewencją".
Ględzenie o braku społecznej szkodliwości to też dziecinada. Skutki tego, że ktoś "pali, pije czy co mu tam się podoba" i tak społeczeństwo ponosi finansując leczenie uzależnień czy skutki wypadków wywołanych przez takie osoby a choćby płacąc wyższe składki ubezpieczeń, z których się opłaca skutki wypadków osób prowadzących "pod wpływem".
No tak ale Ty nie płacisz w tym wieku...

Można dyskutować o takich a nie innych skutkach czy zaletach legalizacji czy penalizacji ale nie piszmy już zupełnych idiotyzmów.

Już nie będę się rozwodził nad zupełnie nieprzemyślanym zdaniem o prewencji. Zapobieganie przestępstwom czy niekorzystnym zjawiskom społecznym jest nawet ważniejsze od ścigania przestępstw bo lepiej zapobiegać niż karać. Mniej kosztuje.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Alchemik w 20 Lip 2012, 21:55

tak społeczeństwo ponosi finansując leczenie uzależnień czy skutki wypadków wywołanych przez takie osoby a choćby płacąc wyższe składki ubezpieczeń, z których się opłaca skutki wypadków osób prowadzących "pod wpływem".

I dlatego właśnie trzeba zmienić najpierw opiekę medyczną. Precz z NFZ i sprawa załatwiona ;).
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez zubunt w 20 Lip 2012, 22:05

Koszta wynikające z leczenia uzależnień łatwo ograniczyć: po prostu nie leczyć uzależnionych za publiczne pieniądze, jak chce niech leczy się sam, jak nie to niech zdycha, mała strata a żal krótki. A co do wypadków-zaostrzyć prawo. Złapanemu na jeździe po jakiejkolwiek używce odebrać samochód na rzecz państwa.
Jam jest mieczem,
Wykutym ze stali w ogniu hartowanej ,
Jam ten, co stworzył ostrzy tysiące,
Nieprzedstwaion śmierci,
Zapomnian i życiu,
W udręce stworzyłem ogrom oręża.
Awatar użytkownika
zubunt
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 12 Lis 2009, 14:47
Ostatnio był: 24 Lis 2012, 14:33
Miejscowość: NT
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 5

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 20 Lip 2012, 22:21

Jestem jak najbardziej za, ale uważam że w przesiąkniętych socjalizmem krajach europejskich jak Polska wizja osób umierających na ulicy bo NFZ odmówił leczenia, ze względu na ich uzależnienie byłaby społecznie nie do przyjęcia.
Dlatego mimo, że jestem przeciwnikiem legalizacji to uważam, że lepszy już jest model portugalski o którym wspomniał Soviet, gdzie właśnie nacisk położono na prewencję czyli zapobieganie uzależnieniom w środowiskach najbardziej na to narażonych oraz kontroli i faktycznej pomocy osobom mających problem z narkotykami.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez MatrixSTR w 21 Lip 2012, 00:45

jalkavaki napisał(a):Powiem tak. W pracy mam kolegę, ktróry od kilkunastu lat "wdycha Marysię". Mimo tego, że wiekowo mógłby być smiało ojcem co niektórych tu forumowiczów to poziom umysłu i ogólnego ogarnięcia się ma na poziomie 10-13 latka. I jest to żywy przykład a nie jakieś badania.
Nie mam więc żadnych wątpliwości, że marihuana szkodzi.

Ja znam 40 letnich chłopów którzy dość często palą, a mimo to są normalnie. Znam też ludzi w tym wieku którzy nigdy nie palili i są debilami. Więc to o niczym nie świadczy.
zubunt napisał(a):Złapanemu na jeździe po jakiejkolwiek używce odebrać samochód na rzecz państwa.

Z tego co pamiętam, to był w sejmie taki projekt, jednak nie był zgodny z konstytucją...
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez jalkavaki w 21 Lip 2012, 10:20

To może ja po prostu mam pecha, że zawsze jak trafię nałogowego palacza to jest z nim coś nie tak.
:E
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez zubunt w 21 Lip 2012, 10:30

Możecie nie palić i zakazać palić waszym dzieciom, ale do życia innego człowieka nie macie prawa się wtrącać. Ja nie palę, no raz na kilka miesięcy wypiję sobie odwar z salvii divinorium, ale nie zabraniam robić tego innym ludziom. Co wam przeszkadza, że sąsiad pali? Jemu się dzieje krzywda a nie wam. Scienti et volenti non fit injuria.
Ostatnio edytowany przez zubunt, 21 Lip 2012, 10:40, edytowano w sumie 1 raz
Jam jest mieczem,
Wykutym ze stali w ogniu hartowanej ,
Jam ten, co stworzył ostrzy tysiące,
Nieprzedstwaion śmierci,
Zapomnian i życiu,
W udręce stworzyłem ogrom oręża.
Awatar użytkownika
zubunt
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 12 Lis 2009, 14:47
Ostatnio był: 24 Lis 2012, 14:33
Miejscowość: NT
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 5

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez jalkavaki w 21 Lip 2012, 10:39

Co przeszkadza? To, że później na tego sąsiada robi się ogólnonarodową ściepę na leczenie, ponieważ gościu troszkę "przedobrzył" z przyjmowaniem tych czy innych substancji.
Zaczniesz chłopcze pracować i zarabiać i jak ogarniesz na co 1/3 Twojej pensji idzie i co za to jest fundowane komu to zmienisz zdanie.
Bo na razie masz prawo mówić "co komu to wadzi, że X robi sobie to i tamto".
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez zubunt w 21 Lip 2012, 10:42

No to mówię, że ćpunów trzeba zostawić samych sobie. Nie dawać pieniędzy na leczenie a prędzej czy później sami wyzdychają. Naród będzie silniejszy pozbywszy się słabych jednostek.<offtop> Nie jestem Twoim synem, żebyś do mnie per chłopcze się zwracał. To, że dajecie się okradać socjalistycznemu państwu nie jest moją winą. A tak dla twojej wiadomości, to ja pracuję i zarabiam, tylko że w Niemczech. I idę o zakład, że zarabiam więcej niż Ty.</offtop>
Ostatnio edytowany przez zubunt, 21 Lip 2012, 10:50, edytowano w sumie 1 raz
Jam jest mieczem,
Wykutym ze stali w ogniu hartowanej ,
Jam ten, co stworzył ostrzy tysiące,
Nieprzedstwaion śmierci,
Zapomnian i życiu,
W udręce stworzyłem ogrom oręża.
Awatar użytkownika
zubunt
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 12 Lis 2009, 14:47
Ostatnio był: 24 Lis 2012, 14:33
Miejscowość: NT
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 5

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez jalkavaki w 21 Lip 2012, 10:50

Ty młody jesteś to możesz nie pamiętać czasów, kiedy to z ćpunami nic się nie robiło. Wtedy społeczeństwo było w***ne, że zaczepiają ludzi, żebrzą, grożą zakażonymi strzykawkami itp. (epidemia strachu przed HIV/AIDS).
Ma to wrócić?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez zubunt w 21 Lip 2012, 10:55

Nie. To, że grożą ludziom jest powodem do karania, w przeciwieństwie do samego ćpania. Ale ja bym ich nie zamykał w więzieniach. Istnieje taki wynalazek jak halodomorna, czyli po polskiemu zapominajka. Jest to zakratowana dziura w ziemi. Po wrzuceniu tam więźnia, zapomina się o nim.
Jam jest mieczem,
Wykutym ze stali w ogniu hartowanej ,
Jam ten, co stworzył ostrzy tysiące,
Nieprzedstwaion śmierci,
Zapomnian i życiu,
W udręce stworzyłem ogrom oręża.
Awatar użytkownika
zubunt
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 12 Lis 2009, 14:47
Ostatnio był: 24 Lis 2012, 14:33
Miejscowość: NT
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 5

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez jalkavaki w 21 Lip 2012, 10:57

Aha. I sądzisz, że na taką dziurę wrażliwe społecznie media (co za tym idzie i społeczeństwo) pozwala?
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości