Problem z wyświetlaniem tekstu

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Problem z wyświetlaniem tekstu

Postprzez Szrapnel w 11 Lip 2012, 11:10

Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Jest tu nowy i nie wiem czy powinienem dać ten temat tu czy w modyfiakcjach, więc zaryzykuje, mam nadzieję, że jaśnie oświecony administrator, władca nieba i duch tego forum będzie łaskawy ;-). Przejdźmy do problemu:

Zainstalowałem sobie Stalkera Czyste Niebo z płyty cd-action, odpaliłem wszystko wyświetla się prawidłowo. Jako, że mój blaszak jest dość potężny postanowiłem wgrać sobie jakieś mody dociążające. Tak się złożyło, że na tejże płycie były dwie, dość obszerne modyfikacje: Clear Sky: Complete i PreSky. Wrzuciłem pierwszą, ten plik fs. oczywiście zmieniłem, odpalam nową grę. Wszystko jak narazie działa. Dostałem śpiwór i miast odpowiedniego opisu widnieje coś al'a: random_text_06. Wyszedłem z gry, moda wywaliłem, wgrałem drugiego. Zacząłem u Sidorowicza jak miało być w planach i miast ścieżek dialogowych znów widnieje coś podobnego.

I tu jest moje pytanie - Da się to jakoś naprawić? Bo muszę się przyznać, że lubię długaśne opisy, nie wspominając o widzeniu dialogów.
Awatar użytkownika
Szrapnel
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 11 Lip 2012, 10:57
Ostatnio był: 30 Lip 2015, 02:16
Miejscowość: Polskie Termopile!
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Problem z wyświetlaniem tekstu

Postprzez piwoland12 w 19 Lip 2012, 12:02

sory ze sie wtracam ale tez ma taki problem i szukalem odpowiedzi na roznych forach ale nic nie znalazlem
Apropo tego clear sky complete to on mi niedziala tak jak powinien poniewaz dostalem ten spiwor ale nie zmienilo mi grafy na lepsza zero jakich kolwiek zmian w grafie nie wiem co z tym zrobic
za odp bede bardzo wdzieczny
piwoland12
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 19 Lip 2012, 11:51
Ostatnio był: 02 Sie 2012, 10:37
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: Problem z wyświetlaniem tekstu

Postprzez r_populik w 19 Lip 2012, 16:43

Sytuacja z opisami tudzież dialogami opisana przez Szrapnela ma miejsce wtedy, gdy modyfikacja nie zawiera dla języka używanego przez grę plików xml z opisami, dialogami, itp., czyli mówiąc w skrócie nie jest spolszczona (nie ma w katalogu gamedata\configs\text katalogu pol). Żeby to rozwiązać, trzeba po prostu poszukać spolszczenia do danego moda.
Awatar użytkownika
r_populik
Modder

Posty: 789
Dołączenie: 26 Mar 2010, 12:45
Ostatnio był: 29 Wrz 2022, 22:03
Miejscowość: okolice stolicy
Kozaki: 263


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości