Dziwny bug -zablokowanie się w skrzyni

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Dziwny bug -zablokowanie się w skrzyni

Postprzez Dranos w 07 Lip 2012, 12:48

Jest to mój pierwszy temat, więc chciałbym się z wami przywitać. Tak więc witam :D
Piszę do was w sprawie pewnego błędu, który uniemożliwia mi kontynuowanie Clear Sky'a. Konkretnie chodzi o to, że przechodziłem z Kordonu do Wysypiska i napotkałem Emisję. Schowałem się do skrzyni, czekałem, ale byłem ciekaw co się stanie, gdy stamtąd wyjdę. Zrobiłem quick save'a, wróciłem się do Kordonu. Oczywiście zginąłem :/
Kiedy wczytałem save'a zobaczyłem dziwny widok
Image
Image
Zostałem zablokowany w skrzyni (która służyła mi za kryjówkę) i nie mogę wyjść. Wczytania zapisu nic nie dają, autozapis też jest zbędny (pojawiam się w Kordonie i umieram). Szukałem kodu na nieśmiertelność, ale nic nie znalazłem.
Jakieś rady?
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam :)
Dranos
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 07 Lip 2012, 12:36
Ostatnio był: 24 Cze 2016, 14:46
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Dziwny bug -zablokowanie się w skrzyni

Postprzez Bodziniak w 07 Lip 2012, 14:00

Cześć :D .
Spróbuj wczytać jakiś inny save. Może miałeś taki?
Jedynym pewnym rozwiązaniem jest granie od nowa ;p
Poszukam moda na nieśmiertelność i zaraz dopisze.
Chyba że nie znajdę..
Możesz też wczytać quicksave'a znowu i mieć nadzieje że nie będziesz uwięziony.
Awatar użytkownika
Bodziniak
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 06 Kwi 2011, 19:03
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 03:49
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11

Re: Dziwny bug -zablokowanie się w skrzyni

Postprzez Dranos w 07 Lip 2012, 14:40

No właśnie sytuacja jest taka nieciekawa, że to moje jedyne save'y. A na granie odnowa mam raczej... średnie chęci :/ Chyba będę próbował wczytać jeszcze kilka razy.

Ma może ktoś sposób na modyfikację save'ów? Można by je tak zmodyfikować, abym przeniósł się nieco dalej...

EDIT: W SoC był takie komendy, które wpisywało się do konsoli, aby się przenieść w inne miejsce (np. Do Sidorowicza). W Stalker Complete była nawet nakładka pozwalająca przejść do okna z listą lokacji i tam wybrać miejsce, gdzie chcemy się przenieść. Zna ktoś podobne komendy/mody do Clear Sky?
Dranos
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 07 Lip 2012, 12:36
Ostatnio był: 24 Cze 2016, 14:46
Kozaki: 0

Re: Dziwny bug -zablokowanie się w skrzyni

Postprzez kondotierfred w 12 Lip 2012, 15:29

Niekoniecznie musisz zaczynać grę od nowa. Chyba masz jakiś zapis w Kordonie, przed próbą przejścia na Wysypisko.
Jeśli tak, to z niego skorzystaj. Ale, żeby gra nie robiła Ci problemów, usuń ten zapisy w skrzyni podczas emisji. Pozostały Ci autosejf z przejścia, powinien zadziałać. Jeśli nie, to jego też usuń. Wczytaj poprzedni i będzie grało. I pamiętaj, o chronieniu się w wyznaczanych miejscach. No i o dokonywaniu ręcznych zapisów przed zmianą lokacji.
Awatar użytkownika
kondotierfred
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 08 Cze 2011, 21:31
Ostatnio był: 20 Cze 2023, 18:48
Kozaki: 25

Re: Dziwny bug -zablokowanie się w skrzyni

Postprzez Marks79 w 13 Lip 2012, 17:32

Ja też tak miałem i skakałem ciągle i ruszalem myszką moja kombinacja była:
Space+Shift+Ctrl+Mouse1

JEŚLI nie zadziała niestety od nowa trzeba lub wczytać save
Awatar użytkownika
Marks79
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 10 Lip 2012, 22:21
Ostatnio był: 07 Lut 2013, 10:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości