Wycieczka na Kordon i powrót

Kim jesteśmy? Dokąd idziemy? Jaki w tym cel? Zadawał sobie w duchu te pytania. Tak, był pijany.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez Yagarn w 03 Lip 2012, 20:53

Zakupiłem oryginał Clear Sky po tylu latach (SoC i CoP dawno machnięte ale nie mogłem się zabrać za CS ze względu na strasznie kiepskie recenzje) i jakkolwiek Stalker to zawsze Stalker, to te bugi sprawiają, że mnie strzela.

W związku z czym panowie i panie, czy jesteście w stanie mi powiedzieć o co chodzi:
1. Wojsko w Kordonie, którego nie mogę ominąć (spróbuję jeszcze w nocy ale ten pieprzony bot w wieżyczce chyba się respawnuje więc śmierdzi mi to bugiem albo kretynizmem GSC)
2. Gdy zawróciłem na Bagna, żeby upewnić się, że wszystko ok, członkowie czystego nieba zaczęli do mnie pruć ile wlezie, wtf?!

Z góry dzięki za pomoc jeśli w ogóle macie jakieś pomysły co z tym zrobić.
-----------------------------------------------------------
Pozdrawiam,
Yagarn!

- Jestes madrzejszy od Detrytusa- pocieszyl kolege Nobby.
- Tez sobie to powtarzam. Mówie: "Fred, cokolwiek sie stanie, jestes madrzejszy od Detrytusa". Potem mówie: "Fred... ale drozdze tez sa".
Awatar użytkownika
Yagarn
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 08 Sty 2006, 17:17
Ostatnio był: 16 Lip 2012, 12:46
Miejscowość: Nie pisze z nienacka bo to juz oklepane :P Wiec z P-kowa Tryb.
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez Bodziniak w 03 Lip 2012, 21:44

Problem 1.
Nie da się go ominąć bez szkód. Spróbuj podbiec do pierwszego kamienia, potem do drugiego i na koniec przejdź pod zawalonym drzewem. Potem biegnij do wioski kotów. Ja tak robię i zwykle się udaje :D

Problem 2.
Albo pozabijałeś kilku gości z Czystego Nieba albo najzwyczajniej to bug . Może to byli renegaci a w nocy to było to mogłeś się pomylić? Dobre relacje z Czystym Niebem nie są potrzebne. Na pewno po kilku innych przebytych lokacjach zmieni się ich nastawienie do ciebie ;) .

Myślę że pomogłem. Pozdro
Awatar użytkownika
Bodziniak
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 06 Kwi 2011, 19:03
Ostatnio był: 08 Cze 2022, 03:49
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 11

Re: Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez lukebuka w 03 Lip 2012, 21:47

1. To nie jest żaden kretynizm, tylko to ma odtworzyć sytuację stalkera, który musi uciec przed ogniem żołnieży pilnujących granicy. Najlepiej zbiegaj zakosami, a wszystko będzie dobrze.

2. Tak, bugi się zdarzają wszędzie, po prostu wczytaj poprzedni zapis.
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez Beziele w 03 Lip 2012, 22:00

Jeśli nie możesz sobie poradzić z wojskowymi zawsze możesz wrócić na Bagna i pójśc drogą do Agropromu(czy jak sie to pisze ;) )
Image
Awatar użytkownika
Beziele
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 25 Gru 2011, 09:22
Ostatnio był: 15 Lis 2014, 09:55
Miejscowość: Okolice Lublina
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 6

Re: Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez Wheeljack w 03 Lip 2012, 22:18

Jeżeli chodzi o ostrzał ze strony wojska to biegnij przy siatce i skręć w lewo przez powalonym drzewem.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: Wczoraj, 21:40
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez Pijawol w 04 Lip 2012, 07:06

Beziele napisał(a):Jeśli nie możesz sobie poradzić z wojskowymi zawsze możesz wrócić na Bagna i pójśc drogą do Agropromu(czy jak sie to pisze ;) )


Można też północnym przejściem z Bagien do Kordonu.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 19:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez Rumcajs93 w 04 Lip 2012, 10:39

Pamiętać należy że nie tylko kamieni stanowią skuteczną osłonę od KM. Wykorzystaj również drzewa - tylko tu musisz bardzo uważać. bo drzewa mają pień dosyć wąski i jak wychylisz się za mocno to oberwiesz.
Ja Tu Tylko Sprzątam
:

Swierzbią Paluszki. Co ??
Awatar użytkownika
Rumcajs93
Łowca

Posty: 514
Dołączenie: 22 Lip 2011, 19:32
Ostatnio był: 19 Lut 2023, 12:57
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 86

Re: Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez cybo_zeus w 04 Lip 2012, 17:44

Bodziniak napisał(a):Problem 1.
Nie da się go ominąć bez szkód. Spróbuj podbiec do pierwszego kamienia, potem do drugiego i na koniec przejdź pod zawalonym drzewem. Potem biegnij do wioski kotów. Ja tak robię i zwykle się udaje :D

Problem 2.
Albo pozabijałeś kilku gości z Czystego Nieba albo najzwyczajniej to bug . Może to byli renegaci a w nocy to było to mogłeś się pomylić? Dobre relacje z Czystym Niebem nie są potrzebne. Na pewno po kilku innych przebytych lokacjach zmieni się ich nastawienie do ciebie ;) .

Problem 1.
Mi się tam jakoś udało bez żadnych szkód :D ... po prostu biegnij do zawalonego drzewa jak najszybciej, potem się pod nim przeczołgaj i jesteś prawie bezpieczny, tylko musisz się troszkę oddalić.
Problem 2.
Dobre relacje z Czystym Niebem są potrzebne, ponieważ w jednej lokacji razem z tą właśnie frakcją walczy się z armią czy tam monolitem ( nie pamiętam :D ). Więc jeżeli chcesz, żeby wszystko się udało... lepiej zacznij od nowa.
Ty mi postawisz, ja Ci postawię - wszyscy będą szczęśliwi :D
Awatar użytkownika
cybo_zeus
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 29 Cze 2012, 10:56
Ostatnio był: 26 Gru 2015, 21:16
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez Rumcajs93 w 04 Lip 2012, 19:27

No dobre relacje z Czystym Niebem są bardzo wskazane. Oni będą pomagali się przebijać przez hordy mutantów na bagnach, renegatów na bagnach i moście do limańska, wojsko i monolit w Limańsku, monolit w starym szpitalu i CEJ
Ja Tu Tylko Sprzątam
:

Swierzbią Paluszki. Co ??
Awatar użytkownika
Rumcajs93
Łowca

Posty: 514
Dołączenie: 22 Lip 2011, 19:32
Ostatnio był: 19 Lut 2023, 12:57
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 86

Re: Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez SkullDagger w 04 Lip 2012, 22:27

Pijawol napisał(a):
Beziele napisał(a):Jeśli nie możesz sobie poradzić z wojskowymi zawsze możesz wrócić na Bagna i pójśc drogą do Agropromu(czy jak sie to pisze ;) )


Można też północnym przejściem z Bagien do Kordonu.



Ale to wejście odblokowuje sie dopero po tym jak już będziemy chwile w kordoniĘ:)
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 13 Wrz 2024, 16:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez kondotierfred w 04 Lip 2012, 23:18

Aby najłatwiej przejść do kordonu, używaj lornetki. Po wyjściu z tunelu przesuń się w lewo ( powoli ) i przez lornetkę szukaj km-u i dowódcy na balkonie. Ustaw się tak, aby zasłaniała Cię taka cienka sosna.Szybki zapis i kilka kroków do przodu, zapis, krok do przodu. Lornetką sprawdź, co robi wojsko. Nawet gdy Ci zasłaniają gałęzie, widzisz czerwone ramki. Patrz czy też ich nie ma na drodze, z lewej strony. Jak znajdziesz miejsce, gdzie nie dolatują pociski, a sosna Cię zasłania, zrób zapis. Jak powchodzą, razem z dowódcą do budynku, golnij energetyka i biegiem parę kroków do przodu. Patrz gdzie upadają pociski zatrzymywane przez pień. Tu musisz zrobić skręt do powalonego drzewa i przy płocie jeszcze raz w lewo. Za drugim lub trzecim razem uda Ci się znaleźć na końcu drzewa, wtedy kucnij, szybki zapis, doładuj zdrowie i taką widoczną dolinką do ogniska. Tam będziesz bezpieczny. Możesz też biegnąc do sosny stanąć poza jego zasięgiem, tak aby km wystrzelał amunicję i wtedy biec, mając krótką przerwę w ostrzale.
I zamiast się wściekać, przyjmij to jako smaczek gry. Stalkerzy to ludzie nieugięci :D .
Awatar użytkownika
kondotierfred
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 08 Cze 2011, 21:31
Ostatnio był: 20 Cze 2023, 18:48
Kozaki: 25

Re: Wycieczka na Kordon i powrót

Postprzez szaman9981 w 13 Lip 2012, 09:29

Jezu widze że 1 osoba powiedziała dobrze...Górne przejście do Kordonu(Baza renegatów)Zawsze tam można przejść....Wiem po skończyłem te gre w 5 dni.....
Czego chcesz Stalkerze?
Awatar użytkownika
szaman9981
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 12 Lip 2012, 14:24
Ostatnio był: 21 Lip 2012, 19:55
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości