Muzyka - czytaj pierwszy post!

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Postprzez Kane w 10 Paź 2007, 18:22

W takim razie może szanowny moderator podzieli się swoją opinią na poruszane przez nas tematy?

Sława!
W imię tych, którzy odeszli, trzymając w rękach broń, naszej wojowniczej sile, składamy dzisiaj hołd, oni stoją tu, przed nami, ich dusze tutaj są, coraz większy płonie ogień, coraz silniej bije dzwon...

You talk about anarchy?
Well, i'll show You some!
You won't last one minute,
If the real thing comes!
Awatar użytkownika
Kane
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 24 Sie 2007, 21:37
Ostatnio był: 09 Lis 2007, 16:35
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez xionc w 10 Paź 2007, 19:06

Lmao? Ty jestes powazny? Jak chca sobie gadac co ich boli to w osobnym temacie.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Postprzez Microtus w 11 Paź 2007, 08:04

xionc nie bardzo kumam, co jest grane. W sumie to bardzo oftopowo to się nie zrobiło.
Nadal dyskutujemy o muzyce (analogsi na tapecie od kilku postów w postach moich i kane'a plus offtop ale w sumie też dotyczący muzyki czy poglądów artystów którzy tą muzę nagrywają) chłopaki się dołączyli i trochę zjechaliśmy na temat wiary.
Jak dla mnie to nie jest to kompletne odbicie od tematu (może poza religią).
To tyle na temat offtopu.

Wracając do muzyki to polecam wam fajną kapelę SKA (stronę odpalać z dźwiękiem):
SKANKAN

Jeden z moich ulubionych zespołów SKA, grają już naprawdę długo nie nagrali wiele ale grają rewelacyjnie (mało jest zespołów SKA z tak rozbudowaną sekcją dętą).
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez Leiga w 11 Paź 2007, 09:26

Eh, nie tłumacz sie Microtus ;/ jak dla mnie wszystko wokół tematu i przez temat/posty

Łącząc muzykę z tematami religijnymi - zresztą nie wpisuje w tym temacie czego słucham bo byście nazwali mnie bezguściem - ścieżka dźwiękowa do filmu "Ostatnie kuszenie Chrystusa" Peter'a Gabryel'a - jak dla mnie i jedno i drugie świetne (zwłaszcza postać Jana Chrzciciela - dosłownie flower power. Drugim filmem poruszającym wątki religijne w którym jest mym zdaniem świetna ścieżka dzwiękowa to "Stygmaty" z muzyką Elia Cmiral'a (muzyka również do Resident Evil II) i Sinead O'Connor.

Microtus
Jestem ateistą, i po prostu nie wierzę w żadnych bogów, przenikanie energii ani duchy i inne duperele. Dla mnie to wszystko wymyślili ludzie by łatwiej się umierało.

Nie generalizowałem pisząc że wszyscy mylą pojęcia agnostyk i ateista. Jeśli jesteś ateistą to znaczy że jesteś i tyle. Mam wrażenie, że Ty te postawy wyraźnie rozróżniasz. Nawet jeśli poszukuje jakieś formy Stwórcy, to nie pomaga mi to myśleć o śmierci :). A poza tym zastanawiałem się już jakiś czas temu czy istnieje/istniała jakaś złożona kultura/społeczeństwo, które nie znalazło swych własnych bóstw, mniej lub bardziej skomplikowanych wierzeń...
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez Terminus w 11 Paź 2007, 09:41

Leiga napisał(a):Łącząc muzykę z tematami religijnymi - zresztą nie wpisuje w tym temacie czego słucham bo byście nazwali mnie bezguściem

Nie przesadzaj. Każdy z nas słuchał w życiu różnych rzeczy. Dzisiaj słucham jazzu i rocka a kiedyś "New Kids On The Block", co przyznaję z lekkim zażenowaniem. Zresztą w każdym nurcie muzycznym można znaleźć coś fajnego i nietuzinkowego [nawet w hip-hopie i techno, których na ogół nie trawię].
Odnośnie muzyki i religii to przypomnę jeszcze soundtrack do "Misji" E.Morricone.

Trochę z innej beczki: Wybory parlamentarne w Polsce to fajna rzecz. Dzięki spotom wyborczym nie oglądam telewizji i nie słucham żadnych stacji radiowych nadających takowe. W pracy i w domu grają internetowe radyjka jazzowe lub Porcupine Tree z płytki i mam spokój ducha, co i Wam polecam...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Microtus w 11 Paź 2007, 11:29

Nie no Leiga bez stresu, tu nikt chyba z nikogo nie szydzi z powodu tego czego ktoś słucha.
Szczerze powiem, że nie pamiętam tych soundtracków chociaż wszystkie filmy widziałem (pamiętam tylko intro w stygmatach, super połączenie obrazu z muzyką).

Jakbym miał wybierać z soundtracków filmowych to pewnie:
Pulp Fiction
Pluton
Piąty element
Full metal jacket
Conan Barbarzyńca (fajny klimat do sesji rpg)
EDIT:
Co do tego co napisał Terminus (soundtracki) na dole, to jak najbardziej popieram requiem (swoją drogą hardcorowy film) i czas apokalipsy :P


A kampanie przedwyborczą mam w d... pójdę oddać głos bo tak trzeba, niestety ciężki wybór bo strasznie kiepska ta nasza polityka.
Ostatnio edytowany przez Microtus, 11 Paź 2007, 13:08, edytowano w sumie 1 raz
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez Terminus w 11 Paź 2007, 11:54

Soundtrack'i ulubione:
Blade Runner -Vangelis
Czas Apokalipsy -różni wykonawcy. Intro filmu z odgłosami śmigłowców, mgłą nad rzeką i eksplozją + muzyka Doors za każdym razem wywołuje u mnie dreszcze.
Requiem for a dream -Clint Mansell
The Falcon and the Snowman -Pat Matheny
Music from Twin Peaks -Angelo Badalamenti
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Faquarl w 17 Paź 2007, 20:20

Ja najbardziej preferuje takie zespoły jak: Whitin Temtetion,SOAD,My chemical Romance i inne rockowe. Chociaz nie gardze hip-hopem.trancem i hausem. Nawet pop i disko moge posluchac jak jestem na imprezie i mi nie przeszkadza :) Troche moze mieszanka wybuchowa ;) ale nie mam konkretnego ulubionego gatunku ktorego slucham non stop.
Awatar użytkownika
Faquarl
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 16 Paź 2007, 22:50
Ostatnio był: 19 Paź 2007, 20:52
Miejscowość: Zaświaty :-)
Kozaki: 0

Postprzez ThaiWarrior w 17 Paź 2007, 22:02

Od mojego poprzedniego popstu w tym temacie sporo wody w Nysie uplynelo, tak wiec poznalo sie troche nowego i poszerzylo horyzonty. Spodobal mi sie drum'n'bass oraz rave, nieocenione gatunki kiedy lece biegac. Dodaja mocy i motywuja. Soundtracki z Matrixow czy Helikopter w ogniu najlpesze podczas biegow poznym wieczorem gdy na trasie mam cmentarz czy szczere pola,klimat sam sie tworzy :D .
Trance i Vocal Trance, czyli cos co stawiam na rowni z rapem w moim prywatnym rankingu. Ogolnie muzyka elektroniczna i dyskotekowa, szczegolnie kiedy sa wakacje :D Nie spodziewalem sie po sobie, ze spodoma mi sie skinhead'owa muzyka. Moze nei spodoba ale zaintryguje w jakis sposob i zworci swoja uwage. R.A.C i ballady patriotyczne maja cos takiego w sobie, ze prosza sie o to abym je chociaz przez chwilke posluchal( szczegolnie Szwadron 97-Obrany cel ).


Kane napisał(a):Sława!


Zalatuje mi to NOP-em troszeczke, hehee. Jest pare zeczy w nacjonalizmie ktore mi odpowiadaja. Nie ma ich duzo ale jednak sa...Nie bojdzie sie tylko, nie bede bawil sie w narodowca na forum bo daleki jestem od tego.(taki malutki offtopic)
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez xionc w 17 Paź 2007, 22:45

Ten, propagowanie faszyzmu, komunizmu i innych zbrodniczych ideologii jest zakazane przez prawo a ono obowiazuje tez tutaj wiec radze sie pilnowac coponiektorym.

Faszyzmu/nazizmu - tak, ale komunizmu - nie słyszałem.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Postprzez Kane w 18 Paź 2007, 16:44

xionc napisał(a):Ten, propagowanie faszyzmu, komunizmu i innych zbrodniczych ideologii jest zakazane przez prawo a ono obowiazuje tez tutaj wiec radze sie pilnowac coponiektorym.


No i git gitara. Ale to nie była chyba mowa o NOP? A radzisz się pilnować postaci o ksywie "Towarzysz Lenin"? Czy to nie jest propagowanie komunizmu? Jak nie, to już szukam jakiejś foty z panem 18!

ktoś w poście xionca napisał(a):Faszyzmu/nazizmu - tak, ale komunizmu - nie słyszałem.


Ja słyszałem i czytałem! Ale nie widzę, by to było jakoś szczególnie przestrzegane... (nie chodzi mi o forum)

ThaiWarrior - jaki tam NOP ;-) A ze Szwadronu tylko płyta Non Possumus jest dobra. "Ziemia Jest Wolnością" jest krótko mówiąc nieciekawa.

Sława!
W imię tych, którzy odeszli, trzymając w rękach broń, naszej wojowniczej sile, składamy dzisiaj hołd, oni stoją tu, przed nami, ich dusze tutaj są, coraz większy płonie ogień, coraz silniej bije dzwon...

You talk about anarchy?
Well, i'll show You some!
You won't last one minute,
If the real thing comes!
Awatar użytkownika
Kane
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 24 Sie 2007, 21:37
Ostatnio był: 09 Lis 2007, 16:35
Miejscowość: Wrocław
Kozaki: 0

Postprzez Nieznany w 18 Paź 2007, 17:24

Proszę bardzo:
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej:
Art. 13.
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.):
Art. 256.
Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Nieznany


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości