iPhone 4s - Wart swojej ceny?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez kubekpop w 17 Cze 2012, 17:51

Nie to mam na myśli. Zrobiłeś kilka fajnych zdjęć, chcesz je przesłać kumplowi. Nie macie pod ręką kompa z iTunes. Co robicie? Przez Bluetootha wyślecie? :suchar: I nie macie pakietu danych, mms odpada.
Ale jak już masz budżet, to bierz iPhona. Znam kilka osób, które go używają i są zadowolone. I podejrzewam, że bateria na dłużej starczy...
Chociaż w sumie, to nie wiem, czy na Androidzie masz dostęp do pamięci wewnętrznej bez roota, więc przełożenie karty SD i skopiowanie do pam. wew. odpada. Ale i tak warto mieć jak przełożyć dane z tela na kompa bez jakichś cyrków...

Ale...
iPhone jest jedyny w swoim rodzaju, a telów z Androidem jest masa. I każdy Andek albo wygląda tak samo, albo ma beznadziejną nakładkę od producenta.

I jeszcze jedno. Zakładamy, że chcesz coś z górnej półki:
Chcesz stabilnej pracy, telefonu bo telefonu to bierz iPhone. Chcesz szpanić przed kumplami, bierz S3, bo ma więcej bajeranckich funkcji, którymi można się podetrzeć, i jest nowy na rynku
Ostatnio edytowany przez kubekpop 17 Cze 2012, 18:27, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Reklamy Google

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez mateszew w 17 Cze 2012, 18:17

Co do Androida.. jest to świetny system jeśli telefon odblokujesz i Zrootujesz.Co do nakładek producenta nie zgadzam się HTC ma bardzo dobrą i przejrzystą ;P.
i3 3rd
660
8gb
ssd
Awatar użytkownika
mateszew
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 09 Paź 2009, 19:54
Ostatnio był: 10 Cze 2017, 16:04
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez kubekpop w 17 Cze 2012, 18:19

No ale Sense to inna historia. Tutaj autor wspomniał o Samsungach... niby wspomniał o Androidach, ale mi Sense nie przypadł do gustu... Manila na WM6.5 była lepsza... I pionowe przewijanie listy aplikacji - niby na WM też jest, ale na Androidzie jest gorsze.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez szm w 17 Cze 2012, 18:32

iOS wcale nie jest takim zamkniętym systemem. Oczywiście po jb, co samo w sobie nielegalne nie jest. Na Cydii jest cała masa repo z darmowymi aplikacjami do wgrywania nowych motywów, ikonek, widgetów etc.
A co do tego czy polecem... no to tak jak pisał MS. Zależy do czego będziesz go używał. Jeśli do wszystkiego, muzyka, gry, net etc., jednym słowem potrzebujesz telefonu do multimediów to polecam. Ale w wersji najmniej 32gb. 4s nawet w 64gb. Ja mam wersję 32gb, i muszę przyznać, że czasem brakuje mi miejsca. A nowe gry zajmują coraz więcej i więcej (Modern Combat 3: Fallen Nation około 2gb).


Sent from my iPhone using Tapatalk
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez Sivert w 17 Cze 2012, 18:43

Akademicki spór, w którym nie ma jedynej dobrej odpowiedzi. Każdy, kto używał urządzeń Apple wie, jaką jakość ten sprzęt zapewnia; od oprogramowania (np. ilość gałęzi Androida skutecznie obniża jakość i szybkość publikowanych sterowników), przez podzespoły po design, który - nie da sie ukryć - jest dużym atutem. Najlepszym wyjściem zawsze jest obejrzenie i własnoręczne sprawdzenie, jak dany telefon pracuje. Nie brakuje takich miejsc, jak hipermarkety AGD/RTV, czy iSpoty, gdzie można daną zabawkę sprawdzić.

Jeśli chodzi o Windows Phone, to ma on jedną wspólną dla okienek wadę: jego szybkość działania spada wraz z upływem czasu, ilością nowych aplikacji i zapełnianiem się systemowego rejestru, co nie ma miejsca w iOS - wystarczy odciążenie zaśmieconego systemu i wszystko działa, jak po świeżej instalacji.

Faktem jest, że Apple to nie produkuje sprzętu o cenach dla każdego, ale argumenty w stylu "szpan dla hipsterów" to często głos ludzi, którzy chcieliby mieć, a portfel nie pozwala. IMO trzeba tego unikać.
Sivert
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 05 Cze 2012, 13:24
Ostatnio był: 11 Gru 2018, 22:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 29

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez jos w 17 Cze 2012, 19:03

Nikt (chyba) nie poruszył kwestii rozmiaru ekranu a to też ma znaczenie przy wyborze. Sam jestem przyzwyczajony do SGSa jedynki i po wzięciu w łapy ajfona ekran wydał mi się w nim niewyobrażalnie maciupki jak na możliwości jakie oferuje. A w SGS2 ma jeszcze większy. Zanim zacznie ujadać jakiś specjalista ds. wyższości iPhonów na całą resztą, że mały lepiej się obsługuję jedną ręką mówię, że to kwestia przyzwyczajenia.
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez meJKu w 17 Cze 2012, 19:03

Matrix Strefa14 napisał(a):jeśli jednak chcesz coś funkcjonalnego to lepiej wybierz Androida.

Jeśli chce niezawodny system, który nie jest przeznaczony do grania i innych pierdół to niech bierze coś z BlackBerry OS, a nie dziadostwo pokroju Androida ; )

Za takie pieniądze to brałbym BlackBerry Torch 9860, jeśli chcesz coś ajfonopodobnego ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez MatrixSTR w 17 Cze 2012, 19:26

MioDula napisał(a):@MatrixStrefa14I tu się mylisz... Bo w tym przypadku ilość idzie w parze z jakością... Wszystkie aplikacje na iOS'a 5 są najpierw sprawdzane przez Apple, więc nie ma tam bylę śmieci, jak w Android Markecie

Mylisz się, aplikacje owszem są testowane, ale jedynie pod względem stabilności.

Największym minusem Iphonów jest rozmiar wyświetlacza, zwolennicy mówią że to idealny rozmiar do obsługi jedną ręką, jednak ja mam 4.3" i jakoś nie mam z tym problemów. zresztą większy wyświetlacz jest wygodniejszy i żadne retiny tego nie zmienią.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez utak3r w 17 Cze 2012, 19:37

Matrix Strefa14 napisał(a):Mylisz się, aplikacje owszem są testowane, ale jedynie pod względem stabilności.


To też nie jest do końca prawda. Aplikacje są sprawdzane pod kątem... zgodności ideologicznej Apple. I wcale nie żartuję.

BlackBerry? Gdybym miał w firmie pracować na BlackBerry, to bym się zastrzelił i przeszedł na notatnik i długopis. I tak, wiem, o czym piszę.

Kiedyś ideałem do pracy był Windows Mobile (Pocket PC jeszcze nie, ale od Windows Mobile 5 już tak) - niestety, już R.I.P. W tej chwili sensowną propozycją jest Android - choć wciąż ma wiele wad, tempo rozwoju pozwala wierzyć, że niedługo będzie dobrze.

A iPhone jest dobry dla tych, którzy dobrze czują się w organizacjach sekto-podobnych i nigdy się nie zastanawiają nad sensem tego czy tamtego. Biorą, co dają i są szczęśliwi. DO rozrywki: jest ok. Gry, wideo, aparat - są ok. Do pracy? Chyba se jaja robicie :E
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez szm w 17 Cze 2012, 20:12

Do pracy? Chyba se jaja robicie


No to zależy co rozumiesz pod pojęciem praca. Jak to pojęcie definiujesz.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez KoweK w 18 Cze 2012, 13:09

Na pewno nie taka praca, gdzie w przerwie lubisz grać i przeglądać Internet. :E Nie wiem jak ajfony, ale po korzystaniu przez parę lat ze zje*anych macintoshów nigdy nie kupię niczego od Apple'a.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: iPhone 4s - Wart swojej ceny?

Postprzez szm w 18 Cze 2012, 16:11

Tylko, że jest jedno ale... żaden smartphone nie nadaje się do pracy, i każdy ustępuje np. netbookom (sam mam i to i to). Smartphone to tylko gadżet. Nie powiem, przydatny. Ale spełnia tylko funkcje pomocnicze, ot... żeby sobie rano jednym kliknięciem sprawdzić pocztę, jakieś kanały RSS, żeby sobie zapisać plan dnia w kalendarzu, wypisać najważniejsze rzeczy do zrobienia danego dnia w przypomnieniach, kontrolować jakieś fejsbuki etc., posłuchać muzyki, pograć sobie w autobusie, w ekstremalnych sytuacjach wejść na net. I tyle.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości