Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 10 Cze 2012, 14:37

Najpierw piszesz o tym, że nie zwiększa poziomu trudności, potem o tym, że trzeba nosić mniej złomu, mniej broni i pić, spać, jeść, a czym to jest właśnie, jak nie zwiększeniem poziomu trudności? :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 10 Cze 2012, 14:57

Przeszedłem NV na najłatwiejszym poziomie trudności a i tak uważam, że były momenty gdy łatwo nie było. Może jestem kiepskim graczem. Męczyłem się trochę, szczególnie na początku i szerokim łukiem omijałem stada Kazadorów (tak się chyba te owady nazywały) i Supermutantów. Może są jakieś tricki na łatwe pokonywanie trudnych przeciwników o których nie wiem, to możecie mnie oświecić :D
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 10 Cze 2012, 15:27

Akurat kazodory wg mnie są bardzo łatwym przeciwnikiem, zawsze idę na nie ze strzelbą i nie robią jakichś większych problemów. Aż się dziwie, że tyle opinii jest na temat tych stworków tutaj takich. :P Jedyne zdanie które podzielam to to nt. Szponów Śmierci, bo bestie potrafią mnie utłuc dość łatwo nawet na 50 lvl...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 12:40
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout

Postprzez mimi215 w 10 Cze 2012, 16:58

No tak, niby zwiększa ale tylko troszeczkę. No bo co to za problem dać graty robotowi do noszenia. A u siebie nosić tylko broń,zbroję, i amunicję. A jedzenie i rzeczy na sprzedaż on niech nosi. Zresztą koniec tematu, znaczy chodzi mi o to by nie robić spamu o to.
szczypiorofix Na kazadory są dwa. Jak wyżej pisał kowek mocna strzelba na nich działa, ale najlepiej jak najpierw zaatakuję twojego kompana (o ile posiadasz ), a ty strzelaj do niego ze strzelby. A jeśli działasz na odległość to skradaj się, jakaś snajperka czy coś i jeśli masz szczęście to od jednego strzału z zaskoczenia padnie. Zależy od broni i umiejętności. A jak na bliski kontakt to strzelaj w skrzydła. Jeśli uszkodzisz mu je(na większych poziomach trudności ciężej uszkodzić) nie będzie mógł latać, tylko będzie wolno chodził po ziemi. A wtedy to możesz choćby zatłuc go miotłą. A szpony to najlepiej z ukrycia w ryja. Albo jak widziałem na filmikach kupić np. c4 ustawić w miejscu gdzie będą biec gdy je sprowokujesz i odpalić na odległość. Można kupić za mniej niż 50 kapsli chyba, urządzenie które odpala podłożone ładunki.
"Nie ważne jak daleko zajdziesz na końcu i tak czeka na ciebie monolit "
Awatar użytkownika
mimi215
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 31 Gru 2009, 02:04
Ostatnio był: 04 Wrz 2016, 14:28
Miejscowość: Sukmanie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Fallout

Postprzez kis104 w 10 Cze 2012, 22:36

Z tego co mi kumpel opowiadal (ngdy sam nie uzywalem C4, mialem lepsze bronie, materialow wybuchowych nie uzywalem, a jesli jzu to z rzadka) przy nizszych materialach wybuchowych niz 20 zdarza sie ze C4 albo samo sie odpali, albo nie zareaguje na detonator; )
Co do kazadorow to sam zawsze mam na plecach jakas bardzo szybkostrzelna bron na 5 mm (np karabinek szturmowy) i po prostu pruje w nich ile wlezie, ale najrzadniej korzystam z Vatsa bo za szybko Kazadki podchodza w tym trybie ;f
Na szpony smierci najlepsza jest Ciezka Snajperka, Psycho, skradanie i amunicja polepszajaca obrazenia 1,5 raza.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Fallout

Postprzez Pijawol w 16 Cze 2012, 09:05

Da się jakoś wyłączyć w NV oczekiwanie na ponowną grę w kasynach?
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Dzisiaj, 07:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Fallout

Postprzez STALKER58 w 16 Cze 2012, 10:26

FALLOUT nie zagrozi S.T.A.L.K.E.R'owi tylko pod jednym względem, klimatem.

S.T.A.L.K.E.R to bardzo klimatyczna gra, według mnie jest, będzie i zostanie najlepsza ze wszystkich ponuklearnych gier.

To tak jakby porównać Gothic i Fable.

Gothic jest o wiele lepszy pod względem klimatu, fabuły i rozgrywki.

Fable praktycznie tak samo, ale z mniejszym klimatem i lepszą grafiką. :)

Jeśli jesteś prawdziwym Stalkerem ceniącym sobie wypitkę w towarzystwie podobnych myślących ludzi...dołącz do...WOLNOŚCI!

STALKER58
Wygnany z Zony

Posty: 50
Dołączenie: 12 Cze 2012, 12:48
Ostatnio był: 15 Mar 2013, 14:59
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 10

Re: Fallout

Postprzez Szpagin w 16 Cze 2012, 17:45

Pijawol napisał(a):Da się jakoś wyłączyć w NV oczekiwanie na ponowną grę w kasynach?


Z tego co wiem, wprowadzono takie rozwiązanie, by wyeliminować grę metodą prób i błędów, znaną też jako "quick save and quick load". Oficjalnie pewnie się nie da, może rozwiązują to mody.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Fallout

Postprzez mimi215 w 16 Cze 2012, 22:21

Pijawol spróbuj wczytać grę zanim wyjdziesz z ekranu gry w kasynie. Podobno dało się tak kiedyś.
"Nie ważne jak daleko zajdziesz na końcu i tak czeka na ciebie monolit "
Awatar użytkownika
mimi215
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 31 Gru 2009, 02:04
Ostatnio był: 04 Wrz 2016, 14:28
Miejscowość: Sukmanie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Fallout

Postprzez Realkriss w 19 Cze 2012, 10:28

Nie wiem, czy znacie wspaniałą serię fanowskich filmów w realiach Fallouta "Nuka Break"?
Jeśli nie, to koniecznie obejrzyjcie. Tu pierwsza część:



A tu linka daję do zestawienia wszystkich sześciu części serii.

http://unrealitymag.com/index.php/2012/05/10/fallout-nuka-break-the-complete-series/
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Fallout

Postprzez Jo_Mason w 05 Lip 2012, 18:38

Zastanawiam się nad kupnem Fallout 3. Proszę forumowiczów o radę, czy warto. Sam wychowałem się na dwójce i najbardziej podobało mnie się w niej to, że było od cholery dialogów i misji niezwiązanych z główną linią fabularną.

Proszę podpowiedzcie mnie czy warto to kupić czy nie. Recenzji nie czytałem żadnej, nie mam jeszcze wyobrażenia o trzeciej części (wiem tylko że jest 3D). Chciałem się najpierw poradzić Stalkerowców i dowiedzieć czy wyżej wymienione elementy (mnogość dialogów i misji) są też i tu obecne?


Z góry dziękuję za rady :).
Ulubiony Mod: CoP - AtmosFear 3, CS - The Faction War

Człowiek - gotowe 4 rozdziały
Terapia - kryminał - NOWOŚĆ
Pingwiny z Madagaskaru - Operacja "MONOLIT" - Opowiadanie ukończone
Awatar użytkownika
Jo_Mason
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 27 Lut 2012, 09:47
Ostatnio był: 11 Kwi 2022, 22:50
Miejscowość: Brzesko
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 39

Re: Fallout

Postprzez Pijawol w 05 Lip 2012, 18:57

Zdecydowanie polecam. Nie licząc F2 jest to najlepszy Fallout. ;)
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Dzisiaj, 07:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości