[S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Zone]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez Niewyspany w 02 Maj 2012, 22:17

Cześć wszystkim. Zainstalowałem tego moda na czystą wersję S.T.A.L.K.E.R.a 1.0005. Mój problem jest taki, że dość często wywala Mi grę, w różnych sytuacjach: rozwalanie skrzynek, wymiana ognia, wybieranie dialogów.
Dodatkowo gra ma dość mało FPS.
Moja konfiguracja:
AMD Athlon 3000+
2 GB RAM
Radeon 3650HD 256 MB

przy skrócie gry dodany dopisek -no prefetch.
Jak znowu Mi wyłaczy grę to dodam treść erroru z loga, ale może póki co ktoś będzie w stanie pomóc.
Wersja moda - summer.
Niewyspany
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 02 Maj 2012, 22:13
Ostatnio był: 14 Sty 2013, 23:31
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: BM16 Full
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez scigacz1975 w 04 Maj 2012, 20:31

Mało pamięci ram. Ustawiłeś pamięć virtualną na 4096? Dodatkowo zalecam ustawienie suwaków grafiki na średnie, rozdzielczość 1024x768, wygładzanie (AA) wyłączone, pokaż odległość do celu (opcje celownika) wyłączone. Mod dodaje prawie 2GB grafiki i komp nie wyrabia. Możesz jeszcze po uruchomieniu gry zminimalizować grę (klawisze alt + tab) otworzyć menadżera procesów (alt + ctrl + del) w zakładce procesy znajdź xr_3da.exe i nadaj mu priorytet wysoki (zaznaczasz kurosorem proces - prawy klawisz myszy - priorytet) - powinno pomóc.

Edit: dla każdego grającego w gry z serii STALKER - w trakcie grania, zwłaszcza gdy często przechodzicie między lokacjami - bardzo szybko potrafi zapełnić się plik wymiany i powoduje to wypad typu "out off memory" - lekarstwem jest zapisanie gry i ponowne uruchomienie kompa co 2-3godziny. Restart czyści plik wymiany i komp chodzi płynniej.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Niewyspany.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez Niewyspany w 09 Maj 2012, 14:20

Mam kolejny problem. Przy wykonywaniu jednej z pobocznych misji przy odbiorze nagrody, gra zawsze się wyłącza. Nazwa misji : Zabij zdrajcę. Ma ją ktoś w barze. Wie ktoś może co może być przyczyną?
Niewyspany
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 02 Maj 2012, 22:13
Ostatnio był: 14 Sty 2013, 23:31
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: BM16 Full
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez scigacz1975 w 09 Maj 2012, 15:19

Na jakiej wersji moda grasz - Summer czy Summer.db. I log. Bez tego ni chu... nie poradzę. Przeczytaj czerwony link w moim podpisie.

Z tego co widzę masz wersję 1.0005 - niby nie powinien ale może się gryźć. Doinstaluj mu patcha 1.0006 - zapisy będą działać. (tylko najpierw przesuń gdzieś pliki moda i po zainstalowaniu patcha przywróć)
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez duty w 13 Maj 2012, 16:23

Mam problem z wypakowaniem wersji zimowej SoC_HARDSTYLE_WINTER nie mogę wypakować folderów
SoC_HARDSTYLE_WINTER\gamedata\sounds\characters_voice\human_02\military
i
SoC_HARDSTYLE_WINTER\gamedata\sounds\characters_voice\human_03\military
pobrałem dwa razy i zawsze ten sam problem przy wypakowywaniu na 99% pliki nakładają się na siebie i trzeba nadpisać, ale jak potwierdzam tą operacje to 7-zip mieli bez końca.
Image
Wstawi ktoś mi te dwa foldery lub powie co jest nie tak.
Awatar użytkownika
duty
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 27 Lut 2011, 22:29
Ostatnio był: 15 Cze 2015, 18:31
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 27

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez scigacz1975 w 13 Maj 2012, 16:42

Daj mu polecenie automatycznie zmień nazwy.

Tak w ogóle to coś jest nie tak bo nic nie powinno Ci się przy wypakowywaniu nadpisywać.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez nelson82 w 13 Maj 2012, 19:00

Wypakuj pliki w innym miejscu niż te, które już masz. Przed rozpakowaniem masz w menu kontekstowym kilka opcji do wyboru skrinszot, wybierz Extract to "nazwa moda". Gdy wybierasz Extract Here, modyfikacja często jest tak spakowana, że przy rozpakowaniu, automatycznie tworzy się folder gamedata i jeżeli w miejscu w którym wypakowujesz masz już ten folder (z innym modem) to wówczas 7-zip pyta czy nadpisać powtarzające się pliki. Idź za ścieżką pokazaną na fotce :arrowu:
łatwiej już nie będzie
Awatar użytkownika
nelson82
Łowca

Posty: 505
Dołączenie: 16 Paź 2011, 00:09
Ostatnio był: 13 Paź 2019, 11:44
Ulubiona broń: --
Kozaki: 130

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez duty w 13 Maj 2012, 19:38

nelson82 to jednak nie to wypakowuje na pulpit i tu nic nie ma, po za tym mogę wypakować wszystko oprócz tych dwóch folderów ..human_02\military i ... human_03\military Nawet gdy próbuje wypakować je w inne miejsce pojedynczo to mam ten sam problem, tak jak był by gdzieś w nich błąd.

scigacz1975 no nie powinno być a jednak , pobrałem teraz bezpośrednio pomijając F4UManager i nadal to samo a automatycznie zmień nazwę nie mogę kliknąć bo 7-Zip przestaje odpowiadać po wyskoczeniu okna.
System win7(64bit) jest prawie nówka , pomyślałem, że może 7-Zip (64bit) stwarza problemy (choć instalowałem wersje stabilną 9.20) ale ver.32bit ma ten sam problem z rozpakowaniem 99% i lipa.
Rozkładam ręce i proszę Cię scigacz1975 o wstawienie tych 27mb które mi brakuje na file4u.pl .
Awatar użytkownika
duty
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 27 Lut 2011, 22:29
Ostatnio był: 15 Cze 2015, 18:31
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 27

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez scigacz1975 w 13 Maj 2012, 19:46

Przenieś archiwum moda do nowo-utworzonego katalogu gamedata. Otwórz archiwum za pomocą 7zip - wejdź w archiwum do folderu gamedata i najpierw wypakuj wszystkie pozostałe pliki i katalogi oprócz katalogu sounds. Potem w katalogu gamedata gdzie wypakowałeś pliki utwórz katalog sounds, otwórz katalog sounds w archiwum i wypakuj z niego wszystko oprócz w/w plików do katalogu sounds w gamedata na dysku.

Edit: - wypakowując z archiwum zawartość katalogu sounds pomiń katalog character_voice - wrzucam go w całości i zaraz dam linka

Edit: proszę bardzo - katalog character_voice wrzucasz do katalogu sounds

http://62298.file4u.pl/download/3096037 ... s_voice.7z

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive duty.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez duty w 13 Maj 2012, 21:38

Co tu więcej powiedzieć jak to że, bardzo dziękuję scigacz1975 , można polegać na tobie jak na Zawiszy , oczywiście :wódka:
Awatar użytkownika
duty
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 27 Lut 2011, 22:29
Ostatnio był: 15 Cze 2015, 18:31
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 27

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez Nyguz w 07 Cze 2012, 19:17

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : Ran out of memory
[error]Function      : CRender::texture_load
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrRender\Texture.cpp
[error]Line          : 356
[error]Description   : D3DXCreateTextureFromFileInMemoryEx ( HW.pDevice,S->pointer(),S->length(), D3DX_DEFAULT,D3DX_DEFAULT, IMG.MipLevels,0, IMG.Format, D3DPOOL_SYSTEMMEM, D3DX_DEFAULT, D3DX_DEFAULT, 0,&IMG,0, &T_sysmem )
[error]Arguments     : d:\program files\thq\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\textures\artifact\artifact_hell1_07.dds
 

stack trace:


Wersja 1.0006. Mod ZIMA.

Wszystko szlak trafia gdy chcę przejść między poziomami. Po prostu czarny ekran i pulpit. Ladowanie kończy się na teksturach i klops.
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: [S.T.A.L.K.E.R. The Chernobyl Shadows - Life In A Dead Z

Postprzez scigacz1975 w 07 Cze 2012, 20:31

Kod: Zaznacz wszystko
[error]Expression    : Ran out of memory


Pisałem wyraźnie w opisie co zrobić żeby nie było "out of memory"

1. Ustaw pamięć virtualną na 4096
2. Zainstaluj 3GB enabler dla SoC
3. Wyłącz pokaż odległość do celu i AA
4. Jeżeli nie pomaga cofnij się o 1-go sejva, zmniejsz ustawienia graficzne na statyczne i spróbuj przejść dalej.

I pamiętaj żeby co jakiś czas - 2-3 godz. grania zapisać, wyjść, zrestartować system i grać dalej. SoC ma trochę zrypaną optymalizację a ten mod dużo grafiki dorzuca. Jak zrestartujesz system to czyści się plik wymiany.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości