Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez PeterHD w 01 Cze 2012, 22:42

Cóż... Moja historia jest dosyć krótka. Niedawno minął miesiąc, odkąd w Japonii wydarzył się wypadek, związany z elektrownią Fukushima. Przy obiedzie ktoś wspomniał o tym, jak to w Czarnobylu wyglądało, że w Polsce dowiedzieli się o tym dużo później itp. Kilka godzin później wróciłem do pokoju, siadłem na kompa i chciałem poszukać kilku informacji. Pierwszy wynik jaki mi wyskoczył to właśnie ta strona. Kliknąłem, pooglądałem galerie i pobiegłem do sklepu po SoC. Od tego momentu zacząłem grać, zachęcając do gry innych z mojego otoczenia.
Czy wiecie że do następnej odpowiedzi na post przeskakujesz wciskając spację?
PS. Dziękuję za picie kozaków Zwinniakowi.
Gratulacje panowie, jesteśmy na mistrzach
:

http://mistrzowie.org/361231
Awatar użytkownika
PeterHD
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 02 Paź 2011, 14:16
Ostatnio był: 29 Lip 2014, 23:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Generał Golonka w 02 Cze 2012, 10:22

KOSHI napisał(a):Nie wiedziałem, że ośmiolatki buszują tera po YT. Kur*a jaskiniowiec ze mnie, córka mi się urodzi za niedługo a ja taki tępy.

No bardzo sorry, ale teraz mam 13 lat i to było szmat czasu temu. Gratulacje za zostanie ojcem. ;)
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 25 Mar 2024, 14:07
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Markus Grizzly w 02 Cze 2012, 11:02

Stalkera poznałem w kwietniu 2005 w czasie "rocznicowego" czytania artykułów poświęconych katastrofie czarnobylskiej. Jakoś nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy, że może instnieć gra komputerowa o takiej tematyce. Gdy już znalazłem, od razu poleciałem po kumpli - oni też nie wiedzieli. Od tamtego dnia gromadziliśmy informacje o Stalkerze aż do dnia premiery Cienia Czarnobyla. Niestety pograliśmy dopiero w grudniu 2007 - gdy jako pierwszy zdobyłem lepszy sprzęt (AMD Duron 800 MHz, 64 MB RAM'u i NVidia Riva TNT 2 to było troche za mało ;) ). Kolejne części nabywałem już do miesiąca od daty ich wydania. Na samym początku najbardziej cieszył mnie sam fakt, że to gra o Czarnobylu i podobieństwo Zony do naszych, polskich klimatów - blokowiska, znajome pojazdy, uzbrojenie i przyroda. Potem rejestracja na forum, zabawy z modami i n-te przechodzenie Stalkerów na różne sposoby, aż do dzisiaj. :)
Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 14:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Agusia w 02 Cze 2012, 11:07

Dzięki CD-Action, tak jak pełno innych gier. :)
Awatar użytkownika
Agusia
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 29 Lis 2011, 23:35
Ostatnio była: 25 Lip 2012, 13:21
Miejscowość: Polska :P
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 2

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Bambo w 02 Cze 2012, 17:20

A ja spotkałem się ze Stalkerem przez przypadek. Nie wiem właściwie w jakich okolicznościach ,ale wparowałem do bodajże Media Expert i szukałem gry typu ZABIJ! Szukałem i szukałem i nagle zobaczyłem pudełka ,Stalker Czyste Niebo i Cień Czarnobyla ,popatrzyłem na obrazki i chciałem obie ,ale mogłem wziąć tylko jedną (mały budżet). Było tam wtedy jeszcze 2 gości i oglądali gry. Spytałem się jednego która część lepsza (a nóż będzie wiedział) no i on odparł :D Weź tę więcej strzelania i mutantów no i klimat jest (nie wiedziałem wtedy co to klimat ale nie ważne). Zgadnijcie o której mowa. Cień Czarnobyla! I w tym czasie potwierdziło się moje głupie szczęście, że zawsze kupuje najstarsze części gry. Np. GTA (bo gdy było już San Andreas to ja kupiłem GTA3). Ale w tym przypadku się z tego cieszę. Gra ta tak mnie zauroczyła że w niespełna rok miałem już wszystkie części. I to tyle!
Polegli towarzysze: [*} Boria Dzikus - Wolność (zabity przez Powinność) [*] Jarik Szpicel - Wolność (poległ zaatakowany przez Snorka) [*]

Bambo
Wygnany z Zony

Posty: 60
Dołączenie: 22 Maj 2012, 12:11
Ostatnio był: 24 Lut 2013, 23:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 9

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Szweminek999 w 13 Cze 2012, 20:06

Ja zainteresowałem się po przeczytaniu recenzji Zewu Prypeci w CD - Action.
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Gro3a w 15 Cze 2012, 19:25

Czarnobylem interesowałem się od dawna, więc kiedyś poszedłem do kumpla i zapytałem czy ma grę o takiej tematyce. Było to jakoś w 2007roku. Podał mi wtedy S.T.A.L.K.E.R-a Cień Czarnobyla mówiąc, że jeszcze w to nie grał i nie wie co się tam robi. Gdy zainstalowałem ją i wyszedłem z bunkra Sidorowicza, spodobał mi się klimat opuszczonych i tajemniczych miejsc. Przechodząc misję po kolei coraz bardziej mi się jej fabuła i większość lokacji. Niedługo potem wyszła kolejna część i kupiłem ją licząc na takie same wrażenia. Później zaopatrzyłem się w Zew Prypeci. Jak dotąd przeszedłem je po kolei i nawet mi się nie znudziły.
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez STALKIER998 w 16 Cze 2012, 15:27

U mnie zaś sprawa wyglądała inaczej. Pewnego razu po szkole poszedłem do kolegi, ponieważ miał problem z instalacją pewnej gry. Pomogłem, zainstalowałem i zaczęliśmy pykać. Graliśmy tak z około godziny, i postanowiłem kupić tą grę, poczytać trochę o katastrofie w Czarnobylu, bo przecież gra na tych faktach się opiera. Więc po tygodniu poszedłem do zacnego Empiku i kupiłem tą grę. Spodobała mi się ta część i kupiłem tym razem Czyste Niebo, a później Zew Prypeci. I tak oto zakochałem się w zacnym, klimatycznym Stalkerze :D
Awatar użytkownika
STALKIER998
Tropiciel

Posty: 265
Dołączenie: 10 Kwi 2012, 18:08
Ostatnio był: 15 Paź 2020, 20:24
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 47

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Kalib99 w 16 Cze 2012, 15:37

U mnie w listopadzie zeszłego roku kiedy to SoC był dodatkiem do CDA ;)

Kalib99
Wygnany z Zony

Posty: 10
Dołączenie: 02 Maj 2012, 09:50
Ostatnio był: 10 Gru 2012, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: -3

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez wiko123 w 16 Cze 2012, 20:10

Zainteresowalem sie katastrofa czarnobylska, no i w sumie tyle - poprosilem brata zeby mi zamowil stalkera, to bylo chyba 4 lata temu, wtedy przechodzilem gre z poradnikiem i po prostu bylem glupawy.

PS.Sorry za brak polskich znakow, ale pisze na amerykanskiej klawiaturze.
wiko123
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 23 Lis 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Sty 2018, 17:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Pangia w 19 Cze 2012, 22:07

Chciałem kupić sobie jakąś porządną grę, padło na Stalkera. Komputer nie dał rady jej uruchomić, więc pudełko kurzyło się jakieś 2 lata, zanim uzbierałem na jednostkę centralną zdolną do odpalenia gry. Czyste Niebo jest tak łatwą grą, że po paru przejściach właściwie przechodzę ją na pamięć - trochę szkoda
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez swierszczu w 19 Cze 2012, 22:19

A mi , no w sumie to mojemu tacie zainstalował Cień Czarnobyla wujek, jak miałem z 12 lat, no i powiedział żebym w to nie grał... Ha pewnie, gra spodobała mi się bardzo, ale po jakimś czasie gry, w podziemiach agropromu przestraszyła mnie Pijawka(no wiecie miałem 12 lat...) przez 2 lata nie grałem w stalkera no i nagle w CD Action Czyste Niebo... No i kupiłem , fajne, naprawdę , ale kurde, tam nie opłaca się dołacząc do Wolności ani Powinności, poprostu nie ma to sensu, w cieniu czarnobyla miało, a tu za cholere, bo czerwony las zajmuje Powinnośc a drugą ważną w grze lokację, Wolnośc... Mi sie to nie podoba no ale trudno, i tak gra wymiata;)
swierszczu
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 17 Cze 2012, 00:49
Ostatnio był: 27 Maj 2013, 16:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość