Half-Life

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Half Life

Postprzez Soviet w 29 Maj 2012, 14:47

Image
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: Half Life

Postprzez impulse_101 w 29 Maj 2012, 18:11

Niech to ep3 razem soursem R.I.P. , mam nadzieje ze wypuszcza na zupełnie nowym silniku HL3 i będzie to taki sam powiew nowości jakim był HL2 w 2004 roku. Sourse się już nie nadaje, to ze P2 jakoś trzymał poziom wynika z tego ze sama gra i jej mechanika rozgrywki nie dawała odczuć tego ze ten engine ma już swoje lata.

P.S.
@Realkriss podobno w HL3 nie będziemy grali Gordonem tylko Alex :E
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Half Life

Postprzez Gizbarus w 29 Maj 2012, 21:08

Impulse, nie trolluj Kriss...:E Poza tym - HL bez gry Freemanem to jak Deus Ex z perspektywy maszyny z sodą/batonikami. Niby znaczenie jakieś ma, ale jest bez sensu - na przykład żałosny Blue Shift czy niekanoniczny Opossing Force to pokazywały :P
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Half Life

Postprzez Realkriss w 29 Maj 2012, 22:00

Łomatkoicórko, najpierw przeczytałam post Impulse, i nie powiem, zrobiło mi się słabo :E
Gizbar, dzięki za sprostowanie, będę spać spokojnie tej nocy.
Nie zniosłabym tego, liczę, że nie będzie jej tak dużo w trzecim epizodzie, jak w drugim.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Half Life

Postprzez Przemek77 w 30 Maj 2012, 06:55

Gizbarus napisał(a):niekanoniczny Opossing Force

A dlaczego niekanoniczny? Kanoniczny IMHO jak najbardziej. Co tam masz odstającego od kanonu?
Blue Shift faktycznie, nędzny jest - kto chciałby pograć Barneyem - polecam darmowy Azure Sheep - takie samo założenie fabularne, ale o kilka nieb lepsze wykonanie.

Epizod III (jeśli powstanie) - najprawdopodobniej zaprowadzi nas w nieco chłodniejsze klimaty, odwiedzimy okręt "Borealis", który pierwotnie miał się już znajdować w HL2 (jest w becie) a także arktyczną bazę (Kraken Base z bety?). Jak wiemy z Ep.2 znajduje się tam potężna broń, która zdolna jest zniszczyć Kombinat, jednak może stać się przyczynkiem nowych problemów.

Swoją drogą mógłby wówczas powrócić Shepard (nie, nie ten z ME :) ), który jak wiadomo został przez G-Mana odesłany "do diabła rogatego". O - i wreszcie G-Man mógłby się określić.

W ogóle teraz może być problem z zakończeniem historii - po finale HL2-Ep.1 Doradcy Kombinatu "rozlecieli się" po świecie i teraz ich rozwalić będzie ciężko.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Half Life

Postprzez cep_bojowy w 30 Maj 2012, 10:40

Half-Life - obok STALKER'a moja ulubiona seria FPS'ów. Pierwszy raz zetknąłem się z serią kiedy w moje łapy wpadło demo gry o podtytule Uplink. Byłem wtedy jeszcze dzieciakiem i bałem się headcrabów, ale gra mimo wszystko mi się spodobała. Oczywiście potem dorwałem pełną wersję gry i zrobiła na mnie jeszcze większe wrażenie. Grafika może dzisiaj nie powala, ale nie można powiedzieć, że jest brzydka. Najbardziej podobał mi się klimat gry, miało się uczucie ciągłego zagrożenia. Nie wiadomo było co czeka nas za rogiem.

W międzyczasie dowiedziałem się, że powstaje Half-Life 2, na którego oczywiście czekałem. Po zobaczeniu tego trailera zaliczyłem przysłowiowy opad szczeny i jeszcze bardziej nie mogłem się doczekać premiery gry. Miesiąc po jej wydaniu otrzymałem ją na gwiazdkę i cieszyłem się z tego powodu jak głupi. :D HL2 powalił mnie na kolana. Duże wrażenie zrobił na mnie szczególnie początek gry, kiedy przemierzamy ulicę City 17 i obserwujemy jak ludzie zostali zdominowani przez Kombinat. Przypominało mi to jakiś system totalitarny: wszędzie policja, zastraszeni ludzie i przemawiający "wódz" Breen. Duże wrażenie zrobiło też na mnie Ravenholm czyli miasteczko zombiaków, w którym jedynym człowiekiem jakiego spotykamy jest nawiedzony ksiądz. :D Po HL2 nadeszły Episody, które również mi się spodobały. Mam nadzieję, że Episode 3 jednak się ukaże (i tak wcześniej wyjdzie niż LA, hyhy).
Awatar użytkownika
cep_bojowy
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 18 Lip 2011, 12:52
Ostatnio był: 14 Lip 2014, 23:08
Miejscowość: R'lyeh
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 25

Re: Half Life

Postprzez Gizbarus w 30 Maj 2012, 14:46

Przemek, OpForce jest niekanoniczny, bo został zrobiony przez inną firmę - zobacz, że do tej pory nie użyto ani broni, ani mutantów ani bohaterów z tej części gry. Do tego nie powstała nawet sugestia kontynuacji (poza modem robionym przez fanów na silniku HL2), co pokazuje, że wymownie się od tej części odcięli. Niestety, bo osobiście uważam OpForce za bardzo udaną część - na pewno lepszą niż Blue Shift...:/
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Half Life

Postprzez Pangia w 30 Maj 2012, 15:07

OpForce jest niekanoniczny

¡WRONG!
Valve swego czasu oficjalnie potwierdziło, że wydarzenia z OpFor są częściowo kanoniczne - mianowicie wysadzenie Black Mesy przez G-Mana jest prawdą (więc nigdy do niej nie wrócimy, chyba że Kleiner w EP3 wyprodukuje machinę czasu :D)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Half Life

Postprzez meJKu w 30 Maj 2012, 15:31

Gizbarus napisał(a):Przemek, OpForce jest niekanoniczny

Niekanoniczna jest tylko Rasa-X. Większość wydarzeń zalicza się do kanonu.

Sam Op4 i BS cenię na równi z oryginalny Half-Life. Op4 może nawet bardziej za Sheparda ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 22:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

No More Room in Hell (Source mod)

Postprzez S.T.A.L.K.E.R. 12 w 28 Cze 2012, 06:56

No More Room In Hell jest modem o bieganiu, machaniu maczetami i uciekaniu przed hordami zombie, "klasycznych" zombie. W przeciwieństwie do wielu innych gier z umarlakami w roli głównej skromne 90% niemilców to zwykłe, powolne zwłoki, jedynymi wyjątkami są biegacze i malutkie, delikatniutkie trupy w wieku wczesnoszkolo-przedszkolnym.
Amunicji i broni palnej jest mało, bardzo mało, zazwyczaj ma się pistolet, magazynek w zapasie i coś do kontaktów bliskich np. łopatę.
Modyfikacja wyróżnia się poziomem trudności, oprócz tego co już wymieniłem są takie miłe szczegóły jak możliwość zostania zainfekowanym, przy ataku jest szansa że truposz zarazi nas i jeżeli nie weźmie się w porę lekarstwa zostaje się wcielonym do hordy, brak możliwości wyleczenia się z obrażeń, znacznie okrojony interfejs z systemem podobnym do tego zastosowanym w RO2 HOS, żeby sprawdzić stan magazynka trzeba przystanąć i poczekać aż ocalały sprawdzi ilość amunicji pozostałej w magazynku.
Są dwa tryby gry, jeden polega na przeżyciu oblężenia, drugi na ucieczce - wykonujesz zadania typu "uruchom generator", "wezwij pomoc" itp. itd. warto wspomnieć że zadania są losowane.

Strona z której można pobrać moda:
http://www.moddb.com/mods/no-more-room-in-hell
Please respond.
S.T.A.L.K.E.R. 12
Stalker

Posty: 93
Dołączenie: 12 Kwi 2009, 14:08
Ostatnio był: 27 Lip 2012, 18:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 7

Re: Half Life

Postprzez KoweK w 07 Sie 2012, 01:55

Gameplay z Black Mesa. :o :o :o :o

"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Half Life

Postprzez meJKu w 07 Sie 2012, 18:09

Gorszej lokacji to nie mogli wybrać go gameplaya. Jako bonus dużo ściśle tajnych screenów w ściśle tajnej rozdzielczości.
Image
Raminator odpowiada napisał(a):Why does everything look like crap?

The compression YouTube applies has blurred and darkened everything, even at 720p settings. You lose a lot of stuff like the scanlines on the HUD, the stars twinkling in the sky, the moonlight illuminating the launch pad and the hologram illuminating the control bunker, any real texture detail, outdoor characters, etc. I've got the original video at 1080p, and everything looks fine.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 22:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości