Co czytacie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy czytasz książki (t.j. lektury nieobowiązkowe)?

Tak, 1-2 na rok.
79
14%
Tak, 3-5 na rok.
97
17%
Tak, 5-10 na rok.
81
15%
Tak, więcej niż 10 na rok.
252
45%
Nie, książki są dla nudziarzy.
12
2%
A co to jezd ksionszka?!?
35
6%
 
Razem głosów : 556

Re: Co czytacie?

Postprzez Terminus w 17 Maj 2012, 21:22

@Tajemniczy: czytałem i zachwalałem już w tym wątku obydwie pozycję oraz "Walkę o Hiszpanię 1936-1939" i na tle tych właśnie książek oceniam Kretę tak nisko.

Tu piszę o Berlinie
A tu o Stalingradzie
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Co czytacie?

Postprzez manash w 17 Maj 2012, 22:00

Immanuel Kant "Religia w obrębie samego rozumu". Nikomu nie polecam, bo zainteresowani i tak czytali, a resztę to wali :E
Za to mam ochotę przeczytać coś Bogusława Wolniewicza. Zaliczyłem jedynie "Ksenofobię i Wspólnotę", może ktoś, kto ma styczność z tą tematyką mi którąś poleci?
Awatar użytkownika
manash
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 16 Kwi 2012, 19:57
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:19
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 37

Re: Co czytacie?

Postprzez KOSHI w 22 Maj 2012, 08:36

Z ostatnio czytanych:

Stephen E.Amrose - D-Day - 600 stronicowe bydle o lądowaniu w Normandii, ale warto było. Zawsze mnie ten temat interesował, szczególnie po akcji z MoH`a i obejrzeniu Szeregowca Ryan`a.

Tom Cain - Zabić Księżna - powieść sensacyjna, która kręci się wokół śmierci księżny Diany, ruskiej mafii, płatnych zabójców, wywiadu brytyjskiego i francuskiego. Debiut autora, wg. mnie b. udany. Świetnie i szybko się to czyta. Polecam.

Czytam:

Frederick Forsth - Kobra - 140 stron za mną. Opowieść o walce USA i UK z kartelem narkotykowym z Kolumbii. Lekko napisane, czyta się ekstra, tyle, że jak dla mnie fabuła taka trochę naciągana. Niektóre sytuacje w książką trąca absurdem. Zobaczymy co będzie dalej.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Co czytacie?

Postprzez Jo_Mason w 22 Maj 2012, 10:52

Może to dziecinne, ale mimo swojego wieku uwielbiam przygody Pana Samochodzika (te oryginalne napisane Przez Nienackiego - z nowych to tylko Zaginiony Pociąg), Stawkę większą niż Życie (różni się nieco od wersji serialowej) i powieści Verne'a (W szczególności trylogię Kapitana Nemo).

A co do częstotliwości to im więcej gier, tym mniej książek. Bodźce wzroku i słuchu wygrywają powoli z wyobraźnią :(
Ulubiony Mod: CoP - AtmosFear 3, CS - The Faction War

Człowiek - gotowe 4 rozdziały
Terapia - kryminał - NOWOŚĆ
Pingwiny z Madagaskaru - Operacja "MONOLIT" - Opowiadanie ukończone

Za ten post Jo_Mason otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI, Roen.
Awatar użytkownika
Jo_Mason
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 27 Lut 2012, 09:47
Ostatnio był: 11 Kwi 2022, 22:50
Miejscowość: Brzesko
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 39

Re: Co czytacie?

Postprzez Przemek77 w 24 Maj 2012, 07:25

E tam, ja mam jeszcze lepiej - bo wracam do moich książek z dzieciństwa - Niziurski, Ożogowska...
A wczoraj sobie pożyczyłem w bibliotece "Medytacje nad kuflem piwa" Jaroslava Haska (tego od Szwejka) - i normalnie jestem tą książką zachwycony. Uwielbiam takie opowiadanka.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Co czytacie?

Postprzez AlexStalker w 24 Maj 2012, 18:07

Przemek77 Ja mam swoją biblioteczkę "odziedziczoną" po rodzicach i czytałam w dzieciństwie właśnie Nienackiego i Ożogowską :D Pamiętam że strasznie podobała mi się książka która nosiła tytuł... "Zielona Pieczęć", coś takiego, no i podstawa w postaci "Dziewczyny i chłopaka" :D

Ja aktualnie jestem w trakcie czytania książki Adama Przechrzty "Demony Leningradu" i przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczona. Spodziewałam się, jak to bywa u wielu polskich autorów, chłamu, bo ciężko jest w sposób dobry połączyć wątki okultystyczne czy najróżniejszego rodzaju fantastyczne i II Wojnę Światową.
Эх, предатель, ты не страшен.
Да ты мой любимый враг!


- KYPCK, Предатель
Awatar użytkownika
AlexStalker
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 08 Maj 2011, 13:25
Ostatnio była: 09 Lut 2016, 21:53
Miejscowość: Szczecin // Chabarowsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 82

Re: Co czytacie?

Postprzez margarita w 13 Cze 2012, 23:09

Niedawno skończyłam antologię "Strasznie mi się podobasz", w której zostały zamieszczone opowiadania m. in. Kozak, Dębskiego, Przechrzty i Pilipiuka. Tekst ostatniego z wymienionych przeze mnie autorów niespecjalnie przypadł mi do gustu. Teoria niby nieoklepana, taka całkiem-całkiem, ale jakoś wyjątkowo mi nie przypadło to pilipiukowskie dziełko. Opowiadania ogólnie są lepsze ("Miasto cieni i luster", "Konstelacja Ananke") i gorsze (wspomniane już przeze mnie "Wunderwaffe"), ale tytułowe, napisane przez Magdę Kozak po prostu zwaliło mnie z nóg. Zaczęło się normalnie, niewinnie wręcz, a końcówka... Maaaatko. Nie będę spoilerować, bo wiem, jakie to wredne, ale serio. Polecam.

Oprócz tego uparcie męczę kilka książek z biblioteki z gatunku literatury rosyjskiej, trzecią część "Moherfuckera" Dębskiego i "Lalkę". Idzie mi, niestety, marnie, bo ostatnio w ogóle nie mam czasu na czytanie.

marcel napisał(a):Na półce czekają:
-"Azazel", Borysa Akunina - kupiony z ciekawości, wiele dobrego czytałem o autorze, poza tym lubię kryminały.
(...)
"Afery i skandale Drugiej Rzeczypospolitej", Sławomira Kopra

Same here.

Zastanawiam się teraz, czy też wymieniać, co czeka na mojej półce, ale stwierdziłam, że może lepiej nie. Czy też, dokładniej mówiąc: nie wszystkie. Za dużo miejsca by to zajęło (serio, trochę się tego nazbierało). Zatem, książki, które zamierzam przeczytać w pierwszej kolejności to:
* "Kobiety dyktatorów" Ducruet
* "Tajny wywiad cara Grocha" Bielanina
* "Aparatus" Pilipiuka
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: Co czytacie?

Postprzez marcel w 13 Cze 2012, 23:58

@margarita,

Magdę Kozak lubię, za "Nocarza" i "Fiolet". Ale, na przykład, jej "Nikt" był wyjątkowo kiepski, akcja galopowała bez ładu, składu i... sensu. Widać, że autorka chciała jak najszybciej zakończyć historię Vespera.

Dębski - a który? Rafał, czy Eugeniusz? Uwielbiam "Wydrwizęba" i "O włos od piwa", tego drugiego. Obie przeczytałem już po kilka razy, a dziś właśnie sięgnąłem po nie ponownie. Duet Hondelyk i Cadron uznaję za jeden z najlepszych w historii polskiej fantastyki.

Przechrzta - o, ten pan to już w ogóle! "Chorągiew Michała Archanioła" jest moją zdecydowanie ulubioną książką spośród wszystkich przeczytanych z Fabryki Słów, a tych było już kilkadziesiąt. Przebija nawet teksty Pacyńskiego, którego hołubię. "Chorągiew" jest zaczytana, ponadrywana, pobrudzona i wyuczona na pamięć, ale poza tym, muszę napisać, że jest to książka... średnia. Za każdym podejściem odnajduję kolejne nieścisłości, drobniutkie błędy logiczne i takie tam inne. Mimo to, chyba dzięki postaci głównego bohatera, gościa przy którym James Bond to mały pikuś, wracam do niej raz po raz - nie skłamię, jeśli powiem, że przeczytałem "Chorągiew" juz ponad 20 razy.

Jeśli chodzi o "Azazela", takie tam, czytadło. Bardzo lekko wchodzi, ale działa na zasadzie "przeczytaj i zapomnij". Poza tym często trąci wspomnianym już przeze mnie Agentem 007. Tym niemniej, Erast Fandorin to niezwykle sympatyczny młodzieniec i nie będziesz żałowała spędzonego z nim czasu.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Co czytacie?

Postprzez SkullDagger w 14 Cze 2012, 00:07

Autobiografie Ryan'a Giggsa'a i Wayne'a Rooney'a.
I5-3570K 3,40Ghz 3,80Ghz in Turbo
GA B75M-D3V GoodRam 8GB 1600Mhz
GTX 660 2GB Win 7 64bit
Awatar użytkownika
SkullDagger
Ekspert

Posty: 881
Dołączenie: 26 Sie 2011, 01:04
Ostatnio był: 24 Sie 2024, 01:18
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 63

Re: Co czytacie?

Postprzez szczypiorofix w 14 Cze 2012, 11:12

Przedwczoraj skończyłem "Piknik na skraju drogi" - książka wg mnie dobra, może nie było za dużo akcji ale nie o to (tak mi się wydaje) chodzi w tej książce. Niezwykły klimat nie pozwala się od niej oderwać, jednak po przeczytaniu pozostał mi pewien niedosyt. Mnóstwo spraw nie zostało wyjaśnionych i książka aż prosi się o jakąś kontynuację. Dziwne, że nie było kolejnej części.

Aktualnie czytam "Pan Światła" Rogera Zelaznego - nigdy wcześniej nie czytałem żadnej pozycji tego autora. Jak to znajomy określił : "wskoczyłeś od razu do głębokiej wody" bo książka nie jest łatwa do czytania. Początek czytałem ze 3 razy, żeby załapać o co w niej chodzi :)
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Co czytacie?

Postprzez margarita w 14 Cze 2012, 16:32

marcel napisał(a):Magdę Kozak lubię, za "Nocarza" i "Fiolet". Ale, na przykład, jej "Nikt" był wyjątkowo kiepski, akcja galopowała bez ładu, składu i... sensu. Widać, że autorka chciała jak najszybciej zakończyć historię Vespera.

Powtórzę się, ale - same here. Natomiast co do "Nikta" to powiem, że mi tam się podobał, chociaż przegrywa z drugą częścią cyklu. Wielbię te renegackie klimaty, "Wikingów przesyłających dary" i ogólnie całą frakcję. Chociaż Vespi dla mnie zawsze pozostanie nocarzem, nigdy by mi do końca nie podszedł jako renegat.

marcel napisał(a):Dębski - a który? Rafał, czy Eugeniusz?

W antologii Rafał, a odnośnie Moherfuckera Eugeniusz.

marcel napisał(a):Przechrzta - o, ten pan to już w ogóle! "Chorągiew Michała Archanioła" jest moją zdecydowanie ulubioną książką spośród wszystkich przeczytanych z Fabryki Słów, a tych było już kilkadziesiąt. (...) Mimo to, chyba dzięki postaci głównego bohatera, gościa przy którym James Bond to mały pikuś, wracam do niej raz po raz - nie skłamię, jeśli powiem, że przeczytałem "Chorągiew" juz ponad 20 razy.

Też uwielbiam tę książkę! Co prawda na mojej półeczce stoi tylko druga część (oszczędzam i boli mnie serduszko, że nie mam "Chorągwi..." pod ręką), no ale tam. Nawet swojego nicka wzięłam od jednej z bohaterek tej książki (co zresztą doskonale widać).

szczypiorofix napisał(a):Aktualnie czytam "Pan Światła" Rogera Zelaznego - nigdy wcześniej nie czytałem żadnej pozycji tego autora. Jak to znajomy określił : "wskoczyłeś od razu do głębokiej wody" bo książka nie jest łatwa do czytania. Początek czytałem ze 3 razy, żeby załapać o co w niej chodzi :)

Twój post przypomniał mi pewną rzecz - otóż kiedyś na wakacjach zaopatrzyłam się w kilka antologii science-fiction, żeby przetrwać złą pogodę. Był tam tekst Zelaznego właśnie (swoją drogą, polecam jego serię "Kroniki Amberu"), ale i opowiadanie Kuttnera o... wieśniakach-mutantach. Humorystyczne i lekkie, a jest tego więcej w innych książkach, facet się naprodukował na ich temat. Polecam :>
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.

Za ten post margarita otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive marcel.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: Co czytacie?

Postprzez iwan-iwanowicz w 14 Cze 2012, 21:10

Ja czytam "DALLAS' 63" S. Kinga książka bardzo dobra dla fanów twórczości Kinga kilka smaczków do wyszukania. Naprawdę polecam:)
A że jak to u mnie bywa kilka pozycji czytam na raz to jeszcze "Pomnik cesarzowej Achaji" A. Ziemiańskiego wspaniała choć nie tak dobra jak "Achaja" którą czytałem chyba ze trzy albo cztery razy. Czeka na mnie jeszcze "Wilcze gniazdo" Komudy i "Zapach szkła" Ziemiańskiego (uwielbiam jego teksty).
Awatar użytkownika
iwan-iwanowicz
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 25 Lut 2010, 22:29
Ostatnio był: 23 Gru 2014, 23:09
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: -3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości