Playstation 2

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Playstation 2

Postprzez ponio11 w 29 Wrz 2007, 21:20

Witam chcialbym rozwinac troche temat o tej konsoli Sony.Mianowicie posiadam kompa P4 3.0 Ghz,512 ramu i radka 9600.troche za malo jak na dzisiejsze czasy.i wpadlem na pomysl aby sobie moze zakupic Playstation 2.No wiecie na kompie to juz w wiekszosc nowych gier nie pogram a na PS2 wszystko dobrze smiga,nie musze martwic sie jakimis wymaganiami itp.Konsola w tej cenie nowka kosztuje 499 zeta plus karta pamieci.Gier jest sporo do wyboru.I chodz mimo starosci konsoli bo juz ma ona 7 lat :) wciaz wychodza na nia interesujace gry.Wiec powiedzialem sobie ze komputer mi od tej chwili bedzie sluzyl tylko do ogladania filmoe,sluchania muzyki szperania po necie.Natomiast do grania kupie sobie konsolke.I tak prawde mowiac jesli chialbym sobie zakupic nowszy sprzet do kompa to wynoisl by mnie gdzies z 1000 zeta.Karta graficzna+Ram.A na konsoli sie milo gra zadnych niebieskich ekranikow typu malo ramu itp.Mialem kiedys PSX i nie zalowalem zadnej chwili spedzonej z ta konsola.A gierki naprawde sa fajne na przyklad na PS2 smialo moglbym polecic serie Gran Turismo,Resident Evil,Final Fantasy itp,chodz niegralem w nie lecz we wczesniejsze wersje na PSX :wink: :wink:
Image
;))))
Awatar użytkownika
ponio11
Tropiciel

Posty: 388
Dołączenie: 29 Paź 2005, 15:34
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 15:31
Miejscowość: Lubartów (Lubelskie)
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Reklamy Google

Postprzez weasel w 29 Wrz 2007, 22:09

Mam PS2 od prawie 5 lat i powiem ci ponio, że pomimo swojego wieku, oraz słabych parametrów technicznych (pomysleć, że kiedyś na nią zapowiadali DOOM-a 3, oraz Half-Life 2) za nic w świecie bym jej nie sprzedał, i to nie dlatego, że za wiele bym dzisiaj za nią nie dostał, tylko dlatego, że gry na nią są milą odmianą od tych na pc (są wg mnie bardziej grywalne,oraz częściej się do nich wraca). Szkoda tylko, że (i tutaj małe sprostowanie) coraz mnie dobrych gier będzie na nią wydawanych (zazwyczaj będą to jakieś budżetówki, albo przeciętne produkcje na bazie jakiejś licencji). Jedynym tego plusem będzie to, że ceny gier na ps2 będą systematycznie spadać. Dlatego uważam, że kupno ps2 jest dzisiaj dobrym pomysłem, jednak pod warunkiem, że ma się chrapkę na gry, które już wyszły.
Jak się chce mysleć przyszłosciowo to, to jej kupno to raczej zly pomysł, bowiem żywotność (w sensie jej znaczenia na rynku ) ps dwójki wraz z pojawieniem się się PS32, xboxa 232462632, oraz WOO powoli wygasa.
Awatar użytkownika
weasel
Stalker

Posty: 101
Dołączenie: 20 Cze 2007, 23:41
Ostatnio był: 08 Sie 2020, 14:46
Miejscowość: Gdzieś w Lubuskim
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 10

Postprzez regnar w 30 Wrz 2007, 01:40

Sam planuje zakup PS2 i to wlasciwie dla jednej gry "Shadow of Colossus". Graliscie w nia? Moze jakies info od ludzi ktorzy pogrywali w ww. giere? :)
Awatar użytkownika
regnar
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 28 Gru 2006, 12:25
Ostatnio był: 03 Cze 2011, 13:38
Kozaki: 0

Postprzez nagyatsu w 30 Wrz 2007, 12:33

Ja pożyczyłem na weekend od qmpla PS2 i owszem grałem chwilkę w Shadow of Colossus :) Po 5 minutach ją wyłączyłem :P Wydawała się dziwna, ale przypuszczam, że gdybym w nią pograł trochę (a nie miałem czasu) to by mi się spodobała :)
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez donciu w 30 Wrz 2007, 12:41

Konsola to jednak inny , lepszy świat , bez małej ilości ramu , bluscreenów , instalek itp. TYLKO CZYSTA GRA. Miałem kiedyś PSX i chętnie wracam do gry na niej ze względu na świetne tytuły (choćby Syphon Filter , Tekken , Crash Bandicoot , i wiele wiele naprawde wiele innych) i przeogromną grywalność o której gry na PC mogą tylko pomarzyć (grywalnością PSX może tylko dorównać seria GTA na kompa - no ale GTA przecierz zawsze było robione z myśla o konsolach :P).. Kupować teraz PS2 to trochę głupia sprawa , no ale jak masz $$$ to bierz - nie bedziesz raczej tego żałować.
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Postprzez MatXXX w 30 Wrz 2007, 13:08

Syphon Filter... bosz... miłość mojego życia, niestety nie przeszedłem całej bo mi młodszy brat(ptfu...) z nudów połamał płytę... największe nieszczęście mojego życia. A Shadow of Colossus, jeżeli dobrze kojarzę to grałem u qmpla.
MatXXX
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 27 Wrz 2007, 14:12
Ostatnio był: 17 Lis 2007, 15:38
Kozaki: 0

Postprzez xionc w 30 Wrz 2007, 14:32

blue screeny? Czy ty chlopcze dalej na win98 jedziesz? Czy moze xp nie umiesz uzywac?
Te argumenty z niebieskimi ekranami to ja slyszalem 7-8 lat temu, poza tym na ps2 w fpsy nie pograsz moj panie.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Postprzez donciu w 30 Wrz 2007, 18:46

EEE miałem mniej bluscreenów na 98 niż na XP... a z kompem mam do czynienia nie od roku.

Jak nie pograsz ? Zagraj sobie choćby w Medal of Honor na PSX (który zresztą został wydany tylko na PSX - od tego zaczeła się cała saga medal of honor !) to przekonasz się co to znaczy grywalny FPS do którego wraca się po latach.
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Postprzez weasel w 30 Wrz 2007, 20:22

Na PS2 świetnym fps jest Cold Winter ( Zimna Zima :) ). Świetna grywalność,sterowanie, fizyka,multiplayer, grafika trochę gorsza, ale ujdzie w tłoku. Szkoda tylko, że ta gra nie był zbyt popularna, pomimo dobrych ocen.
Awatar użytkownika
weasel
Stalker

Posty: 101
Dołączenie: 20 Cze 2007, 23:41
Ostatnio był: 08 Sie 2020, 14:46
Miejscowość: Gdzieś w Lubuskim
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 10

Postprzez xionc w 30 Wrz 2007, 22:05

Czyli sprawa jest jasna, nie umiesz windowsa uzywac.
Co do MoH gra na padzie jest po prostu z dupy i nigdy nie dorowna kombinacji mysza + klawiatura.
Btw w Starcrafta juz nie pograsz raczej na pewno na ps2 ani ps3 :D
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Postprzez ponio11 w 05 Paź 2007, 14:25

Moim zdaniem Konsole jak na przyklad PS 2 posiadaja wiele tytulow przy ktorych gracze Pc moga sie tylko slinic z podniety.Takie hity jak seria Gran Turismo,Resident Evil,Metal Gear Solid,Final Fantasy,Tekeen, to sa gry przede wszystkim przeznaczone na konsole i konwersja ich na Pc jest wielkim gniotem ,no moze oprocz RE4.I niech nikt nie mowi ze na PC sa lepsze gry i lepiej sie gra ,owszem moze we strzelanki FPP,strategie i na tym koniec.. natomiast w serie Fifa czy Colin itp gra sie o wiele lepiej na konolach.Moge tez smialo powiedziec ze gry konsolowe roznia sie duzo od tych na Pc .Przewazaja w stu % grywalnoscia i pomyslem gdzie 50 % gier na Pc to same gnioty gdzie wazna jest tylko grafika,fizyka itp.przyklad ???Crysis.Grafika ,fizyka znakomita i nic poza tym.a gry na kosole sa tak robione zeby jak najczesciej do nich wracac i jak najdluzej przelazic.Majac teraz kompa w ciagu 2 lat malo gier przeszedlem w calosci poniewaz nie maja tego magnesu aby w nie dlugo grac max 2h i over.Jak mialem konsole PSone to bylo zupelnie inaczej.wiec podsumowujac granie na konsoli jest zupelnie inne,fajniejsze i dostarczajace wiecej frajdy niz na PC.A odnosnie PS 3 to mozna do niego zakupic dysk twardy,klawiature,mysz.do tego dochodzi polaczenie z netem i majac taka stacje domowej rozrywki PC moze sie schowac !!
Image
;))))
Awatar użytkownika
ponio11
Tropiciel

Posty: 388
Dołączenie: 29 Paź 2005, 15:34
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 15:31
Miejscowość: Lubartów (Lubelskie)
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Postprzez maciekt w 05 Paź 2007, 16:38

.
Ostatnio edytowany przez maciekt 14 Lip 2019, 22:47, edytowano w sumie 2 razy
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 19:42
Kozaki: 1

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości