Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 15 Kwi 2012, 21:17

"Szczęście" wywoływane oparami z palącego się chwasta?
Dziękuję za taki erzac. Prawdziwe życie jest ciekawsze.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez KoweK w 15 Kwi 2012, 21:19

Fender napisał(a):legalizacja marihuany przyniesie ze sobą konsekwencje w postaci jeszcze większego zainteresowania ciężkimi narkotykami i to właśnie jest według mnie najgorsze.

Jakoś nie widzę młodzieży, która lubuje się w denaturacie, bo "wódka za słaba". Argument z dupy.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Kuballa44 w 15 Kwi 2012, 21:24

xKoweKx napisał(a): Argument z dupy.
Jak i całe Gateway theory.
Termi, więc nie pal. Ale pozwól palić innym. ;)
W takim razie odstaw picie wina co wieczór np, czy tam co ile. Bo pewnie pijesz dla smaku, czy na poprawę humoru.
Smak czy humor dzieki drożdżom i owocom jakiegoś chwasta? :E
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 15 Kwi 2012, 21:27

Terminus napisał(a):"Szczęście" wywoływane oparami z palącego się chwasta?
Dziękuję za taki erzac. Prawdziwe życie jest ciekawsze.


Nie palił a mędrkuje.
Tylko się nie tłumacz, że czytałeś relacje z bycia na haju i oglądałeś zjaranych gimbusów na YT :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 15 Kwi 2012, 21:30

Kuballa: kulą w płot. Wino piję raz na parę miesięcy. Do 30 roku życia byłem zupełnym abstynentem. Dla mnie alkohol może nie istnieć. Bardziej mi smakuje dobry sok. Nie poprawiam sobie nastroju alkoholem. Wolę książki.

A co się nie podoba w "gateway thery"? To czysta statystyka. Jakiś odsetek zaczynając od marysi skończy w twardych narkotykach i nie to nic wspólnego z THC tylko z predyspozycjami psychicznymi danych osobników. I jeżeli popularyzujemy marysię czyli więcej ludzi sięgnie po nią "spróbować o co chodzi i odstawić" to ten stały statystycznie odsetek pomnożymy razy współczynnik wzrostu popularności marysi.

Dżuz: argument na poziomie gimnazjum. Cykuty też nie piłem a wiem, że jest trucizną.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Fender w 15 Kwi 2012, 21:31

Kowiek- Oho, widzę wszystko podciągane do alkoholu. Nawet ja, narkotykowy i alkoholowy gimbus nie będący nigdy w uzależnieniu, jestem w stanie dostrzec tą malutką różnicę. Jeśli ktoś jest uzależniony, chla nawet denaturat, byleby tylko procenty były. Ale co do tego uzależnienia doprowadziło? Ano racja, wódka, wcześniej wino, wcześniej piwo. Ciągle mało, trzeba było nowego próbować. Tak samo narkotyki. A tu papierosek, a tu blancik, a tu nagle legalna trawa, to se koki spróbuję. A narkotyk dużo silniej wciąga od alko (nie mówię o maryście, bo z nią różnie bywa, aczkolwiek dziecko w przedszkolu wie, że co za dużo to niezdrowo). Więc kwestia tego, że narkomania w naszym państwie wzrośnie jest dużo bardziej pewna. Naturalnie nie każdy się wkręca według podanego przeze mnie schematu, lecz ileś tam osób na pewno, co pozwala skutecznie podbić progi procentowe uzależnień, także narkotykowych. Jeśli byłaby możliwość, że utrzymywałbyś wszystkich narkomanów ponad dzisiejszą normę po legalizacji i fundował ich resocjalizację narkotykową oraz wspierał ośrodki od uzależnień i wyszedł na swoje, wtedy bym uwierzył. A więc co? Ano odpowiedź z dupy .
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 15 Kwi 2012, 21:37

Terminus napisał(a):Dżuz: argument na poziomie gimnazjum. Cykuty też nie piłem a wiem, że jest trucizną.


My tu nie gadamy o wiedzy na temat szkodliwości maryśki tylko o doznaniach po jej spożyciu i czy to jest fajne i się komuś podoba czy nie. To tak jak ja bym powiedział, że skakanie ze spadochronem jest do dupy i zero frajdy, bo się może nie otworzyć i kleks czerwony się zrobi. A ja nawet w samolocie nie siedziałem. Więc riposta z dupy :P
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Per$hing16 w 15 Kwi 2012, 21:43

Tak - dlaczego? Kto chce niech bierzę , albo się zabije albo bd miał frajdę. Jeżeli ktoś sprawia problem podpiąć pod kodeks i egzekwować prawo . Warunek - działające prawo.
Żeby nie było , sam nie tykam , ale innym nie bronie.
Racing- Because football, baseball, bowling, & golf only require one ball.
Awatar użytkownika
Per$hing16
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 28 Gru 2008, 16:50
Ostatnio był: 06 Paź 2022, 00:13
Miejscowość: Myślenice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 19

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Fender w 15 Kwi 2012, 21:46

Per$hing16 napisał(a): Warunek - działające prawo.


I na tym powinna się zakończyć cała rozmowa odnośnie legalizacji.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 15 Kwi 2012, 21:47

Ponieważ zdaję sobie sprawę Dżuz, że Twoje oceny argumentów oponentów mają charakter ostateczny i niepodważalny nie podejmuję się dalszej polemiki na temat "czy trzeba przeczytać książki by móc o nich dyskutować".
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Kuballa44 w 15 Kwi 2012, 21:48

Chyba najmądrzejsze zdania w całej dyskusji. Nie, nie Termiego, tylko Per$inga16.

To tak jakby dyskutowac Termi o potrawie, czy jest słodka czy słona, patrząc na jej widok na talerzu...
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez MatrixSTR w 15 Kwi 2012, 21:57

@Terminus: mam dziwne wrażenie że cała Twoja wiedza na temat narkotyków pochodzi z filmów propagandowych puszczanych dzieciom w szkołach...
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości