Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez runa w 14 Kwi 2012, 21:26

spożywczy o nazwie Narkotyki.

i to cię naprawdę tak martwi?
Logic can take you from A to B, but imagination can take you anywhere.
Awatar użytkownika
runa
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 12 Lut 2012, 13:21
Ostatnio była: 22 Lis 2015, 18:56
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 67

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 14 Kwi 2012, 21:40

runa napisał(a):i to cię naprawdę tak martwi?

Mnie nie martwi o ile będzie leżało obok działu "materiały rozszczepialne".
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Method w 14 Kwi 2012, 23:18

Tia, i pani Jadzia, właścicielka miejscowego warzywniaka będzie między marchewką a sałatą sprzedawać jointy. Przecież wiadomo że w przypadku legalizacji takie towary nie byłby sprzedawana na takich samych warunkach jak artykuły spożywcze.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez kapucha w 15 Kwi 2012, 09:47

"Przecież wiadomo, że w przypadku legalizacji..." - a ja zadam jedno pytanie: skąd wiadomo, skoro do takiego przypadku legalizacji u nas nie doszło?
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Method w 15 Kwi 2012, 14:24

Odnoszę się do doświadczeń innych krajów Unii Europejskiej gdzie marihuana jest zalegalizowana.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez AlexStalker w 15 Kwi 2012, 15:31

Method napisał(a):Przecież wiadomo że w przypadku legalizacji takie towary nie byłby sprzedawana na takich samych warunkach jak artykuły spożywcze.


kapucha napisał(a):skąd wiadomo, skoro do takiego przypadku legalizacji u nas nie doszło?


A jak inaczej można to sobie wyobrazić? Nie wiem, wchodzisz do sklepu i widzisz scenę "Dwa pomidory, kilo cukru i trzy jointy proszę?"
Chociażby ze względów społeczno-kulturowych (nie do końca wiem jak to nazwać, ale chyba wiadomo co mam na myśli?) nie mogłoby to tak wyglądać...
Эх, предатель, ты не страшен.
Да ты мой любимый враг!


- KYPCK, Предатель
Awatar użytkownika
AlexStalker
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 08 Maj 2011, 13:25
Ostatnio była: 09 Lut 2016, 21:53
Miejscowość: Szczecin // Chabarowsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 82

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Kuballa44 w 15 Kwi 2012, 15:38

Szlag mnie trafia jak to czytam.
jeden narzeka ze po legalizacji idąc ulica będzie wdychał dym z blantów. Co, umrzesz od tego? Na pewno każdy będzie chodził po ulicy i jarał blanty, no ku*wa, troche pomyśl... Jestem ciekaw czy ten ktoś jest przeciwny fajkom, bo przecież jak idzie ulicą to ludzie palą szlugi i on z nich wdycha dym!
No i co z tego że np jazz byłby sprzedawany w sklepach? Półki za alkoholem i fajkami was nie rażą po oczkach, ale jazz by już was strasznie po oczach bił, prawda?
Marihuana byłaby sprzedawana w coffe shopach a nie w spożywczakach. :facepalm:

A jak ktoś jest przeciw bo "dzieci będa miały łatwy dostęp" to jest ślepy na to co sie dzieje w gimbazjach, tfu, gimnazjach. Praktycznie wszędzie dzieciak może to sobie załatwić.
Legalizacja byłaby tylko dla tych, którzy chcą sobie palić bez problemu.
Więc prosze ludzie, nie pie*olcie głupot, bo zęby cierpną. :/
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.

Za ten post Kuballa44 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975, KOSHI, The Witcher, Kontroler, Nieogarniający, robo_pl, GhostRider44, MatrixSTR.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 15 Kwi 2012, 16:57

Kuballa44 napisał(a):Szlag mnie trafia jak to czytam.
Ja odczuwam tylko politowanie. A dlaczego?
jeden narzeka ze po legalizacji idąc ulica będzie wdychał dym z blantów. Co, umrzesz od tego?
Rozumiem, że mam się cieszyć, że oprócz dymu papierosowego będą mi na ulicy w twarz jeszcze dmuchać dymem z jointów? Może jeszcze dziecko podstawię, by się uspokoiło? Od lat dość skutecznie głównie dzięki akcyzom ogranicza się ilość palaczy, co jest odczuwalne i z mojego punktu widzenia korzystne. Aha. Do pijaczków jeszcze dołączą żule na głodzie narkotykowym jak Holandii. Rewelacja.

No i co z tego że np jazz byłby sprzedawany w sklepach?
No tak; jazz rozprowadzają mafijni dilerzy i dodają dla wzmocnienia jeszcze free jazzu. :facepalm: :facepalm: :facepalm:

A jak ktoś jest przeciw bo "dzieci będa miały łatwy dostęp" to jest ślepy na to co sie dzieje w gimbazjach, tfu, gimnazjach. Praktycznie wszędzie dzieciak może to sobie załatwić.
Taaaa... po legalizacji marichuana na pewno będzie dostępna od 12 roku życia i gimnazjaliści nie będą musieli kombinować i pytać mamusi o zgodę. :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Wybacz Kuballa ale....
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez KoweK w 15 Kwi 2012, 17:04

Terminus napisał(a):po legalizacji marichuana

Weź, Termi. Jak już coś, ku*wa, krytykujesz, to, z łaski swojej, chociaż poprawnie to napisz. :facepalm:
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 15 Kwi 2012, 17:08

Dziękuję Kowek za poprawienie oczywistego błędu.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Fender w 15 Kwi 2012, 17:15

Ja jestem przeciwko z prostej przyczyny. Marihuana sama w sobie nie jest szkodliwa, jak narkotyki ciężkie. Gdyby była legalna to po roku/dwóch zwyczajnie by się "przejadła" i znalazłoby się pełno amatorów mocniejszych wrażeń. Diler też z czegoś musi żyć, a odpukać lepiej niech opychają głupiej młodzieży paczuszki z trawą niż torebki z kokainą, amfetaminę czy inny gorszy syf. Dam sobie rękę uciąć, że w przeciągu 5-10 lat po legalizacji wzrosła by liczba uzależnionych. Nie na zielsko, lecz na mocniejszy syf, bo trawka przestała wystarczać.

Co do dzieci. Owszem, może dostać bez problemu, lecz teraz działa, nawet w ich młodych, niekiedy przeżartych i dziurawych jak budżetówka mózgach pewien element strachu. Sam lat temu kilka będąc głupim, w głupim otoczeniu chciało się próbować, jednak ja po prostu za bardzo bałem się kontaktu z wymiarem sprawiedliwości, nie chciałem zawieść rodziców, nie wiem. Jednak, gdy miałem możliwość zakupu zrezygnowałem i nigdy do tego nie wróciłem. A tak, już widzę jak dzieci podstawówka/gimnazjum proszą starszych znajomych o zakup zielonego. Gdzie strach? A no nie ma, bo to przecież legalne, najwyżej mandat dostaną i rodziców powiadomią. A jednak większą obawę w człowieku budzi policja na karku jeśli się wpadnie, ewentualny poprawczak/więzienie niż mandat i ewentualne powiadomienie opiekunów.

Co do efektów nie jestem specjalistą, jednak trawa jak i alkohol czy inne używki na każdego działają inaczej. Od papierosów nie ma się tej pewnego rodzaju zaćmy świata zewnętrznego, a po zielsku jednak jest on postrzegany inaczej. Reakcje są inne. Powtarzam, że się nie znam, lecz jestem sobie w stanie wyobrazić, jak jakiś zjarany gimbus wpier*ala się pod samochód bo mu się uroiło że przecież nic nie jedzie.

Owszem, można wprowadzać ograniczenia, łatać za pomocą marihuany po części budżet, ale znając życie to nie wyjdzie i w kraju zrodzi się jeszcze większa patologia niż jest do tej pory. Młodzież będzie jeszcze bardziej pieprznięta niż jest teraz. Strach dzieci robić i wychowywać wiedząc, że będą musiały egzystować w takich warunkach, gdzie bez najmniejszego problemu można się spić i ujarać. A diler też człowiek, będzie żył uprawiając swój zawód. Marihuana legalna? Spokojnie, jest tyle innych mocniejszych, na które sukcesywnie coraz większa liczba osób będzie w stanie się pokusić. To jest system lawinowy. Rypnie się jedna rzecz i wszystko poleci, dalej się pogłębiając.

Za ten post Fender otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz, Tajemniczy.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Method w 15 Kwi 2012, 17:18

Terminus napisał(a):
No i co z tego że np jazz byłby sprzedawany w sklepach?
No tak; jazz rozprowadzają mafijni dilerzy i dodają dla wzmocnienia jeszcze free jazzu. :facepalm: :facepalm: :facepalm:


Obawiam się że Kuballi pisząc "jazz" chodzi o slangową nazwę marihuany. ;)
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości