Jak zrobić coś w rodzaju gillie suit?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jak zrobić coś w rodzaju gillie suit?

Postprzez Gavdylenko w 10 Kwi 2012, 00:12

Otóż byłem kiedyś na obozie komandos i tam pokazywali nam jak ze sznurka.Wystarczy mieć normalny sznurek zakłada się go na głowę oby dwa końce przekłada się przez krocze i dalej niestety nie wiem i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś wie lub umiał by to dokończyć,bo wyglądało to świetnie,otóż jak się już zawiązało ten sznurek to wkładało się w to trawę,gałęzie do wyboru do koloru.Sznurek powinien dochodzić od szyi do stóp(przy najmniej tak mi się wydaje). Jeśli ktoś miał do czynienia z czymś takim to niech napisze,bo bardzo bym chciał sobie coś takiego zrobić.Jeśli ktoś pomoże daje :wódka:
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Reklamy Google

Re: Jak zrobić coś w rodzaju gillie suit?

Postprzez Kuballa44 w 10 Kwi 2012, 01:32

Coś Ty brał człowieku? :D Jak sie ten sznurek zakłada, jako pętlę? Dla biegacza po lesie byłoby to na pewno jego ostatnie ghille. :P

Ghille wykonuje sie w ten sposób. Naszywa się siatkę, albo siatkę maskującą na mundur. Np flecktarn dobrze słuzy jako podstawa. Na to "rusztowanie" przyszywamy farsz. Dobry ghile powinien składać się z jak największej ilości farszu naturalnego, a jak najmniejszej sztucznego. Oczywiście jest wtedy do użytku tylko przez jakiś czas...
Farsz sztuczny-farbowane worki jutowe, kawałki włóczki, wełny i takie tam.... Kolory-ciemnożółty, ciemna zieleń, brąz....
Po przyszyciu włóż w kałuże brudną, wytatłaj w ziemi, powtórz pare razy operację, a potem niech schnie.

Brawo. Stałeś się właśnie posiadaczem stroju, dzięki któremu będziesz mógł udawać poruszający się krzaczek, albo biegającą kępe pokrzyw. Jeśli chcesz sprawdzić jego skuteczność, połóz sie tam gdzie chodzą ludzie. Jeśli na Ciebie nadepną, to znaczy że dobry. Można fajne meneli straszyć. ;)
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.

Za ten post Kuballa44 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gavdylenko.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: Jak zrobić coś w rodzaju gillie suit?

Postprzez Gavdylenko w 10 Kwi 2012, 01:43

Właśnie w tym jest też problem,ja tylko sugeruje jak to wyglądało bo niestety nie wiedziałem że w przyszłości będzie mnie to obchodzić,ale ten gostek mówił że takich "modeli" :D używa SAS,albo SPECNAZ
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Re: Jak zrobić coś w rodzaju gillie suit?

Postprzez Stalker Rambo w 10 Kwi 2012, 15:33

Tak jak mówi kuballa. Naszywasz na mundur/kombinezon siatkę (nie za rzadką, ale nie za gęstą) i o tą siatkę zaczepiasz farbowane sznurki, taśmy (widziałem nawet pocięte w paseczki mundury). Często na sklepach można kupić "gotowe" kamuflaże, ale wiele z nich jest plastikowe. Tego unikaj, bo taki materiał się błyszczy. Przesłałbym Ci jakiś filmik z jutuba, ale mam limit wyczerpany... więc sam musisz poszukać. Jest tam wiele filmików,
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Jak zrobić coś w rodzaju gillie suit?

Postprzez Kuballa44 w 10 Kwi 2012, 22:11

http://maskalat.blogspot.com/2009/04/ja ... -suit.html masz.
A tak na marginesie-Sas albo Specnaz nie użwają kupnych ghille, jak już to Viper hoody. Ogółem najlepsi strzelcy produkują je sami, dostosowując je do terenu działania
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości