Mass Effect

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Mass Effect

Postprzez smoq2 w 05 Kwi 2012, 18:46

http://blog.bioware.com/2012/04/05/mass ... ended-cut/

Fani pewnie już szykują widły i stryczki na jutrzejszy PAX. :E A BioWare albo ma fatalnych PRowców ogłaszając to dzień przed konferencją, którzy nie rozumieją, że zostaną jutro rozstrzelani... Albo geniuszów, którzy jutro wprowadzą jakąś rewelację (wątpliwe). Śledzę temat od początku i jak dotąd starałem się patrzeć na wszystko przez pryzmat marketingu i PR, olewając często poruszane dyskusje na temat "Czy gracze mają prawo do wpływu na produkt jako konsumenci, czy deweloperzy do zachowania swojej artystycznej wizji", gdyż tak w prawdzie nie ma to żadnego znaczenia, na końcu zawsze liczą się tylko zyski. Patrząc w ten sposób, kiepsko widzę przyszłość BioWare. Mogę się oczywiście mylić, ale pokazując palca swojemu najpewniejszemu sektorowi klientów jest jak dźganie patykiem ula.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Reklamy Google

Re: Mass Effect

Postprzez Szpagin w 05 Kwi 2012, 21:57

Nie grałem jeszcze w trzecią część i nie wiem, jak skopane zostało zakończenie. Nie rozumiem jednak całej wrzawy wokół tego. Jasne, coś się ludziom może nie podobać, ale takie protesty to już przesada. Gra to dla mnie zamknięty produkt, zrobili, jak zrobili i koniec. Najwyżej mogą wydawać jakieś fabularne dodatki, ale zakończenia niech nie ruszają.

Swoją drogą: EA zostało właśnie uznane za najgorszą firmę w Stanach. Bardzo prawdopodobne, że właśnie z powodu tej akcji.l
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Mass Effect

Postprzez Gizbarus w 05 Kwi 2012, 22:13

Widziałem wszystkie trzy zakończenia i muszę przyznać, że rozumiem fanów - gra została uznana za jeden z lepszych rpg-ów z ostatnich lat, z naprawdę wciągającą i ciekawą fabułą, a tu nagle klops! Nieważne co zrobimy w trakcie gry, zakończenia są praktycznie takie same - różnią się od siebie tylko kolorami. Serio... Więc to po prostu widocznie wkurza fanów, którzy liczyli na równie ciekawą i wciągającą historię, a zwłaszcza jej zwieńczenie, a tymczasem dostali wizję jakiegoś "artysty".
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Mass Effect

Postprzez paintball_0 w 06 Kwi 2012, 00:42

@Szpagin, wyobraź sobie, że rodzice obiecują ci kupić nowy rower na komunię. Dajesz swoje komunijne pieniążki, rodzice jadą do sklepu sami, żeby zrobić ci niespodziankę. Czekasz na wspaniałą kolarkę, albo rower górski z aluminiową ramą, a rodzice przywożą ci składaka marki Romet. Potrafisz sobie wyobrazić rozczarowanie?

BioWare nie robiło graczom, fanom, przysługi, nie robiło im łaski ani nie dawało jałmużny. Obiecało doskonały w każdym calu produkt, za który zażądało pieniędzy. Gracze zapłacili i otrzymali coś innego, niż im obiecano. Stąd negatywne reakcje.

Nie przemawia do mnie argument "żryj co ci rzucą i morda w kubeł".

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Mass Effect

Postprzez meJKu w 06 Kwi 2012, 11:48

paintball_0 napisał(a):Obiecało doskonały w każdym calu produkt, za który zażądało pieniędzy.

A ja się pytam jak naiwnym trzeba być, żeby kupić grę, którą robiono raptem 2 lata? Jakim debilem trzeba być, żeby wierzyć, że można stworzyć produkt idealny w tak krótkim okresie czasu? Gracze są tutaj sami sobie winni, nie da się stworzyć dobrej, wielowarstwowej gry w 2 lata, po prostu się nie da. I dobrze, że dostaliście taki produkt, może nauczycie się, żeby nie powierzać swoich pieniędzy w puste obietnice, które od początku były kłamstwem - powtarzam, miejcie pretensje tylko i wyłącznie do siebie.

Za ten post meJKu otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KoweK, The Witcher, kis104, Greyeeh.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 22:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Mass Effect

Postprzez Gizbarus w 06 Kwi 2012, 12:11

Tak szczerze, to gra może być stworzona w nawet i rok, jeśli masz tylko odpowiedni legion programistów, grafików, beta testerów i innych pracowników. BioWare posiada budżet, który pozwala na zatrudnienie takiej chmary ludzi. Rzecz w tym, że cała gra wygląda dobrze pod każdym innym względem (przynajmniej nikt jeszcze nie narzekał na inne jej aspekty), oprócz tego nieszczęsnego zakończenia - tak to jest, jak do całej tej chmary specjalistów zatrudnia się gościa, który wcześniej nie miał żadnej styczności z serią, a co się z tym wiąże, mógł mieć niezły problem z ogarnięciem ducha fabuły.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Mass Effect

Postprzez Soviet w 06 Kwi 2012, 12:28

Ten koleś był współautorem fabuły do ME2, więc tu zarzut nietrafiony :). Problem jest w tym, że fabułę w ME3 zmianiano w ostaniej chwili, po tym jak ruskie wypucili do netu scenariusz jakoś w zeszłym roku - no i się nie udało na szybko zrobić nic dobrego.

mroczna historia napisał(a):A ja się pytam jak naiwnym trzeba być, żeby kupić grę, którą robiono raptem 2 lata? Jakim debilem trzeba być, żeby wierzyć, że można stworzyć produkt idealny w tak krótkim okresie czasu?

Debilem jest ten kto uważa, że ME3 był w produkcji przez 2 lata.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Mass Effect

Postprzez Gizbarus w 06 Kwi 2012, 15:44

Soviet, słyszałem co innego, ale cóż...:E Zresztą, nieważne - tak czy siak Mejku nie ma racji :P Gra ma do bani w zasadzie tylko zakończenie, dlatego nie ma co uważać jej za chłam i gówno. Twórca fabuły miał wizję, którą przepuścił wydawca i tyle :P
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Mass Effect

Postprzez xionc w 06 Kwi 2012, 16:24

meJKu napisał(a):A ja się pytam jak naiwnym trzeba być, żeby kupić grę, którą robiono raptem 2 lata? Jakim debilem trzeba być, żeby wierzyć, że można stworzyć produkt idealny w tak krótkim okresie czasu? Gracze są tutaj sami sobie winni, nie da się stworzyć dobrej, wielowarstwowej gry w 2 lata, po prostu się nie da. I dobrze, że dostaliście taki produkt, może nauczycie się, żeby nie powierzać swoich pieniędzy w puste obietnice, które od początku były kłamstwem - powtarzam, miejcie pretensje tylko i wyłącznie do siebie.

Pitolisz że aż mi sie słabo robi, DNF robili albo tylko udawali przez 14 lat a i tak gówno z tego wyszło.
Przez to zje*ane jak lato z radiem zakończenie przeszła mi ochota na ponowne zagrywki w ME3 ale w ME1, ME2 i dlc które mogłem kupić to ich nie kupie bo i po co jak cały rozwój postaci i fabuły został spuszczony do kibla, a szkoda.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Mass Effect

Postprzez Zari w 08 Kwi 2012, 21:17

We wtorek wyjdzie darmowe DLC dodające kilka nowych map, broni i postaci do multiplayer'a. Mają też wydać te nieszczęsne DLC poprawiające zakończenie.

Mam nadzieję że na tym "darmowe upominki" się nie skończą. :E
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: Mass Effect

Postprzez fosio w 08 Kwi 2012, 21:32

"Krótki link" co do postu powyżej
http://www.cdaction.pl/news-25900/mass- ... pdate.html
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: Mass Effect

Postprzez Realkriss w 12 Kwi 2012, 10:15

Chłopaki, pomóżcie. Chodzi mi od dodatki do ME 2.
Dostałam klucz Cerberusa, ściągnęłam sobie dzięki niemu 5 aplikacji ze strony Bioware, w tym misję Zaeda. Zainstalowałam elegancko i mam problem. Nie chcą mi się pokazać teraz polskie dialogi, mama taki wybór
- albo jest dubbing
- albo wszystko po angielsku (dubbing i tekst)
- albo są polskie dialogi (tekst), a gdy idę do Zaeda, przerzuca mi na angielski

Żeby było jasne, chcę mieć angielski dubbing z polskimi dialogami. Co mamże czynić?
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości