Kara śmierci

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce?

Tak
88
62%
Nie
55
38%
 
Razem głosów : 143

Re: Kara śmierci

Postprzez BartusiekS w 23 Mar 2012, 20:27

Dżuz napisał(a):Broń służąca za ostrzeżenie. Ale jak miałoby to wyglądać? Miałbyś na bramce tabliczkę w stylu "Beware of armed Dovchenko"?

W Teksasie jakoś to funkcjonuje tzn. prawo do posiadania broni palnej i prawo do zabicia osoby która wtargneła na prywatną posesję. Ale to też zależy od mentalności ludzi, w Teksasie takie prawo obowiązuje od zarania dziejów, nikogo to nie dziwi, a w Polsce takie prawo jest nie do pojęcia ;)
BartusiekS
Stalker

Posty: 67
Dołączenie: 07 Lut 2010, 16:21
Ostatnio był: 09 Lip 2023, 16:20
Miejscowość: Oświęcim
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Reklamy Google

Re: Kara śmierci

Postprzez dienonych w 23 Mar 2012, 20:52

Ja już pisałem, ale to powtórzę. Z taką ideologią równie dobrze wyjdźmy na ulice i się nawzajem powyrzynajmy! Nie będzie ludzi nie będzie problemów! Naprawdę wam zależy na zabijaniu innych? Bo mi się zdaje, że wam bardziej chodzi o to by wyładować w kogoś magazynek, niż pilnować żeby nikt wchodził na wasz teren! Moim zdaniem lepiej zainwestować w psa, wysoki płot i jak się tak boicie to zainwestujcie w drut kolczasty na płocie a nie będziecie ludzi zabijać!
w lewo i w dół

Za ten post dienonych otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44.
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 260
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 24 Sie 2024, 11:29
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Kara śmierci

Postprzez BartusiekS w 23 Mar 2012, 21:12

Dobra, zainwestuję w płot, psa i drut kolczasty (choć imho zwiększy to zainteresowanie włamywaczy, na zasadzie - tak się zbroi, pewnie ma niewiadomo jakie bogactwa w domu). Ale jak złodziejowi uda się przejść to co wtedy? Nie chodzi mi o strzelanie do wszystkiego co się rusza, tylko funkcję odstraszającą ;)
BartusiekS
Stalker

Posty: 67
Dołączenie: 07 Lut 2010, 16:21
Ostatnio był: 09 Lip 2023, 16:20
Miejscowość: Oświęcim
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Kara śmierci

Postprzez Universal w 23 Mar 2012, 22:06

@Dienonych - a czy Ty umiesz czytać? JA będę używać pistoletu czy strzelby do ochrony posesji. Ale załóżmy, że mam syna. I ten syn pójdzie do sąsiada ulicę dalej, który ma sad i nasrane w głowie. I sąsiad mi zastrzeli syna, bo syn będzie chciał jabłko z jego drzewa. I będzie miał święte prawo, bo bachor wszedł na jego posesję. O to mi chodzi. Bo JA używam broni "zgodnie z zasadami", ale sąsiad NIE.

Ogólnie byłbym za wprowadzeniem broni, ale wiem, że do takich wypadków by dochodziło. I kolejny impas.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Kara śmierci

Postprzez dienonych w 23 Mar 2012, 22:06

Alarm??? Jak się włączy to sygnał przekierowuje na komisariat policji ;)
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 260
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 24 Sie 2024, 11:29
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Kara śmierci

Postprzez djcycu w 23 Mar 2012, 22:33

Zanim przyjadą to już będziesz sztywny :E Jak wezwałem policję bo mnie pies pogryzł a później jak mnie auto bachnęło to w obu z tych przypadków czekałem ponad godzinę... Lecz jak baba ze sklepu wezwała policję bo piją w samochodzie pod sklepem to zjawili się w zacisznym miejscu po kilku minutach by ich złapać. Policja nigdzie nie idzie jeśli biją i strzelają ;) Znam już takie akcje na wylot kiedy też pobito mojego kolegę...

Ja też mając broń w domu wcale bym do dzieci nie strzelał ani nawet młodzieży. Wypadł bym sobie po cichutku tam gdzie mi te jabłka obrywa i bym zapytał grzecznie czy nie ma furtki że mi skacze po płocie po czym zezwolił bym na zerwanie żądanej liczby jabłek (ale bez przesady by zrywał całą ciężarówkę :E). Jednak tak samo myślę ja jak i kolega nieco wyżej... Ja gdybym miał nawet miniguna to nie strzelił bym do nikogo niegroźnego ale za to sąsiad mógłby być innego zdania.

Całościowo jednak jest to do przyjęcia. Jeśli załóżmy nikt by się nie zabijał dla picu i za buty czy panienki (bo to zupełnie wśród dresów możliwe) to broń była by dobrym pomysłem. Strzelamy do włamywaczy (i to jedynie wtedy gdy jest to niezbędne) a nie drobnych złodziejaszków skarbów natury :E

Tak czy inaczej zaczekał bym z wprowadzaniem broni bo ja jestem dobrej myśli a inni to już sami wiemy...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Kara śmierci

Postprzez kapucha w 23 Mar 2012, 22:41

Dovchenko napisał(a): Jak już wcześniej napisałem, broń w domu służyłaby za ostrzeżenie.


Broń jako straszak? Bardzo częsty sposób myślenia "że ja pokarzę broń, a napastnik odpuści" i bardzo niemądry. Broń (nie tylko palną) posiada się nie po to, by mieć i pokazać, ale kiedy będzie trzeba - użyć bez żadnego ostrzeżenia. Ciekawe co się stanie jak napastnik też wyciągnie broń. Będziecie się "ostrzegać"? Wygra szybszy? Nie, kiedy sytuacja jest na tyle poważna, że trzeba sięgać po sprzęt, to trzeba go od razu użyć zgodnie z przeznaczeniem. Było coś pisane o gazie do samoobrony... lepsze to niż nic, ale lepsza jest pałka teleskopowa, wbrew popularnym mitom całkowicie legalna.

Jeżeli chodzi o karę śmierci to już kiedyś pisałem co o tym myślę. Jak ktoś nie potrafi normalnie żyć w społeczeństwie, zagraża mu i szkodzi, to powinien zostać usunięty.

Co do prawa w naszym kraju to chcę przypomnieć, że "odpowiedzialności karnej podlega ten tylko KTO " Nie ma czegoś takiego jak zły i dobry, są niby okoliczności łagodzące i obciążające, ale prawo jasno określa, że odpowiada ten kto się dopuścił jakiegoś czynu (dobry człowiek, który pociągnął nożem po bebechach włamywacza), a nie osoba uznana za "złą" w danej sytuacji (włamywacz). Na papierze wygląda przejrzyście i ładnie, ale w praktyce często wychodzi bardzo niesprawiedliwie :/

Ps. Witam po długim odpoczynku od forum :D
Ostatnio edytowany przez kapucha, 23 Mar 2012, 22:50, edytowano w sumie 1 raz
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Kara śmierci

Postprzez dienonych w 23 Mar 2012, 22:45

Pisałem poprzednio, że istnieją paralizatory i gazy pieprzowe
http://allegro.pl/paralizator-elektrycz ... 24710.html
http://allegro.pl/pistolet-gazowy-arm-g ... 26200.html
Jest full takich rzeczy, a nie od razu broń palna.
Nie wiem w jakiej dzielnicy mieszkacie i jak myślicie jeśli dla was:
-pies (albo kilka)
-alarm
-wysoki mur
-drut kolczasty
-gaz pieprzowy
-paralizator
to za mała ochrona...
Kupcie se wojsko...
w lewo i w dół

Za ten post dienonych otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44.
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 260
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 24 Sie 2024, 11:29
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Kara śmierci

Postprzez BARY w 23 Mar 2012, 23:35

Ja jestem za.A Wheel zamknął mi mój temat o sposobie wykonanie więc piszcie jak by ją wykonywać.
Dla mnie to będzie krzesełko jak obejrzałem "Zieloną milę" to zrozumiałem że jest to chyba najszybszy i najbardziej odczuwalny sposób wykonania śmierci.
Grasz w Brick-force?
Super!!!
Napisz do mnie sms a podam ci hasło na mój serwer:
TEL 796-760-967
AHA PODAWAĆ W SMSACH NAZWY UŻYTKOWNIKA.
PS serwer startuje po uzyskaniu danej liczby użytkowników.

BARY
Wygnany z Zony

Posty: 17
Dołączenie: 01 Sty 2012, 21:03
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 19:31
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: -19

Re: Kara śmierci

Postprzez dienonych w 23 Mar 2012, 23:43

Tak, do puki się nie znajdzie jakiś debil który nie namoczy gąbki (kto oglądał ten powinien wiedzieć o co chodzi)
w lewo i w dół
Awatar użytkownika
dienonych
Tropiciel

Posty: 260
Dołączenie: 16 Mar 2011, 13:04
Ostatnio był: 24 Sie 2024, 11:29
Miejscowość: W DÓŁ...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 78

Re: Kara śmierci

Postprzez scigacz1975 w 23 Mar 2012, 23:44

To obejrzyj sobie "Prawdziwą zbrodnię" z C. Eastwood-em. Zastrzyk jest bardziej humanitarny, a skazany i tak wie że to jego ostatnia droga.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Kara śmierci

Postprzez xionc w 23 Mar 2012, 23:55

BartusiekS napisał(a):
Dżuz napisał(a):Broń służąca za ostrzeżenie. Ale jak miałoby to wyglądać? Miałbyś na bramce tabliczkę w stylu "Beware of armed Dovchenko"?

W Teksasie jakoś to funkcjonuje tzn. prawo do posiadania broni palnej i prawo do zabicia osoby która wtargneła na prywatną posesję. Ale to też zależy od mentalności ludzi, w Teksasie takie prawo obowiązuje od zarania dziejów, nikogo to nie dziwi, a w Polsce takie prawo jest nie do pojęcia ;)

Jak działało prawo w Teksasie obrazuje przypadek tego pana znanego jako miotlarz: http://en.wikipedia.org/wiki/Kenneth_McDuff
Od samego czytania robi sie słabo a ja oglądałem cały program o tym psycholu, świetny przykład jak bezradne i pełne luk prawo może doprowadzić do uwolnienia takich bestii.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 12 gości