Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez djcycu w 22 Mar 2012, 12:44

Ale amfetaminy i kokainy nikt nie zalegalizuje ;) Tu rozmowa się toczy o przyprawy z Jamajki i rzeczy na tym poziomie. Oczywiście że jestem na NIE tym twardym kartelowym szajsom. Jak już to tylko zioło niech zalegalizują i będzie spokój nad spokoje. I tak ćmią to wszyscy dzisiaj buląc bodaj 30 złotych i mają z tego szał bo to nielegalne (szczególnie gimbusy i niedorośli średnioszkolni)... Zalegalizują a sam tego nie kupię i myślę że wielu jest tego samego zdania.

PS: Może dzięki akcyzie na takich towarach się nieco uspokoi "dziura budżetowa" :E

@Realkriss: A morfina to przypadkiem nie narkotyk stosowany w medycynie? ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Morfina
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Realkriss w 22 Mar 2012, 13:11

Przecie ja nie mówię, że nie "medycznych" narkotyków, po prostu rozwaliła mnie wizja przepisywania ich "na receptę" :E Zresztą trawy również.
W temacie się nie wypowiadam, ponieważ nie jaram trawy, ani niczego innego, więc jej legalizacja jest mi obojętna.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez ulvhedin w 22 Mar 2012, 13:28

W czwartki o 22.oo na National Geographic leci świetna seria o narkotykach...
Dla zainteresowanych - 1 i 2 sezon - na dole strony, co gdzie i kiedy można obejrzeć:
http://ngc.gazeta.pl/pl/narkotyki/info
| Intel Core i5-2500K 3.3GHz + Grand Kama Cross | Asrock Z68 Pro3-M | Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel | ASUS EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5 | Samsung SpinPoint F3 HD502HJ + HD103SJ | Be quiet! Straight Power CM E8-CM-580W | Fractal Design Define R3 Black Pearl | Iiyama ProLite PLE2473HDS-B1 24" LED Black | MX518 |
Awatar użytkownika
ulvhedin
Tropiciel

Posty: 262
Dołączenie: 02 Lis 2010, 19:47
Ostatnio był: 19 Paź 2021, 13:03
Kozaki: 63

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez djcycu w 22 Mar 2012, 14:50

Realkriss napisał(a):Przecie ja nie mówię, że nie "medycznych" narkotyków, po prostu rozwaliła mnie wizja przepisywania ich "na receptę" :E Zresztą trawy również.
W temacie się nie wypowiadam, ponieważ nie jaram trawy, ani niczego innego, więc jej legalizacja jest mi obojętna.

Mnie toże :P Ale jak się przyjrzałem trochę sprawie z tymi małolatami którzy twierdzą iż palenie zakazanego to szczyt "cool" odlotu to lepiej by to zalegalizowali i odcięli im nieco dostęp nalepką +18 bo to co teraz widać to niczym obraz wyjęty z czasów prohibicji. Ale jak i wyżej napisałem mnie to obojętne bo na jaranie ani mnie nie stać ani nie mogę też (ogólnie niczego palić nie mogę) :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Lucjusz w 22 Mar 2012, 15:11

Dopalacze miałeś legalnie i zobacz jak to młodzież zniechęciło, z trawą będzie tak samo się rzucą jak szczerbaty na suchary.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Gorik w 24 Mar 2012, 21:38

Trochę dziwi mnie argument że można na legalizacji zarobić. Twierdzenie, że można na czymś zarobić, jako argument przemawiający na tego korzyść nie zawsze jest najważniejszy. Wiem że to absurdalny przykład, ale zawodu płatnego zabójcy raczej nikt nie zalegalizuje, choć można w nim całkiem nieźle zarobić.I jeszcze bezrobocie by się zmniejszyło :E
Piękno zbawi świat
Awatar użytkownika
Gorik
Stalker

Posty: 97
Dołączenie: 26 Lut 2012, 17:43
Ostatnio był: 10 Kwi 2024, 22:42
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 33

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez JONYK w 25 Mar 2012, 14:43

Można by powiedzieć iż zawód " płatnego zabójcy " był i jest dalej zalegalizowany - tyle że w formie kata, który także dzisiaj w zmienionej formie funkcjonuje. Wszakże w USA ( Chiny też wykonują karę śmierci - ale oni się nie patyczkują i stawiają przed plutonem egzekucyjnym ) ktoś wciska ten guzik enter aby komputer podał truciznę luba gaz.
Zaś co do korzyści finansowych - mimo tak wielkich negatywnych skutków legalności alkoholu jakoś nikt nie podejmuje prób jego delegalizacji - a koszta skutków jego działania zaprawdę są ogromne, w końcu ile jest wypadków drogowych, przestępstw i patologii po i przez alkohol . Ja osobiście mam wrażenie iż wódka jest legalna głównie z tego powodu iż jest opłacalna dla budżetu państwa, oraz taka nasza " tradycja " aby nachlać się jak świnia i stracić film.
Ps Nie to żebym był abstynentem ale jestem zdania iż wszystko jest dobre, ale w małych dawkach, oraz wódka jest dla ludzi - ale mądrych :P .
Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
JONYK
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 01 Sty 2010, 18:28
Ostatnio był: 21 Cze 2016, 10:13
Miejscowość: OKOLICE OLSZTYNA
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez djcycu w 25 Mar 2012, 17:12

Płatny morderca zabija cię bez twojego sprzeciwu. Jemu należą się pieniądze a ty musisz paść na glebę by je otrzymał... W przypadku papierosów, alkoholu i narkotyków sam decydujesz się na ingerencję w zdrowie i życie. Głupio a wręcz dziecinnie jest porównywać robotę płatnego zabójcy do LEKKICH narkotyków które wręcz się wiele od papierosów, wódki i innych kolejnych świństw nie różnią. Może tylko lista "bzikotyków" się nagle zwiększy ale dla mnie nie ma nic gorszego niż środki zaczynające się na E z cyferką podane na etykiecie Coca Coli czy innych napojów i pokarmów. Płatni zabójcy zarabiają na nieopodatkowanym dziele no a narkotyki po legalizacji zostały by odpowiednio opodatkowane i dało by to zysk państwu a nie zbirom, machlojarzom itd...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Universal w 25 Mar 2012, 18:15

Państwo to "zbiry i machlojarze" :E

Nie wiem, jak Wy sobie wyobrażacie dystrybucję marihuany. W Biedronce? Na stacji benzynowej? W aptece? Jeśli w aptece, to na receptę? Jeżeli na receptę, to na jakie schorzenia?
:

Image
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez djcycu w 25 Mar 2012, 19:26

Ja już pisałem że mi to obojętne :P Mogą nawet po straganach czy tam budach niczym z kebabami sprzedawać. Podałem tylko przykład jak lekko wyniwelować zaje*istość tego towaru by nie był taki niedostępny a raczej nie sprawiał takiego wrażenia bo jak jest to chyba nie muszę nikomu tłumaczyć ;)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Vidic w 25 Mar 2012, 19:32

Universal napisał(a):Państwo to "zbiry i machlojarze" :E

Nie wiem, jak Wy sobie wyobrażacie dystrybucję marihuany. W Biedronce? Na stacji benzynowej? W aptece? Jeśli w aptece, to na receptę? Jeżeli na receptę, to na jakie schorzenia?
:

Image


Uni,jeśli byłeś w Holandi to wiesz.Ale jeśli nie to ci wytłumaczę.Są specjalne sklepy tak zwane coffeeshop (czy jakoś tak)Nie tylko tam jest trawka,ale też lizaki o smaku trawy,cukierki i różne rzeczy.Czyli nie żadna apteka :E tylko coffeshop.

To to samo jak we włoszech,tam jest legalne sprzedawanie fajek tylko w specjalnych sklepach i tam jest pełno rodzaji fajek,tabaki,cygara itp.
Awatar użytkownika
Vidic
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 04 Kwi 2011, 17:25
Ostatnio był: 09 Kwi 2014, 00:49
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 11

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Universal w 25 Mar 2012, 20:42

A fakt, coffeeshopy. No to co, najpierw one, potem kałachy w koszyku za 9.99 w Tesco, potem może kwas w pięciolitrowym baniakach - kto chce, ten sobie kupi, dalej... No nie wiem, może igły z promieniotwórczym kobaltem? Po co iść do lekarza, samemu można raka leczyć. Wszystko dostępne w kioskach, budach nad morzem, na Allegro. Kiedy przywrócą handel niewolnikami? Chciałbym jednego, nie mam podnóżka.

Dobra, i tak jestem "narkosceptyczny". Mogę być euro- i homo-, to będę narko-.

:arrowd: Następnym razem spróbuję jaśniej. Btw. czekam od X czasu na uzasadnienie, czemu czysta marihuana szkodzi mniej niż tytoń/papierosy i do dzisiaj się nie doczekałem.
Ostatnio edytowany przez Universal, 26 Mar 2012, 21:26, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości