Obraz Polaka za granicą

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Obraz Polaka za granicą

Postprzez KOSHI w 18 Mar 2012, 21:47

Jak widzą nas inne narody na świecie? Nie będę oryginalny: pijak, złodziej, brudas, oszust i kombinator, ale jak trzeba robić, to tylko po Polaczka się dzwoni, bo zapierdziela w robocie. Może stwierdzenie stereotypowe, ale na pewno nie dotyczy wszystkich. Sam miałem okazję wstydzić się często za rodaków, ale też miałem powody do dumy. Myślę, że jesteśmy jak inne narody. Są ludzie na poziomie, są czarne owce. Jak wszędzie. Miałem okazję być we Francji, obejrzałem sobie dokładnie Paryż i różne dzielnice, te gorsze też. W centrum pięknie, dalej syf totalny na ulicach, samochody uświnione w środku, poobijane, w sklepach i barach jak w chlewach. Ludzie poubierani jak najgorsze menele, nawaleni, brudni. Albo weźmy takich Anglików. Przyjadą do Krakowa, szczają, srają na rynku, awantury robią, Policja musi interweniować. Czy np. tacy Turkowie. Mieszkali obok nas na kempingu w Danii. Balety do 3 rano, nagrzani spali na ziemi przed domkiem, nie myli się, dookoła pobojowisko jakby tornado przeszło. Domek obrzygany dookoła, masakra. I tak się zastanawiam czy Polacy to faktycznie taki "zły" i niekulturalny naród czy dorabia i dorabiało się nam przysłowiowego ryja jak ostatnio w Holandii, gdzie jak Polacy robili i było dobrze w gospodarce, to nikt się ich nie czepiał. A jak w Holandii zaczęło się kiepsko z pracą robić to Holendrom Polak już przestał pasować, bo zabiera miejsce pracy i trzeba mu dupcię obrobić. To jak faktycznie jest waszym zdaniem? Tacy jesteśmy bee czy możemy być z siebie dumni?
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Reklamy Google

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez xionc w 18 Mar 2012, 21:56

Bo wjazd na arabów albo murzynów jest niepoprawny politycznie i może sie skończyć zamieszkami, paleniem samochodów, i rozpierduchą wszelakiego rodzaju a że jakiś kozioł ofiarny musi być to padło na mieszkanców Europy Wchodniej
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr, Wojas21, Lucjusz, duty, Lt_Hargrove.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez djcycu w 18 Mar 2012, 22:03

To że się Koshi wstydziłeś za rodaków nie jest niczym nowym. Niestety... Prawdę rzeczesz bo w Polsce mamy polaków i polaczków. Ci pierwsi to zwykle życzliwi bądź nie mówiący wiele ludzie żyjący raczej przykładnie. Ci drudzy natomiast to banda cwaniaków która dorobiła się ciut więcej pieniędzy (dla każdego jest ta progowa suma) i nagle obrastają w pióra. Do polaczków też zaliczam pokolenia JP, beznadziejną modę w komentarzach na YT, wszelkie wyzywanie, donosicielstwo i co tylko pójdzie... Polska natura jest na tyle też dupna że Polak = dupowłaz, dupoliz, chwalidupa, obrobidupa itd... Kiedyś czytałem pewną relację z wycieczki a chociażby z Czarnobyla... Wszyscy są źli na polaków szczególnie też za to że zawsze podejdzie taki który ślepiami tylko patrzy co by tu zaraz zniszczyć, buchnąć, opluć, sprzeklinać itd... Kiedyś młodziaki tudzież gimbusy (odmiana polaczka gimnazjalisty) śmiali się z rosjan... A czym my się kuźwa różnimy? Taką nam rodacy zrobili wizytóweczkę że niestety gdzie byś nie polazł każdy ma cię za złodzieja, pajaca, debila, kanciarza, śmierdziela i pijaka...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez Tajemniczy w 18 Mar 2012, 22:06

Wszyscy się czepiają że z Polaków śmieją się za granicą. A w innych krajach Europy jak jest?- Anglicy śmieją się z Australijczyków, Holendrzy z Belgów, Szwedzi z Finów... Nie tylko my jesteśmy "pokrzywdzeni", trochę dystansu...
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez djcycu w 18 Mar 2012, 22:11

Tylko że ja nigdzie nie widziałem jak jeden na drugiego ku*wami w komentarzach ciska albo innymi serdecznymi słowami. Żaden ale to żaden kraj nie odwala takich cudów jak nasz. Weź chociażby YT i jakiś filmik naukowy... Od razu w komentarzach mamy pełno znawców, inżynierów, ekologów, naukowców i innych... Gdzie bym nie wsadził ryjca tam wszędzie wyzwiska, przekleństwa i cuda na kiju. Inne komentarze w języku angielskim chociażby nie są tak uszczypliwe. Nie dziwię się że inne kraje śmieją się z nas widząc jak jeden drugiego poniewiera. Toż to patologia...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez Wojas21 w 18 Mar 2012, 23:21

xionc napisał(a): a że jakiś kozioł ofiarny musi być to padło na mieszkanców Europy Wchodniej


No bo wykonują prace do, której raczej taki "jaśnie wielmożny" angol się nie pali. Np przebieranie ziemniaków. Obejrzałem kiedyś bardzo ciekawy materiał w, którym angole(bezrobotni) przedstawiali emigrantów w złym świetle (czytaj:plebs)i przekonywali jacy to oni nie są gotowi zastąpić Polaka i Ukraińca. Skończyło się tylko do przekonywania bo do przyjścia do pracy nie mieli ochoty z powodu upojenia alkoholowego, wynikającego ze spożycia za dużej ilości "%" za kupionego za co miesięczny zasiłek, który w porównaniu na polskie warunki jest równy wysokiej pensji.

@KOSHi zawsze jest tak że zapamiętywani są burasy i wieśniaki, którzy trafiają się w każdym kraju, niestety tacy ludzie są "równani" z resztą porządnych ludzi.

xionc napisał(a):Bo wjazd na arabów albo murzynów jest niepoprawny politycznie i może sie skończyć zamieszkami, paleniem samochodów, i rozpierduchą wszelakiego rodzaju


Nie będą przecież jeździć po arabach (mahometanach), bo przecież ich przewaga liczebna jest przytłaczająca i skończyło się tak jak napisałeś, tylko to jest też wywołane przez strach do tej grupy, ponieważ każdy dobrze widzi do czego są zdolni arabowie indoktrynowani przez imanów i mułów. Zresztą wystarczy poczytać sobie koran i zrozumieć jak nastawieni są do "niewiernych".
Awatar użytkownika
Wojas21
Tropiciel

Posty: 245
Dołączenie: 25 Cze 2010, 22:54
Ostatnio był: 01 Sty 2018, 22:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 63

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez Tajemniczy w 19 Mar 2012, 21:32

djcycu napisał(a): Weź chociażby YT i jakiś filmik naukowy... Od razu w komentarzach mamy pełno znawców, inżynierów, ekologów, naukowców i innych... Gdzie bym nie wsadził ryjca tam wszędzie wyzwiska, przekleństwa i cuda na kiju.

Bo większość takim komentarzy to komentarze dzieci neo, JP lub kozaczków w sieci którzy się chcą popisać. Jeden myśli że jest mundrzejszy od drugiego a naprawdę to jeden z drugim g@#$% się znają :caleb: .
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez djcycu w 19 Mar 2012, 21:48

Racja jak nic :P Ale dlaczego w innych krajach takich buców jest mniej? Ot wiele nie trzeba mówić dlaczego polak ma złą opinię... Polak jest nadgorliwy x100... Byle się popisać i pokazać, nieważne że głupotą :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez runa w 19 Mar 2012, 21:55

Nie oszukujmy się, Polacy dają sporo powodów, aby śmiano się z nas za granicą. Wku*wia mnie obraz takiego cwaniaczka, kombinatorka. Na różnych campingach można się o nieźle tym przekonać np. pozostawianie po sobie burdelu i wywalanie śmieci gdzie popadnie- "bo może mnie nikt nie zobaczy jak wodę na asfalt spuszczam"
Oczywiście znajdą się wyjątki jak to słusznie napisał djcycu "w Polsce mamy polaków i polaczków". Niestety jest tak, że gdzie by się za granicę nie pojechało zawsze się gdzieś to swojskie "KURRR*A MAĆ" usłyszy.
Logic can take you from A to B, but imagination can take you anywhere.

Za ten post runa otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44.
Awatar użytkownika
runa
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 12 Lut 2012, 13:21
Ostatnio była: 22 Lis 2015, 18:56
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 67

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez Dżuz w 20 Mar 2012, 08:33

djcycu napisał(a):Ale dlaczego w innych krajach takich buców jest mniej?


Masz jakiekolwiek wyniki badań statystycznych, żeby tak twierdzić?

djcycu napisał(a):Gdzie bym nie wsadził ryjca tam wszędzie wyzwiska, przekleństwa i cuda na kiju. Inne komentarze w języku angielskim chociażby nie są tak uszczypliwe.


Bez obrazy, ale chyba nie znasz angielskiego.

Tak to sobie czytam i dochodzę do wniosku, że macie jakieś kompleksy natury narodowej o nie wiem jakim podłożu, które każą wam sądzić, że Polak to jest zawsze nie wiadomo jak pokrzywdzony przez inne narodowości. Ciekawe czy w innych nacjach też tak mają... Jakbyście mieli trochę więcej poczucia własnej wartości to może potrafilibyście dostrzec, że matolstwa nie brakuje dookoła globu i wcale nie jest go mniej - czy to w Europie czy w Azji, czy w Afryce.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez djcycu w 20 Mar 2012, 09:59

Dżuz... Ja nie narzekam na to że mi tu inne kraje się śmieją bo poniekąd mają rację... Ja tu psioczę na to że się Polacy zachować nie umieją i gryzą się przy każdej możliwej okazji. Mówisz że widocznie nie znam angielskiego... To zależy gdzie czytasz dane opinie, komentarze. Z tego co bynajmniej ja zauważam to wszędzie największy odsetek kłócących się stanowią polacy... Nie ważne czy ja gram, czy ja czytam komentarze, czy fora... A jeszcze jak wejdzie w to jakiś zagraniczny user. Wtedy to ja już widzę jak kamieniami zaczynają rzucać mimo iż koleś przyszedł, przywitał się i grzecznie o coś zapytał. Zawsze znajdzie się pajac ale niestety w polskiej społeczności 75% to prości idioci.

Pomijając sam internet, rozrywkę itd czas na pracę... Polak zawsze wlezie w dupsko, polak zawsze sprzeda drugiego, polak zawsze narzeka na pracodawcę a swoje i tak dalej będzie robił, polak zawsze zjada komuś z ręki mimo wszystko, ważne by grubo smarował.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Obraz Polaka za granicą

Postprzez PeterHD w 20 Mar 2012, 10:01

Mieszkam w Gdyni. Zaznaczę z miejsca, że w niedalekim odstępie są tu podstawówka i gimnazjum.
W ubiegłe wakacje do gimnazjum na wakacje przyjechała grupa Rosjan (być może na wymianę, nie mam pojęcia). Zauważyły to oczywiście dzieci z podstawówki. Podchodzą, klną, wyzywają do ku*ew i p*izd. Rosjanie z tego co widziałem nie za bardzo znali j. polski, lecz gdy doszło do przekleństw po angielsku i ogólnoświatowego gestu przyjaźni (czyt. środkowy palec) zrozumieli. Rosjanie wk*rwili się niemożebnie. Jeden nie wytrzymał i strzelił młodemu z siłą uderzenia nibyolbrzyma.
Dziecko miało strzaskaną przegrodę nosową, a zębów zapewne szuka do dziś. Gdy reszta dzieci zobaczyła jego twarz, uciekała jak nibypsy przed emisją.
Rosjanie, w koegzystencji z resztą naszego narodu zostali, jeszcze kilka dni w moim ukochanym mieście, po czym wrócili do domów. Szkoda tylko, że z tej wizyty zapewne najbardziej zapamiętają oni brak kultury u owych nerdów.
Czy wiecie że do następnej odpowiedzi na post przeskakujesz wciskając spację?
PS. Dziękuję za picie kozaków Zwinniakowi.
Gratulacje panowie, jesteśmy na mistrzach
:

http://mistrzowie.org/361231

Za ten post PeterHD otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu, Tajemniczy.
Awatar użytkownika
PeterHD
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 02 Paź 2011, 14:16
Ostatnio był: 29 Lip 2014, 23:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości