SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Universal w 06 Lut 2012, 23:51

No piraci pewnie się dołączą, bo ściągną, a nie kupią. A tekst "nie kupuj ani nie ściągaj" jest dla mnie niezrozumiały - ok, tamte podmioty mają zyski ze sprzedaży, ale czy ze ściągnięcia też? No nie. Więc bez sensu.

Image
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Reklamy Google

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Ilja w 07 Lut 2012, 00:10

Nie powiem, żebym wszystko zrozumiał, zwłaszcza to ze ściąganiem. Ale odłożenie zakupów na kwiecień nie jest takie znowu ultra trudne. Nie tylko piraci się dołączą, może to zrobić każdy i nie czyni go to w końcu piratem, ani (jeszcze) nie jest nielegalne. Wystarczy przypomnieć sobie bojkot biedronki w obronie pracowników - poniosła straty.
---------- Wracając:
Ponadto niektórzy odradzają kupowanie w dużych sieciach jak np. Empik, Media Markt.

:arrowu: Świetny obrazek, już gdzieś widziałem :)
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez MatrixSTR w 07 Lut 2012, 01:10

Wszystko fajnie, tylko problem w tym że ludzie walczą z Actą, Sopą czy Pipą tylko wtedy gdy to ogranicza się do kliknięcia "Lubię To" na fejsbuku. A jak trzeba jakiś protest zrobić, czy się wstrzymać z kupnem (w końcu każdy chce od razu grać w wybraną grę) to już nie ma chętnych. Wystarczy spojrzeć ile osób jest przeciwnych ACTA, a ile wzięło udział w manifestacjach, góra 3-5%.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez M3Fis70 w 07 Lut 2012, 01:18

@Matrix Strefa14 Wypraszam sobie do cholery, byłem na strajku w Bydgoszczy.
Na "fejsie: zgłosiło się 5000+ na starym rynku mieliśmy ok.3k


A co do akcji.
A jak się okazuje w marcu zaoszczędzę.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka

Za ten post M3Fis70 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Ilja.
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Ilja w 07 Lut 2012, 01:51

Matrix Strefa14 napisał(a):Wszystko fajnie, tylko problem w tym że ludzie walczą z Actą, Sopą czy Pipą tylko wtedy gdy to ogranicza się do kliknięcia "Lubię To" na fejsbuku. A jak trzeba jakiś protest zrobić, czy się wstrzymać z kupnem (w końcu każdy chce od razu grać w wybraną grę) to już nie ma chętnych. Wystarczy spojrzeć ile osób jest przeciwnych ACTA, a ile wzięło udział w manifestacjach, góra 3-5%.


Choćby i tylko kliknęli w głupi przycisk i przekazali to dalej - w końcu trafi to do kogoś, kto zaciekawi się , znajdzie więcej informacji, sam je przekaże dalej i w końcu pójdzie manifestować. Nawet jak wielu będzie tylko klikało lubiejki, to coraz więcej będzie nas na ulicach. I o to chodzi. Do ludzi trzeba podejść w najprostszy sposób, żeby przekonać ich do przełamania wstydu, niechęci czy bóg wie tam czego przed demonstracją. A z tych co ogłosili, że przyjdą to chyba trochę więcej niż 5% było :) . Może z 8... Ale nie jest źle! Jak ustąpią mrozy będą tłumy :D .

Też oszczędzam w marcu!
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Realkriss w 07 Lut 2012, 11:34

A ja nie! Nie ma takiej opcji, że czekam miesiąc na zagranie w Mass Effecta 3, a on stoi sobie na półce.
Najbardziej niefortunny miesiąc na taki protest, bo normalnie, to mogłabym się włączyć.. Ciekawe, czy gdyby w takim miesiącu protestu wydali STALKERA 2, to ktoś z naszego forum, mając pieniądze na grę, czekałby miesiąc, żeby zagrać. Ja na pewno nie.
Ewentualnie nie kupię "Twojego stylu" :E
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez KoweK w 07 Lut 2012, 13:13

Matrix Strefa14 napisał(a):Wystarczy spojrzeć ile osób jest przeciwnych ACTA, a ile wzięło udział w manifestacjach, góra 3-5%.

https://www.facebook.com/events/332072200166083/ Osoby, które wezmą udział (2.524)

i tyle samo osób (ponad 2500) było na manifestacji. Krótko mówiąc: bredzisz.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez djcycu w 07 Lut 2012, 13:19

Ja bym przeczekał mimo wszystko. W zasadzie do GSC nic nie mam ale gdyby znów wydawało ich grę THQ to wierzcie mi że bym się nawet nie zastanawiał i nie kupił tej gry w Marcu (chyba wiadomo dlaczego) :D Protest to protest... Wszyscy by chcieli pieniądze za gry, muzykę czy filmy i ok ale nie powinni zakładać jakichś ograniczeń w postaci porozumień. Najpierw się powinni zastanowić dlaczego skala piractwa rośnie.

Ja już wiem czemu. Wschód oraz my drze pliki z netu bo nie stać nas na grę czy coś innego które trzeba kupić. Dodatkowo nie wszyscy mają tyle pieniędzy a rodzice też nie dadzą dziecku stówki na grę by sobie kupiło bo z czegoś też trzeba żyć. Pamiętajmy że stare społeczeństwo czasami nie przyjmuje do wiadomości terminu "gra komputerowa" (np u mnie mama jest szczególnym wrogiem gier mimo że mam 22 lata). Inną broszką jest też to że gry mimo postępu w większości oferują tylko ładną grafikę, reszta zaś to masa pierdół i udziwnień które z kiepską fabułą starcza na 8 godzin rozgrywki...

Dawniej gry wydawały się dłuższe i były ciekawsze a dziś to tylko przedmiot handlu. Przykładem był Stalker który miał być rewolucją a po ingerencji THQ Stalker stał się kolejnym przedmiotem za który weźmie się pieniążki... Uj Deana obchodziło co powiedzą gracze... Ważne że w ruch poszły bardzo dobre zapowiedzi które "napaliły" graczy a więc gra się sprzeda... Dzięki takiemu rozumowaniu wydawców i ich cenom piractwo rośnie bo nikt gry w ciemno kupić nie chce.

PS: Wiem że dziś też są perełki wśród gier ale wziąłem pod uwagę średnią i nie mam tu na myśli niskobudżetówek.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez KoweK w 07 Lut 2012, 13:49

Jeżeli ktoś zainteresowany. Wczorajsza debata, która trwała 7 h w pliku (2,5 GB).

[ http://sdtvod.v3.tvp.pl/snode16/f560709 ... TA2323.wmv ]
[ http://torrents.thepiratebay.se/7013855 ... PB.torrent ]
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez MatrixSTR w 07 Lut 2012, 14:46

Matrix Strefa14 napisał(a):Wystarczy spojrzeć ile osób jest przeciwnych ACTA, a ile wzięło udział w manifestacjach, góra 3-5%.
nie wiem skąd wzięliście tam, że wzięło udział 5% z osób które się zapisały :facepalm:
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez KoweK w 07 Lut 2012, 16:46

Możesz nie po matrixowemu? Ja podałem tylko przykład jednego miasta. Mogę podać inny, bardziej ogólny: profil na facebooku "Nie dla ACTA" (czyli twoi "ile osób jest przeciwnych ACTA i ograniczają się do klikania "lubię to"") posiada ponad 200 000 użytkowników. Wg badań w demonstracjach w całej Polsce wzięło udział ponad 100 000 osób. To nadal nie jest Twoje 3-5%, które, swoją drogą, nie wiem skąd wziąłeś.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5664
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 30 Wrz 2024, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez paintball_0 w 07 Lut 2012, 17:15

Kowek, filmik z linku zamieszczonego przez ciebie nie chce odtwarzać po około 40 minutach. Ani w Windows Media Player, ani w GOM Player, ani w BEST Player, ani w SubEdit player, ani w Allplayer. Jakiego odtwarzacza używasz, żeby odtworzyć cały filmik? Skończyły mi się pomysły, nawet na Youtube jest tylko 40 min.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość