SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Lucjusz w 26 Sty 2012, 20:50

Czyli poprzez podpisanie ACTA pieprz*ne stany mogą egzekwować swoje prawo w innych krajach. A nam taki Boni będzie pierdzielić, że to w naszym prawie nic nie zmieni :facepalm: Oprócz tego, że polecisz do hameryki bez wizy.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Reklamy Google

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez jaro16 w 26 Sty 2012, 20:55

Nie jestem przeciwnikiem ACTA, a przynajmniej nie tak jak @djcycu. Jest to umowa handlowa pomagająca wykryć i ująć osoby dopuszczające się kradzieży wartości intelektualnej (czyli piractwem) i wyeliminowaniu podróbek. Temu się nie dziwię, bo producenci gier mają powód by nie wydawać gier na PC - nie opłaca się bo i tak ktoś spiraci i nie wyjdą na swoje (niestety z tego powodu o zagraniu w niektóre gry mogę co najwyżej pomarzyć). I niema tu nic co mogłoby naruszyć szeroko rozumianą "wolność".
Do czego można się przyczepić? Na pewno do tego, że premier, mimo protestów (i to dość dużych) miał to głęboko w dupie i się tym nie zainteresował :-/

:arrowd: Tylko, żę to już sprowadzanie do absurdu i nakręcanie całej tej dyskusji.
Ostatnio edytowany przez jaro16 26 Sty 2012, 22:19, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
jaro16
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 28 Lut 2011, 17:28
Ostatnio był: 19 Lis 2023, 14:16
Miejscowość: Ciechanów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 12

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 26 Sty 2012, 21:01

@Jaro16 masz telefon z mp3? Masz dzwonek mp3 na który nie masz paragonu zakupu (ściągnąłeś za sms-a ale paragonu nie masz) a jest to utwór np. Bajm? To możesz go odtwarzać tylko w zaciszu domowym - bo wg. ACTA jeżeli użyjesz go w miejscu publicznym - bo masz go jako dzwonek i ktoś do Ciebie właśnie zadzwonił - to jesteś przestępcą.
Dalej nie jesteś przeciwko ACTA? - Nie sądzę.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez iwan-iwanowicz w 26 Sty 2012, 21:04

Znów nastanie era piractwa straganowego. Co do tego nie mam złudzeń :( Poznański ''Bema'' ruszy pełną parą jak wiele innych takich ''instytucji'' w wielu miastach. Szkoda że o tym nikt nie wspomniał
Awatar użytkownika
iwan-iwanowicz
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 25 Lut 2010, 22:29
Ostatnio był: 23 Gru 2014, 23:09
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: -3

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 26 Sty 2012, 21:10

Kurna ludzie - nie dociera do was że tu nie chodzi o piracenie? - Po ratyfikowaniu tego pieprzonego dokumentu nie zrobicie w szkole dyskoteki bo nie macie prawa publicznie odtwarzać nagrań - trzeba ZAIKS-owi zapłacić za osobną licencję.
Jak dla mnie to jest to pierwszy krok do zdominowania prawodawstwa w wielu krajach przez przepisy amerykańskie lub wzorowane na nich.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KOSHI.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Iwan Iwanow w 26 Sty 2012, 21:10

(tekst wykasowany przez ACTA)

Uwagi moderatora:

Panie, z takimi tekstami to idź na forum onetu albo na youtube, warn. - Wheeljack
Czemu jestem w tej frakcji? A co innego mi zostaje? Zona nie ma rządy ni praw, a to zawsze jest kłopot. Bo kto ma stworzyć rząd? Powinność? Paramilitarni debile zabijający wszystko co się da. Wolność? Powaleni i cofnięci ćpuni. A może samotnicy? Ci to świni nie upilnują. Nie bracie, bandyci są najlepsi bo nie są żołnierzami, ćpunami, ani nieodpowiedzialnymi debilam. Bandyci są najlepsi bo są stróżami pokoju w władzy.

Za ten post Iwan Iwanow otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative kubekpop, Method, kapucha.
Awatar użytkownika
Iwan Iwanow
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 21 Gru 2011, 17:27
Ostatnio był: 12 Maj 2013, 11:51
Miejscowość: Wiórków (polskie el dorado)
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: -3

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Terminus w 26 Sty 2012, 21:26

scigacz1975 napisał(a):Po ratyfikowaniu tego pieprzonego dokumentu nie zrobicie w szkole dyskoteki bo nie macie prawa publicznie odtwarzać nagrań - trzeba ZAIKS-owi zapłacić za osobną licencję.

Akurat ACTA niczego tu nie zmienia. I tak masz od lat obowiązek zapłacić tantiemy ZAIKS-owi (przynajmniej wg. ZAIKS-u).

Iwan Iwanow: czyżbyś tam zamieścił skopiowany czyjś post, bez zgody autora?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 26 Sty 2012, 21:30

Tak jest taki obowiązek tyle że było to jakby "martwe prawo". Teraz to się zmieni a jeżeli dojdzie jeszcze do tego naliczanie kar wg. tego co czytałem to się ze śmiechu nie pozbieramy. Bo to było m.in. zarzucane - kary niewspółmierne do popełnionego czynu.

A jeżeli chodzi o udostępnianie plików czy programów - wg. SOPA i tego co chcą wprowadzić zachodnie kartele fonograficzno-rozrywkowe nie będziesz mógł pożyczyć koledze gry bo popełnisz przestępstwo - zresztą już dużo gier wydawana jest w sposób naruszający prawo handlowe, nie możesz odsprzedać itd. - pomimo tego że zapłaciłeś.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Terminus w 26 Sty 2012, 21:48

Ścigacz: a czy teraz możesz sprzedać lub przenieść licencję na komercyjne programy? Np. na Autocad, czy Photoshop?
A czy 10-krotność ceny spiraconego programu - taka stawka teraz obowiązuje - jest współmierna do popełnionego czynu? Tak jest od lat i żadna ACTA tego nie zmienia...
Ja kontrolę antypiracką w firmie już przeżyłem 10lat temu.

Oczywiście też wolałbym, żeby żadne ACTA, PIPA czy SOPA nie były wprowadzane, ale jak czytam niektóre posty przeciwników tych aktów o mi się nóż w kieszeni otwiera równie szybko jak wtedy gdy słyszę naszych polityków...

Załóżcie sobie jakieś "Freedom watch" czy "ACTA watch", monitorujcie prawodawstwo czy praktykę prawną. Jak pojawią się zagrożenia wolności słowa w necie to organizujcie akcje wywierania presji na swoich parlamentarnych przedstawicieli, pisania listów, manifestacji itp.
PROFILAKTYCZNIE a nie post factum...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Fender w 26 Sty 2012, 22:24

@ Terminus. Jak już ktoś pisał nie jesteśmy od tego żeby patrzeć politykom na ręce. Oni jako przedstawiciele rządu powinni pytać się obywateli o tak ważne sprawy, szczególnie te, które wywołują tyle sprzeczności i niejasności. Ciekawe co byś zrobił gdybyś na dniach dowiedział się, że musisz nagle zapłacić 25% od ceny swojego domu bo przeszła jakaś tam ustawa, omówiona za plecami, napisana ogólnikami. A co do rządu to na Tuska krzyżyk postawiłem już dawno, a na wybory chodzę bo mam wewnętrzną potrzebę, że chociaż tak mogę zadziałać. Skoro Ty masz czas i chęci do monitorowania poczynań rządu gratuluję, lecz jak, jak i zapewne wielu innych w natłoku patologi mnożących się w tym chlewie zwanym sejmem nie mam czasu wertować każdej ustawy i doszukiwać się ukrytych znaczeń, interpretować zawiłe przepisy. Zrobili to za plecami obywateli. Można się sprzeczać, że coś tam było niejasnego etc. A żeby wyłapać wszystkie haczyki potrzeba prawnika. Ja jestem na 1 roku tych studiów, a i tak nie jestem w sobie zobligowany, żeby patrzeć tym prosiakom na kopyta.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Terminus w 26 Sty 2012, 22:31

Uważasz, że demokracja obywatelska zaczyna się i kończy na pójściu na wybory raz na 4lata?

W zakresie ustaw, które mnie interesują, wpływają na moje życie i pracę zawodową owszem monitoruję aktualny stan prawny i czytam projekty ustaw [budownictwo/architektura]. Ani to jest aż takie trudne ani takie uciążliwe.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 26 Sty 2012, 22:35

Tylko że ustawy o budownictwie\architekturze nie są omawiane w trakcie rozmów na temat rybołówstwa\leśnictwa. I raczej nie są pisane pod dyktando i przy udziale konsorcjum producentów cementu i płytek ceramicznych. Tak czy nie?
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości