SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez djcycu w 26 Sty 2012, 15:57

Nie wiem jak ten burdel będzie pracował ale wiem jedno... Uprzykrzy życie bardziej niż się wydaje. To tak samo jak weszły do szkół takie przepisy jak zakaz UŻYWANIA telefonów komórkowych a się okazało że za popatrzenie na przerwie która godzina albo po telefonie do mamy w sprawie opłaty wycieczki czy nawet odbioru ze szkoły zabierano telefon! Wystarczyło go wyjąć i już był syf. Dlatego ta cała ACTA będzie działać tak samo. Co byś nie robił to źle i dlatego martwię się o mody... A z resztą... Uj! Większość dennych gier właśnie sprzedawała się dzięki modom a teraz jak te statystyki spadną bo modom zacznie się zrzucać piracenie czy nielegalne praktyki to się szybciutko po portfelach przekonają ile im ACTA dała... Tak samo może być z gameplayami bo kto ci grę kupi bez wnikliwej oględziny którą rzetelnie oferowała tylko prezentacja gracza/fana itd?

Apropos cenzury... Kto wam to powie czarno na białym że będą cenzurować to co im się podoba? Cenzura jest w tym momencie bardzo prosta. Znikną z sieci filmy dokumentalne które obrazują politykę, działania itd... Na przykład filmy o Korei Północnej są niewygodne dla nich samych dlatego też dzięki pretekstowi o łamaniu praw autorskich (bo film jest nagraną audycją TV) zostanie ten materiał usunięty. I tak stopniowo, stopniowo usuną to co nie jest w ich interesach przyjazne.

Późniejszą fazą będą fora internetowe zawierające analizy różnych filmików do prywatnych "internetowych śledztw". Co prawda tam istnieje wiele teorii spiskowych ale nie jest to chyba jakieś rażące nie? Dlaczego więc nie można ich zostawić w spokoju? Niech dalej bawią się w detektywów... Ale nie, odpowiedni pracownicy zamkną takowe forum bo znajduje się tam masa filmików oraz zdjęć które nie są własnością tego forum. Dziękujemy zamykamy bo nie macie praw. I już jest w porządku.

Wielu przyjmie tego posta ze śmiechem ale tak się może dziać. Piractwo zawsze było i będzie pretekstem różnych rzeczy np. kiedyś przeczytałem artykuł który mówił o tym że ponoć piracka wersja Windowsa jest zawsze narażona na wirusy albo jest sama w sobie zawirusowana... Ot łatwa manipulacja ludzi by poszli i kupili mimo wszystko. Nie powiem, mieć oryginalnego Windowsa to wygodna sprawa ale znam ludzi którzy mają dziś w domach jeszcze komputery 486 i nie stać ich na głupią encyklopedię do tego komputera za parę złotych a dziecko się na czymś musi uczyć...

PS:
http://www.rmf24.pl/raport-koniec-wolne ... nId,431236

Wiem, wiem media są zakłamane ale podaję taką ciekawostkę.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, Greyeeh, tomasz4815.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Dżuz w 26 Sty 2012, 18:49

djcycu napisał(a):To tak samo jak weszły do szkół takie przepisy jak zakaz UŻYWANIA telefonów komórkowych a się okazało że za popatrzenie na przerwie która godzina albo po telefonie do mamy w sprawie opłaty wycieczki czy nawet odbioru ze szkoły zabierano telefon! Wystarczyło go wyjąć i już był syf.


Jak się wprowadza jakiś zakaz i chce, żeby był skuteczny i przestrzegany to wymagana jest stanowczość i konsekwentność. Od sprawdzania godziny zawsze były zegarki - ja zawsze takowy miałem, mam i nie zamierzam się z nim rozstawać mimo iż telefon posiadam od czasu liceum (kiedyś to było inaczej i w podstawówie nikt o komórach nawet jeszcze nie marzył). A o cenie wycieczki to se można z mamą pogadać w domu, albo na wywiadówce - wycieczek nie robi się z dnia na dzień. Kiedyś komórkę typu cegła to można było zobaczyć jeno na hamerykańskich filmach a ludzie jakoś funkcjonowali i dawali sobie radę z podstawowymi czynnościami w życiu czy nawet w szkole, I nikt nie jojcył tak jak teraz...

A co do ACTA to chyba jeszcze trzeba ją ratyfikować, tak? Więc ja bym się powstrzymał póki co od ekstremalnego czarnowidztwa jakie prezentują co poniektórzy. Wyrażać sprzeciw to jedno, ale srać z dupy apokaliptycznymi scenariuszami na najbliższe miesiące to już trochę żenujące.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 26 Sty 2012, 18:58

Tyle że znając metodologię postępowania naszych och ach władz (nie w pełni chyba umysłowych) - ratyfikacja ACTA odbędzie się cichcem a my jak zwykle dowiemy się po fakcie - czyli pobudka z rączką w kibelku. Chyba że wcześniej złożymy votum nieufności Tuskowi i PO - co wy na to? Tzn mam nadzieję że jako obywatele tego kraju mamy taką możliwość :?: - Nie znam tak dokładnie konstytucji.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Fender w 26 Sty 2012, 19:04

:arrowu: :arrowu: Zgadzam się, ale tu nie chodzi o czarne scenariusze, ale o fakt, że my- obywatele państwa DEMOKRATYCZNEGO zostaliśmy wydymani w dupska. Taka jest prawda. Za naszymi plecami wszystko robili, nie słuchają głosu ludu. Co to ma być?

A teraz czarny scenariusz: Nabierając tak wody w usta kto wie czy nie posuną się dalej? Czy nie ograniczą innych rzeczy poza internetem. A najbardziej irytujący jest fakt, że te dranie sejmowe nie potrafią powiedzieć "nie". Bez nawilżenia wejdą amerykanom głęboko w dupska i po co? Co z tego mają? I tak w przypadku wojny, czy większego kataklizmu zostalibyśmy na całej linii olani ciepłym moczem.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Terminus w 26 Sty 2012, 19:37

Fender napisał(a)::arrowu: :arrowu: my- obywatele państwa DEMOKRATYCZNEGO zostaliśmy wydymani w dupska. Taka jest prawda. Za naszymi plecami wszystko robili, nie słuchają głosu ludu. Co to ma być?

Wy obywatele "nie pójdę na wybory bo to nic nie zmieni" sami daliście się "wydymać". Nic nie robili za waszymi plecami, tylko Wy mieliście to w "dupskach" i nie interesowaliście się tym co politycy ROK omawiali PUBLICZNIE w komisjach sejmowych, dopóki ktoś pięć po dwunastej podniósł larum.

O czym pisałem już tu parę razy...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 26 Sty 2012, 19:46

@Terminus weź już nie pitol - czytałeś gdzie to było omawiane? A raczej "przy okazji" czego? Pewnie - niech robią co chcą - "poczynajcie w imie Boże" co? :facepalm:
A jak już coś to ja głosowałem i nie na PO.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Universal w 26 Sty 2012, 19:54

A kto publicznie przekazuje to, co dzieje się w komisjach sejmowych? No, chyba, że dotyczy Olewnika, Smoleńska bądź nieistniejącej już "Przyjazne państwo".
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Terminus w 26 Sty 2012, 20:06

Przepraszam bardzo, że przypominanie podstawowych faktów Was tak denerwuje.
Żaden nie zadał sobie wcześniej trudu sprawdzenia czym się zajmują posłowie, żaden się nie pofatygował do biura poselskiego swojego posła dowiedzieć się co robi w sprawie ACTA a teraz wszyscy macie mnóstwo rzeczy do powiedzenia...

Strona Sejmu: sejm.gov.pl jest tam zakładka Prace Sejmu a w środku skrótowo informacje o tym czym się zajmuje każda komisja...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Lucjusz w 26 Sty 2012, 20:08

Czyli twierdzisz, że trzeba im ciągle na ręce patrzeć co i kiedy robią bo inaczej nas wydymają?
-------------
:arrowd: Hmmm w sumie nie :D
Ostatnio edytowany przez Lucjusz 26 Sty 2012, 20:09, edytowano w sumie 2 razy
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Fender.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez Terminus w 26 Sty 2012, 20:09

Lucjusz a masz jakieś złudzenia w tej materii?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez djcycu w 26 Sty 2012, 20:20

Pisać czarne scenariusze? Hmm będziemy pisać. Skoro teraz sobie ACTA przeszła bez problemu (nawet jeśli była uzgadniana jawnie) to i tak jest źle... Dlaczego? Bo protestowaliśmy a w państwie demokratycznym wbrew ludowi stawać się nie powinno. Mogli jakieś przemówienie chociaż zrobić i wyjaśnić ludziom to na którymś kanale telewizyjnym a tu co? A tu nic... Przeszło se lajcikiem dalej i osrali że się ktokolwiek buntował. Taka wersja wydarzeń sprowadza się do pisania czarnych scenariuszy dlatego iż w przyszłości pojawią się inne poje*ane projekty które zaiste rząd tak samo podpisze i oleje lud.

Ścigacz dobrze mówi... Pasowało by coś z tym już zrobić bo to przechodzi ludzkie pojęcie. Kto biedniejszy to wie jak się w tym kraju zaczyna robić (albo zaczyna kończyć). Też nie głosowałem na PO bo wiedziałem kim są. Poza tym w przemowach Tuska już się widzi z kim się ma do czynienia...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA/PIPA/ACTA

Postprzez scigacz1975 w 26 Sty 2012, 20:45

No to się zaczyna - http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Stu ... omosc.html

A tu coś dla zwolenników obalania czarnych scenariuszy - czy też cynicznych realistów http://niezalezna.pl/22244-acta-niebezp ... sci?page=1
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości