SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA

Postprzez pepuga w 23 Sty 2012, 14:50

Gizbarus napisał(a):Memorandum dla wszystkich inteligentnych inaczej, którzy nie potrafili nawet zrozumieć mojej wypowiedzi - nie piszę o tym, że w Korei czy Chinach jest ach, cudownie, tylko zwracam uwagę na to, że życie bez internetu jest możliwe. Zastanawiam się, co byście zrobili żyjąc ze trzydzieści lat temu, kiedy o sieci nawet nie marzono w standardowym domu Kowalskiego... :E

Jasne, że jest możliwe ale ten akt jest zupełnie z dupy, narusza wolność słowa i swoje ręce wkłada nam prawie do gaci. Jak już mówiłem skoro mam prawo protestować ustawą ograniczającym moje prawa to będę to robił i bardzo dobrze.

xionc napisał(a):Porównywanie holocaustu do sopy-acty to po prostu zwykła sraczka mózgowa, znaj proporcjum mocium panie
Piractwo było, jest i będzie więc możecie poluzować poślady i dalej bezpiecznie ssać oryginalne empetruje prosto z torrentów czy innych warezów. Polecam chomiczka.


Tu przykład typa, który bierze udział w dyskusji, a nawet nie wie co to ACTA. W samo ściąganie piratów mam wysrane, bo i tak pewnie będzie dało się ściągać, a w najgorszym wypadku zostaje nagrywanie na płytki. Przeczytaj parę postów w temacie, obejrzyj coś na YT, przeczytaj w internecie, może dowiesz się czym grozi ACTA.
Image
Awatar użytkownika
pepuga
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 27 Sty 2010, 15:33
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 19:17
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: SOPA

Postprzez djcycu w 23 Sty 2012, 15:43

Dokładnie... Myślą że to chodzi o sam internet i piractwo ale także chodzi tu o inne sprawy np zwykłe buty! Teraz nie kupisz butów w stylu Reeboka za 45 złotych które są (uwaga!) trwalsze od oryginału! Chcą nam narzucić jakieś dziwne umowy handlowe które za naszymi plecami wymyślili... Zapomnieli sobie chyba że demokracja wymaga aby lud też brał w tym czynny udział! Mało tego... Wiecie ile będzie groziło za ściąganie kawałów Michaela Jacksona? A może z 5 lat? Za to doktor który rzekomo go zabił dostał 4 lata... Ja w takim razie nie mam zamiaru dalej dyskutować tylko powiedzieć wraz z Francją i Holandią NIE!
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA

Postprzez Gizbarus w 23 Sty 2012, 15:47

xKoweKx napisał(a):A skąd ty chłopie wiesz, kto z nas jest uzależniony od Internetu? Znasz nas w rzeczywistości?


Kowek, nie muszę was znać, nawet nie chciałbym :P Po prostu z waszej wypowiedzi i tego jak się spinacie na fakt, że internet być_może zostanie ocenzurowany wynika, że nie wyobrażacie sobie bez niego życia :D Co dla mnie osobiście wygląda na objaw uzależnienia - a jak byś inaczej to określił?
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: SOPA

Postprzez djcycu w 23 Sty 2012, 15:53

Nie kompromituj się chłopie i przeczytaj sobie czym jest ta ACTA i przeczytaj już na sam wstęp to co ja piszę nad tobą... Tu nie chodzi o sam internet ale o wszystko co cię dookoła otacza... W dodatku ta ACTA jest tak dziurawym dokumentem że można go dowolnie interpretować jak komu wygodniej...

My się tu nie spinamy o internet bo jesteśmy uzależnieni czy coś ale skoro to działało tak długo na spokojnie to czemu ma się to zmieniać? Czemu jakiś tłusty dostawca internetu ma mi podglądać co ja robię i o czym piszę skoro to rzeczy prywatne? Czemu mam zostać kryminalistą przez to że mam obecnie fotkę Striełoka w avatarze który jest własnością GSC? Nikt z was się o to nie czepnął ale inni owszem dla pieniążków zaraz by zrobili z tego halo.

Skoro tak ci brak internetu nie przeszkadza i nie chcesz nas nawet poznać to dlaczego jeszcze tu sterczysz? Po co z nami piszesz? Zachowujesz się takimi wstawkami pomalutku jak dzieciak...

To forum ktoś opłacił, stworzył, zredagował wiele tematów i czy to ważne czy nie ważne to jednak są... Dlaczego mamy przez głupi obrazek zostać uciszeni na dobre bez żadnej refundacji? Powiem ci kolego że ja tu się wiele rzeczy dowiedziałem i zacząłem się wieloma interesować (bo przecież o samej grze tu nie gadamy) co jest 100x lepsze niż picie z kolegami w barze...

Na zakończenie... Kontrolowana jest TV i Radio... Kontrolowane są też niektóre strony z newsami więc powiedz mi Gizbarus gdzie mamy do cholery po podpisaniu ACTA szukać informacji które nas interesują?

PS: Z tym piciem to nie mówię że zawsze jest źle ale znam takie towarzystwa które dzień w dzień walą pod przystankiem albo w barze :P To o takich rozrywkach miałem na myśli. Wypić od czasu do czasu wymaga od nas słowiańska kultura :D
Ostatnio edytowany przez djcycu, 23 Sty 2012, 16:40, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA

Postprzez Gizbarus w 23 Sty 2012, 16:17

djcycu napisał(a):Dokładnie... Myślą że to chodzi o sam internet i piractwo ale także chodzi tu o inne sprawy np zwykłe buty! Teraz nie kupisz butów w stylu Reeboka za 45 złotych które są (uwaga!) trwalsze od oryginału!


Porównajmy twoją wypowiedź z teorią...

Przedmiotem regulacji są kwestie obrotu podrabianymi dobrami, zasady handlu lekami generycznymi oraz problem rozpowszechniania dzieł prawnie chronionych poprzez Internet


Nie chodzi mi o to, że pasuje mi cenzura internetu czy kontrola mediów i inne czarne wizje - ale z drugiej strony jeśli głowy państw postanowią tak zrobić i do porozumienia dojdzie, to wasze krzyki nic nie zmienią. Tak ciężko to pojąć? Wybacz, ale mam już swoje lata, więc już takie sytuacje widziałem. Jest oburzenie, och, jak tak można, jest walka i ataki na rząd i do czego to prowadzi? Do NICZEGO - podobna sytuacja była, kiedy wydawcy gier chcieli walczyć z piractwem za pomocą DTR czy jak to zabezpieczenie się nazywało... Skończyło się na tym, że piractwo i tak szerzy się w najlepsze, a na zabezpieczenia psioczą wszyscy wokoło.

Dlatego też mam z was ubaw - rzucacie się jak wsza na grzebieniu w kwestii, na którą nie macie wpływu wcale.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: SOPA

Postprzez Tormentor w 23 Sty 2012, 16:28

Tajne ACTA psiej agencji
Image

Temat nieco się rozwinął tak wiec tez coś skrobnę.
Myślę, że jednak ustawa ostatecznie nie wejdzie w życie. Chyba sam rząd nie jest do końca świadom, jakie mogą być konsekwencje podpisania tej durnej ustawy. Zawetowanie tego przez Tuska bylo by dobre dla niego jak i dla państwa, nikt przecież nie chce by ktoś komuś wchodził z buciorami w nieswoje sprawy. Dla mnie jeden wielki absurd. Zamiast wymyślić coś pożytecznego to nie lepiej powku@wiac społeczeństwo.
A piractwo? Było jest i będzie. :|
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: SOPA

Postprzez Krzysu_Pl w 23 Sty 2012, 16:38

Gdy ktoś jest z Lublina i okolic, jest manifestacja przeciwko wprowadzeniu ACTA w Polsce:
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724, ... KIEDY.html
Zapraszamy ;)
Ostatnio edytowany przez Krzysu_Pl 23 Sty 2012, 16:39, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Krzysu_Pl
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 05 Maj 2010, 19:23
Ostatnio był: 24 Kwi 2022, 21:40
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 81

Re: SOPA

Postprzez djcycu w 23 Sty 2012, 16:39

Bo to nie komuna obywatelu Gizbarus tylko demokracja... Na tym polega by wszyscy razem z ludem brali we wszystkim udział a tu co? A tu się za plecami robi z nami co chce i ładnie się uśmiecha do kamery czy aparatu...

Do niczego nie dochodzi? No to może dalej siedźmy w domu i śmiejmy się po internecie z innych że się ciskają jak wszy... Wolę pójść, pałą dostać albo w najgorszym wypadku zostać w zamieszkach zabity bo i tak ciężko w cholernym świecie. Albo ja wniosę z podobnie myślącymi jakiś wkład w to by było lepiej albo zginę w nadziei że w końcu się to skończy.

Świat właśnie tak działa że każdy ma w dupie co przyniesie kolejny dzień... "To co że nie mam pieniędzy? A skubcie mnie dalej ile wlezie tylko nie bijcie..." Tak Gizbarus widzę ciebie z twoimi latami. Aby coś przyniosło skutek to trzeba walczyć. Nie szkodzi jeśli się nie uda ale ważne że pokażesz opór by na przyszłość wiedzieli że kolejnej idiotycznej rzeczy nie łykniemy tak samo (to ich skłania do myślenia). Każdy polityk boi się swoich głupich planów bo rozliczenie nadchodzi w dniu wyborów.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA

Postprzez Terminus w 23 Sty 2012, 16:44

Nie odnosiłem się w swoich postach do SOPA a jedynie do nieakceptowalnego sposobu walki o nią - to tak gwoli przypomnienia.

A teraz dwie refleksje, które pewnie niektórzy uznają za demagogię:
1. Tu nie chodzi o "wolność" ale o "bezkarność". A to nie są synonimy. Pamiętam czasy przed ustawą antypiracką w Polsce (1995r), kiedy można było mieć legalnie pirackie gry czy filmy, którymi wszyscy handlowali dookoła. Nagle wszystko to się skończyło. Potem przyszedł internet, sieci PP, bezpośrednia wymiana plików i mogłeś sobie ściągnąć wszystko, każdą empetrójkę, każdy film. I to się skończyło. Obserwując początki i rozwój internetu nie miałem żadnych złudzeń, że ta anarchia zwana"wolnością" też się skończy. Kiedy w grę wchodzą pieniądze, to prędzej czy później właściciele się o nie upomną, czy będą je chronić. I to też ma miejsce. SOPA zapewne jest aktem pisanym pod amerykańskie korporacje; wytwórnie filmowe i fonograficzne. I zapewne jest aktem chroniącym tylko ich interes kosztem wszystkich innych.
Ale jaki jest cel tej walki? Uwalić SOPA? Jak się uda to będzie następna taka regulacja. I tak bez końca.Zamiast walczyć "od wypadku do wypadku" z SOPA trzeba było demokratycznymi i prawnymi metodami walczyć o to by takie regulacje stworzył np. Parlament Europejski a nie amerykańskie koncerny. Ale to już zbyt trudne, bo stado anonimowych baranów potrafi beczeć na komendę jak już grają larum a nie myśleć wyprzedzająco....

2. Ktoś walczy o "wolność"? Dlaczego nie blokują serwery rządu Chin, który odciął od informacji ponad miliard ludzi? Bo się Chiny potrafią odgryźć? Bo mamy to w d...? Naprawdę walczymy o "wolność" czy tylko naszą wygodę?

Prowadzę firmę. Na komputerze, który używam także do celów prywatnych nie mogę mieć ŻADNYCH nielegalnych programów, gier,mp3 et cetera, cetera. I mam spokój. Mogą mnie prześwietlać, czytać e-maile itp. Dlatego mam SOPA gdzieś. A że nie gram co chwila w premierowe gry a filmy oglądam tylko w kinie lub z DVD? To nie jest największy problem w moim życiu...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

ACTA

Postprzez Szpagin w 23 Sty 2012, 16:58

Tak sobie pomyślałem, że przyjęcie ACTA mogłoby być politycznym samobójstwem PO. Do końca zostaliby zapamiętani jako "ta partia, co ocenzurowała nam internet". W tym jednym przypadku trzeba mieć nadzieję, że najważniejsze dla premiera okażą się słupki na wykresach poparcia i ACTA nie przejdzie.

BTW: Anoni grożą, że jak ACTA przejdzie, to ujawnią teczki na naszych polityków. Wierzycie?
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: SOPA

Postprzez Soviet w 23 Sty 2012, 17:01

Nie wierzymy, bo nie mają co ujawniać. Jeden komputer wiceministra to jest nic.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Werewolver.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: SOPA

Postprzez Terminus w 23 Sty 2012, 17:06

Czyli oprócz terroryzmu cybernetycznego mamy szantaż i zastraszanie w celu uzyskania korzyści materialnych?
Wszystko w imię wolności...
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive jaro16.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 12 gości