SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA

Postprzez djcycu w 22 Sty 2012, 23:36

Terminus... To ja wiem dlaczego nikt nie lubi katolików... Ja jestem katolikiem ale w przeciwieństwie do ciebie protestuję z debilnymi projektami bo na tym świat polega.
Nie przegryzę tego że ktoś będzie mi patrzył co piszę do koleżanki, z jakiego numeru, z jakiej strony itd...
Nie przegryzę tego że nie będę mógł swobodnie wyrazić opinii na temat rządu...
Nie przegryzę tego że nie będę mógł stworzyć bez obaw gameplayu z gry...
Nie mogę przegryźć tego że przez takich jak ty nasz kraj stoczył się do takiej postaci w jakiej tkwi... Czyli do ogłupionego narodu słuchającego poleceń chciwego rządu!
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Werewolver, tomasz4815.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: SOPA

Postprzez Terminus w 22 Sty 2012, 23:45

Nie dość, że średnio zrozumiałeś o czym pisałem to jeszcze mnie obrażasz...

Nigdzie się nie odnosiłem do samej SOPA. Podzieliłem się refleksją na temat mojej oceny sposobu wymuszenia atakami na serwery rządowe.
Tak nawiasem mówiąc strona Sejmu to najlepsze źródło aktów prawnych, z których korzystam, więc atak na nią wywołuje moją irytację.
Ostatnio edytowany przez Terminus, 22 Sty 2012, 23:54, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive zdzicho.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA

Postprzez pepuga w 22 Sty 2012, 23:54

Nie obraź się terminus ale nie wiem jakie drugie dno ma twój post lecz z wierchu mówi:
"nie wiem co to za ustawa, ale skoro ma chronić prawa autorskie to spoko"
Podobną wiedzą i podejściem wykazują się nasi posłowie.

Tak nasze mejle pewnie są czytanie ale do tej pory nic nam nie groziło z tego, że ktoś je czyta, teraz prywatność będzie prawie żadna, a za głupiego mejla czy odwiedzenie redtube, czy pobranie obrazka z jakiegokolwiek serwisu (tylko przykład) mogę mieć zablokowany dostęp do neta, za który płace.
Image
Awatar użytkownika
pepuga
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 27 Sty 2010, 15:33
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 19:17
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 2

Re: SOPA

Postprzez Terminus w 22 Sty 2012, 23:57

Mój post mówi tyle: atakowanie serwerów państwowych nie jest sposobem na załatwianie jakichkolwiek spraw.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA

Postprzez pepuga w 23 Sty 2012, 00:03

Tak w poprzednim poście po ostatnim zgodziłem się z tobą z "dziecinnym terroryzmem", że to do niczego nie prowadzi. DDosowanie stron jest mniej pożyteczne niż dołączanie do grup na facebooku.
Image
Awatar użytkownika
pepuga
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 27 Sty 2010, 15:33
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 19:17
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 2

Re: SOPA

Postprzez Kuballa44 w 23 Sty 2012, 00:12

Zbyt wiele mądrych słów, i za dużo popisywania się elokwencją. Mądrale w internetach, psia miać. :)

Uczciwi ludzie sie nie boją, więc nie protestują. Zaczną jak im to będzie przeszkadzać.
Natomiast my, ludzie uczciwi trochu mniej, protestujemy i zaciskamy pośladki w walce.

Sposobem może nie jest Termi, ale jakaś formą protestu na pewno, co rząd skłoni do przemyśleń. A na pewno troche ich zdenerwuje.
Nie chciałbym zeby te ustawy przeszły, bo jako że już cholernie kontrolują prasę i tv, to nie chcę zeby w większym(bo w jakimś na pewno już)stopniu kotrolowano wolny internet.
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.

Za ten post Kuballa44 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: SOPA

Postprzez meJKu w 23 Sty 2012, 00:16

Terminus napisał(a):Mój post mówi tyle: atakowanie serwerów państwowych nie jest sposobem na załatwianie jakichkolwiek spraw.

Wybacz, ale skoro nasi rządzący mają zamiar się z nami bawić w ciula za plecami to uważam, że trzeba teraz zrobić wszystko na co możemy sobie pozwolić. DDoS? Czemu nie! Tylko dzięki takim zorganizowanym akcjom media w końcu zainteresowały się tym tematem.

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Jeśli sądzisz, że tym sposobem nie jesteśmy lepsi od nich, trudno.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 05:36
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: SOPA

Postprzez Gizbarus w 23 Sty 2012, 00:20

meJKu napisał(a):Wybacz, ale skoro nasi rządzący mają zamiar się z nami bawić w ciula za plecami


Mejku, ale to nie są NASI rządzący - z tego, co mi wiadomo, to jakoś w Polszy nikt nie chce ograniczyć internetów :P Wiadomo, sieć nie wychodzi od nas, więc my nic nie możemy. Ale USA i ktokolwiek kontroluje internety nie jest NASZYMI rządzącymi :P
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: SOPA

Postprzez pepuga w 23 Sty 2012, 00:21

Kuballa44 napisał(a):Uczciwi ludzie sie nie boją, więc nie protestują. Zaczną jak im to będzie przeszkadzać.
Natomiast my, ludzie uczciwi trochu mniej, protestujemy i zaciskamy pośladki w walce.


Najpierw zapoznaj się z tematem, a potem mów o tym, że uczciwi nie mają się czego bać. ACTA to nie tylko zamykanie rapidshopów i radykalne zakazanie piractwa.

Edit: Zapomniałbym, uczciwi też protestują.
Image
Awatar użytkownika
pepuga
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 27 Sty 2010, 15:33
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 19:17
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 2

Re: SOPA

Postprzez Gizbarus w 23 Sty 2012, 00:26

Tak swoją drogą, ględzicie jak stare baby pod chałupą. Spójrzcie na ludzi w Korei Północnej czy Chinach - tam internet albo nie istnieje,albo jest ograniczony o 85%. Da się żyć? Da się. Nie mówmy o warunkach, bo nie o to nam chodzi, internet i jego cenzura nie wyznacza jakości życia... Ja przez 20 lat żyłem bez internetu i wcale nie umarłem, trzecia ręka mi nie wyrosła, ani nie padłem z głodu/nie zarosłem brudem/nie zabiłem się z depresji/niepotrzebne skreślić.

Internety będą ograniczone? Trudno, trzeba będzie z tym żyć - będziemy mieli więcej czasu na zajęcia, o których teraz zapominamy. A że to łamanie praw człowieka i w ogóle, och straszne? Wasze jęki nic nie zmienią.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz, Lucjusz, Gorik,
Negative MatrixSTR, meJKu, KoweK, pepuga.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: SOPA

Postprzez Kuballa44 w 23 Sty 2012, 00:31

Jak sie małpke karmi banankiem, to małpka sie krzywi i wyje gdy bananki sie robią mniejsze. Tak więc przyzwyczajeni do wolnego neta, ględzić i narzekać będziem.
Ludzie starzy (:E) może i przeżyja bez, lub z ograniczonym netem, ale my, młodzież narodu? :P
Ludzie którzy przez internety nie mają czasu na inne sprawy w zyciu... Oni to sie niech lepiej powieszą jak im te internety ukrócą. :P
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: SOPA

Postprzez pepuga w 23 Sty 2012, 00:36

Gizbarus napisał(a):bla bla bla


Jeżeli chcesz żyć tak jak ludzie w Korei czy Chinach to gratulacje, skoro mamy możliwość protestować przeciwko takim ustawą, które za plecami ograniczają nasze prawa to czemu nie korzystać z tego?


@Kubala44
Raczej nie dostajemy pomniejszonego bananka, a samą skórkę.
Image
Awatar użytkownika
pepuga
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 27 Sty 2010, 15:33
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 19:17
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości