SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA

Postprzez paintball_0 w 22 Sty 2012, 12:53

Cholera, jednak masz rację. Czytając tekst umowy podszedłem do niej od strony "egzekwowania w dobrej wierze". Zamiast martwić się o jej obecną formę, trzeba by się zastanowić nad tym, że jeśli taka furtka prawna przejdzie, to nie będzie już możliwości zamknięcia jej przed modyfikacjami. Każda kolejna "poprawka" może dawać coraz szersze kompetencje organizacjom pozarządowym, które mogą wykorzystać ACTA do prywatnych porachunków i zamykania ludziom ust. Rzeczywiście mogą się posypać "niewygodne" serwisy.

Wątpię jednak, żeby sypnął się taki stalker.pl, który zrzesza fanów gry i którego działalność w gruncie rzeczy jest korzystna dla posiadaczy praw autorskich dla serii Stalker. Wątpię też, że zamknie go konkurencyjny deweloper, bo to by oznaczało antyreklamę. Z tego właśnie powodu tak wiele firm deklaruje swój sprzeciw dla SOPA. Antyreklama, odstraszanie potencjalnych klientów, zniechęcanie dotychczasowych fanów i zwolenników.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Reklamy Google

Re: SOPA

Postprzez Woland w 22 Sty 2012, 14:22

SOPA jak SOPA. Ale ACTA. SOPĘ mają Amerykanie. Naszym zmartwieniem jest ACTA.

Swoją drogą- wierzę że nie kłamiecie- ale da ktoś link do źródła tej informacji, link do źródła WIARYGODNEGO?
A nie odeślecie "a poszukaj sobie"?
Oczywiście wierzę wam. W necie jest sporo teorii spiskowych. Ale byłaby to pierwsza w wyniku której WSZYSCY internauci byli by zgodni że to prawda, hakerzy organizowali akcje a polityk (Palikot) mówił o totalitarnych ciągotach PO. A Wikipedia strajki robi.

Moim zdaniem wprowadzenie ACTA jest realizacją tego co pisał Orwell- realizacją wizji "Folwarku zwierzęcego" i "Rok 1984". Wprowadzenie tego= koniec demokracji.

Poza tym dwie sprawy:
-Ale przecież jak by ktoś zgłosił tą ustawę do trybunału konstytucyjnego- on by musiał uznać to za niekonstytucyjne bo to konstytucję łamie! A jakby odrzucił jest i trybunał w Strasburgu
-26 podpisują. Ale o ile wiem ustawa nabierze znaczenia prawnego dwa tygodnie po 26 stycznia.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: SOPA

Postprzez djcycu w 22 Sty 2012, 14:33

Tu się wszystko liczy to co na papierku. Każdy powinien wiedzieć że interpretować można jak komu wygodnie bo prawo to przecież taki bełt że głowa puchnie... Tak samo jest z ACTA. Paintball przeczytał i ma na to zdanie A a ja przeczytałem i mam na to zdanie B... Dochodząc oboje do wniosku doszliśmy że to prawda że i A i B istnieć może... Dlatego też ten papierek nie będzie łamał konstytucji bo nie zawiera otwartej wypowiedzi na temat rzeczy jakie będą tak naprawdę sprawdzane. Pod pretekstem piractwa można zrobić co się chce bo to nie problem nawet podesłać jakąś służbę na niewygodne forum by dowaliło kilka materiałów bez praw do nich i dziękuję... Część ludzi w dalszym ciągu myśli że prawo i rząd są uczciwi a sami wiemy jak to jest... Każdy ma w tym swój interes a skoro tak głośno koło tego ACTA jest to pomyślmy przez chwilę... Rządy się tak długo nie interesowały przecież piractwem więc dlaczego w dobie kryzysów zamiast zająć się sytuacją gospodarczą państw chcą nagle wesprzeć korporacje? Mi się tu jednak widzi że to nie o same korporacje i ich dobra chodzi... Sam rząd ma w tym świetny udział poprzez późniejsze dostosowywania prawa.

Przy całym tym pilnowaniu piractwa można robić co się chce... Czytać wiadomości, sprawdzać odwiedzane strony, właściwie pozbawia cię to dyskrecji bo nawet jeśli masz w zamiarze poczytać o czymś krępującym czy nawet to obejrzeć to w głębi duszy pali ci się światełko że ktoś będzie o tym wiedział... To się równa sytuacji kiedy wchodzisz do kibla a ochroniarz wchodzi za tobą i patrzy czy przypadkiem nie olejesz dechy i czy nie zachciało ci się potrzaskać muszli...

Przykład z życia: Mieszkaniec Szwecji nie ma prawa jazdy na autobus ani na ciężarówkę... Zakupił autokar i przerobili go na samochód campingowy który udało się zarejestrować jako zwykłego dostawczaka... Takich luk prawnych się wszędzie doszukasz a szczególnie wtedy kiedy dane prawo ma te luki ustawione pod oszustów...

PS: ACTA w takim układzie dzięki tym kontrolom może przeczyć prawu o zakazie czytania czyjejś korespondencji.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA

Postprzez paintball_0 w 22 Sty 2012, 19:41

Nie pamiętam skąd wziąłem pełną treść tej umowy, więc daję załącznik z HDD.

Z tego co widzę, to nie jest ustawa, tylko umowa między państwami o wspieraniu tego, co w niej jest zawarte. Nie znam się na tym, ale pewnie dzięki takiej formie prawnej nikt nie jest w stanie tego zaskarżyć do Trybunału.
Załączniki
com2011_0380pl01.rar
Oto jest pełen zapis finalnej umowy, którą ma rząd podpisać w najbliższym czasie.
(295.68 KiB) Ściągnięto 36 razy
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: SOPA

Postprzez scigacz1975 w 22 Sty 2012, 21:10

Właśnie oglądałem wiadomości na Polonii - wypowiedzi naszych polityków na temat zablokowania rządowych stron internetowych - :E "to nie atak hackerów tylko przeciążenie spowodowane dużą ilością wejść" itp. Najlepszy tekst:
:E "dewiacja pola magnetycznego" :facepalm: - anonymus rządzi :wink:
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: SOPA

Postprzez Universal w 22 Sty 2012, 21:15

No ja tam nie wiem, czy Anonymous stoją za wszystkim. Sami Anonimowi są dla mnie ciut zastanawiający.

http://niebezpiecznik.pl/post/awaria-st ... atak-ddos/
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: SOPA

Postprzez Zari w 22 Sty 2012, 21:45

Anonimowi są odpowiedzialni za każdy atak jaki miał miejsce w tej "wojnie".
Ich ruchy można śledzić tu i tu.
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: SOPA

Postprzez Terminus w 22 Sty 2012, 22:06

Po tych atakach na miejscu Tuska podpisałbym tą SOPĘ w ciągu 5min...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA

Postprzez Werewolver w 22 Sty 2012, 22:09

Tylko, że Tusk chce podpisać ACTA...
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: SOPA

Postprzez Terminus w 22 Sty 2012, 22:15

Powiedziałbym, że teraz nawet musi...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: SOPA

Postprzez Werewolver w 22 Sty 2012, 22:20

Nie bądź pesymistą, ja wierzę w chłopaków (a może nawet dziewczyny?) z Anonymous i ślędzę ich poczynania na "Tłiterze"
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: SOPA

Postprzez Terminus w 22 Sty 2012, 22:22

Ja kibicuję służbom specjalnym i wymiarowi sprawiedliwości...
Dostaną po 10 lat za terroryzm to zrozumieją gdzie kończy się zabawa...
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative tomasz4815.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości