SOPA/PIPA/ACTA

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: SOPA

Postprzez kis104 w 21 Sty 2012, 13:41

Odroczyli sprawę zapewne do czasu wyborów jak mówisz. Tylko się skończą i ustawa znowu będzie głosowana, i tym razem apele internetowców na wiele się nie zdzadzą.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: SOPA

Postprzez Platfus w 21 Sty 2012, 16:33

Pomóż ocalić internet, to nic nie kosztuje :!: :!:
http://www.avaaz.org/en/save_the_internet/
Platfus
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 31 Lip 2010, 15:17
Ostatnio był: 11 Maj 2019, 04:08
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 0

Re: SOPA

Postprzez Universal w 21 Sty 2012, 16:42

Szpagin napisał(a):Kolejny plus: w rośnie świadomość zagrożeń, jakie niesie ACTA. Wczoraj w "Metrze" pojawił się artykuł na temat piractwa i wspomniano (chyba po raz pierwszy w prasie) o planach podpisania ustawy przez Polskę.

Ten artykulik zainteresował dwie znane mi osoby, więc szał ciał -.-

Ale przed chwilą zerknąłem i w dużych serwisach coś jednak jest:
http://www.rp.pl/artykul/9129,795400-Po ... lnosc.html
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/ ... wiada.html
http://www.tvn24.pl/0,1732146,0,1,polsk ... omosc.html

http://www.premier.gov.pl/com:search/?phrase=acta - premier nic nie wie. A zamaszyście podpisał.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: SOPA

Postprzez Soviet w 21 Sty 2012, 17:23

r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: SOPA

Postprzez Zari w 21 Sty 2012, 22:59

Image
Zniszczyło mnie to xD
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: SOPA

Postprzez Soviet w 21 Sty 2012, 23:04

Teraz na pewno Tusk już niczego nie podpisze.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: SOPA

Postprzez Zari w 21 Sty 2012, 23:25

QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: SOPA

Postprzez Soviet w 21 Sty 2012, 23:28

Lol, nerd rage w najczystszej postaci. Tak narzekacie na Amerykanów, ale oni potrafili to jakoś załatwić bez robienia z siebie totalnym idiotów.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: SOPA

Postprzez Method w 21 Sty 2012, 23:36

To jakieś jaja są? Poczytałem część postów z owego tematu- ludzie chcą ataków na tvn24.pl, onet.pl, wp.pl, interia.pl, gazeta.pl ... Chyba nie zauważyli że w tej "walce" o wolność mediów sami je usuwają...

Jak trafnie Soviet zauważył- jedynie "polaczki" nie są w stanie zrobić czegoś samemu...
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: SOPA

Postprzez djcycu w 22 Sty 2012, 00:28

Bo USA może jest i bee ale przy okazji część tego narodu ma trochę oleju w głowie. Ja już w temacie o amerykanizacji pisałem dlaczego nie przepadam za stanami a co do polaczków to cóż... Można czasem zdębieć jak się w sieci pozna kilku takich gagatków... Często aż sobie myślę jakim cudem z taką tępotą w głowie siadają przed kompem i umieją go obsługiwać... Same bluzgi, k*rwy, uje, muje... Szok... Często widzę naśmiewki z rosjan... Ale tamci się przynajmniej szanują w odróżnieniu od polaka.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: SOPA

Postprzez paintball_0 w 22 Sty 2012, 12:01

Właśnie przeczytałem całą tę ACTA. Nie zauważyłem czegoś rażąco innego od tego, co już wprowadzono. Oczywiście nie jestem jakimś mecenasem, ale żaden fragment tego dokumentu nie wspomina, że "Od tej pory korporacje mają prawo czytać twoje maile". ;)

Dostawca internetu i tak zbiera o nas wszelkie dane, bo przecież przepływają przez jego serwery, prawda? Wie, gdzie i kiedy wchodzimy, ale wątpię, żeby robił sobie kopię wszelkich wysyłanych, albo zapisywanych przez nas danych. Nikt wam waszych maili i wiadomości na gg bezprawnie nie przeczyta. Oczywiście co innego, gdyby zwrócić się bezpośrednio do o2, Onetu, czy G-Maila... ;)

Co do sensacyjnych wieści, że operator może nadzorować co udostępnia abonentowi, to faktycznie już na samym początku jest wspomniane, że taki nadzór jest możliwością, ale nie jest obowiązkowy. Jest tam również zapis, że dostawca nie ponosi odpowiedzialności za udostępniane treści. Tak więc dostawcy internetu nie będą nam niczego ograniczać, bo nikt ich za to karać nie będzie. A jak jaki spróbuje, to abonent przeniesie się do innego, takiego który takich zwodów nie stosuje. Rynkiem zatrzęsie, i to porządnie, ale wątpię, żeby nagle pojawiła się nam cenzura. Tym bardziej, że już od dawna istnieje i ma się całkiem dobrze.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive marcel.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: SOPA

Postprzez djcycu w 22 Sty 2012, 12:28

Ale wiesz... Wszystkie nowe projekty traktują z jakąś nadgorliwością szczególną więc jak się tu pojawi jakieś zdjęcie czy co to poleci cała strona bo tu się piratuje czy kradnie. Tak samo będzie z różnymi innymi forami i to nie o grach lecz o jakichś trudnych sprawach które pod pretekstem piractwa zostaną zamknięte bo tak i już... Sam Megaupload został zamknięty i co? I czy rzeczywiście wszystkie pliki na tym serwerze były pirackie? Dużo ludzi przesyła tam też własne pliki a bólem dla takich ludzi jest kiedy byłą to ich jedyna kopia zapasowa. Pamiętam kiedy wieeeele moich plików z odsiebie.com zniknęło i nie powróciło... Kosztowało mnie to wiele pracy by potem naprawić linki na forum z modami do innej gry...

Cała ta ACTA otwiera szerokie możliwości na sprawdzanie ludzi co robią, o czym piszą... Jak to wejdzie to będzie tak jak piszesz Paintball ale potem zaczną się zmiany przepisów i będzie tylko coraz gorzej. To tak samo jak Unia. Miało być pięknie i było, bo dotacje bo to i tamto ale jak się potem okazało nastały kryzysy i inne cyrki.

Ja rozumiem że tu wielu ludzi tak mówi i to popiera bo zatwardziale mówi nie dla piractwa... Zgodzę się ale nie zaślepiajmy się tylko programami i grami bo skoro to wszystko zostało tworzone w tajemnicy to na pewno nie ma na celu pilnowania porządku z piractwem... W dodatku wyobraźcie sobie teraz koszty takich kontroli bo przecież jeden człowiek nie będzie w stanie tego pilnować.

O tym że ACTA jest kontrowersyjnym projektem nie mówią już tylko internauci ale także organizacje pozarządowe chcący obronić wolność słowa i nie tylko to. Przede wszystkim chcą obronić tę resztę prywatności w internecie.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive paintball_0.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości