Afterfall: InSanity

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez jos w 04 Sty 2012, 12:47

Żal mam też do producentów czy tam dystrybutora że Polskie wydanie ma Pałac Kultury i Nauki w Warszawie ładnie podniszczony a wydanie zagraniczne już nie, pytam się dlaczego ? przecież to by była bardzo dobra reklama naszego kraju, Warszawy itp, potencjalny gracz z za granicy, oczywiście nie wszyscy ale paru by się na pewno zaciekawiło ów budynkiem i poszperało w google, a tak dupa jest a nie reklama.

Czyli w wersji ang. nie ma pałacu kultury? Jak tak to dobrze, nie ma się zupełnie czym chwalić:P

gra jest Polska na wskroś i dla mnie tytuł Burżuazja: Perła Pustkowi brzmi (brzmiała) o niebo lepiej niż jakieś Afterfall: InSanity.


1. Afterfall Insanity to nie jest to samo czym była Burżuazja: Perła Pustkowi. Odpowiednik tej drugiej ma dopiero powstać i powstawał przed Insanity.
2. Z poprzednią nazwą był problem, była nie najlepsza dla zachodniego odbiorcy. Została zmieniona (a kij, pochwale się, ZMIENIALIŚMY:D), bo ludzie na tę nazwę reagowali typowym WTF. Były problemy z tłumaczeniem, Bourgeoisie: Pearl of the Wastelands nie brzmi jakoś najlepiej.
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Reklamy Google

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez Gizbarus w 04 Sty 2012, 15:00

Jakoś takie "pro-polskie" podejście do tej gry mnie dziwi... Rozumiem, polska produkcja. Ale żeby ona chociaż była zrobiona solidnie! Polskie akcenty - spoko. Tylko ja mimo wszystko nie zauważyłem ich wiele... było ich ledwie kilka - jak dla mnie, miasto w tej grze nasuwa na myśl dowolną metropolię świata post-apo.
A co do nazewnictwa - nieee, szczerze wolę jednak angielskie nazwy. Dlaczego? Bo potem dochodzi do głupot w stylu "Szklanej pułapki"... Amerykanizacja? Być może, ale mnie to nie interesuje - nie jestem i nie będę patriotą. Kto chce być - jego sprawa. Mnie do tego proszę nie mieszać.

Anyways - jeśli już mówimy o polskich produkcjach, to chyba już bardziej wolałem Wiedźmina...
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez BJ Blazkowicz w 23 Sty 2012, 16:50

Przeszedłem. Gra jest do dupy praktycznie w każdym aspekcie. Miałki bohater nie umiejący się wypowiedzieć ani wyrazić swojego zdania, jego genialna dziewczyna która w połowie ucieczki z bunkra stwierdziła ze zapomniała ulubionej szminki i musi się wrócić ( a nasz heros zamiast złapać ją za kark i pociągnąć za sobą mówi " ok, to idź").
Pominę także że fakt że gdy ścigamy głównego złego i mamy go w końcu w zasięgu strzału to wygina się jak w matrixie i umyka kulom (nawet jak strzelamy mu w kolano i WIDZIMY że pociski go trafiają to nie dostaje obrażeń).
Motyw z kryciem się w cieniu to już w ogóle czysty debilizm, szlag mnie trafiał bo miejscówki są naprawdę fajne i chciało by się pozwiedzać ale sorry, słoneczko za bardzo grzeje w dekielek i przez to mamy zwidy.
Trochę o walce. Walka wręcz to katorga zwłaszcza że nasz bohater nie jest zanadto ruchliwy, husaria w powerarmorach nie stanowi wyzwania, parę ciosów pałką i leży. Broń jest fajnie zaprojektowana aczkolwiek totalnie niewykorzystana zwłaszcza że można nosić tylko 2 pukawki na raz i po każdej cut scence ją tracimy (zabieg wręcz idiotyczny) zapas amunicji jest wręcz śmieszny, brak ekwipunku to już przegięcie. Jedyne zalety jakie widzę w tej grze to nieźle zaprojektowane lokacje i fajne hackowanie drzwi. O fabule nie wspomnę bo jest równie pogmatwana i bez sensu jak historia Polski.
Ocena 2/10 (te 2 punkty to za miejscówki i hackowanie, reszta to dno).
Image
Voiton laulut soi ainiaan!

Za ten post BJ Blazkowicz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez paintball_0 w 31 Maj 2012, 16:56

Jestem w szoku. Nie wiem, co Majka naopowiadał inwestorom NEGu, ale najwyraźniej już wkrótce Afterfall, ulepszony i poprawiony, ukaże się na x360. Dziwi mnie to tym bardziej, że Nicolas ledwie zipie. Poprawki nie ominą wersji pecetowej i ponoć zawierają mniej więcej to, na co biadoliłem dwie strony wcześniej. Co sądzicie, posiadacze Afterfalla? Będzie się opłacało ściągać 4gb, żeby sprawdzić co się w gierce zmieniło?
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez Gizbarus w 31 Maj 2012, 18:45

Raczej niespecjalnie - wątpię, żeby zmienili cały gameplay jednym patchem, choćby i 10-ciogigowym :E A niestety tu nie chodzi o same błędy ale po prostu o miałkość i denność rozrywki.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez Szpagin w 28 Cze 2012, 16:44

http://www.cdaction.pl/news-27416/przecieki-do-numeru-082012---ostatnia-zagadka-odgadnieta.html

Afterfall: Insanity zostanie dodany do następnego numeru CD-Action. Co ciekawe, w wersji angielskiej. Po premierze ER może zagram.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez paintball_0 w 28 Cze 2012, 18:51

Wcześniej mówili, że od premiery to właśnie w Polsce Afterfall sprzedał się najsłabiej. W sumie trudno się dziwić, skoro cena to 99zł. Mało kto w naszym kraju ma taką dniówkę... Ale dziwię się, że grę wrzucają do CD Action. To już nie lepiej było cenę obniżyć w sklepie? Z resztą wersji z CDA nie mam zamiaru kupować. Zawsze mieli obleśne pudełka. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez KoweK w 28 Cze 2012, 18:54

Wg mnie lepiej, że sprzedali licencję CD-Action. Chłopaki po prostu dobrze wiedzą, że nic nie zarobią na tej grze w Polsce. Tylko wersja na x360 może im zapełnić kieszenie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez xionc w 28 Cze 2012, 19:33

Po czym wnosisz?
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive paintball_0, Soviet.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez KoweK w 28 Cze 2012, 21:00

1) Bo gra najgorzej sprzedała się w Polsce - oficjalne info.
2) Gry na konsole lepiej się sprzedają.

paintball, nom, tak mnie zgasił, że nawet nie odpowiedziałem.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez xionc w 29 Cze 2012, 05:57

Pewno dlatego lepiej sie sprzedają bo są droższe, a wiadomo że jak drogie to "ooo panie musi byc dobre bo drogie"
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Afterfall: InSanity

Postprzez Szpagin w 01 Lip 2012, 23:26

No nie wiem, jak będzie ze sprzedażą na konsolach. Kiedyś widziałem listę najczęściej piraconych gier na X360 i zdziwiło mnie, że obok wielkich hitów, sporo było gier przeciętnych. Czyli produkcji nawet fajnych, ale nie wartych 200zł (nie wiem, po ile chodzą u nas gry na konsole - na zachodzie jest to 60 dolarów). Na sukces więc nie liczę,
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości