Amerykanizacja

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Amerykanizacja

Postprzez Szpagin w 03 Sty 2012, 20:39

Ja widzę dwa oblicza tzw. "amerykanizacji". Pierwsze - negatywne, czyli wspieranie państwa, które w tradycji ma "szerzenie demokracji". Gdyby na Biegunie Południowym znaleziono złoża ropy, po tygodniu USA wysłałoby wojsko w celu obalenia krwawego reżimu pingwinów... Zamiast szukać sojuszników w Europie (mam na myśli głównie Niemcy), nasi politycy pokładają złudne nadzieje w Wielkim Bracie zza oceanu.

Z drugiej strony, to oni tworzą globalną kulturę. USA to wspaniały przykład kraju, który tworzą ludzie z całego świata. Tego im zazdroszczę: człowiek z drugiego końca świata traktowany jest jak człowiek, a nie małpa. Może to wina tego, że z doświadczenia widzę, jak obcokrajowcy (szczególnie przybysze z Afryki) są w ubliżający sposób wyzywani. Wielu bluzga na Murzynów, Arabów, Wietnamczyków. Polska dla Polaków i tak dalej... Ja cieszę się, że przyjeżdżają, bo jest to znak, że nasi politycy stworzyli odpowiednie warunki do osiedlenia. Ja cieszę się, gdy obcokrajowcy podziwiają nasz kraj.

A co do Arabów: ludzie boją się ich, a sami nie wiedzą, czego. To wina uprzedzeń i ksenofobii. To ludzie o wspaniałej kulturze i fatalnej renomie, na którą po części zapracował Zachód.

@Method: Ten poseł nazywa się John Godson.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Reklamy Google

Re: Amerykanizacja

Postprzez Nieogarniający w 03 Sty 2012, 20:46

Białystoku było pobicia na tle rasowym.

Białystok to najbardziej rasistowska miejscowość w Polsce, maluje się tutaj obraźliwe slogany na mórach.Było przypadek włożenia bananów do skrzynki pocztowej czarnoskórego obywatela"


A rasistowskie strony (które nie mogą zostać zamknięte, bo nasz wspaniały rząd nie może sobie poradzić z zagranicznymi serwerami :facepalm: )
b-o n-i-e n-a-s-z-e i m-a-j-ą t-o w d-u-p-i-e !

Poza tym takich stron jest pełno i nie tylko na tle rasowym jak to chyba Ty już pisałeś, trza się z tym pogodzić albo wyjechać.

Teraz ja dam przykład z ósa
-jadą,jadą, strzeli, czarnego trafili i biedaka zabili (dobra bez jaj)
-wbijanie do domów i mordowanie
-kradzież wszystkiego
-zastraszanie
-wieszanie
-wyśmiewanie i poniżanie na ulicy
-zabójstwa członków rodzin czarnych
-poniżanie przez nauczyciel
-osobne chody (lol)
-osobne miejsca w autobusach
-osobne sklepy
-NADAL mieszkają w "gettach"
-są biedni
-osobne poidła
-osobne automaty
-idt



No przepraszam ale nie przekonasz mnie, że biali amerykanie są tolerancyjni dla czarnych podczas gdy w Polsce są mordowani w milionach.

Dobra koniec tego.
_________________________________________________________________________________________________
http://www.youtube.com/watch?v=-P1g2aoDTYc - czepia się białych pasuje?
_________________________________________________________________________________________________
Ja nie mogę, ludzie!
"patrz murzyn" to tok jak "patrz biały"
A co do Arabów: ludzie boją się ich, a sami nie wiedzą, czego. To wina uprzedzeń i ksenofobii. To ludzie o wspaniałej kulturze i fatalnej renomie, na którą po części zapracował Zachód.


Dla mnie to boją przez talibów i większość terrorystów.
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Amerykanizacja

Postprzez Domianos w 03 Sty 2012, 21:05

Nie powiedziałem, że USA (pisanie ósa to chamstwo, sam nie chciałbyś aby o nas mówili pólaki, albo pólska. Jest to niestosowne i pokazuje brak elementarnej kultury) nie ma przestępstw na tle rasowym, ale twoje przykłady są wzięte nie wiadomo skąd. Gdyby cała Ameryka nienawidziła czarnoskórych to Obama nie byłby prezydentem. Prawdopodobnie te informacje wziąłeś z lat 60. Przy okazji twoja ironia jest po prostu żałosna

----------
Przy okazji ktoś napisał Arabach : Lubię Arabów, jestem szczęśliwy że do nas przybywają, ale nie chciałbym żeby za kilkadziesiąt lat Europa wyglądała jak Turcja.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 18:16
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Amerykanizacja

Postprzez Nieogarniający w 03 Sty 2012, 21:16

(pisanie ósa to chamstwo, sam nie chciałbyś aby o nas mówili pólaki, albo pólska. Jest to niestosowne i pokazuje brak elementarnej kultury)

Mówi na nas nawet "debile" no i co? Mówimy co chcemy. Jak ktoś to uzna za niestosowne to może wyrazić swój sprzeciw w równie "odrażający" sposób.
Oto liczba ludzi chamskich przez cały okres istnienia świata i dalej: wszyscy
Świat jest brutalny przykro mi razem z tobą :(

Prawdopodobnie te informacje wziąłeś z lat 60.

Jak chcesz teraźniejszość to wykreśl myślniki w tej kolejności:
1 (chociaż się zdarza) 5, 8 (też się zdarza) , 9,10, 11, 14, 15

Przy okazji twoja ironia jest po prostu żałosna

Dzięki :P Twoje poglądy o wspaniałym ósa też :D
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Amerykanizacja

Postprzez Domianos w 03 Sty 2012, 21:31

1.-jadą,jadą, strzeli, czarnego trafili i biedaka zabili (dobra bez jaj) - nieaktualne
2.-wbijanie do domów i mordowanie
3.-kradzież wszystkiego - stereotyp, to tak jakby powiedzieć, że Polacy to nieroby i tylko chleją, a wszyscy anglicy to dżentelmeni
4.-zastraszanie
5.-wieszanie - nieaktualne
6.-wyśmiewanie i poniżanie na ulicy - nieaktualne - czasami się zastanawiam czy niektórych podpunktów nie pomyliłeś z Polską
7. -zabójstwa członków rodzin czarnych - wszędzie zdarzają się zacofane jednostki, które popełniają przestępstaw na tle rasowym
8.-poniżanie przez nauczyciel - nieaktualne
9.-osobne chody (lol) - nieaktualne
10.-osobne miejsca w autobusach - nieaktualne
11.-osobne sklepy - nieaktualne
-NADAL mieszkają w "gettach" - nie nazwał bym tego gettami, to że w jednej dzielnicy jest dużo czarnoskórych osób to to nie jest getto. Getto było w warszawie, gdzie więzili Żydów.
12-są biedni - to jest kolejny zacofany stereotyp, większość nie jest biedna
13-osobne poidła - poidła to są dla zwierząt
14-osobne automaty - nie rozśmieszaj mnie
15-idt
--------------

Kolejnym przykładem, że powinniśmy brać przykład w wielu dziedzinach z innych krajów to to jak się obchadzi z rannymi żołnierzami na misjach stabilizacjnych. Polski żołnierz ranny w Afganistanie był żegnany z honorami w amerykańskiej bazie (chyba w Niemczech), a w Polsce został w WOJSKOWYM szpitalu nazywa najemnikiem, którego obchodzi tylko kasa i zasłużył na to, że mina pod nim wybuchła.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 18:16
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Amerykanizacja

Postprzez Nieogarniający w 03 Sty 2012, 21:39

12-są biedni - to jest kolejny zacofany stereotyp, większość nie jest biedna

ehhh odwrotnie. bo większość mieszka w tych dzielnicach.

-NADAL mieszkają w "gettach" - nie nazwał bym tego gettami, to że w jednej dzielnicy jest dużo czarnoskórych osób to to nie jest getto. Getto było w warszawie, gdzie więzili Żydów.

Oni sami tak nazywają swoje biedne dzielnice. Nie mówię tu, że wszyscy tam mieszkają.

13-osobne poidła - poidła to są dla zwierząt

Albo potoczną nazwą automatów/kranów z woda pitną.

6.-wyśmiewanie i poniżanie na ulicy - nieaktualne - czasami się zastanawiam czy niektórych podpunktów nie pomyliłeś z Polską

Łooo w ósa nie poniżają na ulicy a w Polsce tak?

Nie zrozumiałem twojego ostatniego zdanie tak a propos.Napisz jeszcze raz jakoś inaczej.
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Amerykanizacja

Postprzez Domianos w 03 Sty 2012, 21:54

Zaczynam podejrzewać, że jesteś rasistą, bo do twojej wiadomości nie dochodzi, że USA to wielokulturowy kraj, a czarnoskórzy ludzie są normalnymi obywatelami. Nie mają osobnych poideł i normalnie żyją w normalnym kraju, gdzie są osiedla na których mieszkają wspólnie różne rasy. Oczywiście zdarzają się jakieś zgrzyty, ale to właśnie wielokulturowość USA stanowi jej wyjątkowość i wspaniałość. Wielu Polaków w czasach rozbiorów, wojen emigrowała do USA/Kandy(też wspaniały kraj, z którego powinniśmy brać przykład), gdzie wielu z nich znalazło swój drugi dom i są szanowanymi obywatelami.

-----
Chodziło mi o to, że nasi ranni żołnierze z Afganistanu są traktowani w WOJSKOWYCH szpitalach jak najgorsi najemnicy, a w wojskowych bazach U.S. Army są żegnani z honorami. Czują, że są potrzebni i wykonują ważną pracę. Niestety po powrocie do naszego kraju spotykają z polską rzeczywistością.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 18:16
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Amerykanizacja

Postprzez Adrenalin2k w 03 Sty 2012, 22:01

Wspomne jeszcze może o Amerykanskim kapitalizmie opartym na wyzysku, kapitalizm dawno pokonał demokracje która jest tam jedynie fikcją. Obywatel jest jedynie narzędziem do zarobienia pieniędzy, i teraz widac wkoncu do czego to prowadzi czyli do "kryzysu" który odzczuwają zwykli ludzie, a ci którzy ograbiają innych maja to gdzies. Bardzo niechce tego u 'siebie' ale chyba niestety jest już za pózno. Człowiek sie nie liczy, ważniejsze sa pieniądze.
Future is now. Resistance is here.
Awatar użytkownika
Adrenalin2k
Stalker

Posty: 89
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 17:04
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 08:29
Miejscowość: Land of Free
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 16

Re: Amerykanizacja

Postprzez Nieogarniający w 03 Sty 2012, 22:04

W tym jak mówiłem, o biednych czarnych to miałem na myśli tą właśnie większość mieszkającą w biednych dzielnicach.
Rasistą? A gdzie coś na kogoś złego powiedziałem?Ja tylko piszę, że ósa NIE jest leprze od Polski a nawet gorsze w tym przypadku.
Segregacja rasowa już nie istnieje i też już to mówiłem.

Oczywiście zdarzają się jakieś zgrzyty

No i cały czas piszę, że są ale na dużo większą skalę niż w Polsce.

Człowiek sie nie liczy, ważniejsze sa pieniądze.

A to to na całym świecie
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Amerykanizacja

Postprzez Method w 03 Sty 2012, 22:07

Zaprzeczasz sam sobie - twierdzisz że nie ma segregacji rasowej, a wcześniej podajesz przykłady takie jak
"-osobne chody (lol)
-osobne miejsca w autobusach
-osobne sklepy
-osobne poidła
-osobne automaty"

Poza tym - lepSZy, nie leprzy.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Amerykanizacja

Postprzez Nieogarniający w 03 Sty 2012, 22:09

Prawdopodobnie te informacje wziąłeś z lat 60.

Jak chcesz teraźniejszość to wykreśl myślniki w tej kolejności:
1 (chociaż się zdarza) 5, 8 (też się zdarza) , 9,10, 11, 14, 15

:arrowu: Ach brawo

Uwagi moderatora:

Już niepierwszy twój nic nie wnoszący post. Warn. - xKoweKx
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Amerykanizacja

Postprzez Domianos w 03 Sty 2012, 22:10

Adrenalin2k napisał(a):Wspomne jeszcze może o Amerykanskim kapitalizmie opartym na wyzysku, kapitalizm dawno pokonał demokracje która jest tam jedynie fikcją. Obywatel jest jedynie narzędziem do zarobienia pieniędzy, i teraz widac wkoncu do czego to prowadzi czyli do "kryzysu" który odzczuwają zwykli ludzie, a ci którzy ograbiają innych maja to gdzies. Bardzo niechce tego u 'siebie' ale chyba niestety jest już za pózno. Człowiek sie nie liczy, ważniejsze sa pieniądze.



Czy tego chcesz czy nie, ale na tym polega obecny świat. Gdzie byś nie wyjechał i tak byłby kapitalizm. Czy to komunizm, demokracja, autorytaryzm, monarchia to kapitalizm spotkasz wszędzie. Był już nawet w starożytnym rzymie, gdzie wyzyskiwano niewolników i plebs.
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 18:16
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości