Call of Duty

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Call of Duty

Postprzez caleb59 w 21 Lis 2011, 21:03

                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Reklamy Google

Re: Call of Duty

Postprzez paintball_0 w 21 Lis 2011, 23:31

Pograłem trochę w trójkę nieco się zawiodłem. Jednak Black Ops to było to, czego po CoDzie oczekiwałem. Może to przez tę całą technologię klimat się ulatnia. Walka "konfesjonalna" schodzi na drugi plan spychana przez coraz to nowe gadżety. Druga sprawa to taka, że wszędzie wala się mnóstwo żelastwa a nie ma zbytnio czasu, żeby w tym wszystkim przebierać. Człowiek prze ciągle przed siebie zbierając po drodze co mu w ręce wpadnie. Niby rozumiem zabieg, ale to nie jest zbyt przyjemne od strony gameplayu.

Takie są moje wrażenia po przejściu kilku pierwszych misji. Z tego co mi wiadomo, potem sytuacja się klaruje i jest znacznie fajniej, ale pierwsze wrażenie jest niestety negatywne. Dwójka była pod tym względem znacznie lepiej obmyślona.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Call of Duty

Postprzez Szpagin w 24 Gru 2011, 17:24

Poczułem się obrażony przez Infinity Ward. Dlaczego? Bo panowie uznali mnie za debila, który nie zauważył, że gra przeszła kosmetyczne zmiany od czasów Moldern Warfare 2 z 2009 roku. O ile Black Ops nadrabia klimatem i trybem Zombie, to MW3 już nic nie ratuje. Jeszcze kilka lat temu sprzedano by to jako dodatek do MW2 za 80 zł, ale niestety trochę się w tej materii zmieniło: teraz za DLC z 4 mapami do multi płaci się 6 dych, więc za takie coś jak MW3 musimy płacić pełną cenę.

Co będzie potem? Na pewno w przyszłym roku Treyarch wyda Black Ops 2. Nie wydaje mi się, by gra wiele różniła się od poprzedniej części. To może być gwóźdź do trumny serii, bo już teraz wiele osób narzeka na wtórność CoDa. W 2013 swoją grę wyda Infinity i za Chiny nie wiem, co to może być. Raczej nie MW4, bo fabuła definitywnie skończyła się na trzeciej części. Słyszałem teorie o przeniesieniu akcji kolejnej gry dalej w przyszłość. Call of Duty: Future Warfare? Jakoś sobie tego nie wyobrażam, choć z drugiej strony podobnie myślałem przed premierą "czwórki". Tak czy inaczej, jeśli nie nastąpią zmiany, to CoD skończy jak inna seria wydawana przez Activision, Guitar Hero. Kiedyś był ot istny fenomen, teraz nikt o nim nie pamięta. O ile jednak trudno było zmienić gameplay w GH, to w Call of Duty twórcy mają pole do popisu. Tak więc, Infinity i Treyarch, do dzieła! Zaskoczcie nas czymś!
Image

Za ten post Szpagin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Fender.
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Call of Duty

Postprzez Fender w 24 Gru 2011, 20:33

dla mnie był to ostatni CoD w który zagrałem. To jest MW2 z kosmetycznymi zmianami. Absolutnie nie warte swojej ceny. I będą teraz wydawać po 5 DLC żeby zbić jeszcze więcej. To jest skandal. Cała seria CoD-ów które przyprawiały o opad szczęki i były tak niesamowitym czasoubijaczem skończyła się na COD MW ewentualnie lekko zahaczając o WaW. Nie chcę tutaj wylewać swojej frustracji, ale oni przeginają. Stają się taką samą marką jak NFS. Początkowe tytuły świetne, jeden sięga nieba, a dalej spoczęli na laurach i taki syf wydają. Ciekaw jestem ile zawołają za 4 mapy multi i pewnie 2 misje do spec opsa. Wstyd.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Call of Duty

Postprzez kis104 w 24 Gru 2011, 21:35

Przeplatasz ich jakość o ich cenę. Marka CoD to obecnie najsilniejsza marka na rynku gier. Nie ma drugiej większej (mówie o rynkach spoza Azji, bo nie wiem jak jest tam). Gry z tej serii są przepełnione akcją i są naprawdę dobre. Najlepszy wybór ze strzelanek, a ty zamiast to potwierdzić wylewasz żal na ich cenę. Taka jest polityka Activision, i nie zmienisz tego. W końcu teksty typu "Ostatni cod jakiego kupuje", naprawde nikogo nie ruszają, o czym świadczą rekordy sprzedaży, począwszy od CoD4, na MW3 kończąc. Co roku (no poza WaW oczywiście -,-) jakiś nowy rekord. COD To marka, płacisz przedewszystkim za marke, a na koniec za zawartość gry.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Call of Duty

Postprzez Fender w 24 Gru 2011, 22:13

Wielkim ich fanem byłem do tego momentu. Racja, za markę. Przerost formy nad treścią, bo żeby mieć pełnoprawną grę ze wszystkimi dodatkami musisz wydać 360 zł (4 dlc pewnie ). To jest śmiech na sali. Sama w sobie ta gra nie jest warta nawet 120 zł za czystą wersję. Nikogo nie rusza oczywiście, ale gdyby większość graczy zauważyła że są dojeni jak krowy może ich polityka finansowa odnośnie konsumentów drastycznie by się zmieniła.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Call of Duty

Postprzez Szpagin w 24 Gru 2011, 22:31

kis104 napisał(a): COD To marka, płacisz przedewszystkim za marke, a na koniec za zawartość gry.


Przykro mi, ale większej głupoty nie czytałem. Dla mnie gra może nazywać się "Największy szajs świata", byleby miała satysfakcjonującą rozgrywkę. Call of Duty sama w sobie jest dobrą grą, nawet bardzo dobrą, problem w tym, że mając jedną grę nie ma sensu kupować następnych. Dlatego jest dla mnie kaszanką.

A co do przeplatania ceny i jakości: wbrew temu, co mówisz, nie można rozdzielić tych dwóch czynników. Jak płacę 140 złotych, to nie oczekuję, że sprzedadzą mi to samo w innym pudełku. Równie dobrze mógłbym kupić zeszłoroczną edycję, na jedno by wyszło, a zapłaciłbym mniej.

Nie myślcie sobie, że jestem jakimś hejterem albo fanatycznym miłośnikiem Battlefielda. Bardzo lubię CoDa, ale nie chcę, by marka została zapomniana. A przy obecnej polityce wydawcy i efektach pracy obydwu studiów, które pracują nad serią, droga do tego nie jest odległa.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Call of Duty

Postprzez kis104 w 25 Gru 2011, 01:20

Największa głupota? Jak wytłumaczysz to, że po 2 latach od premiery, wersja na ps3 i xboxa w empiku dalej kosztuje 129,99? "Normalna" gra po tym czasie kosztuje już o wiele wiele mniej. Mirrors Edge po roku od premiery kosztował już 99 zł w konsolowej wersji, a zauroczył mnie osobiście bardziej niż uwielbiane CoDy. I właśnie o to mi chodzi z tą marką. Activision wyrobił ją sobie tak, że nowe gry (a lepsze) po prostu się gorzej sprzedają. I tyle.
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Call of Duty

Postprzez Stalker Rambo w 25 Gru 2011, 09:31

Ogólnie jestem fanem Call of Duty. Ale szczerze mówiąc Gra się skończyła na CoD 4 MW. Reszta to coraz większy gniot. A najgorsze jest to, że wszystko teraz wychodzi na Steama. Najbardziej się wkurzyłem przy Modern Warfare 2. Kupiłem za nie małe pieniądze. Instaluję (gra na 2 płytach dvd). Steam stwierdził, że szkoda cd-romu i zainstalował niecałą pierwszą plytę (chyba ze 3 giga), a resztę zaczął ściągać z internetu (8 pieprzonych GIGA!!!). Że mam słaby net to ściągnęło mi to (8 GIGA!!!) w nieco ponad miesiąc. Najlepsze jest to, że grę przeszedłem w następne dwa dni. Sama gra robi się coraz słabsza i o ile MW3 nie spadnie do ceny 40 zł to jej poprostu nie kupię.

P.S. Precz ze steamem!

Za ten post Stalker Rambo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Call of Duty

Postprzez Zari w 25 Gru 2011, 13:20

Ekhem, panie powyżej. Nie wiem czy zauważyłeś, ale obecnie najlepszą, najbardziej dopracowaną rzeczą jest tryb multiplayer. Jeżeli się ma pirata to faktycznie singiel może być jedynym pretekstem do zagrania, ale skoro ma się możliwość zasmakowania gry w sieci, to rozrywka rozciąga się na kolejne tygodnie, jeżeli nie miesiące.

Przerost formy nad treścią, bo żeby mieć pełnoprawną grę ze wszystkimi dodatkami musisz wydać 360 zł (4 dlc pewnie ).

Kto ci do jasnej ciasnej cholery każe kupować DLC? Nie chcesz - nie musisz. Poza tym nie wiem czy zauważyłeś (wiem, powtarzam się :E), ale MW3 jest o wiele bardziej dopracowany technicznie niż BF3 (no i chodzi na praktycznie każdym, nie najnowszym kompie).

500 Post ! ! !
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: Call of Duty

Postprzez Soviet w 25 Gru 2011, 13:32

Ej, też tak macie? Zainstalowałem ten nowy mappack, zwany Modern Warfare 3 i mi się nie przeniosły statystyki, które nabiłem na starych mapach, jeszcze na mappacku zwanym Modern Warfare 2. Też tak macie?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wiśniur, bax20, Szpagin.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Call of Duty

Postprzez Stalker Rambo w 25 Gru 2011, 15:46

Kahitan napisał(a):Ekhem, panie powyżej. Nie wiem czy zauważyłeś, ale obecnie najlepszą, najbardziej dopracowaną rzeczą jest tryb multiplayer. Jeżeli się ma pirata to faktycznie singiel może być jedynym pretekstem do zagrania, ale skoro ma się możliwość zasmakowania gry w sieci, to rozrywka rozciąga się na kolejne tygodnie, jeżeli nie miesiące.


Kupując grę chcę mieć świetnie wykonany tryb single player. Musi być w miarę długi, mieć ciekawą fabułę i to coś wyjątkowego, że zechcę zagrać jeszcze raz na trudniejszym poziomie. Do tego multiplayer w którym nie tylko będę mógł grać z ludźmi przez neta, ale również z kolegami przez lana. Niestety dzisiaj dochodzi do dziwnego zjawiska, że producenci przede wszystkim robią multi (z jakimiś dziwnymi i niepotrzebnymi trybami), w której nie masz możliwości zagrania w lanie, a nawet nie masz własnego wyboru dotyczącego serwera, na którym chcesz grać. Do tego dadzą jakąś mini-gierkę podpisaną "kampania". Ja się pytam: Dlaczego za taką grę mam płacić tak kosmiczną cenę? Dlaczego kupując pół gry muszę placić, jak za całą?

P.S. A do tego wszystkiego dochodzi przy*%bana naklejka na pudełku "do aktywacji gry wymagane połączenie z internetem". A jak ja nie mam internetu?
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości