Ad. Zadanie 14 w solucji do Jupitera

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Ad. Zadanie 14 w solucji do Jupitera

Postprzez staszek1994 w 24 Gru 2011, 00:43

1. Czy w zadaniu 14 (aktywność anomalii) w Jupiterze, w którym to słychać przerywane głosy w naszym radioodbiorniku wiadomo może gdzie przebywali członkowie powinności, bo z nagrania na PDA wynika, że mogły to być tunele w "oazie", czy takie było założenie twórców?
2. Gdy wrócimy na stacje Janów to dowódca powinności mówi nam coś o innych od "oficjalnych" przyczynach powstania powinności, o których jest mowa na PDA. Nie za bardzo rozumiem o co w tym biega - co to za przyczyny, bo z PDA nie za wiele wywnioskowałem.
staszek1994
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 23 Lis 2010, 17:31
Ostatnio był: 07 Paź 2012, 13:49
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Ad. Zadanie 14 w solucji do Jupitera

Postprzez Woland w 24 Gru 2011, 00:56

staszek1994 napisał(a):1. Czy w zadaniu 14 (aktywność anomalii) w Jupiterze, w którym to słychać przerywane głosy w naszym radioodbiorniku wiadomo może gdzie przebywali członkowie powinności, bo z nagrania na PDA wynika, że mogły to być tunele w "oazie", czy takie było założenie twórców?

Skąd ty wytrzasnąłeś że z Oazy? Dowód jakiś? Nic takiego tam ni ma, równie dobrze mogło to być z tego budynku gdzie byli uwięzieni. Koniec końców- na ten temat możemy albo sami wymyślać albo może w Stalker 2 się wyjaśnia. W grze wątek nie jest rozwijany.
staszek1994 napisał(a):2. Gdy wrócimy na stacje Janów to dowódca powinności mówi nam coś o innych od "oficjalnych" przyczynach powstania powinności, o których jest mowa na PDA. Nie za bardzo rozumiem o co w tym biega - co to za przyczyny, bo z PDA nie za wiele wywnioskowałem.

Daj Lokiemu to ci powiedzą stalkerzy z wolności jak na serio powstała powinność :P
Powinność wciska kit. Czemu? Stworzyli mit o bohaterskim powstaniu powinności i blablabla a powinność powstała bo w trakcie ataku na czarnobyl przez armię ukraińską jeden z dowódców a zarazem pierwszy dowódca powinności zniszczył radiostację i skłamał ze zostali tu zostawieni na pastwę losu. Tak powstała powinność.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Ad. Zadanie 14 w solucji do Jupitera

Postprzez staszek1994 w 24 Gru 2011, 02:57

Wnioskuje to po tym, ze w nagraniu na PDA byl fragment, ktorego brzmiał mniej wiecej tak ''to jakas pułapka chodzimy po korytarzu i wracamy ciagle w to samo miejsce {tak jak w oazie}''
staszek1994
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 23 Lis 2010, 17:31
Ostatnio był: 07 Paź 2012, 13:49
Kozaki: 0

Re: Ad. Zadanie 14 w solucji do Jupitera

Postprzez Woland w 24 Gru 2011, 10:43

Ciekawa obserwacja. Jest mały problem, anomalia w Oazie nie więziła stalkerów.
Co przemawia za teorią o Oazie:
-Grupa weteranów, oficerów która zaginęła na nieudanej wyprawie po tajemniczą oazę- taki wypad elity w teorii mógłby mieć miejsce, gdyby się powiodło powinność byłaby o wiele silniejszą frakcją
Co przemawia że to bzdura:
-Anomalia w Oazie nie więziła tylko cofała, oni byli uwięzieni, nie było wyjścia. [argument w obronie tezy o oazie: anomalia mogła "wygasnąć" lub się zmutować]
-Kto powiedział że to nie mógł być korytarz budynku gdzie ich znajdujemy? Tam też były korytarze, może w jednym z nich była ta anomalia

To tyle moim zdaniem.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Ad. Zadanie 14 w solucji do Jupitera

Postprzez Nieogarniający w 24 Gru 2011, 11:47

Wtrącę się na moment: Anomalie Przestrzenne po dużych emisjach przemieszczają się (tak tylko o nich się mówi). Więc można wziąć pod uwagę to, że Powinnościowcy mogli do niej wejść wo gule gdzieś indziej... Ponad to pamiętam, że w SoC jakiś stalker opowiadał tak: "Jak byłem przy elektorowi [...] wtedy zobaczyłem kilku ludzi z Powinności, przyjechali na motorach [...] zaczęła się strzelanina, schowałem się" Dalej nie pamiętam bo 3 lata temu to czytałem.

PS. Pominąłem fragmenty w cytacie, których nie pamiętałem
...
Nieogarniający
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 10 Gru 2011, 15:03
Ostatnio był: 08 Lis 2014, 18:59
Frakcja: Monolit
Kozaki: 12

Re: Ad. Zadanie 14 w solucji do Jupitera

Postprzez djcycu w 24 Gru 2011, 12:32

Nieogarniający napisał(a):wo gule

Gule to z d*** idą po ciężkiej robocie :E

Tamto z powinnościowcami to czytałeś jak strzelali do iluzjonisty a właściwie do burera ale też i inną rzecz mogłeś przeczytać której ja nie trafiłem :D To zadanie raczej związku nie ma ze wcześniejszymi grami tak samo jak Szulga i reszta ludzi których nie znasz pomijając Jara i Żwawego. Powinność to grupa paramilitarna która ma własnych dowódców jak we wojsku. Nie znasz założyciela powinności ani nic więcej (chociaż w tym zadaniu niby założyciela znajdujesz). Każdy wcześniej myślał że to Woronin ale to tak samo jak u nas można było by nazwać ministra obrony jako założyciela wojska :D
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 7 gości