Czy Unia Europejska się rozpadnie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Adriomeniks w 18 Gru 2011, 02:25

Universal z ust mi to wyjąłeś, też sobie nie przypominam żeby przed 2004 rokiem panowało w Polsce jakieś średniowiecze bez drug, boisk, placów zabaw, czy czegokolwiek innego co jest teraz. Mako możesz sobie z powodzeniem uścisnąć dłoń z panem Tuskiem, i ty i tamten próbuje wciskać ciemnotę i nieprawdę, cóż taki typ. A bym zapomniał o wszechwiedzącym i nieomylnym Terminusie, tak zwanym ekspercie od propagandy i szufladkowania ludzi co widać na moim przykładzie....

Jestem zdania że Polska nie potrzebuje niczyjej pomocy by przetrwać, a na marginesie panie Mako
Maku napisał(a):Bo ja osobiście nie mam.
ciekawe że jak Polska teraz dzięki naszemu rządowi da się wydoić przez UE z grubej forsy na rzecz ratowania krajów które pomimo rzekomego kryzysu i tak stoją o niebo wyżej od nas ci jakoś nie przeszkadza :facepalm:
Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska – Polską była ! Aby w Polsce – po polsku się myślało ! - Stefan Wyszyński

Adriomeniks
Wygnany z Zony

Posty: 76
Dołączenie: 17 Gru 2011, 03:20
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 09:27
Miejscowość: Świętochłowice
Kozaki: 8

Reklamy Google

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Maku w 18 Gru 2011, 02:39

@Uni, źle zinterpretowałeś. W ostatnim poście, a konkretniej w końcówce, miałem na myśli to, że Polacy mają taką mentalność że zawsze węszą zdradę tam gdzie jej nie ma, jak i również to że Polacy są prawie że ksenofobiczni, bo o każdej narodowości Polak ma wyrobione złe zdanie - Amerykanin - niemyślący spaśluch, któremu zazdrościmy kasy, Niemiec - nazista, który ma tyle kasy bo się bogacił na naszej krzywdzie, Rosjanin - bezmyślny pijak, komunista, który pragnie polskiej krwi, etc. Jednym zdaniem jesteśmy dla wszystkich na "NIE". Dla tego też napisałem że najlepiej byłoby Polskę zaizolować i zrobić drugą Koreę - wtedy nikt nie powie że ktokolwiek nami manipuluje i się nam wtrąca...
@Adriomeniks - nie wiem do czego twój tok myślenia prowadzi, i nie chcę wiedzieć... Teraz mi powiedz co takiego zajebistego mamy, że możemy powiedzieć krajom Unii "Spier*@#ajcie" i wyjść trzaskając drzwiami...
Przemysł zbrojeniowy? Może samochodowy? Hutniczy? Czy może wydobywczy? Jakieś wielkie stocznie mamy? Mamy JAKIKOLWIEK towar eksportowy, którym interesuje się ktoś na tak wielką skalę jak np. cały świat interesuje się arabską ropa/amerykańskim i rosyjskim uzbrojeniem/niemieckimi samochodami/japońską i płd koreańską elektroniką/chińską siłą roboczą? Nie wydaje mi się. Nie mamy do zaoferowania nic co by mogło uratować nasze tyłki w przypadku rozpadu UE... No chyba że mocni w gębie i wiecznie narzekający ludzie zaczną być w cenie :E
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Adriomeniks w 18 Gru 2011, 02:52

Maku ja nie będę cie tu namawiał do zmiany poglądów, ty masz swoje a ja swoje, proste, wolny kraj. Ale jakoś nie przypominam sobie byśmy mieli to wszystko co wymieniłeś przed 2004 rokiem bo niestety zostało rozkradzione, sprywatyzowane i posprzedawane :( a jakoś świetnie dawaliśmy sobie radę bez żadnej Unii Europejskiej i gdybyśmy wtedy do niej nie wstąpili to zakładam że aktualnie czyli w 2011 roku Polska by istniała, ja bym pracował, spał, chodził do sklepu, ogólnie robił mniej więcej to co teraz. A gdyby Polski rząd po 1989 roku był inteligentny i działał z głową któremu leży na sercu dobro Polski i Polaków to mieli byśmy to co wymieniłeś w poście wcześniej no ale....:( Sam Wałęsa przyznał że nie o taką Polskę walczył, co tu komentować, o czym tu pisać....
Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska – Polską była ! Aby w Polsce – po polsku się myślało ! - Stefan Wyszyński

Adriomeniks
Wygnany z Zony

Posty: 76
Dołączenie: 17 Gru 2011, 03:20
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 09:27
Miejscowość: Świętochłowice
Kozaki: 8

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Terminus w 18 Gru 2011, 07:57

Przypomnę jeszcze raz bo do niektórych najprostsze informacje nie docierają: W latach 1989r. - 2004r. to kraje UE były naszym głównym partnerem handlowym, rozwijaliśmy się między innymi korzystając z umów z UE dającymi nam preferencje handlowe np. obniżone cła, ułatwione formalności, et cetera.
Bez handlu z UE (czy raczej handlując w ograniczonym zakresie) to Polska funkcjonowała w czasach RWPG.

Proste pytanie: Co z rolnictwem? Po hipotetycznym upadku UE każdy kraj prowadzi cła zaporowe na produkty rolne, bo praktycznie każdy większy kraj UE ma nadprodukcję żywności a rolnictwo w UE funkcjonowało głównie dzięki dopłatom, które służyły jako rekompensaty za zmniejszenie produkcji.

Drugi pytanie: jakie szanse będzie miała Polska w przypadku wojny gospodarczej, celnej np. z Niemcami lub Francją? Dla przypomnienia "wojnę mięsną" z Rosją z czasów rządów PiS można było prowadzić i zakończyć tylko dzięki mechanizmom UE (blokowanie porozumień handlowych z Rosją).

Mieliśmy wszystko przez 94r? Owszem. Mieliśmy przemysł ciężki nastawiony na produkcję zbrojeniową, praktycznie bez przemysłu wysokich technologii. Na dodatek w stanie agonalnym po bankructwie kraju w latach 80-tych. Co się udało uratować np. prywatyzując jak FSM, to uratowano. Inne owszem popadały jak stocznie, które nie potrafiły produkować w terminie nic bardziej skomplikowanego jak seryjnie klepane masowce i żyły głównie z dopłat państwa.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Lucjusz w 18 Gru 2011, 11:03

Prawda jest taka, że po wejściu do ujni nie wydarzył się żaden cud gospodarczy i tak samo rozpad ujni dla nas nie byłby żadną tragedią bo za krótko w niej jesteśmy. Skończyły by się dofinansowania, których i tak w sporej części nie jesteśmy w stanie wykorzystać przez naszą zdymaną biurwokrację.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez scigacz1975 w 18 Gru 2011, 12:37

Wiecie co - czytam, myślę, dumam w :facepalm: się biję i jedno mi wychodzi. To nie Unia jest chujnią tylko cały czas nasze rządy (lub brak normalnych). Ktoś wspomniał o 92 roku, prywatyzacji itp. Polskę sprywatyzowali "ustępujący" (czy tylko ja ich dalej widzę??) komuniści szybciutko, masowo i korupcyjnie. Teraz pomału to zaczyna wychodzić. Mylisz się @Terminus że tylko

Mieliśmy przemysł ciężki nastawiony na produkcję zbrojeniową, praktycznie bez przemysłu wysokich technologii.


Mieliśmy różne Dezamety i inne zakłady elektroniczne a także wytwórcze. Tylko że te co dobrze stały nagle straciły klientów, błyskawicznie dostały syndyka i poszły za grosze. Mieszkam w Stalowej Woli - wyjdź na HSW i porozmawiaj z ludźmi którzy wtedy siedzieli w zarządzie - ciekawych rzeczy się dowiesz. A afery FOZ nikt nie chce ruszyć bo każdy chce żyć. I co z tego że roczny czy dwuletni budżet państwa "wypłynął" :facepalm:

Co robi Unia - to co kiedyś planował Hitler tyle że Unia robi to kasą. Ale raczej nas przy tym nie dyma, a na pewno nie dyma nas tak jak wydymali rosjanie i nasi "rodacy" (którzy notabene robią to dalej)

A MY SE MOŻEMY .........

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive nismoztune.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Terminus w 18 Gru 2011, 12:52

@Ścigacz1975:
Komuniści przygotowali się do oddania władzy w końcu lat 80-tch, jeszcze przed upadkiem ustroju. Afery po 89r. to już resztki, na które połakomiły się 2-gie, 3-cie szeregi działaczy partyjnych na spółkę z co bardziej obrotnymi przedstawicielami opozycji: patrz afera Telegrafu i uwłaszczenie się "jedynych prawdziwych patriotów" z PC.
Nie napisałem, że w ogóle nie było w Polsce przemysłu elektronicznego. Ale w wyniku polityki PRL (patrz rodzimy twórca mikrokomputera wysłany za karę do hodowli świń), embarga itp. to co produkował było przestarzałe technologicznie i dlatego straciły klientów. Powoli ten przemysł w Polsce się odbudowuje już na zdrowych rynkowych zasadach.

scigacz1975 napisał(a):Co robi Unia - to co kiedyś planował Hitler tyle że Unia robi to kasą.
:facepalm:

______________________________________________________

Zresztą co ma komuna i jej opłakane skutki do dyskusji o rozpadzie UE?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez scigacz1975 w 18 Gru 2011, 13:22

@Termi nie pukaj się w czoło bo taka jest prawda - Hitler chciał zjednoczonej Europy - tyle że oczywiście pod niemieckim/hitlerowskim/nazistowskim/ubermenshen przewodnictwem/panowaniem. I na to nikt by nie poszedł co zresztą pokazała historia. A unia zrobiła to kasą, ze wspólnymi rządami, pokojowo i humanitarnie. Ale idea taka sama. Zresztą o podobnym sojuszu gospodarczo-politycznym myślał\marzył Piłsudski tyle że temu akurat chodziło po głowie polskie przewodnictwo i rejon środkowo-wschodniej europy.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive iMattheush.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Terminus w 18 Gru 2011, 15:13

Ehhh... Jeżeli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy dobrowolnym sojuszem gospodarczym sąsiadujących państw w celu stanowienia razem większej siły w światowym handlu i polityce a realizacją utopijnego szaleństwa polegającego na stworzeniu idealnej rasy aryjskiej i podporządkowanie jej całego dostępnego militarnie świata kosztem eutanazji nie pasujących do idealnego wzorca przedstawicieli własnego narodu [Action T4] oraz unicestwienia fizycznego mniejszości etnicznych i narodów słowiańskich [Shoah/Holocaust] to ja nie mam nic do powiedzenia...

Niemcy nie chciały żadnej "zjednoczonej Europy". Hitler chciał Niemiec od Atlantyku po Ural. I docelowo nikogo więcej poza Niemcami na tym terenie.

Piłsudski akurat marzył o "międzymorzu" a nie żadnej unii wschodnioeuropejskiej. Nie myl propagandowych bajek z rzeczywistością historyczną. Za realizację wizji mocarstwowej, zupełnie nieprzystającej do możliwości państwa był zresztą ostro i słusznie atakowany w polskim parlamencie. Dla przypomnienia próby podboju dawnych wschodnich terenów Wielkiego Księstwa Litewskiego rozpoczęte w 1919r przez Polskę o mało nie zakończyły się w 1920r. zagładą naszego młodego państwa w wyniku sowieckiej kontrofensywy.
Tak czy owak zniszczyliśmy Republikę Zachodniej Ukrainy i zaatakowaliśmy Litwę w celu aneksji terenów wokół Wilna. Piękne "przodownictwo" zaiste...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez scigacz1975 w 18 Gru 2011, 15:43

@Terminus - czytaj ze zrozumieniem - czy ja coś pisałem o wybijaniu narodów? -
Idea ta sama
- o tym co zrobił Hitler czy Piłsudski możemy sobie wnikać na tematach historycznych
- swoją drogą teraz jakoś Niemcy też swoje robią.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Terminus w 18 Gru 2011, 15:46

Przeczytałem. Wybacz, ale ja nie potrafię dostrzec żadnej wspólnej idei pomiędzy planami i wizjami Hitlera a powołaną w 1952r. Europejską Wspólnotą Węgla i Stali - od 2002r. pod nazwą Unia Europejska.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Universal w 18 Gru 2011, 17:33

@Maku - i z tymi kompleksami Polaków się zgodzę, ale też nie jest tak, że to dotyczy wszystkich. Zresztą, podejrzewam, że Niemcy, Francuzi, czy Amerykanie też myślą stereotypowo - skąd byłyby te słowa o "Polakach - złodziejach", gdyby było inaczej? Więc to raczej ogólnoświatowa przypadłość niż wyłącznie cecha Polaków.

Z drugiej strony nikt tu chyba nie chce robić Korei z Polski, tylko wszyscy "eurosceptycy" (kocham to słowo) liczą, że rządy Polski nie będą włazić w dupę Brukseli tak, jak to robiono Moskwie przez kilkadziesiąt lat. Żeby tylko wspomnieć o niektórych chorych dyrektywach. Lucjusz mi przypomniał jeszcze jedną rzecz - kto wymyślił to, by dostawać dofinansowania do inwestycji takich jak drogi i wykorzystywać je w listopadzie/grudniu? Nie dość, że można się nie wyrobić, to warunki atmosferyczne źle wpływają na jakość takiej drogi. I owszem, mamy piękną drogę lokalną, a za dwa lata dziury w asfalcie jak na Kubie w błocie.

Tak jak Ścigacz wspomniał - prywatyzacja. Dlaczego prywatyzowano i prywatyzuje się dochodowe państwowe przedsiębiorstwa? Rozumiem sprzedaż firm, które odnotowują straty. I być może teraz strzelę babola, ale dlaczego Skarb Państwa ma tylko 31-32% akcji KGHM? Spółka była aż w tak słabej kondycji, że by pozyskać fundusze trzeba było pozbyć się pakietu kontrolnego?

Adriomeniks napisał(a):Maku ja nie będę cie tu namawiał do zmiany poglądów, ty masz swoje a ja swoje, proste, wolny kraj. Ale (...)

"Masz rację, ALE..." - ja bym to pieprzenie o wolności słowa odstawił na półkę, przyznajmy wszyscy, że nie jesteśmy w stanie pozostawić poglądów innych bez ostrego komentarza. Wszyscy.

I mam jeszcze jedną prośbę, chociaż będzie śmierdzieć hipokryzją. Bądźcie milsi dla siebie, święta za pasem :E
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości