Czy Unia Europejska się rozpadnie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Terminus w 17 Gru 2011, 08:09

Znam lepszych pisarzy fantastyczno-naukowych niż Ziemkiewicz. I to takich, którym w publicystyce nie miesza się rzeczywistość z fantastyką. Nie polecam jego lektury bo nic mądrego zwykle nie pisze. Poziom Naszego Dziennika nic więcej. Podobnie i tym razem. Wystarczy fragment o "zamknięciu" Świnoujścia przez Nord Stream. Prosta informacja, którą łatwo sprawdzić. Dla statków, która w chwili obecnej mogą wpłynąć do tego portu rura nie stanowi przeszkody a poza tym jest porozumienie polsko-niemieckie, że w przypadku przebudowy przez Polskę portu i jego pogłębienia Niemcy przebudują ewentualnie kolidujący odcinek gazociągu. Zresztą nawet pozwolenie na budowę wydane przez niemiecki Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii (BSH) w Stralsundzie gwarantuje to pogłębienie.
Jakbym potrafił się cieszyć z wpadek innych to zauważyłbym, że Rosja i niemieckie firmy pięknie popłynęły finansowo na budowie Nord Stream, bo w międzyczasie UE rozpoczęła budowę rurociągów z Morza Kaspijskiego, Polska kończy budowę gazoportu a coupe de grace było odkrycie w Europie Gazu łupkowego, który za parę lat zupełnie zmieni rynek gazowy.
Uważam Rze nie można mienić się obrońcą prawdy posługując się kłamstwami. Ale widać taki urok PiS. Ostatnie szopki europosłów z obozu Ziemkiewicza w Europarlamencie jednoznacznie pokazał, że nie chodzi im o prawdę i dobro i wizerunek Polski tylko o bieżący interes partyjny.

Przeżyć to przeżyjemy. Ale że oznaczać to będzie ogromną zapaść gospodarczą i biedę to przecież mniej ważne. Przecież o taką klęskę Polski modlą się w PiS, bo to jedyna szansa na powrót do władzy. I tylko to się liczy. :mad:
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez impulse_101 w 17 Gru 2011, 13:23

Terminus napisał(a):
Po wejściu Polski do UE nastąpił odczuwalny wzrost bilansu handlowego Polski i wzrost PKB.
Dlaczego mają nie zamknąć granic czy wprowadzić embarga? Dlaczego nie ma zniknąć strefa Schengen, która wynika z unijnych porozumień, do których włączono silnie powiązane z nią państwa, nie będące jej członkami?]


Zaraz po wejściu nastąpił spadek PKB, później po około 1-1,5 roku wzrost w stosunku do wartości sprzed członkostwa ,po czym po 2 latach spadek którego wartość malała aż do obecnego stanu. Nie widzę tu jakiegoś specjalnego wpływu na gospodarkę w pozytywnym znaczeniu.
Im większy kryzys w UE tym więcej inwestorów ucieka do Polski, skoro jesteśmy tak strasznie uzależnienie od UE że po odcięciu pępowiny umrzemy to dlaczego nasza gospodarka zachowuje zupełnie inną kondycje niż pozostałe kraje wspólnoty? Jeszcze nie uzależniliśmy się na tyle od UE żeby nie móc prosperować bez członkostwa w jej strukturach.
Co do strefy Schengen, to żeby zamknąć granice i wprowadzić taką kontrole jak za dawnych czasów to trzeba najpierw tą granice mieć :E Na chwile obecna to większość punktów granicznych wymieniono na słupki graniczne z gwieździstym kółkiem, które raczej średnio będą się sprawdzać biorąc pod uwagę fakt ze cały ciężar frontu granicznego ze wschodem ponownie spadnie na barki Niemiec jeśli nas wyklucza z strefy.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez xionc w 17 Gru 2011, 14:07

Tak, uciekają z UE do Polski bo jak wiadomo Polska nie jest w UE. Nie ćpaj więcej. Ja nie wiem co jest z wami ludzie, bez UE Polska będzie Białorusią albo Ukrainą.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Universal w 17 Gru 2011, 17:24

Będzie Białorusią lub Ukrainą bo? No to sobie stwierdzam, że jak Polska wyjdzie z EU to będzie gospodarczo silna jak Niemcy, a co. Przecież to wszystko są spekulacje jak przed dołączeniem do Unii.

PS. Impulse nie napisał, że Polska nie jest w UE.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Kudkudak w 17 Gru 2011, 17:35

Unia Europejska miała być wspaniałomyślnością - i była. Ale z tego co słyszę w wiadomościach to się robi z tego mały szajs i nic z tym nie robią. Powinni coś wesprzeć, a toczą jakby małą wewnętrzną wojnę o pieniądze, kiedy Grecja i Włochy toną w kryzysie. Z resztą, co ja tam wiem ;).

xionc napisał(a):Tak, uciekają z UE do Polski bo jak wiadomo Polska nie jest w UE. Nie ćpaj więcej. Ja nie wiem co jest z wami ludzie, bez UE Polska będzie Białorusią albo Ukrainą.


xionc wyjdź.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Adriomeniks w 17 Gru 2011, 18:26

Z całym szacunkiem ale ja i wielu Polaków widzi to inaczej, za drugiej wojny za sznurki pociągali Niemcy potem do 1989 Czerwoni a teraz Unia Europejska. I przepraszam za ton ale kto tego nie widzi jest ślepym idiotą, a kto widzi i mimo to chce jeszcze bardziej integrować się z UE jest nikim innym jak współczesnym zasranym zdrajcą Polski i sprzedawczykiem jak kiedyś koledzy z KC PZPR ! A całe to obecne pieprzenie Tuskorządu i innych Polaków że Unia Europejska to piękna sprawa, że to ogromna szana dla Polski, że bez UE Polska padnie i umrze w agonii ma na celu zbamamucić i przekonać do jedynej słusznej racji obywateli pokroju Xionc co zresztą po nim widać aż nadto że nistety cała ta propaganda jako tako działa.

I choćby tysiące takich Xionc-ów mi próbowało wmówić swoją jak sądzą jedyną słuszną rację to i tak nie zmienię poglądów. Jestem Polakiem i na pierwszym miejscu u mnie jest dobro Polski i Polaków cała reszta to sprawy mniejszej wagi. A ! jeszcze jedno mimo tego co próbuje nam obecnie wcisnąć Tuskorząd ja w pierwszej kolejności jestem i czuję się Polakiem a dopiero potem Europejczykiem a nie na odwrót.

Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska – Polską była ! Aby w Polsce – po polsku się myślało ! - Stefan Wyszyński
Ostatnio edytowany przez Adriomeniks, 17 Gru 2011, 18:53, edytowano w sumie 1 raz
Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska – Polską była ! Aby w Polsce – po polsku się myślało ! - Stefan Wyszyński

Adriomeniks
Wygnany z Zony

Posty: 76
Dołączenie: 17 Gru 2011, 03:20
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 09:27
Miejscowość: Świętochłowice
Kozaki: 8

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Terminus w 17 Gru 2011, 18:46

impulse_101 napisał(a):Zaraz po wejściu nastąpił spadek PKB, później po około 1-1,5 roku wzrost w stosunku do wartości sprzed członkostwa ,po czym po 2 latach spadek którego wartość malała aż do obecnego stanu. Nie widzę tu jakiegoś specjalnego wpływu na gospodarkę w pozytywnym znaczeniu.

1. Nie mieliśmy od wejścia do UE spadku PKB.
2. W 2005 dynamika wzrostu PKB w Polsce spadła z 5,1% [2004r] do 3,3% by w 2006 osiągnąć z powrotem 6,2% a w 2007r. 6,7%. W roku 2007r. zaczęła się światowa recesja.
Dla porównania Niemcy: 2004: +1,2%, 2005: +0,8, 2006: +3,0%, 2007: +2,5%.
Jak widać w roku 2005 ogólnie był dołek gospodarczy.

Im większy kryzys w UE tym więcej inwestorów ucieka do Polski, skoro jesteśmy tak strasznie uzależnienie od UE że po odcięciu pępowiny umrzemy to dlaczego nasza gospodarka zachowuje zupełnie inną kondycje niż pozostałe kraje wspólnoty? Jeszcze nie uzależniliśmy się na tyle od UE żeby nie móc prosperować bez członkostwa w jej strukturach.

1. Nie słyszałem o żadnej ucieczce do Polski. Zamykają inwestycje tam gdzie przynoszą straty a rozbudowują gdzie są zyski. Czasem takie są w Polsce ponieważ:
2. Polska ma duży rynek wewnętrzny.
3. Słaba złotówka czyni eksport z Polski atrakcyjnym.
4. Możemy bez Unii egzystować a nie prosperować. Przed majem 2004 Unia też była naszym głównym partnerem handlowym a my korzystaliśmy z różnych ułatwień w handlu z nią.

Co do strefy Schengen, to żeby zamknąć granice i wprowadzić taką kontrole jak za dawnych czasów to trzeba najpierw tą granice mieć
Czyli zwiększyć zatrudnienie w służbach celnych, dać pracę przy budowie nowych terminali celnych? Nie podsuwaj nawet takich pomysłów politykom...

Adriomeniks napisał(a):Z całym szacunkiem ale ja i wielu Polaków widzi to inaczej, za drugiej wojny za sznurki pociągali Niemcy potem do 1989 Czerwoni a teraz Unia Europejska.

A 2 tysiące lat temu Cesarstwo Rzymskie. I jak mawiał mój dziadek: "choćbyś się zesrał i tak nic na to nie poradzisz".

I choćby tysiące takich Xionc-ów mi próbowało wmówić swoją jak sądzą jedyną słuszną rację to i tak nie zmienię poglądów.
Wniosek jaki z tego wynika jest tylko taki, że nie potrafisz myśleć samodzielnie; analizować rzeczywistości, historii i wyciągać samodzielnie wnioski. Żaden to powód do dumy.

Jestem Polakiem i na pierwszym miejscu u mnie jest dobro Polski i Polaków cała reszta to sprawy mniejszej wagi.
Mylisz się. Tak naprawdę na pierwszym miejscu są u Ciebie Twoje własne obsesje, psychozy i kompleks niższości.

"Sztandary i proporczyki,
Przemowy i procesyje,
Oto jest treść Majestatu,
Który w niewielu żyje.
"
Jan Kasprowicz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Maku w 17 Gru 2011, 19:14

@Adriomeniks - wbij sobie do swej jakże mocno zakutej pały, że gdyby nie unia to byłbyś teraz w ciemnej dupie, i nie miałbyś nawet tych niewielkich połaci asfaltu, zwanych autostradami, o wszelkich orlikach i skateparkach dla dzieciarni mógłbyś zapomnieć. A i o swobodnym podróżowaniu po Europie takim jak teraz gdy jesteśmy w Schengen mógłbyś również pomarzyć.
Wiem wiem, jestem gorszy niż ci z PZPR bo chcę się integrować z unią, a lepiej byłoby zamknąć granice, eksport import anulować, i próbować robić tort z gówna w jakim obecnie Polska się znajduje... :facepalm:
Taka refleksja - zamiast wszyscy pieprzyć jak to Wam jest źle i w ogóle, zacznijcie działać(np wymyślcie lepszą alternatywę dla Polski niż UE)
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Adriomeniks w 17 Gru 2011, 19:24

Hahahah przepraszam Terminus... heeeeehaaa wybacz !
Terminus napisał(a):Wniosek jaki z tego wynika jest tylko taki, że nie potrafisz myśleć samodzielnie; analizować rzeczywistości, historii i wyciągać samodzielnie wnioski. Żaden to powód do dumy.
Co ty pieprzysz człowieku, sam analizuję i samodzielnie myślę, wnioski też sam wyciągam a historia to mój ulubiony temat i dlatego choćby takie Terminusy i Xionki się zesrały w swoich wypocinach to i tak moich poglądów i przekonań nie zmienią a dlatego że myślę i analizuję samodzielnie ośle ! Dobrze że w 1989 takie typy jak ty nie miały głosu bo dalej byśmy siedzieli na smyczy Ruskich i tańczyli tak jak nam zagrają, chodź teraz tańczymy jak nam UE zagra !
Terminus napisał(a):A 2 tysiące lat temu Cesarstwo Rzymskie. I jak mawiał mój dziadek: "choćbyś się zesrał i tak nic na to nie poradzisz".
Ale mogę się z tym nie zgadzać i się temu sprzeciwiać i nie udawać że jest dobrze gdy wcale tak nie jest więc oszczędź sobie tych bredni marionetko....

Maku napisał(a):@Adriomeniks - wbij sobie do swej jakże mocno zakutej pały, że gdyby nie unia to byłbyś teraz w ciemnej dupie, i nie miałbyś nawet tych niewielkich połaci asfaltu, zwanych autostradami, o wszelkich orlikach i skateparkach dla dzieciarni mógłbyś zapomnieć. A i o swobodnym podróżowaniu po Europie takim jak teraz gdy jesteśmy w Schengen mógłbyś również pomarzyć.
Wiem wiem, jestem gorszy niż ci z PZPR bo chcę się integrować z unią, a lepiej byłoby zamknąć granice, eksport import anulować, i próbować robić tort z gówna w jakim obecnie Polska się znajduje...
Taka refleksja - zamiast wszyscy pieprzyć jak to Wam jest źle i w ogóle, zacznijcie działać(np wymyślcie lepszą alternatywę dla Polski niż UE)
Matko Boska mi przed wstąpieniem do Unii Europejskiej aż tak źle nie było, drogi były, boiska do dzieci i place zbaw też, mam paszport i podróżowanie do Czech, Niemiec, Holandii czy Francji jakoś nie specjalnie mnie zniszczyły psychicznie, owszem proszę pana zgadzam się że przekroczenie granicy to był koszmar z piekła rodem, strach wspominać, proszę daruj sobie !

P.S. Przepraszam Soviet, dałem się sprowokować ale to się już nie powtórzy.

Uwagi moderatora:

Proszę bez "osłów" i "pieprzenia". Prawdziwi patrioci się tak nie zachowują. - Soviet
Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska – Polską była ! Aby w Polsce – po polsku się myślało ! - Stefan Wyszyński

Adriomeniks
Wygnany z Zony

Posty: 76
Dołączenie: 17 Gru 2011, 03:20
Ostatnio był: 21 Lut 2012, 09:27
Miejscowość: Świętochłowice
Kozaki: 8

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Terminus w 17 Gru 2011, 19:57

Adriomeniks napisał(a): Co ty pieprzysz człowieku, sam analizuję i samodzielnie myślę,
To skrzętnie się z tym ukrywasz za murem frazesów i sloganów. Z umiejętnością rozumienia historii również...

Dobrze że w 1989 takie typy jak ty nie miały głosu bo dalej byśmy siedzieli na smyczy Ruskich
Dobrze, że przed 89r. znaleźli się ludzi odważni i mocni nie tylko "w gębie". Niestety po tamtym roku namnożyło się nagle werbalnych patriotów, którzy przy każdej okazji wydzierają się i krzyczą jakimi to oni są patriotami. Nawet na tym forum jak widać.

Ale mogę się z tym nie zgadzać i się temu sprzeciwiać i nie udawać że jest dobrze gdy wcale tak nie jest więc oszczędź sobie tych bredni marionetko....
A nie zgadzaj się. i tak to nie ma znaczenia. Jak bardzo byś się nie nadymał większym nie podskoczysz. I tych wielkich niewiele obchodzą Twoje kompleksy...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Maku w 17 Gru 2011, 23:08

Adriomeniks napisał(a):P.S. Przepraszam Soviet, dałem się sprowokować ale to się już nie powtórzy.

Widzisz @Termi, jaki z Ciebie przebrzydły prowokator? :E
@Adriomeniks - no patrz, każdy w gębie mocny, każdy mówi że unia nam nie potrzebna, a co zrobisz jak przestaną płynąć pieniążki na budowę infrastruktury? Dołożysz z własnej kieszeni? Masz z czego? Bo ja osobiście nie mam.
A może mamy tak zaje*istą infrastrukturę że rozbudowywać już jej nie trzeba?
Niestety na takie poglądy jakie przedstawiasz Adriomeniksie nic się nie poradzi - taka polska mentalność... Każdy chce dla nas źle, każdy ciągnie pieniądze, UE na nas eksperymentuje, wszyscy chcą Polskę udupić, a Niemcy, Żydzi i Rosjanie to już szczególnie. Jedyna droga do dobrej Polski to izolacja, zróbmy tu drugą Koreę Płn...
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Universal w 17 Gru 2011, 23:28

Maku, ale trochę przesadzasz. Owszem, Unia dała kopa swoimi dotacjami i trochę poszliśmy do przodu, ale wg Twoich ostatnich dwóch postów Polska przed 1 maja 2004 była porośnięta puszczami, gdzieniegdzie rozsiane były grody i wsie, między którymi rozciągnięte były gościńce pełne bandytów uzbrojonych w łuki. Przecież to nie Caritas, zupełnie za darmo nie dają. Teraz więcej dostajemy niż dajemy, za chwilę się to skończy.

Ja też się daję czasem sprowokować po czym się pogrążam :E
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości