Strój stalkera w realu

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Stalker Rambo w 12 Gru 2011, 18:40

Pewnie Żwawy im załatwiał :) . Ja zostanę przy nieśmiertelnym AK. Już zbieram na niego kasę. Poszukuję też jakiegoś płaszcza do stroju. Niestety na alegro są same krótkie, albo strasznie drogie :(
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Reklamy Google

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez brak w 12 Gru 2011, 22:36

powracając do kałacha......

to dobra broń, ale która wersja?
74
zalety
fajny wygląd (to ci się nie przyda w Zonie...)
wady FULL rozrzut
ak zwykłe
zalety
celny, daleki zasięg, popularny łatwy do dostania, niezawodny, dużo naboji
wady
takie jak przy 74

jeśli chodzi o walki uliczne to wole ak 47, ale jeśli mowa o "polowaniu" na snorki z 2 km zdecydowanie biore dragunowa :E

(to wszystko wegług mojego mniemania...)

co do płaszcza ja tam bym wolał klasyczny mundur, ale o gustach się nie dyskutuje :D

a tak wogule to widzialem "krzaka" na allegro (mam nadzieje, że jeszcze tam jest :) )
Awatar użytkownika
brak
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 07 Gru 2011, 19:41
Ostatnio był: 24 Paź 2012, 18:55
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 4

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Stalker Rambo w 12 Gru 2011, 23:34

Trochę nam się temat rozmywa i ze stroju przechodzi w rozmowę o broni. Co prawda broń to część ekwipunku, która powinna być ujęta w sylwetce przez nas tworzonej, ale proponowałbym zakończyć temat broni na tym poście i/lub założyć nowy temat.

Panie Brak, prosiłbym o czytelniejsze pisanie postów. Korzystanie z myślników, przecinków i innych znaków interpunkcyjnych jest jak najbardziej wskazane, dla poprawnej komunikacji z innymi forumowiczami.
W ogóle radzę również korzystać z internetowych, bądź normalnych, książkowych, słowników ortograficznych.

Wracając do twej wypowiedzi na temat AK, to chyba lekko pomyliły Ci się pojęcia. Chciałbym to sprostować. Jeśli broń ma duży rozrzut to najwidoczniej ma już zniszczony gwint, lub ma niezgrabnie uciętą lufę :D . Rozrzut w każdej broni może być duży, a zależy wyłącznie od umiejętności strzelca i odległości do celu. Jedyny "rzut", który AK ma za duży, to podrzut. AK faktycznie mają duży podrzut, co utrudnia celne strzelanie serią. "Dużo naboi" to też pojęcie względne. Liczba amunicji w magazynku nie zależy od karabinku, tylko od magazynku, który stosujesz. No chyba, że chodziło Ci o dostępność amunicji. Jeśli miałbyś jakieś pytania dotyczące broni (zwłaszcza AK) to zapraszam na PW. A temat pozostawmy takim, jaki życzył sobie autor.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Seranvis w 13 Gru 2011, 00:00

brak napisał(a):powracając do kałacha......

to dobra broń, ale która wersja?
74
zalety
fajny wygląd (to ci się nie przyda w Zonie...)
wady FULL rozrzut
ak zwykłe
zalety
celny, daleki zasięg, popularny łatwy do dostania, niezawodny, dużo naboji
wady
takie jak przy 74


ja bym właśnie powiedział, że odwrotnie:
http://www.youtube.com/watch?v=fzcThaowoyw tu masz porównanie
-AK-74 jest celniejszy od 47 (360-450 metrów przeciw 180-270 zasięgu efektywnego)
-ma też mniejszy odrzut
-amunicja do 74 jest tańsza

teraz zalety 47:
-większa siła rażenia i przebijania
-większa pojemność magazynka

Co do niezawodności, trudno powiedzieć, która z tych broni jest mniej podatna na zużycie, choć wśród 47 na pewno o wiele łatwiej trafić na felerny egzemplarz.
No i dostępność: 47 wbrew pozorom dużo trudniej dostać w państwach byłego Układu Warszawskiego niż 74. Sytuacja ma się odwrotnie w państwach trzeciego świata.

Generalnie, AK-74 jest karabinem szturmowym w prawdziwym tego słowa znaczeniu. AK-47 nadaje się bardziej na lekki KM. Nie należy zapominać, że nawet protoplasta kałacha, STurmGewehr-43 ma od 47'ki lepsze statystyki balistyczne. Z tym, że ZSRR ze zwykłej dumy narodowej nigdy nie produkowałby nazistowskiej broni, nie mówiąc już o tym, że sowietów nie było stać na wyposażenie w te cacka kilkumilionowej armii.
Awatar użytkownika
Seranvis
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 06 Gru 2011, 14:59
Ostatnio był: 29 Lis 2012, 01:17
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 1

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez impulse_101 w 13 Gru 2011, 10:14

Panny widać ze coś tam sobie czytacie na temat, niestety widać też ze żaden z was w życiu z kałacha nie strzelał bo niezłe bzdury wypisujecie i to stwierdzi nie tylko specjalista a zwykły rezerwista dawnej służby zawodowej o ile troszkę uważał na "zajęciach" ...nie gniewać się ze to pisze bo ja tylko chce wam kompromitacji zaoszczędzić :E
W ogóle temat jest o ubraniu/przebraniu a tu zaraz dojdziemy do budowy mechanizmów spustowych
w off-topowym dialogu 47vs74 :P Ktoś z was zamierza kupić AK na ostra amunicje w ramach zabawy w LARP'a?
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez brak w 13 Gru 2011, 16:29

"Panie Brak, prosiłbym o czytelniejsze pisanie postów. Korzystanie z myślników, przecinków i innych znaków interpunkcyjnych jest jak najbardziej wskazane, dla poprawnej komunikacji z innymi forumowiczami.
W ogóle radzę również korzystać z internetowych, bądź normalnych, książkowych, słowników ortograficznych."

spoko mam MAŁE problemy z ortografią
a do ak na usprawiedliwienie chciałem dodać zamiast ak74 ak74u o i teraz wszystko powinno pasować :D


do umundurowania
mam pomysła tylko potrzebne Wam, oraz mi są:
-program Jed's Half-Life Model Viewer
wyśle wam modele stalkerów, tak rzeby każdy mógł podejrzeć jak i co.

ja chciałbym ale wiek mi nie pozwala :E
na pa-ko jest fajny ak

EDIT:
NA PA-KO JEST FAJNY DEKO

EDIT2:
NIE MOGĘ WYSŁAĆ SKINÓW WIĘC POSZUKAJCIE NA GAMEBANANA W CS CZ SKINS PACKS
Ostatnio edytowany przez brak 14 Gru 2011, 15:59, edytowano w sumie 4 razy
Awatar użytkownika
brak
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 07 Gru 2011, 19:41
Ostatnio był: 24 Paź 2012, 18:55
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 4

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Memoris w 13 Gru 2011, 23:56

Stalker Rambo napisał(a):Ja zostanę przy nieśmiertelnym AK. Już zbieram na niego kasę. Poszukuję też jakiegoś płaszcza do stroju. Niestety na alegro są same krótkie, albo strasznie drogie :(


Wszystko zależy od tego jaki chcesz ten płaszcz. Zapomnij o markowej odzieży bo faktycznie wyjdzie Cię ona bardzo drogo. Wejdź w kategorię "Militaria" (Kolekcje -> Militaria) i wyszukaj sobie w niej słowa "płaszcz". Z pewnością znajdziesz masę sprzętu o charakterze militarnym, często w śmiesznej cenie (jakiś stary płaszcz WP czy od biedy OP1 można trafić za 5-6 zł)

Co najlepsze w stylizacji stalkera - nie interesuje Cię zbytnio stan sprzętu. Jeśli coś posiada przetarcia, dziurki czy cerowania to tym lepiej dla klimatu :)

brak napisał(a):ja chciałbym ale wiek mi nie pozwala
na pa-ko jest fajny ak

Na LARPa cię z ostrą bronią raczej nie wpuszczą. :wink: Zwłaszcza, że już w regulaminie powinno znaleźć się sprostowanie jakie typy replik broni palnej dopuszcza organizator do użytku. Zazwyczaj są to wyłącznie repliki ASG.

Zaś jeżeli o repliki ASG chodzi - nie ma ogromnej różnicy pomiędzy osiągami AK47, AK74 czy AKSu. Każda replika o mocy wyjściowej 360-450 fps będzie miała około 40-50 m zasięgu maksymalnego w tym około 35 m zasięgu skutecznego.

Jeśli ktoś chce się zaopatrzyć w replikę AK, to należy mieć na uwadze dwie sprawy:
1) Nie kupujemy elektrycznych zabawek na allegro w cenie 100-200 zł. Wszystkie mają plastikowe części wewnętrzne, które nie wytrzymują i rozpadają się po pierwszej paczce kulek. W dodatku aby mogły wytrzymać tą pierwszą paczkę, producent stosuje słabą sprężynę, która daje replice realny zasięg w okolicy śmiesznych 10 metrów.
2) Kupujemy w sprawdzonym sklepie (nie sugerować się komentarzami na stronie sklepu, tylko poszukać o nim w sieci!). Znane są przypadki szeroko reklamujących się firm, które notorycznie oszukują klientów na spore pieniądze!
Image
Awatar użytkownika
Memoris
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 01 Wrz 2011, 12:32
Ostatnio był: 12 Paź 2013, 14:14
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 4

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Stalker Rambo w 14 Gru 2011, 12:13

Sprawdzam płaszcze na allegro co jakiś czas. Już powiadomiłem nawet pobliskie lumpeksy :) , że poluję na płaszcz. Co do AK to ostatnio zacząłem się zastanawiać nad SWD. echh, jak baba... zero zdecydowania :E
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Memoris w 14 Gru 2011, 13:26

Jak będziesz szukał płaszcza z kapturem, to faktycznie możesz nie trafić dłuższego za marną kasę (choć czasem się udaje, lecz wymaga cierpliwości i szczęścia - trzeba polować na oferty licytacji, a pomijać Kup Teraz) :(

Warto rozważyć inny układ, bardzo często wykorzystywany przez graczy:
- zwykły płaszcz (przykładowo: TAKI )
- bluza dresowa z kapturem (kolor czarny bądź oliwka) pod spodem
Image
Awatar użytkownika
Memoris
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 01 Wrz 2011, 12:32
Ostatnio był: 12 Paź 2013, 14:14
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 4

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez brak w 14 Gru 2011, 15:04

do svd (snajperkaja vintowka dragunowa) o ile niczego nie pomyliłem :E
na tajwangun jest za ok.300zł
lunete dostaniesz za jakieś 350-450 zł
na taniemilitaria jest na chyba 400 z dwójnogiem i pasem



"Jeśli ktoś chce się zaopatrzyć w replikę AK, to należy mieć na uwadze dwie sprawy:
1) Nie kupujemy elektrycznych zabawek na allegro w cenie 100-200 zł. Wszystkie mają plastikowe części wewnętrzne, które nie wytrzymują i rozpadają się po pierwszej paczce kulek. W dodatku aby mogły wytrzymać tą pierwszą paczkę, producent stosuje słabą sprężynę, która daje replice realny zasięg w okolicy śmiesznych 10 metrów.
2) Kupujemy w sprawdzonym sklepie (nie sugerować się komentarzami na stronie sklepu, tylko poszukać o nim w sieci!). Znane są przypadki szeroko reklamujących się firm, które notorycznie oszukują klientów na spore pieniądze!"

http://www.taiwangun.com/karabiny-sztur ... -type.html

nie jestem głupi :!:
ja kupuje tylko na "greengas"
poza tym jeszcze w ogóle nie trzymałem plasikowców w rękach‎

jedymymi błędami greengasa to "syfonowanie" (nie wiem jak to się pisze, ale mam nadzieje, że wiesz o co chodzi...) :D
i cena replik od 800 (plastik) do 2500 i więcej (full metal, aluminum)
Awatar użytkownika
brak
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 07 Gru 2011, 19:41
Ostatnio był: 24 Paź 2012, 18:55
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 4

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez Memoris w 14 Gru 2011, 16:20

Zapomniałeś dodać, że gazowe repliki karabinków szturmowych są bardzo drogie w eksploatacji, a także wymagają znacznej troski i dbałości (regularne czyszczenie, smarowanie itp). Nie mówiąc już o zakupie dodatkowych magazynków po, bagatela, 100-150 zł za sztukę :P Wszystko to sprawia, że te zabaweczki są dedykowane raczej dla zaawansowanych graczy który mają dużo czasu i jeszcze więcej pieniędzy. Osobiście, mimo kilkuletniej "praktyki" w airsofcie, nie umiem się do nich przekonać... :)

Jeśli ja miałbym kierować się wyborem czegoś wyłącznie na LARP, to replika poza rozsądną ceną powinna przede wszystkim nieźle strzelać i znośnie wyglądać. A to można osiągnąć za koszt ~10-20x niższy od magpulowskiej M-ki, którą przytoczyłeś.

Przykłady:
1) http://www.taiwangun.com/karabiny-sztur ... m-028.html
Zalety:
- elektryk
- niska cena
- bardzo dobre wykonanie wewnętrzne
- świetny stosunek cena/jakość
- jest to AK (idealny do S.T.A.L.K.E.R.a)

Wady:
- plastikowy korpus (wygląd zewnętrzny)
- jest nieco nieporęczny jak każde AK (subiektywne odczucie)


2) http://gunfire.pl/product-pol-115219118 ... kiej-.html
Zalety:
- cena!
- niezły zasięg
- ogromna frajda z zabawy
- dosyć mało awaryjny
- poręczny
- żywcem wyjęty ze S.T.A.L.K.E.R.a

Wady:
- sprężynówka (przeładowywany za każdym strzałem)
- "chwilowo niedostępny"

3) http://www.taiwangun.com/pistolety-gazo ... tol_1.html
Zalety:
- w porównaniu do karabinków - oszczędny
- poręczny i lekki jak to pistolet

Wady:
- plastik z zewnątrz (ale niezłej jakości)
- przy złym użytkowaniu - awaryjny (jak każdy gaziak)
- pistolet ma słabszy zasięg i celność niż karabinek (całkowity zwykle ~30 metrów)


Ogólnie dobierajac replikę do stylizacji, warto poczytać fora. Jest wiele poradników na co zwracać uwagę. Chociażby takich: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/ ... k-maniaka/

brak napisał(a):svd (snajperkaja vintowka dragunowa) o ile niczego nie pomyliłem

Zgadza się. Ta opcja jest jedną z tańszych (nie wliczając lunety, która kosztuje drugie tyle). Musisz jednak pamiętać, że jej zasięg będzie porównywalny do elektryków (np. TEGO), a te drugie mają w takiej sytuacji druzgocącą przewagę w postaci trybu full auto, dzięki któremu można zasypać "snajpera" gradem kulek.
Image

Za ten post Memoris otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive brak.
Awatar użytkownika
Memoris
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 01 Wrz 2011, 12:32
Ostatnio był: 12 Paź 2013, 14:14
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 4

Re: Strój stalkera w realu

Postprzez jos w 14 Gru 2011, 17:34

Ta opcja jest jedną z tańszych

I wymaga trochę opieki i dbania - ze względu na jakość użytych materiałów.
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości