Czy Unia Europejska się rozpadnie?

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez djcycu w 09 Gru 2011, 15:32

Xionc widzę że nasze porozumienie pizdnęło jak pizdnie unia :D Może tobie się wiedzie dobrze ale nie patrzymy tutaj tylko na siebie ale na ogół. Tusk i reszta też twierdzi że żyje się lepiej i nie wzbrania się dodawać nam więcej podatków i opłat dlatego proszę... Gdzie ty widzisz lepsze życie? Benzyna w 90 a dziś to już pierwszy przykład tego "lepszego życia". Ale wracając do unii to jak ty myślisz? Że niby nikt z tego nie korzysta? Rząd pobiera opłaty wszędzie! I popatrz... Skoro z nas targają jak z jabłoni jesienią to gdzie są z tego efekty? Inne kraje członkowskie mają drogi, wojsko, gospodarkę, sprzęt, lepsze i wygodne życie a przede wszystkim nie wyjeżdżają za chlebem no a my? Myślisz że jesteśmy cudowną Polską która korzysta z tej unii by żyło się lepiej? Stary zapomnij... "Masz plecy to ci lecy" ale inni startując od zera prędzej dorobili by się w tych 90 latach niż teraz kiedy wpaja się nam jakieś durne europejskie normy, wykształcenie które ciężko dzieciakom pojąć (te dzisiejsze testy gimnazjalne to przeginka). Znam ludzi za granicą którzy żyją w luksusie a nie w biedzie i nie mają pojęcia nawet gdzie Polska leży... Cała ta unia to dla Polski nie szansa na lepsze życie tylko szansa na targanie pieniędzy z podatników. Dotacje za pola... Super! Tylko w Niemczech się uprawy robi na Fendtach a u nas na Ursusie C330 bo nie stać na nic lepszego bo z czego przyszło by żyć po takich opłatach? Dotacje jak się dostawało to się ludzie cieszyli za to zaraz podniesiono podatki i inne pierdoły + kryteria i <trolface> ze strony rządu bo znów unijne pieniążki udało się wyegzekwować od podatnika...

PS: Budowa dróg i inne... Kasa od unii jest ale materiał oraz wypłaty dla pracowników z całego tego projektu marne w uj... I dalej Xionc chcesz mi powiedzieć że rząd pieniążków nie podbiera? Bez unijnego projektu było tak samo a może i lepiej (patrząc bynajmniej na asfalt położony 20 lat temu a na taki jaki dziś się kładzie)...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Terminus w 09 Gru 2011, 15:38

A Ty byś chciał, żebyśmy w ciągu 20 lat osiągnęli poziom rozwoju państwa i poziom życia, który Niemcy budują od 1945r? Wybacz. Niemcy jak im się karze pracować i oszczędzać to to robią a nie gadają, narzekają i obwiniają wszystkich dookoła...
Benzyna? Rozumiem, że Tusk odpowiada za stosunek euro/dolar i ceny surowca na giełdzie w Londynie?
A nie... zapomniałem, My jesteśmy wielkim producentem ropy i dyktujemy ceny...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez djcycu w 09 Gru 2011, 15:51

Chodzi o podwyżki akcyzy. Nie musi tego robić bo wtedy wszystko idzie w górę. Denerwuje mnie jego podejście bo najpierw mówi że łata dziurę a potem są rozmowy o nowych pensjach dla polityków i nowych samolotach... Hmmm ciekawe.

My nie ogarniemy takiej gospodarki jak zachód. O czym tu mówić. Niemcy starały się mieć własne zakłady, samochody i wszystko. Po "upadku" komunizmu u nas zostały jeszcze nasze samochody i można było coś poratować, rozwijać się i pchać w spółki albo cuś a nie robić montowanie aut zachodnich by tylko wykonać a potem i tak kupić od zachodu. Dodatkowo denerwuje mnie fakt że większość dorobionych polaków zamiast walczyć dalej o lepsze życie upitala sobie każdego z tych krzykaczy (np mnie) i dobija popierając jak to dobrze w kraju... Nie jest dobrze i nie będzie bo zachód myśli o kraju a tu się myśli o korzyściach własnych.

PS: Terminus... Mi jak się każe to ja robię i nie dyskutuję ale jak się pracodawcom każe wypłacić mi potem należne pieniądze bo mnie bida zeżre (bo nie opłacę) to on tego nie robi... W tym jest sęk dlaczego Polacy narzekają na wszystko gdzie no fakt faktem przeginają czasem. Niestety ci co narzekają na rząd a stale i usilnie próbują by żyć lepiej mają rację.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Terminus w 09 Gru 2011, 15:56

Nie musi tego robić bo wtedy wszystko idzie w górę.
- no to czekamy na Twoje propozycje skąd wziąć dodatkowe pieniądze dla budżetu...

Po "upadku" komunizmu u nas zostały jeszcze nasze samochody i można było coś poratować, rozwijać się i pchać w spółki
- a skąd wziąć na to pieniądze? Wiesz ile kosztuje opracowanie nowego modelu samochodu i wprowadzenie go do produkcji? Przez 45 lat komuny udało się to bodajże z 2 autami: Syrena i Tarpan.

Dodatkowo denerwuje mnie fakt że większość dorobionych polaków zamiast walczyć dalej o lepsze życie upitala sobie każdego z tych krzykaczy (np mnie) i dobija popierając jak to dobrze w kraju... Nie jest dobrze i nie będzie bo zachód myśli o kraju a tu się myśli o korzyściach własnych.
- i co z tym zrobisz? Zagłosujesz na PiS?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Lucjusz w 09 Gru 2011, 15:59

Dodatkowo denerwuje mnie fakt że większość dorobionych polaków zamiast walczyć dalej o lepsze życie upitala sobie każdego z tych krzykaczy (np mnie) i dobija popierając jak to dobrze w kraju... Nie jest dobrze i nie będzie bo zachód myśli o kraju a tu się myśli o korzyściach własnych.

Lata komuny nauczyły ludzi myśleć tylko o własnej dupie. Jak zaczynałeś myśleć o czymś więcej to odpowiednie służby zaczynały myśleć o Tobie.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez djcycu w 09 Gru 2011, 16:07

W kupie siła... Gdyby Polacy skończyli cwaniakować i skończyli przede wszystkim wojnę Platformo-PiSowską to by można było zaradzić.

Terminus... Była pewna ciekawa przyszłość samochodu Star. Mianowicie w Starachowicach powstała montownia samochodów MAN. Zdecydowano się na wsparcie Stara... W taki sposób że cały samochód to był MAN z maską od Stara... Samochody zachodnie np francuski Renault oraz szwedzkie Volvo doszły do porozumień. Volvo osobowe posiada podzespoły z Renault natomiast ciężarowe działają na odwrót. Tak można było zrobić z Polonezami pchając się w zachód a nie w Koreę... Myślę że na ilość dawnych projektów polskich samochodów można było coś wykonać bo nie wiem czy wiesz ale nasz Beskid to nic innego jak któraś z renówek... Po upadku komunizmu mogliśmy przecież pracować nad tym dalej.

Pieniądze dla budżetu... Skąd je wziąć? Zarabiają tyle że się w głowie nie mieści... Podatki poszły w górę, Polska biurokracja zarabia w piz*u, nie budujemy dróg tylko remontujemy słabymi materiałami, nie płacimy ludziom wcale albo w takim stopniu że nie da rady żyć godnie, nie mamy modernizacji wojska, nie mamy nowych projektów gospodarczych w budowie... No więc gdzie z tych podniesionych podatków te pieniążki idą? Na biednych? Jeszcze w dodatku Komorowski po wyborach zaraz powiedział że będzie latał rządowym Tu-154M nr boczny 102... Teraz nagle zapadła decyzja o sprzedaniu go i kupieniu nowego co pewnie przyczyni się do łatania dziury budżetowej...

Wszelkie urzędy miast kupują nowe samochody służbowe bo przekroczyły 200 000 km oraz mają dużo lat... Przecież auto z 2004 roku to zabytek... Zamiast jeździć tym co jest jeszcze na chodzie to oni nowe auta kupują? A potem służbówką za miasto z rodziną jedzie? Wstyd... Ludziom obiecywać, mydlić oczy kryzysem i się huśtać...

@Lucjusz. Wiem. Interesuję się tym co było wcześniej więc coś pamiętam z opowieści ludzi znających ten okres. No ale mnie bardziej chodziło o to że jak do rządu się idzie to powinno się myśleć o losach kraju no a myśli się raczej o tym co jest teraz a nie o tym co może nastąpić. Z resztą... W naturze polskiej jest tak że jak się nie ma to się patrzy by ktoś dał a jak się ma to się już znów nie patrzy na nikogo tylko na siebie bo mam... Ja tak nie potrafię...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive szczypiorofix, nismoztune.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Terminus w 09 Gru 2011, 16:34

Demagogia... ładnie brzmi ale to wciąż demagogia...

Gdyby Polacy przestali cwaniakować... Pewnie przestaliby być Polakami :P
Nie chodzi o cwaniactwo, tylko typowo wschodniosłowiańską zawiść i skłonność do przedkładania walki ze wszyskimi nad pracę...

Gdy FSO podpisywało kontrakt z Daewoo pewnie wydawało się to najlepszą opcją. Oczywiście jakby ktoś miał zdolności przewidywania przyszłości to by przeczuł, że gospodarkę Korei parę lat później dotknie krach i ta firma padnie.

Ciągle piszesz, że można by opracować własne, nowe modele aut. Już pisałem i nie będę się powtarzał. Przypomnę tylko: kto miałby dać na to kasę? Państwo, które w 89r. było bankrutem i próbowało rozpaczliwie jakoś stanąć na nogi, czy zakłady takie jak FSO czy FSM, które były już w 90r. bankrutami?

Wybacz, ale jeżdżąc po Polsce widzę bardzo dużo nowych lub wyremontowanych dróg. I nie mówię o autostradach tylko, krajowych, wojewódzkich...
Biurokracja zarabia dużo? Może na szczeblu centralnym. Ja nie chciałbym pracować w urzędzie. Za mało tam płacą. A jak znasz sposób na zmniejszenie biurokracji to daj znać, Nobel gwarantowany.
Projekty gospodarcze? Np. gazoport, port kontenerowy, elektrownie atomowe...
Na pewno kupno samolotów rządowych pogrąży budżet... Znasz relacje? miliony vs miliardy... Jak nie zapłacisz za samolot to zapłacisz za przeloty przewoźnikom.

Samochody: mają je sprzedać jak będą miały ile? 400 k. 500 k. km? Ile wtedy będą warte? Ile urząd odzyska z ich sprzedaży?

jak do rządu się idzie to powinno się myśleć o losach kraju no a myśli się raczej o tym co jest teraz a nie o tym co może nastąpić.
Skoro naród wybrał debili co zasiadają teraz w parlamencie to ma co chciał i na co zasłużył. A na serio. Demokracja się w Polsce skończyła w 26r i od tego czasu raz, że nie ma kształtowanych pozytywnych wzorców a dwa, że Niemcy na spółkę z bolszewikami polską inteligencję wymordowali, spałowali albo zmusili do emigracji do Izraela...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez djcycu w 09 Gru 2011, 17:33

No i w tym momencie doszliśmy do porozumienia :) A co do biurokracji to nie miałem na myśli zarobków urzędasów tylko państwa bo wszystko niestety, każdy papierek srogo kosztuje. Ostatnio miałem akcję z przeprowadzką co wiązało się z porządnymi kosztami przy nadawaniu numeru domu... Ale to każdy chyba wie jak w Polsce jest. O! Chciałbym dorzucić że chcą wprowadzić kartę kursanta czy coś takiego przy wyrabianiu prawa jazdy... Po co? To oczywiście kolejny przykład genialnych pomysłów polskiej biurokracji :P
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez Woland w 09 Gru 2011, 19:18

Co ja o tym sądzę?
Będzie co będzie- rozpadnie się jak będzie ten rozpad korzystny dla jakiejś grupy krajów bogatszych w Unii bądź nie tyle korzystne ale nie będzie innego wyboru/mniejsze zło tak jakby (dla nich).
Będzie co będzie- i tak nie od nas to zależy a od polityków których tylko kasa interesuje.
Uważam ten temat za bzdurne gdybanie.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez MatrixSTR w 10 Gru 2011, 20:01

Tak apropo kryzysu w Uni :)

Dobrze powiedziane

Za ten post MatrixSTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz, nismoztune, Universal.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez jalkavaki w 11 Gru 2011, 17:20

Ależ to znane od dawna i u nas. Wystarczy Korwina - Mikkego posłuchać.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Czy Unia Europejska się rozpadnie?

Postprzez xionc w 11 Gru 2011, 20:08

Nie widze sensu słuchać tego pajaca.
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative klawisz, Tajemniczy, Lucjusz, KoweK, Kudkudak.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości