Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Piterxd w 26 Lis 2011, 10:29

xKoweKx napisał(a):I no patrz, jakoś alkohol od 18 roku życia, fajki podobnie, maryśki zalegalizowanej nie ma, a dzieci przychodzą naćpane, najarane i pijane do domu...


I mamy efekty "bezstresowego" wychowania :wink: Robią co chcą, brak szacunku dla starszych - w tym rodziców... Zamiast za przeproszeniem wpie#dolić takiemu gówniarzowi wolą "metodę" ustępstw...

:arrowd: Dokładnie o to mi chodzi. Nie dosłownie o bicie, ale właśnie częste rozmowy. Trzeba pokazać, kiedy robi dobrze, a kiedy źle. A później wszyscy zdziwieni skąd tyle chamstwa wśród młodzieży :P
Ostatnio edytowany przez Piterxd, 26 Lis 2011, 10:42, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 26 Lis 2011, 10:36

[offtop]
Większość problemów nie wynika ze stresowego czy bezstresowego wychowania a zwyczajnie z braku wychowywania przez rodziców. Nie trzeba dziecka bić, ale trzeba mu poświęcać czas. Pokazywać co robi dobrze o co źle. Uczyć i korygować. Być dla niego wzorem. A nie zostawić na wychowanie TV, szkole i grupom rówieśniczym...
[/offtop]
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Tajemniczy w 26 Lis 2011, 16:15

Terminus napisał(a):
A jeszcze bardziej na marginesie, to mam takie pytanie Micro:
Po co? Po co to palić? Daje to jakieś szczęście? Bonus do czegoś? Rozwija? Uczy?
Nie? Pozwala się przez chwilę głupkowato pochichrać? I dla chwilowego podjarania cała ta dyskusja?

Tak samo można powiedzieć o każdej używce- wóda, tytoń też nic nie dają poza "fazą" taką lub inną. A ja też uważam że żadna używka nie da szczęścia. Prawdziwego szczęścia nie da się osiągnąć sztucznie. Uśmiech na twarzy po marihuanie to tylko napięcie mięśni twarzy odpowiedzialnych za mimikę. To tak samo jakby cię złapał skurcz w łydkę- masz po tym fazę?
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 26 Lis 2011, 16:26

:arrowu: No masz rację - to samo można powiedzieć o każdej używce, ale dlaczego jest to argumentem tylko przeciw legalizacji marihuany?

Terminus napisał(a):Dura lex sed lex...


No ale jaki to jest argument? Najprostszy i najwygodniejszy z możliwych. Ja bym raczej powiedział: malum lex sed lex (czy jakoś tak - pół roku łaciny jeno mialem :P )
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Tajemniczy w 26 Lis 2011, 16:54

:arrowu: Dżuz
Akurat wóda i tytoń miały tyle szczęścia że pojawiły się u nas w epokach w których nie było Internetu i instytutów naukowych w których mogliby badać te 2 substancje pod kątem negatywnych skutków. A marysia pojawiła się w Polsce w takim okresie gdzie prawie każdy ma internet i może poczytać sobie co nieco o tejże używce i nie zmydlą mu już oczu tym że nie uzależnia :E
Ostatnio edytowany przez Tajemniczy, 26 Lis 2011, 22:41, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Universal w 26 Lis 2011, 18:50

Jeśli chcesz wierzyć Internetowi, to przeczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Batuta
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Tajemniczy w 26 Lis 2011, 22:45

:arrowu: Universal
A co ma pan który nigdy nie istniał do problemu legalizacji? Bo jakoś nie mogę tego logicznie dopasować :facepalm: ...
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Universal w 26 Lis 2011, 22:56

To logicznie dopasuj sobie fakt, że posiłkujesz się Internetem, gdzie każdy może założyć stronę w 5 minut i napisać na niej co chce, do hasła na Wikipedii, gdzie autor tego hasła wszystkich zrobił w konia na 15 miesięcy. :facepalm: :facepalm: :facepalm: (...) :facepalm:

Trzeci raz zapytam - skąd wiecie, że marihuana uzależnia X razy mniej niż kofeina w kawie? Z Super Expressu, czy z Faktów i Mitów? Bo póki co moje pytanie jest ustawicznie zlewane, a odpowiedź na nie pozwoliłaby mi się ustosunkować do całości.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 26 Lis 2011, 23:43

Dżuz napisał(a):No ale jaki to jest argument? Najprostszy i najwygodniejszy z możliwych.
A co to za kontrargument?
Poza tym to nawet nie był argument, tylko komentarz do przytoczonej opowiastki rzekomej ofiary...
Ja bym raczej powiedział: malum lex sed lex
To powiedz to po polsku :E
malum - jabłko? [ja łaciny nie miałem wcale :P ]

:arrowd: To widać jest paru wujków o tym samym imieniu:
malum

:arrowd:
:

Dżuz: Domyśliłem się od razu o jaki cytat chodzi, ale nie mogłem się powtsrzymać od małej przekory. Tak czy owak obie łacińskie sentencje, które mają polskie odpowiedniki: "twarde prawo ale prawo" i "złe prawo ale prawo" -mają to samo znaczenie w teorii prawa: jakiekolwiek prawo by nie było należy go przestrzegać. Oczywiście mówimy o systemie prawnym w państwie prawa.
Ostatnio edytowany przez Terminus 28 Lis 2011, 10:30, edytowano w sumie 2 razy
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 27 Lis 2011, 01:15

Mniejsza już o to co chciałem powiedzieć i czy twoja wypowiedź to był argument czy nie - niech się inni wypowiadają :wink:

Tak na marginesie: jabłko to po łacinie pomum - tak przynajmniej twierdzi wujek Google :P

:

Heh, to że jedno słowo ma więcej znaczeń nie powinno dziwić. Chociaż inne słowniki internetowe rzeczywiście też podają, że malum to zło, a przymiotnik odrzeczownikowy to malus; wujek G. musiał się coś pogubić w swej przeogromnej wiedzy - zawsze byłem zdania, że takie słowniki czy translatory to zło. Teraz tylko się w tym utwierdziłem i straciłem do reszty do nich zaufanie :P A jabłko to i pomum i malum - pieron by się wyznał :E

Tak czy siak, biorąc pod uwagę tzw. europejska ligę językową, można było się domyślić znaczenia słowa malum - przedrostek mal- pojawia się w wielu słowach w różnych językach (np. malfunction, malaria, maltretować) i zazwyczaj jest tożsamy semantycznie :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Tajemniczy w 28 Lis 2011, 21:58

Universal napisał(a):Trzeci raz zapytam - skąd wiecie, że marihuana uzależnia X razy mniej niż kofeina w kawie? Z Super Expressu, czy z Faktów i Mitów? Bo póki co moje pytanie jest ustawicznie zlewane, a odpowiedź na nie pozwoliłaby mi się ustosunkować do całości.

Oczywiście to bzdura stworzona tylko po aby gówniarze paliły to i myślały że to nie uzależnia i nic im nie zaszkodzi :facepalm: . Nie ma to jak zrobić dobre pranie mózgu :mad: . Owiń gó@#$ w sreberko i powiedz że to czekolada to debile do kupna się znajdą :facepalm: .
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 14 Gru 2011, 11:22

Tajemniczy napisał(a):Owiń gó@#$ w sreberko i powiedz że to czekolada to debile do kupna się znajdą :facepalm: .
Właśnie opisałeś fenomen iphona :E

Ot ciekawostka: onet
Najzabawniejsze jest to zaświadczenie od psychiatry przy uprawie "do celów leczniczych".
Czyli trzeba mieć "żółtą kartkę" by ją uprawiać? ;-)
Zwolennicy marysi twierdzą, że pomaga w leczeniu Parkinsona, AIDS, stwardnienie rozsiane, nowotwory. Które z nich diagnozuje psychiatra? :P

Tak zdaniem podsumowania: Urząd ds. Żywności i Leków w USA w 2006r. stwierdzi, że: "Nie ma żadnych naukowych dowodów przemawiających za używaniem marihuany do celów leczniczych" Parafrazując niejakiego Dżuza: skoro stwierdziła to konkretna instytucja to trzeba im wierzyć :P
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości