Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Soviet w 19 Lis 2011, 14:13

Terminus napisał(a):Globalnie. Sugerujesz blokadę Holandii? Jakoś większość "postępowych" krajów zachodu nie wybiera się drogą Portugalii czy Holandii. Kościół Katolicki zabrania legalizacji? ;-)

O Dżizas, ale wymyśliłeś. Oczywiście, że nie sugeruję blokady, tylko globalną legalizację. A co do tego wszystkiego ma Kościół Katolicki to nie mam pojęcia.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 19 Lis 2011, 15:50

Dżuza w to nie mieszaj* :P
1. Słowo klucz: "ironia".
2. Totalna legalizacja... ta... przy totalnym zakazie uprawy marychy jak w Holandii?
3. Przecież zawsze i wszystkiemu jest winny KK :E

* -tak wiem...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Soviet w 19 Lis 2011, 15:53

Terminus napisał(a):2. Totalna legalizacja... ta... przy totalnym zakazie uprawy marychy jak w Holandii?

Nie. Jak totalna to totalna.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Tajemniczy w 19 Lis 2011, 15:56

Według mnie legalizując narkotyki zwiększylibyśmy liczbę stereotypów o Polakach w Europie. Obok Polaka-pijaka, Polaka-złodzieja pojawiłby się Polak-ćpun :facepalm: . Poza tym legalizacja obchodzi tylko niewielką grupę Polaków głownie gimnazjalistów którzy jak dorosną z pewnością będą mieli większe problemy w życiu. Poza tym brak jest akceptacji społecznej i kulturowej w tym kraju dla takich "zagranicznych" używek- nasi dziadowie pili miód pitny my pijemy wódę czy piwo- to już taka nasza ludowa używka :E .
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 19 Lis 2011, 15:59

Fajnie, tylko, że przy takiej legalizacji/liberalizacji totalnej produkcji/uprawy marysi wszystkie argumenty zwolenników o zyskach finansowych dla państwa tracą sens.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Soviet w 19 Lis 2011, 16:03

A kto nasionka i rozsadki sprzeda :E. Twardych naroktyków raczej nikt sobie w doniczce nie zasadzi.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Lucjusz w 19 Lis 2011, 16:05

Taaa bo mak to taka wymagająca roślina :wink:
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 19 Lis 2011, 17:07

Terminus napisał(a):Fajnie, tylko, że przy takiej legalizacji/liberalizacji totalnej produkcji/uprawy marysi wszystkie argumenty zwolenników o zyskach finansowych dla państwa tracą sens


No właśnie cały ambaras o to, żeby uprawa nie była dozwolona dla wszystkich tylko ściśle kontrolowana (jak np. w przypadku alkoholu; wiem, dalej jest szara strefa a ludzie pędzą bimber po domach, ale tego nigdy się nie wyeliminuje do końca). Holandia chciała dobrze, ale przez to, że zalegalizowała sprzedaż marihuany w coffeeshopach a zapomniała o regulacji samej produkcji i zaopatrywania tychże "sklepów", sama zgotowała sobie cały to zamieszanie ze zorganizowaną przestępczością :D

Tajemniczy napisał(a):Poza tym legalizacja obchodzi tylko niewielką grupę Polaków głownie gimnazjalistów którzy jak dorosną z pewnością będą mieli większe problemy w życiu.


Patrząc na te całe marsze wyzwolenia konopi można odnieść takie wrażenie (jak w przypadku gejów :E ), bo większość społeczeństwa uważa, że takie restrykcyjne przepisy jakie są teraz, rozwiązują cały problem narkotyków. 9000 osób z wyrokami - nawet w zawieszeniu - za jakieś bzdurne ilości w ich opinii to już panaceum na całe zło. Policja ma podrasowane statystyki przy stosunkowo małym wysiłku, a rodzice myślą, że ich pociechy są bezpieczne - pięknie to to wygląda tylko na papierze :wink:

Coś się zaczyna zmieniać pomału od tego roku. Może to coś poprawi, ale jak mówiłem - jeżeli nadal prawo będzie tak egzekwowane jak teraz, to ja dziękuję za takie przepisy. Poza tym należy pamiętać, że ta tzw. walka z narkotykami, czyli ograniczanie liczby ludzi uzależnionych i narkomani wśród młodzieży (a chyba o to nam wszystkim głównie chodzi), to nie tylko "stalinowskie" represje, ale edukacja i pomoc uzależnionym. A te dwie rzeczy w naszym kraju to nadal głównie teoria :/
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Maku w 20 Lis 2011, 00:06

http://jebzdzidy.pl/obrazek/1769/kilka, ... uanie.html
Niby stronka niezbyt na poziomie, niby statystyki które można naciągnąć, ale duża część prawdy w tym jest.
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 20 Lis 2011, 08:33

No ciekawe jak obliczyli ilość "bezpośrednich" zgonów po wypiciu kawy (cofeina) czy zażyciu aspiryny? Ktoś się zadławił? Wybacz. Ne ma bezpośrednich zgonów po papierosach. Nowotwór płuc nie atakuje bazpośrednio po wypaleniu 1-szej paczki.
Oczywiście nikt jadąc pod wpływem miękkich narkotyków nie zginął "za kółkiem"? Raka płuc też zaliczono w 100% do papierosów?
W ogóle ja się pytam: A GDZIE ZGODNY PO HERBACIE?!! Przecież ona też jest groźniejsza od marychy. Podobnie jak mleko...

Przeliczenie zysków Holandia - Polska bazuje na podstawowym błędzie myślowym. Stolica tulipanów jest światową mekką nastolatków, którzy chcą se "przyjarać", więc zyski są głównie z turystyki. Gdyby legalizacja była globalna, jak sugerują sovieci, to zyski generowałby tylko pewien odsetek miejscowych "palaczy".
A uwzględniając polskie specyficzne podejście do prawa i tradycję jego omijania...

Co ma do tego bezpieczeństwo marychy jako środka terapeutycznego? Nastolatki jarają by wspomóc terapię nowotworową? By złagodzić dolegliwości terminalnej fazy tej choroby? Spożywanie kurkumy daje lepsze efekty, bez skutków ubocznych...

Skutki legalizacji w Holandii: spadek dilerki marychy, wzrost przestępczości związanej z jej produkcją i dilerką innych psychotropów. Tego też nie napisali...

A argumentacja, że penalizacja posiadania marychy prowadzi do morderstw i handlu ludźmi: :facepalm:

Szacunek, że w Polsce pali 3mln ludzi ma mniej więcej taki sens jak ten, że 95% jest katolikami.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 20 Lis 2011, 10:51

Hhe, jest to ciekawie ponaciągane, ale jak tak spojrzeć to zgonów po przedawkowaniu marihuany jest jak na lekarstwo, praktycznie jest to niemożliwe, a zgonów z przepicia? Cóż... :/ Co do rakotwórczości marihuany - wdychanie substancji smolistych na pewno nie jest zdrowe. Pytanie tylko w jakim stopniu marihuana jest bardziej rakotwórcza od tytoniu. Idąc tokiem myślenia pani prezes Monaru, powiem że wpływ na fałszowanie wyników badań mają koncerny tytoniowe :E Poza tym argument, za państwem opiekuńczym, które ma chronić obywateli przed tym co w jego opinii jest szkodliwe nigdy do mnie nie przemawiał. Tak czy owak, nie wydaje mi się, żeby dostępność do marihuany spowodowała nagle jakiś drastyczny wzrost ludzi z rakiem płuc, skoro marihuana jest dużo mniej uzależniająca od tytoniu czy alkoholu. Te same gdybania i wątpliwości dotyczą wzrostu liczby osób powodujących wypadki pod wpływem trawy, burdy, bijących żony i dzieci, a tym bardziej wzrostu liczby uzależnionych od cięższych narkotyków na skutek zaczynania od marihuany (będę twierdził, że ta teoria to bzdura tym samym prawem co inni twierdzą, że to prawda).

Co do zysków i strat. Zawsze jakieś zyski by były - lepsze to jak straty z bezowocnej pracy policjantów i prokuratorów. Ale bez dokładnych i pewnych analiz i wyliczeń nikt nikogo (a na pewno nie mnie) do niczego nie przekona. A z tym omijaniem prawa to ja już nie wiem co masz na myśli :wink:

Tak naprawdę, to nie jest dobrze tak jak jest teraz, a czy byłoby lepiej czy gorzej po wprowadzeniu legalizacji marihuany? Holandia ma i korzyści, ale ma też problemy przez własną niekonsekwencję :P Prawdą jest natomiast to co pisałem wyżej o "świadomości" większości społeczeństwa, dotyczącej skuteczności obecnych przepisów :/
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 20 Lis 2011, 11:18

Dżuz napisał(a):a tym bardziej wzrostu liczby uzależnionych od cięższych narkotyków na skutek zaczynania od marihuany (będę twierdził, że ta teoria to bzdura tym samym prawem co inni twierdzą, że to prawda).


No tak... Pracujesz z uzależnionymi, leczysz ich, czy prowadzisz ich terapię? Bo nie wiem jakie masz "takie samo prawo" twierdzić jak pracownicy Monaru?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 5 gości