Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Maku w 19 Lis 2011, 00:11

@Stalker Rambo - nie tyle przeszkadza mi twój sarkastyczny ton wypowiedzi, co sens jej postowania. Jak chcesz robić z siebie pajaca i myśleć "Dobre jaja bedom, pospamuję sobie trochę" albo dostać nagrodę "Krull Kruluff Cientej Riposty i Trollowania" i chcesz trafić na Mistrzów, to idź na samosia.pl i łaskawie przestań wlewać nam szambo do tematu, bo jedyny post dotyczący narkotyków, napisałeś dobrych parę stron wcześniej.
Jarałeś kiedyś? Jeżeli nie to na jakiej podstawie oceniasz ganję, skoro jej nie jarałeś. To tak jakbym ja powiedział: "Eee Ferrari to gówno, nie trzyma się drogi, słabo przyspiesza, niewygodnie się siedzi, mój duży Fiat jest lepszy" Nigdy nie odbędąc nawet 2 minutowej jazdy tymże samochodem.
Nigdzie nie napisałem, że jesteś z podstawówki, określiłem jak wg. mnie wygląda twój poziom rozwoju emocjonalnego na podstawie farmazonów które wypisujesz.
@scigacz - I tu się właśnie z xiendzem różnimy - on nie wiedział kiedy przegiął, myślę też że nikt nie jest w stanie mnie do tak niskiego poziomu sprowadzić, jaki on ostatnio pokazywał.
@Termi i Dżuz - poszukajcie sobie w necie, kiedyś na podstawie policyjnych statystyk ktoś zrobił fajne wyliczenia, na podstawie których wynikało ile dziennie kasy dostawałoby państwo z tych kilkunastu ton zielska które dziennie w Wawie schodzi.
P.S Dla mnie dyskusja jest już jałowa, bo ani przeciwnicy nie sprawią że palący przestaną dążyć do legalizacji, ani na odwrót. Polacy to niestety cholerni konserwatyści i tak przez najbliższe kilkadziesiąt lat zostanie.
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 19 Lis 2011, 00:16

Zrozumiałem już na początku, że te Twoje rachunki miały na celu pokazać, że propozycja @Maku jest, że tak powiem, nierentowna. Pozostańmy przy tym :)

Tak, z tych 9000 osób jakieś 90 procent to wyroki w zawieszeniu, ale żeby wydać taki wyrok ktoś jednak musiał daną sprawę przeanalizować - na pewno nie za darmo. A za pozostałe dziesięć procent osądzonych i skazanych na karę więzienia już trzeba płacić.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 19 Lis 2011, 00:18

Ehhhh... Ile razy muszę pisać to samo, by ktoś zrozumiał? Maku: Państwo legalizując narkotyki nałoży akcyzę - wysoką by zniechęcić do zakupu + marża sprzedawcy + jakieś składki na fundusz leczenia uzależnionych i dalej będzie schodzić marycha "bez akcyzy". Podjarane nastolatki dalej będą uprawiać ziele w doniczce czy szklarni u babci. Przecież nie wyłożą 100zł na paczkę skrętów.
Przestępcy też pewnie zejdą na dobrą drogę, bo trawa legalna? I nie wpadną na to by sprzedawać taniej, albo sprzedawać towar z ekstra "powerem"?
Ostatnio edytowany przez Terminus, 19 Lis 2011, 00:21, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Soviet w 19 Lis 2011, 00:20

Może i tak, ale skala zjawiska na pewno zdecydowanie się zmniejszy.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 19 Lis 2011, 00:30

Taaaa? A jakiego zjawiska?
Liczba narkomanów w ostatnich latach w Holandii wzrosła. "Rząd (Holandii) twierdzi, że dotychczasowa polityka narkotykowa doprowadziła do wzrostu przestępczości, szczególnie w miastach przygranicznych."
Swoją drogą ciekawe. W Holandii palenie trawy jest legalne, ale jej upawa jest nielegalna.

PS: tak sobie czytam o holenderskich raportach rządowych o ich sukcesie polityki narkotykowej:
"wśród młodzieży nastąpił wzrost spożycia marihuany i alkoholu"
"Dynamicznie zaczął się rozwijać czarny rynek produkcji marihuany na potrzeby coraz większego popytu."
"Narkoturyści to nie tylko codzienne uciążliwości, korki na ulicach i zamieszanie. To również silny impuls do rozwoju przestępczości narkotykowej. Nagromadzenie w jednym miejscu tysięcy poszukujących narkotyków młodych ludzi stwarza bowiem doskonałą okazję dla czarnego rynku. I zamiast separacji rynków narkotyków miękkich i twardych zaczyna się ponowne ich scalanie."
Ostatnio edytowany przez Terminus 19 Lis 2011, 00:37, edytowano w sumie 3 razy
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Stalker Rambo w 19 Lis 2011, 00:32

Maku
Po pierwsze: Przepraszam za urażenie w jakikolwiek sposób twej osoby.
Po drugie: Tak zajarałem kiedyś i teraz się tego wstydzę gdyż było to nielegalne, niepotrzebne i powodowało u mnie odruchy wymiotne. Potem stwierdziłem, że usta nie po to są, by brać do nich gówno.
Po trzecie: Co to jest "Trollowanie"?
Po czwarte: Choćbym miał do wyboru nie wiadomo jak szybkie superauto, to i tak bym wybrał dobrze zadbanego Fiata 125p (no przecież to klasyk!)

Jak chcesz to topór wojenny możemy zakopać, ale fajki pokoju z tobą nie zapalę :E
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Dżuz w 19 Lis 2011, 00:45

Terminus napisał(a):Podjarane nastolatki dalej będą uprawiać ziele w doniczce czy szklarni u babci. Przecież nie wyłożą 100zł na paczkę skrętów.


A niech se sadzą - z takiej domowej uprawy to i tak gówno będą miały :P A ceny właśnie powinny być tak dobrane, żeby jak najmniej podtrzymywały szarą strefę. Niezbyt realne. Z kolei za leczenie uzależnionych moim zdaniem państwo nie powinno płacić. Co to jest mamka jakaś, która dała dziecku deskorolkę i musi płacić za jego złamaną nóżkę? :/
Ale gdyby już taka trawa była dostępna w jakichś punktach sprzedaży, to nie sądzę że dla nastolatków tez, tylko dla klientów +18. Można się spierać jak sumienni byliby sprzedawcy. Alkohol dla pełnoletnich, a i tak sporo góważerii chodzi pijane :/ Ale i tak zdaje mi się, że jest trochę lepiej niż było parę lat temu. Może się mylę.

Nic to. Tak jak jest obecnie też nie jest dobrze. Możemy się kłócić ile pieniędzy kosztuje ten art. 62 - ja będę twierdził, że tani nie jest. Poza tym, nawet wyrok w zawieszeniu za dwa, trzy gramy to kara niewspółmierna do winy moim zdaniem. Jest już drobna nowelizacja ustawy z tego roku (moim zdaniem dalej niedoprecyzowana), poczekamy rok, dwa i zobaczymy co to poprawi. Stawiam na to, że dalej niewiele.

A co do tej Holandii. Uprawa nie jest legalna - pędzenie bimbru też przecież nie; nie widzę Termi tu nic dziwnego :) Problemem Holandii jest chyba to, że jest jedyna w Europie z takimi przepisami i nie ma 'konkurencji', więc wszystko się kręci wokół niej jeśli chodzi o tych narkoturystów i przestępczość. Tak ja to widzę.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 14:02
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Maku w 19 Lis 2011, 00:58

@Termi - a nasz kraj nie mógłby uczyć się na cudzych błędach i zapobiegać takim zjawiskom? Np. za sprzedaż alkoholu nieletnim grozi teraz tylko zabranie koncesji, a co jeśli szło by się do pierdla na kilka miesięcy? Poszedłby jeden z drugim na kilka miechów do mamra i by taka sprzedaż gwałtownie spadła. Analogii względem ziela chyba nie trzeba tłumaczyć.
@Stalker Rambo - widzisz, u ciebie spowodowało to odruchy wymiotne, a u mnie spowodowało ciekawą "fazę"(pominę już takie kwestie jak techniki palenia). Wszystko zależy od organizmu, nie też jestem uzależniony, ostatni raz paliłem 3 miesiące temu, i nadal nie odczuwam fizycznej ani psychicznej potrzeby zajarania. Dla czego więc mamy zakazywać tym inaczej reagującym organizmom palenia :D ? Niech nawet nie będzie tej legalizacji, tylko niech znowelizują tą ustawę tak, aby do więzień nie wędrowali zwykli amatorzy zielska, tylko grube ryby narkobiznesu.
Co do topora wojennego - zakopmy(chociaż ja swojego nawet nie wykopywałem, jak dla mnie to była bardziej nerwowa wymiana poglądów niż kłótnia, no ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) ) i już go nie odkopujmy :wódka: .
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Soviet w 19 Lis 2011, 01:01

Paaanie, takie cytaty to każdy może znaleźć, na taką stronę, na jaką mu wygodnie:

Holandia:
The number of opiate addicts in the Netherlands — between 26,000 and 30,000 — is stable, and low compared to other EU countries.

Cannabis use among Dutch schoolchildren aged 10-18 years has fallen for the first time in 16 years, a national survey of risk behaviour among 10,000 young people has shown.

In 2007, 99 drug-related deaths were registered (112 in 2006, 122 in 2005).


Portugalia:
Between 2001 and 2006 in Portugal, rates of lifetime use of any illegal drug among seventh through ninth graders fell from 14.1% to 10.6%; drug use in older teens also declined.

New HIV infections in drug users fell by 17% between 1999 and 2003, and deaths related to heroin and similar drugs were cut by more than half.


etc.

Problem jest w tym, że Holandia jest "zieloną wyspą", gdzie przyjeżdżają klienci zza granicy, żeby kupić większe ilości. Trzeba działać globalnie.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 19 Lis 2011, 07:37

No patrz pan... A ja te cytaty znalazłem na stronie na której gardłowali za legalizacją i zamieścili wyniki wyniki 2 oficjalnych RZĄDOWYCH raportów...
Oczywiście na wszystko można znaleźć cytaty...
Ale skoro jest tak dobrze, to dlaczego Hollandia co chwila nowelizuje prawo by uporać się z kolejnymi problemami pojawiającymi się przy okazji legalizacji coffeshopów?
Globalnie. Sugerujesz blokadę Holandii? Jakoś większość "postępowych" krajów zachodu nie wybiera się drogą Portugalii czy Holandii. Kościół Katolicki zabrania legalizacji? ;-)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Lucjusz w 19 Lis 2011, 10:42

Tak czytam te posty zwolenników legalizacji i wychodzi na to, że to będzie panaceum na wszystko. Państwo kontrolujące sprzedaż marychy, załatana dziura budżetowa, dilerzy znikną z ulic, małolaci nie będą palić bo zioło będzie 18+, czysty towar, żaden porządny, wykształcony i wartościowy młody człowiek nie trafi za kraty i w ogóle cud miód tylko my przeciwnicy jakiś konserwatywny, niepostępowy, ciemnogród nie chcemy przyjąć do wiadomości jaka to zayeabista sprawa zalegalizować narkotyk i dać przyzwolenie na ćpanie. Bo przecież wszyscy (palący) będą niczym Bill Clinton palić ale się nie zaciągać, nikt się nie uzależni, nikt nie przejdzie na twarde narkotyki, nikt nie przejara swojej młodości, nie spowoduje wypadku bo przecież po trawie się wolno jeździ a odruchy ma się jak kierowca f1, spadnie przestępczość bo przecież marycha nie wzbudza agresji i najważniejsze nikt nie zachoruje bo przecież marycha jest zdrowsza od papierosów i wódki. Jednym słowem Kingsajz dla każdego.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Stalker Rambo.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez The Witcher w 19 Lis 2011, 11:05

Wiadomo, że takie proste to nie jest bo już dawno maryśka byłaby legalna. Młodzi i tak będą jarać dalej, tego się nigdy do końca nie będzie kontrolować, samą marychą dziury nie załatamy ale byłby to zawsze dosyć duży (tak myślę) zysk. Czy ktoś przejdzie na "twarde" narkotyki? Jak pisałem wcześniej, jestem zwolennikiem legalizacji wszystkich lub większośći i to czyjaś osobista sprawa co będzie brał jak mu się THC znudzi. Nie mówię oczywiście o niepełnoletnich, bo zwykle sami nie wiedzą co robią. (a i wśród "dorosłych" bardzo często się to zdarza)

Co do wpływu narkotyków na kierowcę to trzeba by przeprowadzić rzetelne badania, ale problemem zwykle nie jest sam alkohol/narkotyk tylko zwykła głupota i krótkowzroczność. Zdrowie - palenie skrętów jest jeszcze gorsze od fajek, bo substancje które powstają podczas spalania nie przechodzą przez żaden filtr, co innego jak używasz waporyzatora.

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Xen.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 18:10
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 4 gości