Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez djcycu w 18 Lis 2011, 20:25

No niestety zielsko jest szkodliwe... Nie tyle na płuca co na mózg. Opowiadał mi to koleś który mnie biologii uczył więc to co mi powiedział miało sens. Tak czy inaczej nawet jedzenie szkodzi więc tego się nie czepiam :P Co do legalizacji... I tak i nie... Owszem legalizacja by dała korzyści dla skarbu państwa i teoretycznie by nas wyleczyło z kryzysu ale zaznaczam, TEORETYCZNIE. Znając życie mieli by więcej kasy na huśtawki dzięki trawie itp... Dzieci (bo jak tu nazwać inaczej 13 latków?) dalej będą palić czy to zakazane czy nie. Jedynie co to tylko tyle że mniej to pewnie by kosztowało aniżeli od dealerów. Tak jak Ścigacz rzekł rodzice powinni zacząć wychowywać albo trzepać po dupach jak za dawnych dobrych czasów i by się te cwaniactwo młodzieży skończyło. Noż szlag! Gdzie ci kiedyś 13 latek peta w ręku trzymał?! To był unikat a teraz to jest na codzień. Ogólnie sam nie wiem czy stawać za legalizacją czy też nie. Wcale nie jest powiedziane że dochody mafii się zmniejszą bo przecież znajdą się nowe sposoby na pieniądze i lepiej by nie były gorsze... W innych krajach jak np Holandii można sobie walić co chcesz (miękkie narkotyki) i jakoś jest ok. Tylko że w Polsce by to nie przeszło tak miło i słodko co z resztą kiedyś już powiedziałem na temat broni jak np w stanach. Wiecie co powiedziałem? Że Polska to dziki kraj i niestety nigdy nie będzie tak że nasi drodzy rodacy zaczną coś traktować z umiarem i na poważnie... Czy zalegalizują czy nie to dalej będzie cyrk...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kapucha.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez scigacz1975 w 18 Lis 2011, 21:09

Lucjusz napisał(a):Te rzeczy są nielegalne i pod tym względem je porównuję bo twierdzisz, że legalizacja czegoś nielegalnego to korzyści dla skarbu państwa czyli również tok myślenia prosty niczym kolej transsyberyjska.


Wiesz co - szanuję Cię bo w wielu sprawach mówisz przemyślanie. W wielu się z Tobą zgadzam. Ale tu nie mogę - wóda szkodzi chyba dużo bardziej - nikt jej nie delegalizuje (próba prohibicji w Stanach dała wiadome rezultaty) - po pierwsze dlatego ze ludzie i tak nie posłuchają, po drugie - lepsza kontrola taka niż żadna. Fajki powodują raka - są legalne (bo akcyza to dobry grosz). A zastanawiałeś się skąd się głównie biorą pieniądze na leczenie skutków palenia czy picia?? Wyobraź sobie sytuację że zabraniasz produkcji i sprzedaży alkoholu. I tak wszyscy co chleją chlać będą, ale kasę na leczenie wyłożymy już po całości z własnej, pustej kieszeni. Też nie jestem za tym żeby to było na rynku, ale nie ma takiej możliwości żeby to draństwo całkowicie usunąć. Więc dlatego twierdzę że lepsza mała kontrola niż żadna. Oczywiście mam nadzieję że oprócz legalizacji zostaną jeszcze wprowadzone odpowiednie przepisy regulujące sprawę środków na leczenie uzależnień. (chociaż znając naszych wodzów to ... :-/ :facepalm: )
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez kapucha w 18 Lis 2011, 21:34

Maku napisał(a): Ucierpisz strasznie gdy zalegalizują ziele? Ktoś będzie przy Tobie stał i kazał ci palić? Kto ma jarać ten będzie jarać - bd to powtarzał cały czas.


A czy Ty tak strasznie cierpisz teraz, gdy to jest zakazane? :facepalm:

Co do szkodliwości to pisze nie wiem który raz, że wszystko co oddziałuje na mózg, powoduje w nim pewne zmiany. Ale mniejsza o to. Kasa z zioła wpłynie do skarbu państwa? W niewielkim stopniu, bo towar z "podziemia" będzie na pewno tańszy. Tak samo jest z alkoholem i fajkami, mieszkam blisko granicy i praktycznie w co 3 wiosce można załatwić sobie ruskie wyroby z przemytu. 13 letnie dzieciaki z papierosem w zębach? Po legalizacji była by moda na zioło, nauczyciele zabierali by fifki i susz w szkołach. Patrząc na ankietę, widzę że niektórzy są za całkowitą legalizacją wszystkich dragów. Tu to już całkiem pojechali z tą wolnością :E . Po prostu nie, ludzie w większości nie są wcale mądrzy, więc źle by się to skończyło.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Maku w 18 Lis 2011, 21:53

Tak tak, towar z podziemia będzie tańszy. To na pewno. Tylko każdy będzie wolał iść do sklepu i poprostu to kupić, niż zadawać się z dilerami. I pomyśl czy temu całemu "podziemiu" będzie się nadal opłacać przemyt i nielegalna sprzedaż za które można iść do pierdla, skoro Kowalski może sobie legalnie założyć Coffeshop i sprzedawać(ba, jeszcze ci co bardziej obrotni brali by dotacje z unii na własny biznes :) ) A czy ja strasznie cierpię? Nie oczywiście że nie. Wcale nie cierpi się od tego że złapią Cię z nabitą lufą, i zaczynają Cię ciągać po sądach, jak masz mniej szczęścia trafiasz do pierdla na min 2 lata :facepalm:. Strasznie głupie pytanie. Po legalizacji była by moda na zioło? Z pewnością mniejsza niż jest teraz, gdy jest to zakazany owoc, którego smarki chcą skosztować.
Ku sprostowaniu tego co napisałeś @ścigacz - alkohol szkodzi niezależnie od ilości, ale dopiero nadużywanie go daje widoczne zmiany. Tak samo jest z zielskiem. Ten kto pali do śniadania/obiadu/kolacji, będzie zdefektowany(zaniki pamięci krótkotrwałej, które są odwracalne jak się z jaraniem przystopuje), a ten kto sobie tylko popala od czasu do czasu, będzie zdrów jak ryba.
Mnie osobiście nurtuje pytanie - skoro jest przyzwolenie na to żeby młodzi smarkacze palili fajki i pili wódę które szkodzą milion razy bardziej, to czemu nie ma przyzwolenia na coś co w świetle tych jakże legalnych używek, jest niemalże zdrowe dla organizmu?
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 18 Lis 2011, 21:56

Mała kontrola? Ehhh... Dopalacze były też ponoć legalne. To co w nich miało być teoretycznie powinno spełniać warunki określone w rozporządzeniu... A jakoś ludzie po nich lądowali w szpitalach. Tyle małej kontroli w praktyce.
Alkohol i papierosy vs miękkie narkotyki: te pierwsze są zbyt popularne i są elementem niestety kulturowym patrz. impreza rodzinna w Polce bez wódki czy obiad we Włoszech bez wina. A Marycha ciągle jest pewną ekstrawagancją kojarzoną głównie z niedojrzałymi nastolatkami czy "artystami", więc presja na ich legalizację, mimo róznych medialnych Paliszopek jest w skali społeczeństwa słaba.

@MAaku: zmiany połączeń w neuronów w mózgu są nieodwracalne. Wypicie jednego piwa powoduje nieodwracalne zmiany w mózgu i wypalenie jednego skręta takie wywoła. Nie jest to od razu żadne spustoszenie, ale jest. Nie ma środków, które są w 100% nieszkodliwe, więc nie opowiadaj bajek. Już pomijam takie rzeczy jak wdychanie ciał smolistych towarzyszące każdemu paleniu.
Ostatnio edytowany przez Terminus, 18 Lis 2011, 22:00, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Maku w 18 Lis 2011, 21:59

@Termi - zwykle zgadzam się z Tobą w wielu sytuacjach, ale porównywanie Marychy do dopalaczowego szytu, który w 100% składał się z chemii i był przykładem jak można grać polskiemu sądownictwu na nosie, jest troszkę niesprawiedliwe.
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 18 Lis 2011, 22:01

Dlaczego? Dopalaczowy syf był legalnie sprzedawany. Marycha jeżeli będzie to kto zagwarantuje, że dla zwiększenia zysku nie będzie "wzbogacana" syfem czy sianem dla "mocniejszego kopa" albo niższej ceny?
Mamy regularne kontrole na stacjach paliw a paliwo jest dalej chrzczone...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Maku w 18 Lis 2011, 22:03

A tym zajęłyby się odpowiednie izby kontrolne, które zostałyby powołane w tym kierunku. (ktoś zadawał JKM'owi podobne pytania i odpowiedział to samo)
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 18 Lis 2011, 22:07

Taaaaa.... I po to będziemy legalizować marychę z której zyski akcyzowe przyniosą powiedzmy 10mln zł, żeby wydać 3mln na zwiększone koszty leczenia uzależnień i 8mln na utrzymanie urzędników w powołanych do kontroli tych narkotyków instytucjach państwowych? To ja podziękował...
Pominę skuteczność tych instytucji, o której już pisałem post wyżej.
Ostatnio edytowany przez Terminus, 18 Lis 2011, 22:07, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez scigacz1975 w 18 Lis 2011, 22:07

j/w plus to co napisałem wcześniej :arrowu: - większość społeczeństwa nie widzi różnicy między trawą a haszem, koką czy herą. O ile hasz jest sporo bardziej niebezpieczny to o reszcie już wam mówić nie trzeba. I stąd brak społecznego przyzwolenia. W\g starej zasady - czego nie znamy i nie rozumiemy to :!: STRASZNE :!: :facepalm:
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Lucjusz w 18 Lis 2011, 22:11

@Ścigacz nasze społeczeństwo nadużywa alkoholu czy chcesz żeby oprócz tego doszedł problem z jaraniem? Wódka jest zbyt głęboko w naszej kulturze i trudno z nią walczyć czy tylko dlatego, że jest legalna chcesz dorzucić kolejną używkę bo skoro jest jedno to może być i drugie?

@Maku wódka jest legalna a z mety i tak można kupić. Szlugi tak samo można kupić na rynku od ruskich więc legalizacją marychy nie pozbędziesz się dilerów i syfiastego zioła.
Ostatnio edytowany przez Lucjusz, 18 Lis 2011, 22:16, edytowano w sumie 1 raz
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 18 Lis 2011, 22:12

@ścigacz1975: No patrz. Choć raz coś świadczy dobrze o większości społeczeństwa :P I tu dochodzimy do ważnej kwestii, o której pisałem 3 posty wcześniej: problem jest marginalny i legalizacja marychy nie stanowi problemu społecznego, bo zainteresowanych nim jest wąski margines społeczeństwa. Zresztą ten margines też jest bardzo zmienny, bo zwolennicy marysi w większości dorastają i mają ważniejsze problemy w życiu :E
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości