Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze

Postprzez Chudy Picio w 13 Lis 2011, 12:57

Po pierwsze, chciałem serdecznie przywitać wszystkich forumowiczów - stalkerowiczów, ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum. :)

Po drugie (już trochę mniej przyjemnie) - mam problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em Zew Prypeci. Przedstawia się on następująco: od kilku dni mam nowy komputer. Po instalacji gry ściągnąłem Patcha 1.6.02 i poprawione spolszczenie z forumowego działu Download. Później, po włączeniu gry, ustawiłem wszystkie parametry w opcjach na najwyższe - i tu się zaczęło. Najpierw czcionka, która była normalna, zmieniła się na niższą jakościowo (gram na monitorze 1920x1080), to znaczy z wyraźniej stała się bardziej rozmyta, mniej wyraźna. Ponadto, po włączeniu gry często uruchamia się ona albo w małym oknie (przez co nie da się jej zmaksymalizować), albo uruchamia się zminimalizowana na pasku zadań (używam Windowsa 7). Co do samej rozgrywki - podczas normalnej gry nie ma zbyt wielu zacięć czy zwolnień, ale gdy naciskam Escape, aby wyjść do menu lub F5, by zapisać lub gdy gra robi Autosave - wtedy gra zacina się na długą chwilę, ponadto dźwięk zapętla się i również zacina - jest to mój największy problem, nie pomogła nawet zmiana ustawień na niższe. Także z folderem dokumentów gry jest problem: nazywa się on "stalke~1.-ze" zamiast "S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci". Bardzo mnie to martwi, ponieważ jest to nowy komputer i nie spodziewałem się, że będą tu aż takie problemy. Za jak najszybszą udzieloną pomoc z góry serdecznie dziękuję.

P.S. Parametry mojego komputera (tak na wszelki wypadek):
Karta graficzna: ATI Radeon HD 6790
Procesor: Intel Core i5-2320
Płyta główna: Asus P8H61-M LX S1155 H61 2DDR3 GLAN/8CH/USB2 uATX
System: Windows 7 Home Premium 64-bit
RAM: 4 GB
Pojemność dysku: 150 GB ( być może jest to za mało, mam jeszcze około 80 GB wolnego miejsca, ale za parę miesięcy będę miał nowy, o wiele większy dysk)
Ostatnio edytowany przez Chudy Picio, 13 Lis 2011, 15:21, edytowano w sumie 1 raz
Chudy Picio
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 13 Lis 2011, 00:29
Ostatnio był: 01 Lis 2016, 18:08
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze (PIL

Postprzez Kpuc w 13 Lis 2011, 13:08

Chudy Picio napisał(a):Pojemność dysku: 150 GB


Domyślam się że to jest stary dysk wyjęty z poprzedniego komputera, i stąd są problemy z przycinaniem się/ zawieszaniem gry podczas robienia save.

Już nie wchodząc w szczegóły takie nazwy były w systemie FAT16 ... FAT32 miał podwójny adres(więc i nazwa plików mogła być dłuższa) ponieważ długość nazwy plików była ograniczona hmmm do 8baitów .... Czy masz dysk sformatowany systemem NTFS ?

Do takiego komputera dysk SSD obowiązkowo :!:
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 12:41
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze (PIL

Postprzez kubekpop w 13 Lis 2011, 13:30

Rozmyta czcionka jest też u mnie. Ale mi to nie przeszkadza. A co do uruchamiania w oknie, to poczekaj, aż zobaczysz menu, potem ALT+TAB, do pulpitu, i znowu tabujesz do Zewu. I już jest normalnie. Też mam ten problem... A co do tych ścinek - ja mam to w Czystym Niebie. Racja, wkurza to. Pomaga zmiana z DX10 na DX9, choć też są czasem ściny przy wychodzeniu z opcji. A folder też mi się tak dziwnie nazywa...
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze (PIL

Postprzez Chudy Picio w 13 Lis 2011, 15:29

@ Kpuc: nie, nie jest to dysk z poprzedniego komputera, tylko zupełnie nowy. Tak, mam dysk sformatowany systemem NTFS. Czy mógłbyś mnie oświecić, czymże jest dysk SSD (jestem ciemny w takich sprawach)?

@ kubekpop: czyli że chcesz powiedzieć, że nie da się rozwiązać tych problemów na 64-bitowym Windowsie 7 i tak po prostu już będzie? Co do zmiany DX, to sprawdzałem na DX 9, 10 i 11 i nadal są te ścinki. Nie wiem, co zrobić.
Chudy Picio
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 13 Lis 2011, 00:29
Ostatnio był: 01 Lis 2016, 18:08
Kozaki: 0

Re: Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze (PIL

Postprzez kubekpop w 13 Lis 2011, 15:39

Tego nie wiem. Obaliłeś jedynie moją teorię, że ten problem występuje na kartach NVidii. Na laptopie rodziców (win 7 64bit i radeon) wszystko pięknie hula, więc ja już nie wiem. Zmiana sterowników nie pomaga, nic nie pomaga... Co ciekawe na starej karcie (N8800GTS) ładnie chodziło, tylko nie pamiętam, czy już miałem Win7, czy jeszcze XP.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze

Postprzez Kpuc w 13 Lis 2011, 16:04

Jaki to dokładnie jest dysk ?... Firma i model.
Sam mam kartę od zielonych i problem z minimalizacją okna w grze występuje u mnie raz na 100 uruchomień gry.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 12:41
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze

Postprzez Chudy Picio w 13 Lis 2011, 16:08

@ kubekpop: czyli to może zależeć od karty graficznej? Może zainstaluję sterowniki do mojej (jak je znajdę).

@ Kpuc: niestety nie wiem, jaki mam dysk. Gdzie to można sprawdzić (na komputerze)?
Chudy Picio
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 13 Lis 2011, 00:29
Ostatnio był: 01 Lis 2016, 18:08
Kozaki: 0

Re: Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze

Postprzez impulse_101 w 13 Lis 2011, 16:19

Może dostał jakaś suszkę z zalanych fabryk WD w Tajlandii :E

@Chudy Picio Włącz stalkera w trybie okienkowym i odpal "Resource Monitor". Tam masz podaną na wykresach prace hardwaru, jak Ci dysk zamuli przy zapisywaniu gry to od razu zobaczysz to na wykresie.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze

Postprzez Kpuc w 13 Lis 2011, 16:25

Zainstaluj AIDA > Lista >Magazyn
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 12:41
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze

Postprzez Chudy Picio w 13 Lis 2011, 17:50

@ impulse_101: dobra, zrobię tak i napiszę, co wyszło.

@ Kpuc: już sprawdziłem, wygląda na to, że mój dysk to Seagate ST3160813AS.
Chudy Picio
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 13 Lis 2011, 00:29
Ostatnio był: 01 Lis 2016, 18:08
Kozaki: 0

Re: Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze

Postprzez kubekpop w 13 Lis 2011, 18:25

Właśnie z tego wynika, że nie wina karty. Ale najnowsze sterowniki nie zaszkodzą, choć ostatnie sterki od Nvidii to porażka - przy próbie uruchomienia Panelu Sterowania Nvidia widzę "Program ... przestał działać". Spróbuję je usunąć, wyczyścić rejestr itp. i zainstalować na nowo, ale wcześniej przy update'ach brałem opcję czystej instalacji i wszystko działało...
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: Problem ze S.T.A.L.K.E.R.-em ZP na nowym komputerze

Postprzez Chudy Picio w 14 Lis 2011, 23:20

@ impulse_101: przepraszam za trochę głupie pytanie, ale jak uruchomić S.T.A.L.K.E.R.-a w oknie tak, żeby można było oglądać "Monitor zasobów" ("Resource monitor") ? Bo jak ustawię w opcjach "Uruchom w oknie", to i tak gra zajmuje cały ekran i nie mogę oglądać tego programu.

@ kubekpop: no to jak nie karty, to czego to wina?
P.S. Ja nie mam Nvidii, tylko ATI Radeon HD 6790. Wiesz, gdzie znajdę do niej sterowniki?
Chudy Picio
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 13 Lis 2011, 00:29
Ostatnio był: 01 Lis 2016, 18:08
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 9 gości