Czy zasilacz wytrzyma

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Re: Czy zasilacz wytrzyma

Postprzez Piterxd w 12 Lis 2011, 16:57

Jedynie amperomierz podpięty pod kabel zasilacza będzie pokazywał aktualne obciążenie
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Reklamy Google

Re: Czy zasilacz wytrzyma

Postprzez paintball_0 w 17 Lis 2011, 21:55

PC działa, chciałbym więc podzielić się z wami spostrzeżeniami z jego pracy.

Po pierwsze zasilacz Cheftec 400W z najsłabszej serii (GPS Smart) daje radę, choć nie obyło się bez dokupienia przejściówki na dodatkowy wtyk 6-pin dla karty graficznej (podwójne zasilanie, dwa gniazda 6-pin)

GTX 260 Black Edition wespół z wcześniej przedstawioną konfiguracją spełnia swoje zadanie, tj. Wiedźmin 2 działa na najwyższych detalach (bez Uber i bez V-synch) w stopniu zadowalającym, Są zaciachy i spadki płynności, ale ani razu nie było tak, żeby podczas 30 minut biegania po murach Lavalettów gra była utrudniona. Na oko gra spada do 20 klatek, za zwyczaj utrzymuje się ponad 30. Dla mnie w sam raz.

Jak więc widzicie zasilacz 500, czy nawet 600W jest zbyteczny do poprawnego działania GTXa i przy procku AMD :)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Czy zasilacz wytrzyma

Postprzez Nyguz w 17 Lis 2011, 22:08

Ale nie zapominaj o tym, że w przyszłości karta nie będzie już sobie radzić tak jak teraz (nowsze gry) i będzie pracować pod obciążeniem, a na dodatek bedziesz chciał na bank podkręcić kiedyś proca. Te 400 to daj ci Bóg niech wystarczy na jak najdłużej, ale prędzej czy później wymiana cię nie ominie. Sprawdź jeszcze czy podczas dłuższego grania w Wiedźmina nie grzeje się zasilacz. Jeżeli się grzeje to uważaj, jeżeli nie to masz jeszcze czas na wymianę i spokojnie używaj tej 400 :wink:
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Czy zasilacz wytrzyma

Postprzez Xen w 17 Lis 2011, 22:22

ja miałem 400W od tracera :E :E :E Zmieniłem na chiefteca bo myślałem, że wybuchnie. Niepamiętam, ale na kalkulatorze wyszło około 410w czyli trzeba było zmienić. wszystko to było przy sprzęcie 5600+ ati 4670 2gb ram 2 wentylatory dodatkowe

PS. Zmieniłem na chiefteca 450w, a tobie polecam kupić 550w. Może ci trochę zostanie na zapas, ale wykorzystasz to do OC procka ;)
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 14:39
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Czy zasilacz wytrzyma

Postprzez paintball_0 w 18 Lis 2011, 14:02

Bez urazy ale to, że jestem biedny nie oznacza, że jestem głupi. ;)

Podkręcanie w moim przypadku nie jest ograniczone mocą zasilacza, tylko jakością płyty głównej, która się do tego zwyczajnie nie nadaje. Procesor również należy do bardzo słabej serii i wespół z obecną płytą nie posiada żadnego potencjału OC. Cieszę się, że obeszło się bez wymiany zasilacza i jestem świadomy, że jakikolwiek dalszy upgrade sprzętu będzie wymagał jednoczesnej zmiany zasilacza. Z resztą gdybym miał pieniądze zrobiłbym to już przy zakupie grafiki. ;)

Zasilacz nie grzeje się, temperatura wewnątrz peceta jest stała, procesor grzeje się do około 60 stopni (w spoczunku ok. 40), grafika do 70ciu (w spoczynku ok. 45). Cyrkulację powietrza dla grafiki zapewnia dodatkowy wentylator umieszczony na froncie obudowy (dmucha), oraz dodatkowy wentylator umieszczony na "rufie", wyciągający powietrze z wewnątrz. Całość została tak przemyślana, żeby na grafikę szło tylko chłodne powietrze a ciepłe uciekało częściowo przez zasilacz, a częściowo przez dodatkowy wentyl.

Nie wiem jak będzie z nowszymi grami, to się dopiero okaże, ale nawet jeśli pobór mocy się podniesie, to jedynymi negatywnymi skutkami, jakie odczuję, będą zwiechy i/lub wyłączanie się peceta. Prawdopodobieństwo, że coś się spali jest na tyle małe, że nie biorę go nawet pod uwagę.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Poprzednia

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości