[PYTANIE] Własny schowek

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[PYTANIE] Własny schowek

Postprzez Stalciok* w 21 Lis 2009, 11:28

Przeglądałem pliki treasure_manager i stwierdziłem, że schowków w niektórych lokacjach (przykładowo Prypeć) jest zdecydowanie za mało.

Chciałem więc stworzyć własny schowek - to jest plecak, rurę gazową, niebieską skrzynię, zardzewiałą skrzynię, walizkę, czy też pień starego drzewa i umieścić go - to jest zespawnować w dowolnym miejscu mapy.

Jeśli chodzi o dokładność, to dobrze by było też ustalić kąt, pod jakim będzie stać skrzynia, lub będzie leżeć plecak. Jak umieścić przedmiot na przykład na powierzchni lekko pochyłej, lub lampie w jakimś pomieszczeniu W Prypeci?

Rzecz jasna utworzenie nowego schowka wymaga zapisania go w pamięci gry, pod określoną nazwą. W pliku treasure manager każdy schowek ma swoją nazwę (np: esc_secret_bridge_vagon - czyli wagon nad mostem). I tu mam pytanie jak to wykonać i które pliki mam edytować, aby zapisać swój nowy schowek pod własną nazwą nazwą?

Z tego co wiem schowki na prypeci mają nazwy:

pri_secret_0000
pri_secret_0001
pri_secret_0002
pri_secret_0003
pri_secret_0004,
więc przykładowo mój nowy schowek miałby nazwę pri_secret_0005.

Potem wymaga już ustalenia zawartości i prawdopodobieństwa go napotkania, oraz nazwy i opisu. Te ostatnie elementy jest już raczej łatwo wprowadzić, bo opisują one gotowy schowek i aby to wykonać musimy po prostu edytować plik config/misc/treasure_manager, oraz config/text/pol/stable_treasure_manager

Wie ktoś jak to wykonać?
Stalciok*
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 21 Sie 2009, 23:55
Ostatnio był: 23 Gru 2010, 19:07
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [PYTANIE] Własny schowek

Postprzez Brązowy koń w 29 Paź 2011, 22:30

Ja również "przyłączam się" do tego pytania. Odświeżam temat.
Od kiedy w sieci pojawił się Brązowy koń podpisanie ACTA przez polityków zostało opóźnione. W obecnym czasie Brązowy koń przechwycił dokładne informacje o ACTA i zamierza zainfekować cały internet, jeżeli umowa ta naruszy jego "nieuczciwą działalność" w sieci. Wygląda na to, że Brązowy koń wpłynął na podpunkty ustawy i umowa ma być jedynie gwarantem przeciwności nieuczciwości, ale sama jako tako niczego nie zmieni. Szczegóły tutaj
Czy wiesz, że Facebook już jest zainfekowany ? Tego też dokonał Brązowy koń
Awatar użytkownika
Brązowy koń
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 29 Paź 2011, 13:52
Ostatnio był: 29 Sty 2012, 11:35
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Re: [PYTANIE] Własny schowek

Postprzez The Witcher w 29 Paź 2011, 22:44

http://sdk.stalker-game.com/en/index.ph ... ng_Stashes

Chcesz nowy? All.spawn, skrypty - tam szukaj.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 10:39
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości