[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez zourv w 24 Paź 2011, 20:41

i co mam teraz z nimi zrobic ;] ?
zourv
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 15 Paź 2011, 11:08
Ostatnio był: 25 Cze 2012, 15:39
Frakcja: Bandyci
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 24 Paź 2011, 21:08

Musisz jakoś z nimi żyć... :E Albo zacząć nową grę, lub ich unikać.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Rumcajs93 w 24 Paź 2011, 22:37

hej smoqu mam pytanie czy dało radę by powiększyć ilości i częstotliwość rozmów, tych pomiędzy samotnikami, albo można by dodać komunikaty z bazy samotników powiadamiające o przewidywanym czasie emisji, informacje o nowych wydarzeniach w Zonie (np.: żeby unikać danych miejsc z powodu ustawienia linii frontu walk frakcyjnych, lub o osłabieniu albo wyparciu jakiejś frakcji z Zony). np.:
- Otrzymaliśmy wyniki pomiarów od Sacharowa - emisja odbędzie się jutro popołudniu;
- Naukowcy ostrzegli nas o nadchodzącej emisji, która ma się odbyć dziś rano.
- UWAGA W okolicach barykad na wysypisku trwają zaciekłe starcia Powinności z Oporem. Radzimy unikać tego miejsca żeby nie dostać kulki
- NIEBEZPIECZEŃSTWO Plac Maszynowy jest punktem starć oporu z naukowcami z Czystego Nieba. Znajdującym się w okolicy zalecamy ostrożność
- Z dniem dzisiejszym zostały rozbite ostatnie oddziały Wolności w magazynach wojskowych. Anarchiczne i wyluzowane ugrupowanie zostało wyparte ze świata Zony
- Ostatnimi dniami trwały zaciętę walki Czystego Nieba o przetrwanie w Zonie. Jednak naukowcy nie zdołali utrzymać swojej pozycji i zostali oni rozbrojeni.

Można by jeszcze dodać komunikaty o śmierci stalkera np.:
- Zginął stalker Jurek Wentylator, rana postrzałowa, Dolina Mroku;
- Znalazłem ciało stalkera z dokumentów wynika że to Andriej Szczęściarz, pijawka go załatwiła, Wysypisko;
- Znalazłem PDA nijakiego Maćka Pijawki. Ewidentnie stado mutantów nawet ciała nie oszczędziły, Kordon.
Albo komunikaty z baz frakcyjnych zachęcających do wstąpienia w szeregi, prowokacje skierowane do innych ugrupowań. Można by też dodać trochę odpowiedzi na pytanie "Co nowego w Zonie".

Oczywiście wszystko nie będzie na twojej głowie, można by stworzyć gdzieś jakiś specjalny wątek, gdzie userzy dodawali by swoje pomysły, a ty byś selekcjonował te najlepsze.
Ostatnio edytowany przez Rumcajs93, 25 Paź 2011, 17:37, edytowano w sumie 1 raz
Ja Tu Tylko Sprzątam
:

Swierzbią Paluszki. Co ??

Za ten post Rumcajs93 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Rieekan.
Awatar użytkownika
Rumcajs93
Łowca

Posty: 514
Dołączenie: 22 Lip 2011, 19:32
Ostatnio był: 19 Lut 2023, 12:57
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 86

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Misq675 w 25 Paź 2011, 06:51

Pomysł powyżej jest moim zdaniem pierwsza klasa ja bym był za czymś takim bo te rozmowy stalkerów są bardzo rzadko a fajnie sie je czyta ;]

Pozdrawiam
Misq
"Memento Mori" - Pamiętaj o Śmierci
Awatar użytkownika
Misq675
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 10 Sie 2010, 16:08
Ostatnio był: 13 Lis 2016, 12:49
Miejscowość: Ryczów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 5

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez timitomi w 25 Paź 2011, 20:39

Jak dostać się do Limańska i elektrowni ?

Wybiłem wszystkie frakcje ( nawet monilit się nie specjalnie pokazuje w zonie )tylko wojsko i mutanty biegają.

pozdr.
timitomi
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 01 Paź 2011, 10:20
Ostatnio był: 25 Wrz 2013, 22:26
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 0

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 25 Paź 2011, 20:41

Nie da się. Teoretycznie możesz za pomocą Władcy Zony do TFW, ale to są zabugowane tereny. Długo nie przetrwasz.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Misq675 w 26 Paź 2011, 06:24

Jak dla mnie to za mało tych patroli jest i tak ustawiłem na 100% i kij trafienie na patrol monoliciarzy albo woja to cud da sie jakoś w plikach txt coś zmienić na to ?
"Memento Mori" - Pamiętaj o Śmierci
Awatar użytkownika
Misq675
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 10 Sie 2010, 16:08
Ostatnio był: 13 Lis 2016, 12:49
Miejscowość: Ryczów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 5

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 26 Paź 2011, 08:38

Patroli jest mało bo tak miało być. Taki oddział Wojska potrafi zmiażdżyć kilka posterunków frakcji ( w trybie offline ofc ) więc gdyby spawnowały się co parę minut czasu realnego to miał byś piękne wyrwy na mapie Zony. Te patrole to jak mniemam taki smaczek - jako Samotnik możesz zdobyć trochę broni a jako frakcyjny biegać szybko i ich rozwalać.

A co do plików to nie umiem powiedzieć, sory.

EDIT
Tak przy okazji co ma oznaczać uderzenie przez NPC? Bo czasem zdarza mi się że maszerujący dowódca oddziału ( i chyba nie tylko on ) nie chce ze mną gadać i po chwili wyjeżdża mi z kolby. Spotkałem się z tym chyba też w vanilli i innej części gry ale nie potrafię tego pojąć.
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez nuclear_twister w 26 Paź 2011, 11:38

matekfpol tak jest kiedy nie chce z tobą gadać i masz wyciągnięta broń no i oczywiście ciągle go zaczepiasz ;] On Cię w ten specyficzny sposób uświadamia, że nie będzie z tobą gadał jak masz wyciągniętą spluwę ;] Co jest trochę dziwne mimo wszystko w przypadku gdy tak robi ziomek z naszej frakcji. Ale jak nie chcesz żeby Cię bili to zagaduj ze schowaną bronią ;]
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
Awatar użytkownika
nuclear_twister
Stalker

Posty: 143
Dołączenie: 10 Mar 2010, 14:36
Ostatnio był: 29 Sie 2020, 21:48
Miejscowość: Najstarsze miasto w Polsce :]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Misq675 w 26 Paź 2011, 15:36

matekfpol napisał(a):Patroli jest mało bo tak miało być. Taki oddział Wojska potrafi zmiażdżyć kilka posterunków frakcji ( w trybie offline ofc )


Da sie grać w tego moda w trybie Online ???
"Memento Mori" - Pamiętaj o Śmierci
Awatar użytkownika
Misq675
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 10 Sie 2010, 16:08
Ostatnio był: 13 Lis 2016, 12:49
Miejscowość: Ryczów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 5

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 26 Paź 2011, 16:07

Chodzi mu o tych stalkerów, co są "offline", czyli takie jakby życie poza tym, co widzi gracz. Na to, kto wygra, mają wtedy chyba znaczenie rangi stalkerów i inne czynniki pewnie.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez nuclear_twister w 26 Paź 2011, 16:36

No w trybie offline to działa mniej więcej tak:
Każdy Stalker to token (taki jakby żeton) im wyższa jego ranga tym więcej ma przyznanych tokenów. Dlatego nieraz bywa tak, że dwa oddziały są rozbite przez jeden niemal bez strat. Nie wiem jak dokładnie działają algorytmy przeliczające proporcje tokenów na szanse na wygraną itp ale generalnie więcej tokenów = wygrana.
Wojskowi i monolit mają zawsze wyższą rangę dlatego niosą ze sobą śmierć i zniszczenie.

A rangę stalkera można łatwo sprawdzić. Wystarczy zacząć z nim rozmowę i obok imienia i ikony frakcji jest taki jakby stopień wojskowy (lub jego brak co oznacza najgorsza możliwa rangę).
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
Awatar użytkownika
nuclear_twister
Stalker

Posty: 143
Dołączenie: 10 Mar 2010, 14:36
Ostatnio był: 29 Sie 2020, 21:48
Miejscowość: Najstarsze miasto w Polsce :]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości