Chcesz moda? Wal!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez scigacz1975 w 12 Paź 2011, 16:57

Jeżeli masz regulowany zoom to przybliża od x1.6(celownik susat taktyczny) do wartości podanej w scope_zoom_factor. A tą wartość ustawiasz jak Ci pasuje. = 60 - przybliżenie zerowe, = 30 - przybliżenie x2, = 15 - przybliżenie x4, = 12 - przybliżenie x5, = 10 - przybliżenie x6. Proponuję ustawić w w_vintorez.ltx (bazowy plik vintoreza w katalogu weapons\)na = 10 (czyli x6) bo jak później dołożysz upgrade na większe zbliżenie to może wyjść na minus, a wtedy hocki klocki.

:arrowd: w tym archiwum :arrowd: masz zmienione broń + upgrade (tak że ulepszenia się nie wykluczają a sumują, ponadto w kilku broniach zmieniłem zestaw ulepszeń), plus pancerze tak samo jak broń, technicy nie potrzebują narzędzi, dodatkowo Novikow na Janowie, porucznik i wujek Jar w Prypeci mogą robić ulepszenia. Zadanie na narzędzia zostaje, ale jako quest. Nie muszą mieć narzędzi do zrobienia modyfikacji. Gdybyś jednak chciał dorzuć to do swojego moda to musisz też wrzucić plik ui_icon_equipment. dds (jest w archiwum w textures) oraz pozostałe katalogi bo unikalne bronie i kombinezon znajdowany przy trupie jednego z kumpli kardana, oraz maska znajdowana przy drugim kumplu mają przydzielone osobne ikony w menu ekwipunku i zmieniony wygląd na bohaterze.

http://62298.file4u.pl/download/2778486/full_upgrade_no_items.7z

Edit: :arrowu: poprawiłem archiwum ponieważ zapomniałem dorzucić dźwięki. Przetestowałem - wszystko ok. Nie krzaczy
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Reklamy Google

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Gandohar w 16 Paź 2011, 12:23

Miałbym prośbe na moda lub łatke do moda winter of death 2.0 powodującą znikanie ciał mutantów.
Nigdy nie odwracaj wzroku – czy to od koszmaru, czy od prawdy
Awatar użytkownika
Gandohar
Stalker

Posty: 71
Dołączenie: 13 Wrz 2011, 12:37
Ostatnio był: 11 Sty 2021, 04:07
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez mirzal w 21 Paź 2011, 14:39

:arrowd: w tym archiwum :arrowd: masz zmienione broń + upgrade (tak że ulepszenia się nie wykluczają a sumują, ponadto w kilku broniach zmieniłem zestaw ulepszeń), plus pancerze tak samo jak broń, technicy nie potrzebują narzędzi, dodatkowo Novikow na Janowie, porucznik i wujek Jar w Prypeci mogą robić ulepszenia. Zadanie na narzędzia zostaje, ale jako quest. Nie muszą mieć narzędzi do zrobienia modyfikacji. Gdybyś jednak chciał dorzuć to do swojego moda to musisz też wrzucić plik ui_icon_equipment. dds (jest w archiwum w textures) oraz pozostałe katalogi bo unikalne bronie i kombinezon znajdowany przy trupie jednego z kumpli kardana, oraz maska znajdowana przy drugim kumplu mają przydzielone osobne ikony w menu ekwipunku i zmieniony wygląd na bohaterze.

http://62298.file4u.pl/download/2778486/full_upgrade_no_items.7z

Edit: :arrowu: poprawiłem archiwum ponieważ zapomniałem dorzucić dźwięki. Przetestowałem - wszystko ok. Nie krzaczy[/quote]

Sprawdzałeś to na modzie SGM 1.7 ?
Awatar użytkownika
mirzal
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 13 Wrz 2010, 14:38
Ostatnio był: 27 Lut 2018, 21:04
Miejscowość: Bar woj. Świętokrzyskie
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez scigacz1975 w 21 Paź 2011, 15:34

Nie bo nie mam sgm-a. Ale raczej nic trudnego. Jeżeli chcesz żeby Ci to połączyć to musisz pobrać\wypakować moda którego podałem w osobny katalog, porównać z plikami sgm-a i te pliki które się dublują w sgm skopiować z zachowaniem katalogów i mi podesłać. Na pewno trzeba będzie przerabiać pliki weapons.ltx i ui_icon_equipment.dds
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez MatStaw w 22 Paź 2011, 03:16

A ja mam takie głupie pytanie. Co się stanie jak stalker zje za dużo kiełbasy (chleba, konserw)? Przecież gdy jest głodny to słabnie mu forma, a w przeciwnym wypadku? Dlatego wnioskuje o mod wprowadzający przejedzenie (pogarszające kondycję), i w krytycznym momencie - puszczenie pawia. :) Da się to zrobić?
Pentium Core2 Quad Q9450 2,66GHz ASUS GeForce GTX 570 DirectCU II Highlander 600W Asus P5Q-E Kingston DDR2 4GB HyperX 1066MHz Windows Professional 7 64bit

MatStaw
Wygnany z Zony

Posty: 35
Dołączenie: 14 Paź 2011, 20:35
Ostatnio był: 25 Paź 2011, 00:08
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Wheeljack w 22 Paź 2011, 11:15

Może i się da, ale i tak nikt nie zrobi.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1919
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 15:46
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez eryk09pk w 22 Lis 2011, 17:07

Witam potrzebuje texturki broni z WINTER OF DEATH ULTIMATUM te fajne jak z call of duty
eryk09pk
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 08 Paź 2010, 16:34
Ostatnio był: 15 Wrz 2012, 12:58
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez jos w 26 Lis 2011, 17:33

Marzy mi się mod do Zewu Prypeci, który wprowadzał by realistyczny model obrażeń zadawanych bronią palną.

Oprócz oczywistości typu realistyczny zasięg najbardziej mi zależy na realistycznych obrażeniach tzn.
już jeden strzał z pistoletu jest w stanie zabić (lub sprowadzić do postaci jęczącego zwitka trzymającego się za brzuch) postać bez kamizelki, jeden pocisk wystrzelony z karabinka jest w stanie przebić kamizelkę i zabić lub ciężko ranić postać itd.
Dodatkowo, każdy strzał zjada sporo paska zmęczenia, powodując, że gdy postać która trafienie i nie zginęła ma bezpośrednio po trafieniu kłopot z przemieszczeniem się.
Czyli reakcje w dużej mierze jak w rzeczywistości.

Aha - żołnierze Monolitu powinni mieć dużo większą tolerancję na trafiania niż reszta postaci:D


Drugie moje marzenie dotyczy obciążenia postaci, które by działało na tej zasadzie:
Nie ma klasycznego limitu punktowego przenoszonej masy. Im więcej kg na siebie wpakujemy tym postać się szybciej męczy (ale proporcjonalnie), coraz wolniej idzie i biega, wolniej reaguje na ruchy myszką (coś jak w przypadku dzierżenia SWD czy PKM). Oczywiście zachowania mogą być modyfikowane przez artefakty.


Jakieś szanse, jakieś słuchy, jakieś coś?
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Seranvis w 06 Gru 2011, 23:03

Wiem, że proszę o dużego moda, który być może już istnieje. Mianowicie odkąd pamiętam w zonie brakowało mi... stalkerek. A że przywódca jednej z grup (Clear Sky, fabryka w sektorze "Agroprom") jasno stwierdził, że do zony przybył za swoją dziewczyną, uważam, że zdecydowanie powinny się tu znaleźć jakieś postaci żeńskie. Jak chętnie popatrzyłbym na te zimne suki w SEVAch i "Bułatach"... no, bez nich też :P

Druga rzecz to wcześniej wspomniana możliwość stworzenia własnej grupki stalkerów- no bo rozumiem, że nasz Degtaryev jest pro elo i w ogóle wymiata, ale żeby biegać po zonie samemu? Aż się prosi o atak stada snorków albo pijawek. Dla mnie to po prostu mało realistyczne, żeby stalker w pojedynkę rozwalił Zaton, Jupiter i Prypeć, wyciągnął z anomalii górę artefaktów, wyrżnął najsilniejsze mutanty i jeszcze do tego przeżył. No i żeby po tym wszystkim jeszcze zrezygnował z awansu na rzecz możliwości powrotu do zony... ja po tym chyba od razu poszedłbym na emeryturę i na stałe zamieszkał w jakiejś miłej, egzotycznej mieścinie albo założył organizację najemnych stalkerów, którzy za mnie narażali by dupska w poszukiwaniu artefaktów... tylko poprosiłbym, żeby w ramach uznania moich zasług pozwolili mi zatrzymać gaussa. Ale tu już odbiegam od tematu.

Ostatni mod, o którego bym prosił, to hełm wojskowych stalkerów - zawsze kochałem tą maskę gazową.
Awatar użytkownika
Seranvis
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 06 Gru 2011, 14:59
Ostatnio był: 29 Lis 2012, 01:17
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 1

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Ghost w 16 Gru 2011, 22:44

Pewnie było o to pytanie ale mimo poszukiwań nie znalazłem.
Chcę zrobić lub może już ktoś zrobił moda banalnego w sumie ponieważ chcę po prostu aby broń mogła mieć np.tłumik lub granatnik mimo iż w oryginale tej możliwości nie było.
Wiem że trzeba zmodyfikować linijni w weapons znajdujące się w folderze gamedata ale przecież w oryginale nie ma folderu gamedata w plikach gry więc jak to zrobić ?
Awatar użytkownika
Ghost
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 08 Paź 2010, 08:23
Ostatnio był: 29 Kwi 2014, 20:55
Miejscowość: Głogów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez scigacz1975 w 16 Gru 2011, 23:30

Najpierw musisz wypakować pliki konfiguracyjne z bronią - wszystkie są w katalogu weapons - tu przeczytasz jak wypakować http://mod.stalker.pl/index.php?title=W ... 5%9Bci_gry

Następnie tworzysz w głównym katalogu gry katalog gamedata, w nim katalog configs i do niego wrzucasz katalog weapons z plikami broni.

Teraz zabierasz się za edycję plików broni - przeczytaj to http://mod.stalker.pl/index.php?title=Parametry_broni
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Ghost w 17 Gru 2011, 09:49

Gdzie znajdę katalog weapons. ?
Awatar użytkownika
Ghost
Stalker

Posty: 53
Dołączenie: 08 Paź 2010, 08:23
Ostatnio był: 29 Kwi 2014, 20:55
Miejscowość: Głogów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość