Legalizacja narkotyków

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jesteś za legalizacją?

Tak, wszystkich narkotyków
16
8%
Tak, ale tylko tych miękkich
85
44%
Nie jestem
93
48%
 
Razem głosów : 194

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez MatrixSTR w 09 Paź 2011, 23:52

A ja mam takie pytanie. Rozmawiamy o Marihuanie, czy o innych narkotykach? Bo sądząc po wywodach niektórych na temat uzależnień to ma wrażenie że rozmawiamy o legalizacji Heroiny, albo kokainy...
Zresztą problem legalizacji polega na tym że każdy jej chce z różnych względów. Jedni chcą po to żeby się nie bali ze jak wyjdą na ulicę z gramem to ich zamkną, a inni znowu dlatego że skoro alkohol jest legalny to czemu marihuana miała by nie być skoro jest o wiele zdrowsza i w ogóle.
A co do tych Monarów to mam rozumieć że jak Trawka będzie legalna to nagle wszyscy się rzucą i od razu się przerzucą na cięższe narkotyki? Bo tak wynika z waszych wypowiedzi... Zresztą nie znam nikogo kto by nie palił dlatego że to jest zakazane, bo dostęp jest bardzo łatwy. Pamiętam że jak nie miałem jeszcze 18 lat to ciężej mi było kupić piwo niż marihuanę...
Zresztą siedzę sobie teraz pije piwo bo jest legalne i mogę sobie spokojnie wyjść na dwór i będąc pijanym nawalić jakiemuś dzieciakowi z nudów, a nie mogę wyjść po paleniu gdy jestem spokojny... Dziwne to trochę...
A i słyszał ktoś kiedyś żeby ktoś kogoś zabił/przejechał samochodem/pobił/itd. itp. pod wpływam trawy? Bo ja jakoś sobie tego nie przypominam, więc albo jeszcze nikt tego nie dokonał, albo media jakoś nie rozgłaszają takich spraw. O tym ile przestępstw było pod wpływem alkoholu to nie ma sensu pisać bo o tym słyszy się na co dzień.
I tak na koniec:
:

ciekawe czy ktoś to przeczyta :P

Za ten post MatrixSTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gandzia, Kontroler.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Reklamy Google

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez kis104 w 10 Paź 2011, 01:23

kapucha napisał(a):
kis104 napisał(a):Cóż sam od czasu do czasu zapalę ziółko. Jak na mój gust jest zdecydowanie lepsze od reszty jakichkolwiek narkotyków, których w życiu nie tknę


Bardzo mądre chwalić się tym, i to jeszcze w internecie. A jeżeli nigdy w życiu nie tkniesz innych narkotyków, to z kąt wiesz że trawa jest zdecydowanie lepsza :facepalm: bo tak ktoś powiedział?


Nie chodziło mi o smak, ani odczucia bo faktycznie nie wiem jak jest po nich. Jednak częściej słyszę o ludziach uzależnionych nie od trawy a od tych innych typu heroina itp .

Tajemniczy napisał(a):Poza tym legalizacja spowodowałaby z pewnością wzrost przestępczości. Zwiększyłaby się liczba drobnych kradzieży, rozboi, włamów do sklepu, morderstw. Powód? Ceny narkotyku byłyby zapewne wysokie i nie każdego byłoby na nie stać. Co w tym przypadku najlepiej zrobić? Rozbić jakiś sklep lub zaj@#$ jakiejś emerytce portfel lub wsadzić komuś nóż między żebra i kasa się znajdzie :facepalm: . W dodatku nie mam ochoty płacić kolejnego podatku na terapię osób uzależnionych. Państwo na tym pomyśle jedynie straci a nic nie zyska.


Hmmm czyli według twojej "logiki" im więcej dostępnego towaru (w końcu legalny będzie, wtedy legalni dealerzy wyrosną jak grzyby po deszczu) tym ten towar będzie droższy... Hmmm ma to sens ... Nie no właśnie nie ma najmniejszego sensu! Teraz marihuana jest nielegalna i ciężko ją zdobyć, więc jest droga. Gdy tylko zalegalizują (nie wiem, czy to się stanie, Ale Ruch Palikota wszedł do Sejmu więc. ... ;)) ceny spadną. Jedne z ważniejszych zasad ekonomii ...
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Gandzia w 10 Paź 2011, 06:57

Najwięcej głosów padło na PO i PIS. Nie będzie legalizacji przez te 4 lata. A szkoda, chciałbym zobaczyć jakby Palikot rządził.. W końcu te bałwany już były..
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 10 Paź 2011, 07:46

Przecież Palikot to PO...
Naprawdę można być aż tak naiwnym, by wierzyć w takie obietnice wyborcze?
PiS w 2005r zapowiadał dekomunizację i obniżenie podatków. efekt: żaden,
PO w 2007r. zapowiadało podatek liniowy i ułatwienia dla przedsiębiorstw: efekt ten sam.
Palikot w 2007r. założył komisję "przyjazne państwo" która miała likwidować bariery biurokrtyczne: efekt jedna nowelizacja rozporządzenia o odrolnieniu.

Matrix Strefa14 napisał(a):A co do tych Monarów to mam rozumieć że jak Trawka będzie legalna to nagle wszyscy się rzucą i od razu się przerzucą na cięższe narkotyki? Bo tak wynika z waszych wypowiedzi...

To chyba MS14 nie przeczytałeś tych wypowiedzi dokładnie :P Ehh... Powtórzę chyba trzeci raz: Sama trawa sama w sobie nie prowadzi do ciężkich narkotyków, ale zawsze jest jakiś odsetek, któremu doznania z marysi przestają wystarczać i kontynuują doświadczenia narkotykowe, w efekcie czego niektórzy trafiają o Monaru.

A i słyszał ktoś kiedyś żeby ktoś kogoś zabił/przejechał samochodem/pobił/itd. itp. pod wpływam trawy?
Słyszałem o wypadkach drogowych w tym ze skutkiem śmiertelnym gdzie sprawca był pod wpływem lekkich narkotyków.
Ostatnio edytowany przez Terminus, 10 Paź 2011, 09:26, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Lucjusz w 10 Paź 2011, 10:38

Legalizacja nic nie da bo już teraz kto chce ten i tak kupi kto nie chce ten nie kupi. A zalegalizowanie to by było zaakceptowanie narkotyków jako coś normalnego, przyzwolenie na ćpanie. Efekt byłby taki, że młodzież by ćpała bo może. Bo skoro legalne to znaczy, że wolno i wyrosłoby kolejne pokolenie zdymanych hippisów. A narkotyki nie są dobre. Wiem co mówię bo wychowując się w "wesołej" dzielnicy od małego miałem styczność z drugami. Widziałem jak ludzie zaczynali od trawy, jedni na niej kończyli a inni kończyli na dworcu zbierając "na bilet do Warszawy". Nawet sama trawa po iluś latach jarania zrobi z Ciebie debila. Wieczna zamuła i śmiech bez powodu, naprawdę cool i trendy. Zabawa z drugami to jak zabawa z ogniem, każdy się kiedyś sparzy. A argument, że ktoś bierze i chciałby mieć na własny użytek bez obawy odsiadki jest durny. Jeżeli robię coś "złego" to robię to tak, żeby mnie nie złapali a jak złapią to konsekwencje biorę na klate a nie pie.dole żeby to zalegalizować bo mi się nie chce siedzieć. Jestem osobą, która kiedyś brała różne śmieszne rzeczy i nigdy mi nie przeszkadzało, że to jest nielegalne.

A i słyszał ktoś kiedyś żeby ktoś kogoś zabił/przejechał samochodem/pobił/itd. itp. pod wpływam trawy?
Tak słyszałem wiele razy o pobiciach pod wpływem drugów. Spora część zatrzymanych po bójkach na meczach, koncertach itd ma przy sobie drugi albo jest pod ich wpływem. Ba nawet jakiś senator bawił się z dziwkami i koksem i nic mu nie zrobili tylko dziwkom :D
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Iceformen w 10 Paź 2011, 11:15

No ładnie- całe życie myślałem, że tytoń to roślina. Moje życie straciło sens a kolory straciły barwy.


Myślisz że w fajkach jest tylko tytoń ? Sam pale i wiem że niezle mieszają z tymi papierosami dodają jakieś gówna kombinują i modyfikują.
Depressive Black Metal
Iceformen
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 27 Sty 2011, 13:48
Ostatnio był: 27 Mar 2016, 14:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 17

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez adin w 10 Paź 2011, 12:01

Gandzia napisał(a):Najwięcej głosów padło na PO i PIS. Nie będzie legalizacji przez te 4 lata. A szkoda, chciałbym zobaczyć jakby Palikot rządził.. W końcu te bałwany już były..

Najwidoczniej znasz i lubisz uczucie dy*ania bez mydła skoro pasowały by ci żady takiego pajaca.

A i słyszał ktoś kiedyś żeby ktoś kogoś zabił/przejechał samochodem/pobił/itd. itp. pod wpływam trawy?

Gdyby wystarczyło dmuchnąć w coś a'la alkomat to uwierz mi że na pewno byś usłyszał mądralo. Ślepy fanatyk widzę :E
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez xionc w 10 Paź 2011, 12:55

Nie spinaj sie tak bo ci żyłka w dupie pęknie, panie ortograficzny, "żądy"?
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Gandzia w 10 Paź 2011, 13:24

Dobra, to pokaż mi pajaca, który "dobrze" "ż"ądził. I nie wymieniaj mi Jagielonów :wink:
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 10 Paź 2011, 13:37

Bolesław Chrobry i Stefan Batory :E
[krótki i nic nie wnoszący do dyskusji post]
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez adin w 10 Paź 2011, 13:48

xionc napisał(a):Nie spinaj sie tak bo ci żyłka w dupie pęknie, panie ortograficzny, "żądy"?

Ja jestem spokojny w brew pozorom a ty czepiasz się o jedną literówkę, czyżby brak ci już argumentów? Moja żyłka nie ruszana, a jak tam twoja? http://republika.pl/blog_sy_4395968/7186320/tr/palikot_z_penisem.jpg po zabawie?
Zamiast dbać o dobro kraju i młodzieży zajmujecie się tylko swoim nochalem "ucone" wieczne studenciaki i nieroby w większości. Zapraszam pod Kolumnę 11go, aha, wydzwońcie też swojego palikota.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: Legalizacja narkotyków

Postprzez Terminus w 10 Paź 2011, 13:54

Moderator – osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie i/lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym – publikacja treści zależy wtedy od moderatora - lub w trybie nieprewencyjnym. [źrófło: wiki]

[macha radośnie do Atiego]

Uwagi moderatora:

[ati radośnie odmachuje]
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości