0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Postprzez Fred w 31 Lip 2007, 22:43

cozzy88 napisał(a):
xionc napisał(a):Dobry zart H@H@H@. Tyle to kosztuja gry u pana ivana z lozka polowego a nie oryginaly.

Tu masz link do"pana Iwana"jeśli nie potrafisz sam znalezc.
Kod: Zaznacz wszystko
http://tid.com.ua/tid1/showcasedtl.php?id=135864


A tak gra w 100% po ukraińsku czy też w wersji angielskiej??
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Reklamy Google

Postprzez shadow-face w 02 Sie 2007, 08:32

Czlowiek jak chce to moze( a zwlaszcza Polak). Odczekałem, zarobilem i swoj wlasny egzemplarz wreszcie kupiłem. Niebyło proszenia sie rodzicow, ani pozyczania.
Zarobilem, uszczupliłem budzet i teraz mam. Co prawda teraz bedzie stał na polce i kurzyl sie ale co mi tam... czekałem na gre to na komputer tez poczekam.

Wiele razy padało hasło, jak ja zdobede pieniadze na gre i wogole. Rodzice mi nie dadza, a do pracy nie pojde bo jestem za mlody. Przyznam szczerze, ze stojac w kolejce, aby zaplacic, reka mi drzała na portfelu. Czlowiek im starszy, tym wiecej ma wydatkow, wiecej problemow a to rodzina, OC samochodu, zatankowac gruchota i takie tam. Im jest sie starszym, tym ciezej podjac taka decyzje. Jednak nie złamałem sie...
Inni tez tak moga, pod warunkiem, ze znajda w sobie sile, by uzbroic sie w cierpliwowsc.
sumiennie zbierac, odkladac, az wreszcie zakupic.
W życiu jest tylko jeden poziom trudności... HARD
Awatar użytkownika
shadow-face
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 20 Cze 2007, 10:43
Ostatnio był: 13 Lis 2014, 00:05
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Postprzez Polski zolnierz w 02 Sie 2007, 13:11

Ja oszczędzałem na STALKER'a już dawno. No i kupiłem oryginał w wersji PL. Jestem zadowolony. Sam kiedyś też jechałem tylko na piratach ale to nieopłaca sie całkowice, teraz kary plus praktyczny brak możliwosci grania w MP. Dlatego moje gry to w 100% oryginały...jednak ceny ciągle powalają... ale kiedyś myśle będziemy więcej zarabiali (przynajmniej moje pokolenie :P). A tak wogóle to gdzie można kupić kolekcjonerską wersje?
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Postprzez Vaniol w 02 Sie 2007, 13:16

Ja kupiłem jakieś 3 tygodnie temu, wcześniej grałem na piracie. Ale uzbierałem siano na oryginał i teraz dumnie stoi na mojej półce ;D. A niedługo zrobie sobie koncik Only4Stalker ;D i tatuaż z henny na przedramieniu ;d. Kumple ciagle mi gadają że te promieniowanie zlansowało mi mózg :wink:
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Postprzez cozzy88 w 02 Sie 2007, 13:43

Fred napisał(a):
cozzy88 napisał(a):
xionc napisał(a):Dobry zart H@H@H@. Tyle to kosztuja gry u pana ivana z lozka polowego a nie oryginaly.

Tu masz link do"pana Iwana"jeśli nie potrafisz sam znalezc.
Kod: Zaznacz wszystko
http://tid.com.ua/tid1/showcasedtl.php?id=135864


A tak gra w 100% po ukraińsku czy też w wersji angielskiej??

W100% po rosyjsku.
[img=http://images26.fotosik.pl/45/40b6fcb90d7533cdm.jpg]
Awatar użytkownika
cozzy88
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 09 Cze 2007, 16:30
Ostatnio był: 08 Paź 2022, 23:19
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Postprzez Ghost Stalker w 03 Sie 2007, 21:42

Trzy miesiące koszenia trawników w weekendy, ale w końcu zarobiłem kase. I jestem dumny z siebie, bo choć mógłbym grać nawet w ukraińską wersje(język znam prawie jak polski), to jednak wsparłem polski rynek i kupiłem orginał! :D
Awatar użytkownika
Ghost Stalker
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 03 Lip 2007, 08:56
Ostatnio był: 26 Sie 2007, 18:15
Miejscowość: Lwów
Kozaki: 0

Postprzez Szalony Iwan w 04 Wrz 2007, 10:23

Ja se kupiłem orginał i mi nie działa nieżlel sie wkurzyłem bo wydałem 90 zł na polska wersje a nawet błąd jest wyświetlany chyba po niemiecku zna może ktos przyczynę tego??

MCaleb: FAQ!
Awatar użytkownika
Szalony Iwan
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 03 Wrz 2007, 20:48
Ostatnio był: 22 Sty 2013, 01:00
Miejscowość: Bydgoszcz
Kozaki: 0

Postprzez msokol w 18 Paź 2007, 11:27

hmm... tak sobie czytam te Wasze wypociny o piractwie...

Stać ludzi na dobry komputer? Myślę, że nie wielu... Doszły Was słuchy o ratach? np tak popularnych ostatnimi czasy 0%?? Czy grę komputerową też dostanę na raty? Często cena gry sięga jednej raty za komp. Koszt gry+rata za kompa może okazać się zbyt duża dla niektórych. Może jestem w błędzie? Czy gry pirackie trzeba kupować? Czy trzeba je samemu ściągać? A nie można bezpłatnie przegrać sobie pirata od znajomego? Wypraszam sobie teksty typu, że śmieszne jest sprawdzanie gry na piratach... W znaczym stopniu wolę sprawdzić grę na piracie niż demie. Każdy wie, jak to jest z demami. Zresztą to na demo trzeba wydać pieniądze - zakup magazynu komputerowego, czy ściągnąć je z internetu, bo rzadko kto ma demo na płytcę.

Od pirata zacząłem S.T.A.L.K.E.R.A, czy np. SILENT HUNTERA III, i IŁa-2, oraz SILENT HUNTERA IV. Stalkera kupiłem, bo okazał się fajną gierką, a nie chciało mi się kombinować z crackami do każdego z patchy - z oryginałem nie ma żadnych problemów. To samo z IŁ-2 i SILENT HUNTERem III, a np na Silencie IV się przejechałem, bo okazał się (dla mnie) totalną porażką z mnóstwem błędów, które niestety występowały tak samo licznie w oryginale, a każdy kolejny patch likwidował ich tylko niewielką ilość.

Więc proszę nie piszcie, że jak kogoś stać na kompa, to stać również na oryginalną grę. Nie mam czasu grać, więc nie gram wiele tj. w różne gry i stać mnie na oryginały. Jakbym miał czas grać i chciałbym pobawić się różnymi produkcjami, to zapewne nie byłoby mnie stać na oryginalne wydania, choć pracuję i zarabiam, zarabia również moja narzeczona. Oszczędźcie więc komentarzy rodem z PISu... Jak jest każdy widzi!! Chciałbym, aby ludzie nie sięgali tak często po piraty, naprawdę. Myślicie dlaczego w innych, zachodnich krajach ludzie kupują oryginały, dlaczego dużo gier i programów przysyła ludzią rodzina z zagranicy? Bo tam kosztują podobnie, jak u nas, tylko zarobki są inne. Tam łatwiej o gry z drugiej ręki, jak i o muzykę na płytach CD. Dlatego potrzebne są również spolszczenia i nie koniecznie zostaną użyte do pirackich kopii.

Myślę, że to już wszystko, co chciałem w tym temacie napisać..

Acha... to mój pierwszy post, więc chciałem się przywitać... Pozdrawiam Wszystkich, bez wyjątków.
msokol
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 08 Paź 2007, 09:15
Ostatnio był: 18 Paź 2007, 15:51
Kozaki: 0

Postprzez Nieznany w 18 Paź 2007, 16:22

Może nie wszystkich stać tu się zgodzę. Ja też portfelem nie grzeszę, ale jeśli chcę kupić grę oryginał to potrafię się zmobilizować i zbierać kasę, i tym sposobem mogę zakupić cztery, pięć gierek rocznie. Dużo wyrzeczeń to kosztuje, ale jak dla mnie warto.
Nieznany


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez fef w 18 Paź 2007, 20:16

Poki co jechalem na piracie, wiecie, pierwszy rilis w sieci i ssanko. Teraz sasiad kuzyn zakupil, wiec moge pozyczac kiedy chce plytke, ale i tak zamierzam miec wlasny oryginal. Poczekam az stanieje, a i wydatkow bierzacych bedzie mniej.
Awatar użytkownika
fef
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 03 Wrz 2007, 23:17
Ostatnio był: 06 Paź 2008, 16:37
Miejscowość: Agropolis
Kozaki: 0

Postprzez Rzeznik Empiru w 23 Paź 2007, 14:04

BasseB napisał(a):u nas tez tak jest! prawo konsumenckie głosi, że masz mozliwość w terminie 7 dni od daty zakupu zwrócic produkt, jeśli nie spełnia on Twoich oczekiwań. -wszystko pod odpowiednimi obostrzeniami - paragon, towar nie noszący śladów uszkodzeń lub uzytkowania obniżającego jego wartość.
W przypadku braku paragonu(dowodu zakupu)sytuacja się zmienia.


Można oddać wszystko bo np nam sie jednak nie podoba i oni takie zwroty bez szemrania przyjmują. A jak chciałem zwrócić grę w sklepie to 40 minut trwała rozmowa a po co a za co i sprawdzanie wszystkiego co sie da by mi tylko nie zwrócić pieniędzy.

tu poruszę kwestię ucziwości, wychowania itp.
Wiesz jaki procent klientów zasłania sie prawem konsumenckim zwracając grę, którą w domu zainstalowali, skopiowali itp.
Najprostszy sposób - kup, skopiuj, oddaj.



Chciałbym aby to rozwiało wszelkie wątpliwości;
"Odpowiedź brzmi - sprzedawca nie musi przyjąć z powrotem towaru, który nie ma wad, jest zgodny z umową.

Konsument musi mieć świadomość, że decydując się na kupno jakiegoś towaru, zawiera wiążącą umowę i nie powinien oczekiwać od sprzedawcy, że ten będzie skłonny bez uzasadnionego powodu ją rozwiązać. Rozwiązanie takiej umowy jest gestem dobrej woli sprzedawcy wobec konsumenta (uprawnienie do zwrotu zakupionej rzeczy w terminie do 5 dni obowiązywało do 1995r.).
Tym samym brak jest obecnie instrumentu prawnego, który zmuszałby sprzedawcę do przyjęcia towaru bez wad i zwrócenia konsumentowi pieniędzy lub wymienienia go na inny. Wyjątek stanowi zakup towaru poza lokalem przedsiębiorstwa (np. zakup od akwizytora) lub na podstawie umowy zawartej na odległość (np. z katalogu wysyłkowego lub przez internet). Wówczas konsumentowi przysługuje prawo rezygnacji z towaru bez podania przyczyn w terminie 10 dni od zawarcia umowy. Wystarczy przed jego upływem złożyć (wysłać listem poleconym na adres sprzedawcy) oświadczenie na piśmie.

Sprzedawca może więc, ale nie musi przyjmować z powrotem pełnowartościowego towaru. Również zamiana nietrafionego zakup na inną rzecz jest zależna od dobrej woli sprzedawcy. Sprzedawca musi przyjąć jedynie towar, który posiada jakąś wadę - w ramach reklamacji złożonej przez klienta.

Zdarzają się jednak sklepy, z reguły duże markety, w których wprowadzono takie prawo w regulaminach wewnętrznych. Konsument ma wtedy możliwość zwrotu takiego towaru w terminie pięcio - lub dziesięciodniowym przy zachowaniu warunków regulaminu."

Sprawy piractwa to nie rozwiąże ale naświetli regulację prawną dotyczącą reklamacji i to wszystkich produktów.
Awatar użytkownika
Rzeznik Empiru
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 24 Cze 2007, 15:50
Ostatnio był: 14 Gru 2017, 23:41
Kozaki: 0

Postprzez Marked One w 23 Paź 2007, 15:30

Racja nagyatsu, ja i koledzy robimy to samo. Ale po co gadać o miejscach gdzie sie te gre kupiło. Lepiej poruszcie temat prosto z mostu o tej cudnej gierce. Fajny jest ostatni pojedynek na arenie, ale i tak nic nie dostaniesz. :o
Awatar użytkownika
Marked One
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 04 Paź 2007, 15:04
Ostatnio był: 21 Mar 2010, 03:26
Miejscowość: Skąś
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości