[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 07 Sie 2011, 15:48

vandr napisał(a):Z tego co wiem, przy instalacji będą do wyboru trzy hudy...a podmiana tekstur, shaderów itp to jest to zabieg tak prosty, że nie trzeba narzekać.

Dla mnie hud może być nawet obsrany a na poważnie standard lub taki jak w OL czyli podstawowy z pierwotnej wersji zdaje się. Nie jestem zwolennikiem bajerów tylko to co napisałem to już tylko dlatego że jak chcą mega cudo to niech popróbują to i owo. Szkoda że ekipa bawiła się w durne tetrisy w PDA zamiast bawić się w resztę moda ktory może i by wyszedł teraz... Powiem tak... Większość z was zagrała by w to nawet gdyby miała grafikę niczym mario czy minecraft bo to nasza pasja lecz inni userzy czy poczciwi gracze ceniący sobie świetną grafikę modem zgardzą :/ Szkoda... Niech DezoWave się lepiej pośpieszy bo czekanie na tego moda jak widać u Sovieta ogranicza czasem do myślenia MODA NIE BĘDZIE :D Ale będzie. Tyle co oni musieli odpuścić dla prac nad tym modem to na pewno nie zmarnują... Cóż... Znów się dopuściłem spamerskiego posta i Jalkavaki będzie marudził :D
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 08 Sie 2011, 13:53

@djcycu

Gardzę modami niedopracowanymi, gdzie mega fabuła tonie pod zwałami śmiecia, niedopracowania, nędznych skryptów i tekstur wyglądających jak wyselekcjonowane metodą losową. Innymi słowy gardzę grami, w które nie da się grać z powodu niedoróbek technicznych.

Wymienione przez ciebie Mario i Minecraft są przyzwoicie dopracowane pod względem technicznym i nigdy nie uważałem ich za brzydkie. Tutaj nie chodzi o ilość pikseli, czy rozdzielczość tekstur. Chodzi o wyczucie i zmysł estetyczny.

Skoro, jak twierdzisz, HUD może być nawet obsrany, to pewnie i tekstury w negatywie by ci nie przeszkadzały? Albo bug-trapy co 20 metrów?

Na Narodną Soljankę też narzekają tylko ci ceniący sobie świetną grafikę?

Jak już o Soljance jesteśmy, ja bym chętnie w LA zobaczył HUD z jednej z wersji wyżej wymienionego moda, gdzie wszystkie dane mamy w PDA właśnie. Żadnych dodatkowych wyświetlaczy przyklejonych do krawędzi ekranu. PDA dynda sobie w prawym górnym rogu, przełączone na widok mapy Zony, a wszystkie wskaźniki wyświetlane są na nim w formie graficznej i cyfrowej.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez smoq2 w 08 Sie 2011, 14:05

Gardzę modami niedopracowanymi, gdzie mega fabuła tonie pod zwałami śmiecia, niedopracowania, nędznych skryptów i tekstur wyglądających jak wyselekcjonowane metodą losową. Innymi słowy gardzę grami, w które nie da się grać z powodu niedoróbek technicznych.


Brzmisz Pan jak krytyk filmowy. Fanem LA to może nie jestem (mam nadzieję, że po premierze to się zmieni) ale moim zdaniem twoja uwaga jest trochę zbyt ostra. Może by tak użyć innych słów niż "gardzę" i "śmieci" nie mając doświadczenia (Mogę się mylić, lecz w to wątpię. W takim wypadku zwracam honor.) w robieniu modów, i nie potrafiąc pojąć ile czasu, energii i serca zabiera zrobienie nawet najmniejszej zmiany. Każda, nawet najdrobniejsza modyfikacja zasługuje na choćby szczątkowy szacunek, tak samo jak każde, nawet najbrzydsze dzieło sztuki nie zasługuje na oplucie.
Ostatnio edytowany przez smoq2, 08 Sie 2011, 17:02, edytowano w sumie 1 raz
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez jaras76 w 08 Sie 2011, 14:16

O ty modzie już wiele napisano. To samo było z samym stalkerem też wiele lat upłyneło od zapowiedzi do wydania. Trzeba poczekać na wydanie i tak aby mod był grywalny.
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 08 Sie 2011, 19:19

@smoq2, przesada była jak najbardziej zamierzona, odnosiłem się bezpośrednio do posta djcyca, który wspominał o "gardzeniu". Powinienem był wziąć to słowo w cudzysłów, obyłoby się bez wyjaśnień. Djcycu miał prawdopodobnie na myśli to, że "wzgardzi- ominie, nie zagra, nie zwróci uwagi, oleje". Przez użycie tego samego słowa chciałem pokazać, że chociaż jestem fanem gier fabularnych- tj takich, gdzie fabuła jest jasno określona (obojętnie jak prowadzona)- nie będę zawracał sobie głowy grą, która jest niegrywalna ze względu na problemy techniczne lub niezrównoważoną wizję artystyczną.
Przez "śmieci" miałem na myśli braki w dopracowaniu oprawy audio/video. Artefakty, tekstury niskiej rozdzielczości, tego typu sprawy.

To prawda, nigdy nie zrobiłem żadnego moda. Ale to nie oznacza, że nigdy nie próbowałem. ;) Po prostu nie wrzucam każdego stworzonego przez siebie "dzieła" w sieć.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 09 Sie 2011, 00:09

Ty mnie paintball najzwyczajniej nie zrozumiałeś... Miałem na myśli to że nie potrzebuję pierdół w PDA, nie wiadomo ile wersji huda itd... Ale nie mówię że bugtrapy by mi nie przeszkadzały. Minecraft i Mario są owszem kultowe i napisałem właśnie że tylko pasjonaci potrafią dostrzec piękno tych gier. Ty zbyt płytko zinterpretowałeś moją wypowiedź i zrodziłeś małe zamieszanie... Ja nie muszę mieć w grze grafiki... Ja potrzebuję doskonałej fabuły i nieprzeciętnej stabilności moda.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 09 Sie 2011, 08:21

Nie ma sensu drążyć tematu. Nie mam zamiaru zmieniać stanowiska, ty również. Rozejdźmy się w pokoju. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez atikabubu w 12 Sie 2011, 17:44

Nowy news milordowie, taki bardziej "od kuchni". ;)

http://www.dezowave.com/voice-bloopers/
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive impulse_101.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez impulse_101 w 13 Sie 2011, 21:40

Brzmi świetnie, lepiej niż polskie doublingi w grach które są jak dialogi z gumisiów :E
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 13 Sie 2011, 22:09

Masz coś do dialogów z Gumisiów, co? Co? >:(

Trzeba przyznać, że jak człowiek chce, to i potrafi. Nieźle brzmią te dialogi, kolesie się bardzo postarali. Wrzaski prześwietne! :D

Dobrze wiedzieć, że fabuła nie jest w proszku, o czym świadczą nagrywane dialogi. Osobiście chciałbym, żeby cała fabuła była przedstawiona z perspektywy gracza bez niepotrzebnych cut-scenek i fruwającej kamery. Efektownie to wygląda na trailerach ale kiedy kieruje się postacią w skrajnie niebezpiecznych warunkach, gdzie zewsząd czai się niebezpieczeństwo, takie zabiegi mogą co najwyżej rozpraszać.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Michu w 26 Sie 2011, 21:22

A z tamtego linku przypadł do gustu mi środkowy screen... to jest klimat! Opuszczone fabryki, burzowe chmury i szaro bure otoczenie. Mrał :)
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez jaras76 w 26 Sie 2011, 22:20

Jak widze nowego posta to zawsze mam taką nadzieje że zobacze linka z dowlandem. Jeszcze czekam jak wielu i dobrze wiedzieć że prace idą do przodu.
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości