S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez StalkerCiastek w 20 Lip 2011, 16:56

I nie napalaj się za bardzo na 2 część. Jej obecność na konsolach sugeruje, że seria może odpłynąć w stronę właśnie casuali, co może skutkować zwiększeniem intensywności rozpierduchy i zepchnięcia na dalszy plan fabuły.

dyster - > W moim przypadku to zbawienie. Na moim laptopie CoP śmiga ledwo na średnich, więc o komfortowym graniu w dwójkę mógłbym pomarzyć. Zbieram kasę na Xboxa 360. Pogram na nim w Wiedźmina 2, Mass Effecta 3, Stalkera 2 i pewnie jeszcze wiele innych ciekawych gier. Pier**** PeCety. :E
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez dyster w 20 Lip 2011, 18:21

@Glaeken

Cóż innego by mieli mówić? Wszyscy twórcy gier obiecują wiele, a jak jest okazuje się w praniu.
Jakież to szumne zapowiedzi poprzedzały Obliviona, jako fanatyk Morrowinda się na nie nabrałem i do dziś mam żal do Bethesdy. Na tyle duży że nie zamierzam ruszać Skyrim :)
No i fakt że grupa autorów książek ma pracować nad fabułą nie znaczy dla mnie nic, bo nawet jakbym chciał, nie jestem w stanie przeczytać żadnej :).

Jednak jeżeli zapowiedzi towarzystwa z GSC się sprawdzą, to będę w siódmym niebie, bo dostanę starego, dobrego Stalkera w ulepszonym wydaniu.

Pier**** PeCety. :E


A żeby Ci po zakupie konsoli ogłosili wydanie nowej generacji pudeł w ciągu pół roku! :D
dyster
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 19 Lip 2011, 12:38
Ostatnio był: 21 Lip 2011, 10:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 5

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Stalkerka91 w 20 Lip 2011, 19:52

hahahah pimimo tego jak bardzo uproszcze sprawe dla was to nadal za trudne do skumania.

Kolega wspomnial o gnostycyzmie- coz, masz poniekad racje. wg mnie ludzkosc (ta lepsza czesc, filozoficzno artystyczna) dazy do poznania samego siebie. z gnostycyzmu wywodzi sie tak naprawde satanizm. ten jest uosobieniem myslenia o wszelkim zlu i jest w sumie tematem filozofii od poczatków cywilizacji ludzkiej i przejawia się w wielu światopoglądach.

dla mnie cyberpunk jest środkiem przekazu pewnych obaw, a z nimi związanej wszelkiej psychologii.

nie wiem w jakim świecie żyjecie, ale wydaje się wam, że cyberpunk zaistnieje tylko w krajach wysoko rozwiniętych. dla mnie to bzdura, bo prędzej czy później opanuje większość świata. Zona jest obiektem zamkniętym, do tego należała do bloku socjalistycznego, który jest stereotypowym antagonizmem szału technologicznego. ile byście nie pier.dolili o akirze i gitsach, dla mnie nie ma sensu patrzeć na sztampowe przykłady. wole uzupełniać pewne teorie, skoro widze w nich luki do wykorzystania i wcale nie widzę, żeby mijał się z gatunkiem. po prostu chcę rozwijać inne pola cyberpunku. nie tylko transhumanizm żuli.

grałam w fallouta i nie podszedł mi. stalker jest bardziej realistyczny i bardziej zdystansowany i to mi sie podoba. gra dla dorosłych.

podsumowując: nie uważam stalkera za płód esencji cyberpunku, ale widze tutaj aspekty często w nim stosowane. jeśli ich nie załważasz- to albo daj sobie spokój, albo spróbuj użyć mózgu zamiast łapać mnie za słówka.

Uwagi moderatora:

A mówili żebyś wielkich liter używała, warn. - Wheeljack

Za ten post Stalkerka91 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Werewolver, Realkriss, tomasz4815, GhostRider44, Piterxd.
Stalkerka91
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 22:10
Ostatnio była: 05 Wrz 2011, 00:26
Kozaki: -2

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez clearskystalker w 20 Lip 2011, 20:02

,,MI-24! Wać panie :) Owszem to by było miłe doświadczenie... Ale na pierwszy rzut powinni ładnie wykonać wnętrza aby te zegary czy dziury po nich milej się oglądało i komponowało się do reszty (nie muszą się ruszać!)''

djcycu niestety nie mogę się z tobą zgodzić :) chodziło mi o tego latającego byka :

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 40&bih=736
clearskystalker
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 06 Lip 2011, 03:12
Ostatnio był: 04 Wrz 2013, 11:20
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Werewolver w 20 Lip 2011, 20:06

Eeee tam... Hind byłby lepszy
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Glaeken w 20 Lip 2011, 20:12

@Dyster:
To prawda, obiecywać mogą wiele a wykonać niewiele lecz jestem bardzo dobrej myśli. Zwróć uwagę na różnice między Czystym Niebem - najsłabsza część cyklu ze względu na ilość bugów, nieudaną próbę wprowadzenia wojen frakcji no i szybkość jej wypuszczenia na rynek, wygląda na to, że był to pewnego rodzaju eksperyment z tytułem - a Zewem Prypeci, w którym wszystko to co było niezgrabne, źle działające, niedopracowane, zabugowane wywalono lub poprawiono a świat Zony wreszcie otwarto. Postęp jak na to studio był kolosalny. Nagle pozałatali co trzeba było, zoptymalizowali grę i to po poprzedniej wpadce.

dyster napisał(a): No i fakt że grupa autorów książek ma pracować nad fabułą nie znaczy dla mnie nic, bo nawet jakbym chciał, nie jestem w stanie przeczytać żadnej :).

Cierpliwości ;)


Porponuję żeby modkowie oddzieliły posty dot. S2 od postów dot. porównania go do nurtu cyberpunku i przeniesli go do nowego tematu, bo co drugi post toczy się inna dyskusja i coraz ciężej jest się połapać.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Stalkerka91 w 20 Lip 2011, 20:15

przystaje na tę opcje, albo moge dokończyć wątek na privie z osobami które wykazały się posiadaniem mózgu i przejawem zainteresowania tematem :)

Za ten post Stalkerka91 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KoweK, djcycu.
Stalkerka91
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 22:10
Ostatnio była: 05 Wrz 2011, 00:26
Kozaki: -2

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 20 Lip 2011, 20:35

Spokojnie, na szczęście tylko wśród Ciebie jest "ewenement" myślenia, że S.T.A.L.K.E.R. idzie w stronę cyber-punku. Mam nadzieję, że nikt w przyszłości z fanów gry nie wyskoczy z takimi stwierdzeniami... chociaż będzie z czego się pośmiać. ;)

- - -

S2 od postów dot. porównania go do nurtu cyberpunku i przeniesli go do nowego tematu, bo co drugi post toczy się inna dyskusja i coraz ciężej jest się połapać.

Żartujesz? Nad czym dyskutować? Nad wymysłem jednej użytkowniczki? Proszę Cię. :D Fakty są oczywiste.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Dzisiaj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Glaeken w 20 Lip 2011, 20:43

Tu nie chodzi o poglądy, temat za bardzo rozdwoił się.

Uwagi moderatora:

Rozumiem. Ale dyskusja już raczej skończona, bo Stalkerce skończyły się argumenty.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez kubu k w 20 Lip 2011, 20:48

Takie dyskusje podejmujecie, że aż głowa mała.
1. Stalker nie był i nie będzie symulatorem.
2. Stalker nie jest "szary", nawet w pewnych momentach mam ochotę podziwiać krajobrazy.
3. Nie oczekuję od stalkera jakichś wymyślonych kryteriów tylko grywalności i "wkręcenia" się w klimat (najważniejszy)
4. Zgadzam się z djcycu co do x18, sam raz w nocy przestałem grać przez to laboratorium (delikatny strach).
4. To nie jest cyber coś tam, przynajmniej tego nie przypomina.
5. Nie mylić tej gry z innymi, ponieważ wg. jest jedyna niepowtarzalną.
6. Współczuję tym co chcą stalkera przerobić na totalne gówno.
7. Grafika nie jest najważniejsza.
Siedem punktów głównych (wg. mnie) po przeczytaniu całego tematu.
pozdrawiam
kubu k
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 10 Cze 2011, 20:55
Ostatnio był: 31 Paź 2019, 21:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 13

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez djcycu w 20 Lip 2011, 21:06

clearskystalker napisał(a):djcycu niestety nie mogę się z tobą zgodzić :) chodziło mi o tego latającego byka :

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 40&bih=736


Ja myślałem że ty chciałeś tego MI który jest w grze już od SoC :D Stąd się minęliśmy koncepcjami :) No powiem ci że nie latałem takim cudeńkiem. Jedynym dwuśmigłowym jakim mi się fajnie latało był Ka-50 którego mogli by dać np do misji gdzie Striełok będzie uciekał a w pogoń ruszy Czarny Rekin którego by można było potem buchnąć ale to tylko taki se mój skok fantazji którego komentować nie musicie :D
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez dyster w 20 Lip 2011, 21:11

Glaeken napisał(a):To prawda, obiecywać mogą wiele a wykonać niewiele lecz jestem bardzo dobrej myśli. Zwróć uwagę na różnice między Czystym Niebem - najsłabsza część cyklu ze względu na ilość bugów, nieudaną próbę wprowadzenia wojen frakcji no i szybkość jej wypuszczenia na rynek, wygląda na to, że był to pewnego rodzaju eksperyment z tytułem - a Zewem Prypeci, w którym wszystko to co było niezgrabne, źle działające, niedopracowane, zabugowane wywalono lub poprawiono a świat Zony wreszcie otwarto. Postęp jak na to studio był kolosalny. Nagle pozałatali co trzeba było, zoptymalizowali grę i to po poprzedniej wpadce.


Ciężko mi się wypowiedzieć o postępie Zewu w stosunku do CS, bo w Zew zacząłem grać... 2 dni temu :). Czyste Niebo udało mi się ukończyć w tym miesiącu, mimo iż posiadam grę od premiery. Próbowałem podchodzić do niej wielokrotnie, ale do końca dobrnąłem niedawno. No ale póki co najnowsza odsłona Stalkera robi pozytywne wrażenie. Zniknął tłok z Clear Sky, a właśnie taka pusta Zona podoba mi się najbardziej. Takiej oczekuję też w Stalkerze 2.
Chciałbym aby w nadchodzącej części nie było sytuacji takiej, jaka była w prequelu do SoC, a mianowicie pod koniec gry licznik zabitych wskazywał na to, że ukatrupionych ludzi starczyłoby na kilka wiosek, a należałem do frakcji Samotników! :)

Co do samej fabuły dwójeczki, myślę że zapowiedziany film może nam pokazać, jak mniej więcej to będzie wyglądać w grze, więc czekam nań z niecierpliwością.

Cierpliwości


;)

@Stalkerka91

Nie wiem, czy jest jakiś sens z wdawaniem się z Tobą w dyskusję, bo zdaje się że takiej nie jesteś w stanie prowadzić. Nie odniosłaś się do większości zarzutów stawianej Twojej tezie, że Stalker ma sporo wspólnego z cyberpunkiem. Zamiast tego zaczynasz ględzić coś o tym, czym jest dla Ciebie ten nurt i co ze sobą niesie.
No i jeszcze wypowiedzi w stylu

hahahah pimimo tego jak bardzo uproszcze sprawe dla was to nadal za trudne do skumania.

podsumowując: nie uważam stalkera za płód esencji cyberpunku, ale widze tutaj aspekty często w nim stosowane. jeśli ich nie załważasz- to albo daj sobie spokój, albo spróbuj użyć mózgu zamiast łapać mnie za słówka.

przystaje na tę opcje, albo moge dokończyć wątek na privie z osobami które wykazały się posiadaniem mózgu i przejawem zainteresowania tematem


Które dyskwalifikują Cię jako poważnego rozmówcę. Walisz na oślep ogólnikami, licząc że kogoś obrazisz. Przemilczmy już styl. Argumentacja powala, jak u pięciolatki tupiącej nóżką. To nie przystoi pannie lubiącej dorosłą rozrywkę ;)
Jeżeli nie jesteś w stanie przedstawić argumentów i uzasadnić dlaczego x a nie y, to daruj sobie dalszą krucjatę.
Jak masz zamiar znów rzucić jakimiś frazesami i nic nie wnoszącymi ogólnikami, z których niewiele wynika, to jako dobry człowiek radzę Ci, odpuść sobie. Tylko stajesz się obiektem żartów.

Za ten post dyster otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kubu k, KoweK, Werewolver.
dyster
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 19 Lip 2011, 12:38
Ostatnio był: 21 Lip 2011, 10:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość